PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Σχεδιάγραμμα - Γραμμές φρένων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 11:59:18    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Σχεδιάγραμμα - Γραμμές φρένων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνω και δεν το βρίσκω. Προφανώς δεν ψάχνω σε σωστό μέρος. Έχει κάποιος την συνδεσμολογία? Θέλω να δω πως θα συνδέσω τον κατανεμητή γιατί δεν παλεύεται άλλο..


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 13:00:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατανεμητή για υδραυλικό χειρόφρενο?

Ιφ γες, άι νόου.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 14:41:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καποιος θα κανει συντομα τροπετο το αμαξακι του... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 15:41:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ BTS: συνονόματε θέλω να βάλω κατανεμητή για τα φρένα γιατί τώρα είμαι χωρίς. Δε με νοιάζει αν θα βάλω τον μαμά η ρυθμιζόμενο μέσα αρκεί να έχω σχέδιο μπροστά μου.

@ Pughell: άντε να κανελώσεις καμιά μπουγάτσα ρε! Laughing


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 16:11:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ice-t έγραψε:
@ BTS: συνονόματε θέλω να βάλω κατανεμητή για τα φρένα γιατί τώρα είμαι χωρίς. Δε με νοιάζει αν θα βάλω τον μαμά η ρυθμιζόμενο μέσα αρκεί να έχω σχέδιο μπροστά μου.



Αααα, κατάλαβα. Θες το μαμά σχέδιο.

Εγώ θα μπορούσα να σε βοηθήσω αν μιλάγαμε για κύκλωμα φτιαγμένο από το μηδέν, με υδραυλικό χειρόφρενο...


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 19:04:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ice-t έγραψε:
@ BTS: συνονόματε θέλω να βάλω κατανεμητή για τα φρένα γιατί τώρα είμαι χωρίς. Δε με νοιάζει αν θα βάλω τον μαμά η ρυθμιζόμενο μέσα αρκεί να έχω σχέδιο μπροστά μου.

@ Pughell: άντε να κανελώσεις καμιά μπουγάτσα ρε! Laughing

Μωρε εγω κανελωνω οτι θελεις,εσυ παντως που πηγες στον μλκα που πηγες,σου εβαλε τον αξονα και δεν σου εβαλε τον κατανεμητη,τι σκαtα θα κανελωσεις;Το τροπετο; Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2012, 20:17:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο μαλλον ψάχνεις. Αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα σε βοηθήσει.



Ο κατενεμητής ειναι το 17.

Ειναι ουσιαστικά μια βαλβίδα που περιορίζει την πίεση από την τρομπα στον πίσω αξονα, με ιδια πίεση στην κάθε δαγκάνα.

Θα σε βοηθούσε περισσότερο στο να δεις απο κοντα ενα αξονα με κατανεμητή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2012, 02:42:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Πέτρο γιατί τόση μανούρα? Δεν είναι κάτι πολύπλοκο... 2 εισόδους και 2 εξόδους έχει και παρεμβάλλεται στη γραμμή.
Ο μάστορας πώς τον παρέκαμψε? Δεν έχει κρατήσει τα ρακόρ?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2012, 14:33:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τόση μανούρα γιατί όταν το έκανε μάλλον το χέρι του έγραφε πιρέλι, βλέπε την είχε κάνει λάστιχο. απλά μου την έχει δώσει γιατί το αμάξι έχει γίνει ότι να ναι στα φρένα. Μετά τα μέγαρα το πεντάλ φτάνει στο πάτωμα και στο 2ο πάτημα στρώνει, φαντάζομαι έιναι γιατί έβρασαν τα υγρά.

απο κει και πέρα, έχω τον κατανεμητή και κάθετε, θέλω να δω πως θα τον βάλω και θα τον ρυθμήσω καθώς και τι θα κάνω με τα σωληνάκια που θα πρέπει να βρω τροπέτο να τα πάρω η να βάλω φτιαχτά.

ομολογώ πως παραείμαι θολωμένος με το θέμα αυτό.

αν έχει κανείς φωτό με τον κατανεμητή πιστεύω θα βοηθούσε. μέχρι και ανομοιόμορφη τρόμπα από μερκεντέ σκέφτηκα να βάλω μπας και λυθεί το πρόβλημα αλλά είναι τρελό πείραμα!


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andreas_xania (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


106 XSi 1.6 8v

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 02:33:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο δικο μου που εβαλα αξονα απο 16v τα 2 σωληνακια ερχονται απο μπροστα και πανε πανω στον κατανεμητη και τα αλλα 2 φευγουν και πανε στις δαγκανες.. (λογικο θα μου πεις)
αν βρω χρονο αυριο να το σηκωσω 8α στα βγαλω φωτο να δεις ποια πανε που..
παντως απο σωληνες εγω στραβωσα ελαχιστα την μια και μπηκε στον κατανεμητη και εκοψα την αλλη στο σημειο που ηθελε (ηταν πολυ πιο μακρια για να φτανει στην πισω δεξια δαγκανα) και εβαλα ενα ρακορ και βιδωσε πανω στον κατανεμητη..
τωρα για να τον ρυθμισεις νομιζω πως κανονικα θελει φρενομετρο.. Rolling eyes
και πολυ προσοχη μεχρι να το πας ειδικα αν το εχεις χαμηλωσει πισω Exclamation
παιζει να μπεις σε λακουβα και να φρεναρει πισω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 10:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ηταν πιο ευκολο για τον μαστορα να τον τοποθετησει χωρις, γιατι μετα θα επρεπε να κοβει και να ραβει κ.τ.λ....
αν δεν εχεις προσβαση στο εργαλειο που κανει την πατουρα στο σωληνακι, απλα παρε απο την Peugeot τα μαμα σωληνακια απο την θεση του οδηγου και πισω + τα σωληνακια του αξονα (κανα πενηνταρικο εκαναν πριν το καλοκαιρι) και τα βαζεις μονος σου.
παντως οταν αλλαξα τον αξονα μου πριν το καλοκαιρι, και εβαλα παλι ταμπουρατο, (χωρις τους κατανεμητες που ειχα πριν λογω ABS), τα φρενα μου πισω πλεον πιανουν πιο πολυ απο πριν..... και ειμαι πολυ χαρουμενος για αυτο....... ειδικα στις στροφες!!! Devil


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 12:38:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μίλησα με Peugeot.

Τα σωληνάκια είναι Γαλλία, παράδοση σε 3 βδομάδες και μπορεί να είναι και λάθος γιατί βγάζει διαφορετικούς κωδικούς. Και με κωδικό πλαισίου δεν μπορώ να τον βοηθήσω, βλέπε Quiksilver.

Δεν έχει κανέις ρε παιδιά να έρθω να ξυλώσω? Laughing


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andreas_xania (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


106 XSi 1.6 8v

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 13:38:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω ειχα ρωτησει peugeot αλλα μονο απο Γαλλια μου χαν πει αλλα με τα δικα μου μια χαρα δουλεια εκανα..
κοιταξε το μη ψαχνεις αδικα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 15:02:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστυχως ολοι με τα τροπετα, οταν κατεβαζουν αξονα για πουλημα τα κοβουν Evil

ειχα αγγελια 1 χρονο και δεν βρηκα απο κανεναν. Confused

ΑΝ βρεις καποιον με τροπετο που δεν τα εχει κοψει ακομα, κανονισε το να πας εσυ να τα ξηλωσεις απο επανω, ωστε να μην στα τσαμπουκαλεψουν...

και με τα δικα σου κανεις δουλεια, εγω απλα δεν βρηκα το εργαλειο που κανει την πατουρα στο σωληνακι ....

Απο την αλλη,κωδικους εχω, αμα τους θες να τους ψαξω και να σου πω....

Τιμη για αυτα σου ειπαν?

Παντως ο Πετρος (BTS) ξερει εναν καλο μηχανικο φρενων στα β.π. (αν δεν κανω λαθος καπου εκει κοντα εισαι και εσυ..?..) που εφτιαξε το ΑΧ του... Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
andreas_xania (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


106 XSi 1.6 8v

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 18:54:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελπιζω να βοηθαει ετσι που εχω βγαλει τη φωτο..
1 <--- σωληνακια απο τρομπα σε κατανεμητη
2 <--- σωληνακια απο κατανεμητη σε δαγκανες

http://img715.imageshack.us/img715/1369/dsc00781i.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2012, 11:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
δυστυχως ολοι με τα τροπετα, οταν κατεβαζουν αξονα για πουλημα τα κοβουν Evil

ειχα αγγελια 1 χρονο και δεν βρηκα απο κανεναν. Confused

ΑΝ βρεις καποιον με τροπετο που δεν τα εχει κοψει ακομα, κανονισε το να πας εσυ να τα ξηλωσεις απο επανω, ωστε να μην στα τσαμπουκαλεψουν...

και με τα δικα σου κανεις δουλεια, εγω απλα δεν βρηκα το εργαλειο που κανει την πατουρα στο σωληνακι ....

Απο την αλλη,κωδικους εχω, αμα τους θες να τους ψαξω και να σου πω....

Τιμη για αυτα σου ειπαν?

Παντως ο Πετρος (BTS) ξερει εναν καλο μηχανικο φρενων στα β.π. (αν δεν κανω λαθος καπου εκει κοντα εισαι και εσυ..?..) που εφτιαξε το ΑΧ του... Wink


Νότια είμαι αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάρω μια μέρα άδεια και να τελειώνω με τα φρένα, ειδικά αν ο μάστορας αξίζει.


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1201s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on