PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

βαλβολινες 70w-80

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 20:35:07    Θέμα δημοσίευσης: βαλβολινες 70w-80 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει δοκιμασει κανεις τις redline MTL 70W80 GL-4 Gear Oil??εχω ενα 207cc και οταν ειναι κρυο η πρωτη δεν μπαινει με τιποτα ποτε βρηκα αυτες που ειναι 70w απο οτι 75 με καλυτερη συμπεριφορα στα χαρτια τουλαχιστον οταν ειναι κρυες κατ την ιδια συμπεριφορα στους 100 βαθμους με τις προτεινομενες που υπαρχουν.ακουω γνωμες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 21:19:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις ειχα απο τα πρωτα 100χλμ κ για 20.000χλμ συνολο.Τωρα εχω τις nfp 75-80.Η διαφορα ειναι στην τιμη κ στο οτι οι ρεντλαϊν ειναι πιο 'γλυκες' οταν ειναι κρυες κ λιγο πιο 'ακριβεις' οταν ζεσταθουν.
Γνωμη μου, αν δεν εισαι καυτης κ στριφτης βαλε elf nfp που προτεινουν κ οι περισσοτεροι.Αξιολογες κ φθηνες σε σχεση με τις ρεντ.Αν ομως δε σε νοιαζει το κοστος, παρα μονο η ποιοτητα, τοτε οι ρεντ ειναι πολυ καλες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 22:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άπορος έγραψε:
Τις ειχα απο τα πρωτα 100χλμ κ για 20.000χλμ συνολο.Τωρα εχω τις nfp 75-80.Η διαφορα ειναι στην τιμη κ στο οτι οι ρεντλαϊν ειναι πιο 'γλυκες' οταν ειναι κρυες κ λιγο πιο 'ακριβεις' οταν ζεσταθουν.
Γνωμη μου, αν δεν εισαι καυτης κ στριφτης βαλε elf nfp που προτεινουν κ οι περισσοτεροι.Αξιολογες κ φθηνες σε σχεση με τις ρεντ.Αν ομως δε σε νοιαζει το κοστος, παρα μονο η ποιοτητα, τοτε οι ρεντ ειναι πολυ καλες.


σε ευχαριστω παρα πολυ δεν με νοιαζει το κοστος αφου δεν θα αλλαξω για 60000χλμ ελπιζω αντεχουν τοσο λογικα??εχω και ενα θεμα απο αλλαγη 2α αε 3η σε υψηλεσ στροφες ελπιζω να βοηθησουν και εκει ελαχιστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 11:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις έβαλα πριν 2 βδομάδες, κανένα παράπονο!


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 12:24:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207cc έγραψε:
σε ευχαριστω παρα πολυ δεν με νοιαζει το κοστος αφου δεν θα αλλαξω για 60000χλμ ελπιζω αντεχουν τοσο λογικα??εχω και ενα θεμα απο αλλαγη 2α αε 3η σε υψηλεσ στροφες ελπιζω να βοηθησουν και εκει ελαχιστα.

Πολύ ελάχιστα θα βοηθήσει αλλά μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο.Εκεί είναι θέμα συγχρονιζέ λογικά αλλά... βλέποντας κ κάνοντας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 14:39:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βαλτε κ λιγο αντιρτιβηκο μεσα με τις βαλβολινες το εκανα με νφπ κ ειδα μεγαλη διαφορα κ οταν ειναι κρυες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 21:56:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις εχω βαλει στο Subaru μαζι με Motorkote και ειναι εμφανης η διαφορα.Ειναι παρα πολυ καλες οπως και τα λαδια της ιδιας εταιριας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0934s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on