PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρετάρισμα κινητήρα 207rc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nikos_kom (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2010

Ένταξη: 11 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Θρακη Ν.Ροδοπης Κομοτηνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 20:44:08    Θέμα δημοσίευσης: Ρετάρισμα κινητήρα 207rc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα δεν βρήκα κάποιο σχετικό topic γι αυτό ανοίγω αυτό. Έχω το 207rc και το αυτοκίνητο έχει πρόγραμμα, φίλτρο, εξάτμιση και σκαστρα.Το αυτοκίνητο τώρα τελευταία ρετάρει στις υψηλές στροφές... Δηλαδή στις 5000 στροφές σαν να έχει κόφτη.Και η πεπμτη κατεβάζει 6100. Μήπως είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?Τι να κοιτάξω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 20:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα είναι χρονισμός δες ανάλογα τοπικ



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos_kom (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2010

Ένταξη: 11 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Θρακη Ν.Ροδοπης Κομοτηνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 20:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα μήπως μπορείς να βοηθήσεις με το topic που λες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2012, 20:59:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=18143



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos_kom (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2010

Ένταξη: 11 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Θρακη Ν.Ροδοπης Κομοτηνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Φεβ 2012, 13:54:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο στη αντιπροσωπεία και το βάλαμε στο διαγνωστικό.Το αμάξι έβγαλε σφάλμα με κωδικό P0443 στις 4.500 με 55 χλμ. Μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες για το τι μπορεί να είναι? Γιατί και στην αντιπροσωπεία μου είπαν δεν ξέρουν και θα το ψάξουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Φεβ 2012, 14:05:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos_kom έγραψε:
Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο στη αντιπροσωπεία και το βάλαμε στο διαγνωστικό.Το αμάξι έβγαλε σφάλμα με κωδικό P0443 στις 4.500 με 55 χλμ. Μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες για το τι μπορεί να είναι? Γιατί και στην αντιπροσωπεία μου είπαν δεν ξέρουν και θα το ψάξουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


P0443 Βλάβη εντολής ηλεκτροβάνας εκκένωσης κανίστρου : Ανοικτό κύκλωμα

Εγκέφαλος κινητήρα BOSCH MED17.4
Κωδικός βλάβης P0443
Τίτλος after-sales του κωδικού βλάβης Βλάβη εντολής ηλεκτροβάνας εκκένωσης κανίστρου : Ανοικτό κύκλωμα
Περιγραφή της διάγνωσης Ανίχνευση ανοικτού κυκλώματος ή υπερθέρμανσης στην ισχύ ηλεκτροβαλβίδας εξαέρωσης κανίστρου (Για πάνω από 0,5 δευτερόλεπτα)
Συνθήκες ενεργοποίησης της διάγνωσης Οι ακόλουθες συνθήκες πρέπει να πληρούνται
- Η τάση μπαταρίας κυμαίνεται μεταξύ 9 και 18V
- Με τον κινητήρα σε λειτουργία και ρελέ ισχύος κολλημένο τουλάχιστον 2 s
Συνθήκες εξαφάνισης της βλάβης Απουσία κωδικών σφάλματος P0445 - P0444 - P0443 (Για τουλάχιστον 1 δευτερόλεπτο)
Λειτουργίες μειωμένης απόδοσης στην περίπτωση παρουσίας κωδικού βλάβης Απενεργοποίηση της λειτουργίας εκκένωσης κανίστρου
Άναμμα της λυχνίας και/ή μήνυμα προειδοποίησης Ενδεικτική λυχνία MIL
Πιθανά κύρια συμπτώματα πελατών Καμία
Υποψία - ζώνες Βαλβίδα εντολής εξαέρωσης κανίστρου
Ηλεκτρική καλωδίωση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 17:55:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίδιος κωδικός σε μένα ήταν βαλβίδα αναθυμιάσεων βενζίνης. Πρώτα σποραδική βλάβη και μετά μόνιμη με λαμπάκι πλέον...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1323s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on