PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Καθρέπτης εσωτ. μεταβλητής φωτεινότητας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 10:13:09    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Καθρέπτης εσωτ. μεταβλητής φωτεινότητας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες μετά την παραλαβή του εσωτερικού καθρέπτη μεταβλητής φωτεινότητας από τον fynos και κατ επέκταση από τον προμηθευτή μας, τον εγκατέστησα χθές στο Le Mans μου, που για ευνόητους οικονομικούς λόγους η Peugeot έχει κόψει.

Έχω να πώ ότι ήταν πολύ εύκολη η αλλαγή και όποιος προβληματίζεται για το που θα βρεί ρεύμα να ξέρετε ότι μέσα στον υπάρχον καθρέπτη υπάρχει θήκη που κρατάει το φυσάκι του ηλεκτρικού καθρέπτη. Shocked

Οπότε είναι εξαιρετικά εύκολο απλά ξεκουμπώνεις το "παρκαρισμένο φυσάκι" από τον παλιό καθρέπτη και το κουμπώνεις στον ηλεκτρικό και τελείωσες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 11:33:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mike τον δοκίμασες καθόλου? Κάνει δουλειά ή αν έρθει κανένας μπούφος από πίσω σου με τα xenon στο θεό πρέπει πάλι να κατεβάσεις τον καθρέφτη?

Ήμουν στην εθνική προχθές και ήρθε ένα ζώο με ένα τζίπ, με xenon παντού και στα προβολάκια και όλα ανοιχτά...Με γκάβωσε όπως είναι λογικό και αναγκάστηκα και είχα κατεβασμένο τον καθρέφτη για λίγο, μέχρι που μου ήρθε η φαεινή ιδέα και του άναψα τα πίσω φώτα ομίχλης μέσα στη μάπα.

Ε, με πήγαινε προφυλακτήρες για κανά 5λεπτο επειδή ήταν "μάγκας" (σημασία δεν έδωσα) και μετά άλλαξε λωρίδα....το ζώο! Sorry κιόλας... Του έδωσα μια γεύση του πόσο σπαστικός είναι.. Δε νομίζω να το κατάλαβε βέβαια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 11:46:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι τον δοκίμασα μια χαρά κάνει τη δουλειά του, βέβαια καλύτερο review μπορούν να δώσουν όσοι έχουν gt ή RC που τον φορούν από μαμά χρόνια, Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 11:53:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ προσωπικά έχω σωθεί από τον καθρέπτη, είναι μακράν η καλύτερη λύση για να μη στραβώνεσε από κάτι άτομα σαν αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω, και σε ταξίδια αλλά και μέσα στην πόλη.

είναι λίγο παράξενη αίσθηση στην αρχή αλλά συνηθίζετε γρήγορα και μετά δεν ξανασχολήσε με το θέμα καθρέπτη.
το θεωρώ σημαντικό + στον εξοπλισμό του gt



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 11:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 206 υπάρχει κάτι από τον συνεργάτη μας?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 14:02:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και αναρωτιόμουν τι είναι αυτός ο διακόπτης πάνω στο καθρέπτη και αυτό το φωτάκι... Όποτε βάζω μπροστά το αυτοκίνητο, ανάβει και το φωτάκι...

"Καθρέπτης εσωτερικής μεταβλητής φωτεινότητας..." τελικά...

Ούτε που έχω καταλάβει τι κάνει αυτό το μαραφέτι. Ούτε πως λειτουργεί. Επί ένα μήνα το παρατηρούσα και το μόνο που διαπίστωσα είναι ότι ο καθρέπτης είναι πολύ μικρός, χάνει σε καθαρότητα και καθόλου βολικός. Προσωπικά με χάλαγε πολύ.

Για αυτό και προσαρμόστηκε άλλος ελλειπτικός που να καλύπτει και τα τυφλά σημεία του αυτοκινήτου αλλά και για καλύτερη/μεγαλύτερη ορατότητα πίσω αλλά και αριστερά-δεξιά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 14:34:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini αφού τον έβγαλες εσύ δεν μου τον δίνεις εμένα για να σταματήσω να βρίζω τους μαλ**ες που έχουν τα xenon στο θεό? Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 14:58:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον δεν τον έβγαλες απ'οτι κατάλαβα αλλά anyway! Very happy Φαντάζομαι ίδιο μέγεθος με τον απλό θα είναι...? ε? Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Scotty308 (Σωτηρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


308 1.6T Tuned by "Salex"

Ένταξη: 28 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 335
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 15:14:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ καλη δουλεια κανει εφοσον δεν εχεις φυμε ..οταν βαλεις φυμε , αυτη η λειτουργια "δεν χρειαζεται" Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 16:06:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην ανοιγω νεο θεμα και μιας που θελω να μιλησω για καθρεφτη το λεω εδω.προχθες το βραδυ καποιος τζαμπατζης λαλακας που να του κοπει το χερι μου εκλεψε το καπακι απο τον δεξιο καθρεφτη,αλλα ο μπ@στ@ρ**ς για να το βγαλει εσπασε την βαση του καθρεφτη(οπος τον κοιτας πανω εκει που κανει καμπυλη στο μαυρο πλαστικο).ρωτησα τιμη στην peugeot 50 ευρω το καπακι με βαψιμο και 210ευρω η βαση(ολα αυτα χωρις τοποθετηση)!!!!μου ειπαν οτι δεν βγαινει σε κομματια και πρεπει να τον αγορασω ολο μαζι.συνολο 260ευρω απο το τπτ,επειδη ενα αρχ*** ηθελε να κλεψει.τι να πω τα νευρα μου.βρηκα στο ebay ολοκληρο τον καθρεφτη με την βαση 60 ευρω.να το αγορασω παιδια?θα κανει?επειδη εχω το gt που κλεινουν μονοι τους οι καθρεφτες γιαυτο το λεω.σκεφτομαι να αλλαξω το σπασμενο κομματι μονο.γινεται?ο μηχανισμος ανοιξε κλεισε λειτουργει κανονικα.εχετε καμια λυση?help!!!!!!!ευχαριστω

Υ.Γ μονο σε μενα συμβαινουν αυτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 16:07:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο 206 έχω φυμέ
παρ' όλ' αυτά με στραβώνουν τα φώτα των πίσω μου (μακάρι να υπήρχε καθρέπτης τέτοιος και για το 206)ίσως επειδή δεν είναι η πιο σκούρα μεμβράνη
αλλά πάλι, αν ήταν τελείως σκούρα δεν θα έβλεπα την τύφλα μου....



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 17:47:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Μάλλον δεν τον έβγαλες απ'οτι κατάλαβα αλλά anyway! Very happy Φαντάζομαι ίδιο μέγεθος με τον απλό θα είναι...? ε? Very happy


Πράγματι δεν τον έχω βγάλει. Έχω βάλει άλλον από πάνω (μεγαλύτερο και ποιο χορταστικό) τύπου Carbon για να ταιριάζει και με ταμπλό... Joker


Scotty308 έγραψε:
Πολυ καλη δουλεια κανει εφοσον δεν εχεις φυμε ..οταν βαλεις φυμε , αυτη η λειτουργια "δεν χρειαζεται" Cool


Σημαντική αυτή η πληροφορία... Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1237s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on