PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

γνησιοτητα λαδιων τιμες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 20:11:14    Θέμα δημοσίευσης: γνησιοτητα λαδιων τιμες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν περιπου 2 μηνες αγορασα απο tradewind τα motul x-lite 0w-30 στην τιμη των 8 ευρω το λιτρο.τα εχω ηδη 1500 χλμ χρωμα μια χαρα ηχος κινητηρα μια χαρα δεν εχει καψει σταγονα.ομως κατι με τρωει.τα λαδια αυτα τα βρισκει κανεις στην τιμη των 25+ ευρω το λιτρο.ρε παιδια καλα μια διαφορα 5 ευρω στο λιτρο αλλα τεττοια διαφορα???μηπως παιζει κατι??θελω να πιστευω οτι σκεφτομαι χαζα επειδη εχουμε συνηθισει να μας αρμεγουν πουλωντας μας πολυ πιο ακριβα το οτιδηποτε και οταν καπποιο μαγαζι τιμιο πουλαει σε καλεσ τιμες να γινομαστε καχυποπτοι.αλλα παλι υπαρχει ο φοβος στο πισω μερος του μυαλου μου επειδη μιλαμε για τρελη διαφορα.η μονη παρατηρηση που εχω να κανω για αυτα τα λαδια ειναι οτι ηταν κατασκευης του 2008.να μαι ησυχοσ?? ακουω αποψεισ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 23:00:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to παρον θεμα θα κλειδωθει.
ειδικα το ερψτημα σου για το εν λογω μαγαζι και τη ποιοτητα και γνησιοτητα των λαδιων του εχει δυστυχως για σενα απαντηθει πολλακις στο τοπικ για λαδια...
ο τυπος σε καμια περιπτωση δε πουλαει γνησια λαδια.
τωρα τι ειναι αυτο το πραμα που πουλαει ο θεος και η ψυχη του μοτερ σου.

και οκ σε ενα παλιοτερης τεχνολογιας μοτερ δε θα το συζηταγα να βαλω απο λαμπριανιδη λαδια και ας τα καιει και ας τα φτυνει εξω.
αλλα σε αμεσου ψεκασμου με τοσο μικρες ανοχες συχρονο μοτερ το να βαζεις αγνωστου προελευσεως λαδι ειναι λιγο ριψοκινδυνο...

το παρον θα κλειδωθει Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 23:35:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα αν κάνεις μια βολτα στην Φραντζή θα δεις οτι συσκευασία ενός λίτρου του λιπαντικού που πήρες πωλείται προς ~10€.

Το 25€ που χεις δει μάλλον θα ναι για 2lt συσκευασία.

Επίσης, για τα total quartz 7000 10w40 που πέρνω απο Λαμπ 18€ / 4lt, δεν είχα εδώ και πολλές αλλαγές κάποιο πρόβλημα. Αν μιλάμε για μούφα λάδι, θα εσπαγε γρήγορα, θα το καίγε, θα φαιναιτον στον δείκτη θερμοκρασίας. Δεν μπορει...
Για τα total παντως μου χει πει τα κανει εισαγωγή απο Γαλλία κατευθείαν, δεν ξερω αν τα κανει απο την τοταλ. Και ο Ντινος επίσης εχει παραπλήσιες τιμές σε λιπαντικά.

Εχω ακουσει κι εγώ πολλές φορές για εργοστάσιο στην τουρκία αγνωστης ποιοτητας λιπανικών με κλώνους δοχείων αλλα δεν νομίζω πως ο Λαμπ ειναι απ αυτούς. Με την λογική αυτή θα μπορούσε καθένας να 'ναι.

Θα στείλω serial numbers απο 2 διαφορετικά motul 8100 5w40, Elf TRP, Motul RBF 600 & Total 10w40, Valeo coolant 50 και αλλα στα αντιστοιχα εργοστάσια. Τα χω πάρει ολα απο Λαμπ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 23:41:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannh πιστεψε με δε το παιρνεις χαμπαρι ετσι ευκολα
εγω εχω ακουσει απο ρουμανια οτι φερνουν....
ο μονος τροπος για να καταλαβεις τι λαδι ειναι να στειλεις δειγμα εργαστηριο που στελνει στεβε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 23:59:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείς και καλά ότι μπορεί στο μπουκάλι να χτυπάνε σωστό serial και το περιεχόμενο να ναι τζούφιο?

Να στείλω καινούριο λάδι σε αυτούς γιατι? Μετράνε viscosity / θερμοκρασία για να μπορώ να συγκρίνω αν όντως πληροί τα πρότυπα?

Παντως απο Λαμπ ετυχε να δω να τρέχει βαλβολίνη στο συνεργείο απο nfp & bv και μεταξύ τους δεν ειχαν καμια σχέση, τόσο σε ρευστότητα όσο και σε χρώμα και μυρωδιά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:02:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωτα bab2112 να σου πει για Elf 10W50 που πηρε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:15:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πήρα 2lt βαλβολίνες ELF NFP 75w-80 το καλοκαίρι. Μπαρούφα; Το κιβώτιο ενώ τις πρώτες μέρες (πριν κυρίως ζεσταθεί) ήταν κάπως σκληρό, τώρα είναι αρκετά καλύτερο, ακόμη και κρύο.

Βέβαια, 15-20 μέρες μετά την αλλαγή, κατά τις 4/8, συμπτωματικά άρχισα κι έχανα ελάχιστα απ'την τσιμούχα του ημιαξονίου, δεν ξέρω κατά πόσο έπαιξε ρόλο αυτό, αν και μου είπαν ότι αυτό οφείλεται στην παλαιότητα, τις θερμοκρασίες κτλ που ξεραίνουν τα πλαστικά κτλ. Αυτό έγινε ξαφνικά όμως, ήμουν Αθήνα στις 3 και δεν έχανα σταγόνα και στις 4 Χανιά, είδα κάτι ψιλές. Μου μπήκε στο μυαλό ότι τραντάχτηκε πολύ και το αμάξι καθώς έβγαινα απ'το καράβι, απ'τις συνεχείς εγκάρσιες μεταλλικές προεξοχές που έχουν στην έξοδο των φέρρυ.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν αναφερομαι σε 2λιτρο δυστυχως.παιδια συγνωνη αλλα δεν ειδα οτι υπαρχει αλλου συγκεκριμενο θεμα.στο τιτλο του θεματος αναφερομαι στισ τιμεσ και την γνησιοτητα και μονο εκει οχι ποιο λαδι εινα καλυτερο για τουρμπο κτλ και θα το θεωρουσα ωραιο να μεινει ενα τετοιο θεμα και να συζητηθει πανω σε αυτο και μονο ωστε ολα τα μελη να προστατευουν τουσ κινητηρες τους απο επιτηδιους.τωρα αν καποιος εγραψε μια γραμμη σε αλλο θεμα επι αυτου αναμεσα σε 50 σελιδες δεν το θεωρω ικανοποιητικο.αποψη μου.επι του θεματος πως ενα λαδι που και εξω πωλειται απο 20 ευρω και εχει εδω 8???και εγω πιστευα θα φανει αλλα μετα σκεφτηκα αν ειναι 5w-30 η 10w-40???και μην μου πει κανεις θα το καταλαβαινε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλά με το "έχω ακούσει..." δεν είναι σωστό να βγάζουμε συμπεράσματα , πόσο μάλλον να το γράφουμε δημόσια. Αν έχει κάποιος βάσιμα γεγονότα ας τα πει. Rolling eyes με την ίδια λογική εξίσου χαμηλές τιμές έχει και ο έμπορος που συνεργάζετε το club αρα και εκεινου πρέπει να είναι β ποιότητας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ρωτα bab2112 να σου πει για Elf 10W50 που πηρε...

Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:52:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="king207cc"]ναι αλλά με το "έχω ακούσει..." δεν είναι σωστό να βγάζουμε συμπεράσματα , πόσο μάλλον να το γράφουμε δημόσια. Αν έχει κάποιος βάσιμα γεγονότα ας τα πει. Rolling eyes με την ίδια λογική εξίσου χαμηλές τιμές έχει και ο έμπορος που συνεργάζετε το club αρα και εκεινου πρέπει να είναι β ποιότητας.[/quote


νομιζω αναφερεσαι σε γκαγκασταθη??αυτος δεν προμηθευει το club??δεν νομιζω να δινει 0w-30 με 8 ευρω προσεξε 0w ειναι τα πιο ακριβα λαδια σε ολεσ τισ μαρκες.και δεν πειραζει να ακουστουν γνωμες εξαλλου για αυτο ειμαστε εδω για να μιλαμε σωστα??να ανφερω σε total o γκαγκασταθης που ψωνιζω και απο εκει τα 0-30 τα εχει 20 ευρω το λιτρο!!pughell μπορεισ να μου πεισ φια το παλικαρι με τα 10w-50 ελφ τι επαθε??να ρωτησω και για γκαγκασταθη??πιστευω ειναι ειναι πολυ σωστο μαγαζι ετσι??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:02:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για πες πιο λάδι 0-30 ο λαμπ. το έχει 8 ευρώ? οχι δεν είναι ο γκαγκαστάθης φίλε μου, μιλάω για Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:08:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
για πες πιο λάδι 0-30 ο λαμπ. το έχει 8 ευρώ? οχι δεν είναι ο γκαγκαστάθης φίλε μου, μιλάω για Αθήνα.


motul x-lite 0w-30.για γκαγκασταθη καμμια γνωμη??το Club απο που παιρνει??να παμε εκει για σιγουρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:11:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραία ποιο είναι το δεδομένο που λέμε επώνυμα οτι αυτός τα έχει μουφα τα λάδια του? το 8 ευρώ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:15:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
ωραία πιο είναι το δεδομένο που λέμε επώνυμα οτι αυτός τα έχει μουφα τα λάδια του? το 8 ευρώ?


μουφα προσωπικα δεν το ειπα αλλα το γεγονος και μονο οτι ναι εχουν 8 ευρω καπως προβληματιζει οπως και να το κανεις οταν σε ολα τα αλλα μαγαζια και στο εξωτερικο και για ολεσ τισ γνωστεσ μαρκες το 0-30 πωλειται απο 15 ευρω και ανω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης κατι αλλο σαν ιδεα κιολας.κατα την γνωμη εχω δει θεματα και αμετρητες σελιδες πχ λαδια να λεει ο ενας castrol 5w-30 total 5w-30 καλο αυτο και να γινονται ψηφοφοριες καθε ποτε να αλλαζονται λαδια.προς volvos το ερωτημα που ειπε θα κλεισει το τοπικ.πρωτον τεττοιο θεμα δεν υπαρχει στο κλαμπ και ξαναλεω οχι ποιο λαδι σε τι αλλα τιμες και καλα μαγαζια.και θα προτιμουσα μια ψηφοφορια για που να τα αγοραζουμε παρα τι και στα ποσα θα αλλαζουμε.γιατι εαν βαλουμε μαπα λαδια μια φορα παει το μοτερ ενω αν αντι για total βαλεις motul κτλ μικρο το κακο οπως και αντι στα 8000 αλλαξεις στα 10000χλμ.και οι αποψεις καλο ειναι να ακουγονται δεν νομιζω κανενας να θελει να κλεισει κανενος χριστιανου το μαγαζι.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostas207cc στις Δευ 20 Φεβ 2012, 01:45:41, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
ωραία ποιο είναι το δεδομένο που λέμε επώνυμα οτι αυτός τα έχει μουφα τα λάδια του? το 8 ευρώ?

Το οτι το καπακι εχει "περιεργα" σημαδια ασφαλειας γνησιοτητας(την ενωση με το "στεφανι" ασφαλειας εννοω),το αλουμινοχαρτο εσωτερικα του καπακιου,την ποιοτητα του λαδιου(δυσκολο να το καταλαβουμε οι περισσοτεροι μας),την "υποπτη" τιμη και φυσικα το γεγονος οτι ειναι παραεισαγωγη και οχι απο τον επισημο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.

Επισης μην ξεχναμε οτι η Elf δεν υφισταται πια,μονον Total και οτι υπαρχει σε στοκ σαν Elf.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:29:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν είπα φίλε μου εσένα συγκεκριμένα, με την συζήτηση στο topic έχει βγεί το συμπέρασμα οτι ο λαμπ. έχει μούφα λάδια, δλδ επειδή έχει φθηνά 0-30 συμπεραίνουμε ότι έχει μούφα λάδια? ή όλα τα λάδια του είναι μούφα?

εγώ έθεσα ένα απλό ερώτημα σε αυτούς που ειπαν οτι ειναι μουφα. Ποιο είναι το βάσιμο κριτήριο για να πούμε μια κατηγορία δημοσίως? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:36:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
δεν είπα φίλε μου εσένα συγκεκριμένα, με την συζήτηση στο topic έχει βγεί το συμπέρασμα οτι ο λαμπ. έχει μούφα λάδια, δλδ επειδή έχει φθηνά 0-30 συμπεραίνουμε ότι έχει μούφα λάδια? ή όλα τα λάδια του είναι μούφα?

εγώ έθεσα ένα απλό ερώτημα σε αυτούς που ειπαν οτι ειναι μουφα. Ποιο είναι το βάσιμο κριτήριο για να πούμε μια κατηγορία δημοσίως? Rolling eyes


καταλαβαινω απολυτα τι λες.αλλα καμμια φορα οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.αξιο αποριας ειναι ομως εαν ηταν μουφα οντως οι αντιπροσωποι πχ castrol motul κτλ δεν θα ειχαν κινηθει νομικα η κατι τελοσπαντων??για ολα τα λαδια δεν νομιζω να ναι μουφα τουλαχιστον με το δικο μου σκεπτικο γιατι απο ενα 10-40 τι μουφα να ναι τι θα κερδισει??αλλα σε ενα 0-30 που δεν το βρισκεις κατω απο 20 το μοτυλ συγκεκριμενα θα εχει κερδος γιατι με χαμηλη τιμη θα το προτιμησει αμεσωσ ο αλλος που το ψαχνει


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostas207cc στις Δευ 20 Φεβ 2012, 01:39:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 01:38:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
king207cc έγραψε:
ωραία ποιο είναι το δεδομένο που λέμε επώνυμα οτι αυτός τα έχει μουφα τα λάδια του? το 8 ευρώ?

Το οτι το καπακι εχει "περιεργα" σημαδια ασφαλειας γνησιοτητας(την ενωση με το "στεφανι" ασφαλειας εννοω),το αλουμινοχαρτο εσωτερικα του καπακιου,την ποιοτητα του λαδιου(δυσκολο να το καταλαβουμε οι περισσοτεροι μας),την "υποπτη" τιμη και φυσικα το γεγονος οτι ειναι παραεισαγωγη και οχι απο τον επισημο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.

Επισης μην ξεχναμε οτι η Elf δεν υφισταται πια,μονον Total και οτι υπαρχει σε στοκ σαν Elf.


ποια είναι αυτά τα "περίεργα" σημάδια στο καπάκι? αμα είναι να ανεβάσω απο το γκαραζ το μπουκάλι να τα δώ κ γω!!!!! το αλουμινόχαρτο δλδ? πρέπει να είναι τι? επειδή δεν τα πέρνει απο έλληνα αντιπρόσωπο δεν σημένει οτι είναι μούφα.Επίσης φθηνά ή "υποπτες" τιμές όπως λες και συ έχει επίσης και ο έμπορος που αγοράζουν πολλά παιδια απο το club, όπως ύποπτες τιμες έχει και ο γκαγκασταθης με αυτή τη λογική.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1351s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on