PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Πραγματικό ηχοσύστημα!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 23:04:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω ακριβως διαστασεις...Αλλα ξερω οτι ολα τ ακαλα 6.5 αρια (focal,macrom,morrel...)χωρανε μια χαρα οποτε μην ανχωνεσαι...Το πολυ πολυ να μην παει το τζαμι σου μεχρι κατω....!!!! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 23:23:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Το πολυ πολυ να μην παει το τζαμι σου μεχρι κατω....!!!! Very happy


Α εντάξει δεν με πειράζει αυτό θα βγάλω τα τζάμια προκειμένου να πετάξω 2 ηχεία στις πόρτες. Δεν τρέχει τπτ.

Ευχαριστώ για την "βοηθεία" σου, τα ερωτήματα μου παραμένουν ακόμα

plaketokofths έγραψε:
Ξέρει κάποιος τα χαρακτηριστικά των εργοστασιακων ηχείων του 206? μάρκα,μοντελο,ισχυ κτλ.

Επίσης ποιο ειναι το μεγιστο επιτρεπόμενο βάθος της θηκης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 09:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δοκιμασα να βαλω ενα ηχειο με βαθος 6,5 εκατοστακαι δεν χωραγε πιστευω πως με ενα ηχειο 6 6 παρα κατι ψιλα θα εισαι μια χαρα για ναμην σπασεις και τα πλαστικα,τα εργοστασιακα ηχεια στο δικο μου ειναι μαρκας ASK αγνωστων λοιπων στοιχειων ουτε σαν μαρκα δεν την ξερω και δεν βρηκα και κατι στο ιντερνετ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 09:16:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

..εγώ απλα έκοψα/τρύπησα τον πάτο της θέσης και έχουν κάτσει μια χαρά... Rolling eyes


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 15:15:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rolland206cc έγραψε:
εγω δοκιμασα να βαλω ενα ηχειο με βαθος 6,5 εκατοστακαι δεν χωραγε πιστευω πως με ενα ηχειο 6 6 παρα κατι ψιλα θα εισαι μια χαρα για ναμην σπασεις και τα πλαστικα,τα εργοστασιακα ηχεια στο δικο μου ειναι μαρκας ASK αγνωστων λοιπων στοιχειων ουτε σαν μαρκα δεν την ξερω και δεν βρηκα και κατι στο ιντερνετ.


Σε υπερευχαριστώ Σπύρο για την πολύτιμη βοηθεία σου.
Ποιο ηχείο δοκίμασες να βάλεις εν τέλει?

τα ASK θα τα ψάξω, πάντως τα tweeter πρέπει να είναι harman kardon, αν και το βλέπω too much να βάλανε τέτοια tweeters σε 206, βασικά το harman το έγραφαν το kardon όχι Crying or Very sad ... "Ότι να ναι!"

Εγώ τα άλλαξα πρόχειρα με τα hertz ht-25 τα οποία έβγαλαν πολύ καλή χροιά μέχρι να γεμίσει η τσεπη να παω να βάλω focal διαιρούμενα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 15:30:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
..εγώ απλα έκοψα/τρύπησα τον πάτο της θέσης και έχουν κάτσει μια χαρά... Rolling eyes


Ποια έχεις βάλει εσύ? Είναι κλειστή η θηκη στο 206 απο πίσω? Δλδ δεν βλέπεις τζάμι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 15:39:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάποια παλίa και πολυχρησιμοποιημένα ecp-26... Wink

ναι δεν βλέπεις το τζάμι
εχει μια πλαστική σαν γρύλια την οποία αν κόψεις έχει χωρο για αρκετά βαθύ μεγάφωνο


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 15:52:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κάποια παλίa και πολυχρησιμοποιημένα ecp-26... Wink

ναι δεν βλέπεις το τζάμι
εχει μια πλαστική σαν γρύλια την οποία αν κόψεις έχει χωρο για αρκετά βαθύ μεγάφωνο


Αμα το πλαστικό πίσω είναι διάτρητο, γρύλια δλδ κόβεται εύκολα και βοηθάει να μπει μεγάλο μεγάφωνο σε βάθος αλλά απο την άλλη το μεγάλο χωρίς ηχομόνωση θα κάνει την πόρτα κουδουνίστρα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 15:57:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν είναι τόσο τραγικά... Wink Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 16:01:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα διαιρουμενο σετ της boschmann αλλα ηθελα απλα να το δοκιμασω αν παιζει καλυτερα φυσικα δεν εβγαλα καποια ακρη γιατι δεν χωραγε,εμενα τα tweeter μονο ενα barcode εχουν κολλημενο επανω ουτε μαρκα ουτε τιποτα,
και τα αλλα στις πορτες με ενα παρομοιο barcode απλα γραφουν και την μαρκα υποθετω ASK εκτος αν θελουν να μου πουν να ρωτησω αντιπροσωπεια για να μαθω χαχαχα.Γιαννη αν αυτα που εχεις βαλει επανω παιζουν καλα θα ηθελα να τα ακουσω μηπως και παρω και εγω ενα ζευγαρι

Η μονωση στην πορτα του 206 πρεπει να γινει αν εχεις σκοπο να κανεις κατι καλοστο ηχοσυτημα σου γιατι εμενα ακουγεται και απεξω και σαν αν τριζει λιγο με την ενταση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 16:04:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rolland206cc έγραψε:
ενα διαιρουμενο σετ της boschmann αλλα ηθελα απλα να το δοκιμασω αν παιζει καλυτερα φυσικα δεν εβγαλα καποια ακρη γιατι δεν χωραγε,εμενα τα tweeter μονο ενα barcode εχουν κολλημενο επανω ουτε μαρκα ουτε τιποτα,
και τα αλλα στις πορτες με ενα παρομοιο barcode απλα γραφουν και την μαρκα υποθετω ASK εκτος αν θελουν να μου πουν να ρωτησω αντιπροσωπεια για να μαθω χαχαχα.Γιαννη αν αυτα που εχεις βαλει επανω παιζουν καλα θα ηθελα να τα ακουσω μηπως και παρω και εγω ενα ζευγαρι

Η μονωση στην πορτα του 206 πρεπει να γινει αν εχεις σκοπο να κανεις κατι καλοστο ηχοσυτημα σου γιατι εμενα ακουγεται και απεξω και σαν αν τριζει λιγο με την ενταση


Ναι πράγματι πιστεύω Σπύρο η ηχομόνωση είναι απαραίτητη.

Θα τα ακούσεις, στο χρωστάω ενα "άκουσμα" εσένα άλλωστε!
Σκέφτομαι αύριο να κάνω την παρθενική μου εμφάνιση στην λέσχη αν μπορέσω, αν είναι θα σου στείλω πμ μήπως μπορέσεις να έρθεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 16:07:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
δεν είναι τόσο τραγικά... Wink Wink Wink


Θα διαφωνήσω εδώ, ίσως να μην είναι τραγικά αλλά υπάρχει αισθητή διαφορά με ή χωρίς ηχομόνωση. Δουλέυει αλλιώς το ηχείο!

ΥΓ.πρεπει να φύγω τώρα θα το γράψω αργότερα το γιατί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 16:12:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοείται ρε ότι είναι τελείως διαφορετικός ο ήχος
γραψε γιατί διαβάζουν και χρήστες που δεν γνωρίζουν
παρόλα αυτά για το μέσο αυτί αυτά είναι λεπτομέρειες και απλά βαραίνεις το αμάξι...
ιδίως αν έχεις και καμία εξάτμιση σορρυ αλλά όλα το ίδιο "δεν" ακούγονται....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάρ 2007, 16:23:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ναι η ηχομονωση ειναι κατι αναγκαιο αν θες καλη μουσικη αλλα περαν της μουσικης βοηθαει και στον κλιματισμο...οπως και τα φιμε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2007, 00:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εννοείται ρε ότι είναι τελείως διαφορετικός ο ήχος
γραψε γιατί διαβάζουν και χρήστες που δεν γνωρίζουν
παρόλα αυτά για το μέσο αυτί αυτά είναι λεπτομέρειες και απλά βαραίνεις το αμάξι...
ιδίως αν έχεις και καμία εξάτμιση σορρυ αλλά όλα το ίδιο "δεν" ακούγονται....


σίγουρα κάποιος με εξάτμιση που φτιάχνει ποκ κορν με τόση φασαρία έχει επιλέξει μάλλον κάτι άλλο απο ενα "καλό" ηχοσύστημα.
Ως προς την ήχο η ηχομόνωση στην πόρτα βοηθάει στην σωστή αναπαραγωγή του ήχου κι αυτό είναι το ηχείο να μπορέσει να προσπαθεί να πλησιάσει το φυσικό. Πέρα απο τους τριγμούς, συντονισμούς κτλ κτλ η ηχομόνωση στην πορτα θα βοηθήσει τα δυναμικά χαρακτηριστικά ενός ηχείου, πχ τον συντελεστή Qts (για όσους ασχολούνται).

Όπως ενα ένα μεγάφωνο χαμηλών συχνοτήτων - υπογοφούφερ (sub) παίζει καλύτερα σε ενα κουτί, έτσι κι ενα μεγάφωνο μεσαίων συχνοτήτων παίζει καλύτερα κι αυτό σε ενα κλειστό κουτί. Με την ηχομόνωση μπορεί να πεις κάποιος πως κάνουμε τον όγκο της πόρτας ένα κουτί. Wink

Αυτα περιληπτικά, θέλει πολυ κουβέντα το θέμα, μια γρήγορη αποψη είναι αυτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2007, 10:47:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνώ απολύτως. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
z@g (chris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1,6 16v 2006

Ένταξη: 30 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: ΛΑΜΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάρ 2009, 01:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ηχομονωση ειναι αναγκαια.Δεν χρειαζεται να καταφυγεις σε εξιδικευμενες λυσεις.2 στρωσεις Πισσοταινιας θα σε υπερκαλυψουν πιστεψε με!!!!Τωρα για το ηχειο μπορεις να κοψεις τον απτο απο το πλαστικο που κρταει το ηχειο και με το τζαμι δεν θα εχεις προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gabi_haros (gabriel)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206cc Roland Garros

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιούλ 2009, 11:26:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν... Ώρα να σας κουράσω, ακόμη δεν ήρθα!

Έχω ένα 206 Cc Toy 2002 και θέλω ηχοσύστημα αλλά είμαι απαιτητικός, πολύ απαιτητικός...
Θα σας πω "τα θέλω μου" μπας και μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...
Θέλω ένα ηχοσυστημα με τις εξής απαιτήσεις:

α) Θέλω να παίζει τόσο δυνατά ώστε να είμαι στην εθνική με 170km/h topless και να μπορώ να ακούω κανονικά τους στίχους των κομματιών
β) Θέλω να αλλάξω και τα 6 ηχεία και να μπουν νέα στις εργοστασιακές θέσεις χωρίς να φαίνεται τίποτα (τα διαιρούμενα μπροστά και τα πίσω)
γ) Θέλω να μην τρίζουν τα πάντα από μπάσο και να μην είναι καγγουριά
δ) δεν θέλω μπασοκαμπίνες, subwoofer, submarine κτλ κτλ
ε) έχω μανία με τις μεσαίες και όχι με τις υψηλές ή με τις μπάσες συχνότητες παρ' όλα αυτά θέλω να ακούω καθαρά όλα τα κομμάτια από Πέπη τσεσμελή μέχρι άριες και από lounge- super catatonic μέχρι πριόνια.
στ) Θέλω να μπορώ να το βάζω τόσο δυνατά ώστε να απενεργοποιώ- να μην ακούω τα ζωντανά esp,abs etc etc δηλαδή τις γκόμενες στη θέση του συνοδηγού που συνηθίζουν να γκρινιάζουν όταν τρέχω.
ζ) Θέλω να είναι ο φωτισμός της πηγής στο ίδιο χρώμα με τον υπόλοιπο φωτισμό του αμαξιού
η) Θέλω η πηγή να έχει mp3 cd, υποδοχή για usb και line in με pin.
θ) Θέλω η πηγή να υποστηρίζει το χειριστηριάκη πίσω από το τιμόνι ακόμη και αν δεν περιλαμβάνεται στην τιμή της πηγής το control θέλω να ξέρω πως μπορώ να το πάρω κάποια στιγμή.
ι) Θέλω να βάλω ενισχυτή 4 δρόμων για τα μπρος και πίσω ηχεία χωρίς να φαίνεται πουθενά στην καμπίνα και χωρίς να μειώσω ούτε cm από τον χώρο των αποσκευών
κ) Θέλω να βάλω ένα ενεργό sub κάτω από το κάθισμα
λ) Δεν θέλω να δώσω πάνω από 350 ευρώ για πηγή, ενισχυτή 4 δρόμων και τα πίσω ηχεία και δεν με νοιάζει αν κάτι από αυτά το αγοράσω μεταχειρισμένο- αν έχετε κάτι που να πουλάτε πείτε το μου.
μ) Δεν θέλω να κόψω, να ξηλώσω να τρυπήσω το αμάξι μου, θέλω ότι κάνω να είναι πλήρως αναστρέψιμο.

Εδώ να πω πως έχω ήδη ένα ενεργό sub και κάτι Sony Explod ηχεία διαιρούμενα (χωρίς Crossovers όμως) και μου απομένει να δω αν χωράνε αυτά για μπροστά...

Το ξέρω, είμαι απαιτητικός αλλά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων...

1000 ευχαριστώ, Γαβριήλ. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ifaz13 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 minim@listic

Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2009, 16:09:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η λυση φιλε μου ειναι μια.....αγορασε ενα ipod.... θα εχεις καλο ηχο, δυνατο και καθαρο, χωρις να τρυπησεις το αμαξι και θα σου κοστισει καμια 200αρια ευρουλακια Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2009, 17:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gabi_haros έγραψε:

α) Θέλω να παίζει τόσο δυνατά ώστε να είμαι στην εθνική με 170km/h topless και να μπορώ να ακούω κανονικά τους στίχους των κομματιών

αυτο ειναι ευκολο!! με ενα καλο σετακι ηχεια εισαι κομπλε!!!

gabi_haros έγραψε:

β) Θέλω να αλλάξω και τα 6 ηχεία και να μπουν νέα στις εργοστασιακές θέσεις χωρίς να φαίνεται τίποτα (τα διαιρούμενα μπροστά και τα πίσω)

και αυτο γινεται!!! αλλα για να πηγαινεις με 170 και να ακουγονται πρεπει να κοψεις τα πλαστικουλια που αναφερονται πιο πανω τα παιδια ετσι ωστε να μπορει να μπει ενα μεγαλυτερο ηχειο απο το εργοστασιακο και να εχεις τετοια αποδοση!!!

gabi_haros έγραψε:

γ) Θέλω να μην τρίζουν τα πάντα από μπάσο και να μην είναι καγγουριά

τα μπασα και τα πριμα τα ρυθμιζεις εσυ που θες να παιζουν και εχεις την επιλογη να μην ειναι "καγγουρια"

gabi_haros έγραψε:

δ) δεν θέλω μπασοκαμπίνες, subwoofer, submarine κτλ κτλ

τοτε δεν θα εχεις σχεδον καθολου μπασο σε σχεση με τα ηχεια σου!

gabi_haros έγραψε:

ε) έχω μανία με τις μεσαίες και όχι με τις υψηλές ή με τις μπάσες συχνότητες παρ' όλα αυτά θέλω να ακούω καθαρά όλα τα κομμάτια από Πέπη τσεσμελή μέχρι άριες και από lounge- super catatonic μέχρι πριόνια.

η απαντηση ειναι ιδια με την 1η ερωτηση!!! καλα ηχειακια και εισαι κομπλε Wink

gabi_haros έγραψε:

στ) Θέλω να μπορώ να το βάζω τόσο δυνατά ώστε να απενεργοποιώ- να μην ακούω τα ζωντανά esp,abs etc etc δηλαδή τις γκόμενες στη θέση του συνοδηγού που συνηθίζουν να γκρινιάζουν όταν τρέχω.

παλι ειναι ιδια η απαντηση!!!

gabi_haros έγραψε:

ζ) Θέλω να είναι ο φωτισμός της πηγής στο ίδιο χρώμα με τον υπόλοιπο φωτισμό του αμαξιού

αυτο μπορεις να το επιλεξεις εσυ αναλογα με την πηγη που τελικα θα καταληξεις!!! η καθε πηγη φωτιζει διαφορετικα! οποτε διαλεγεις και παιρνεις...

gabi_haros έγραψε:

η) Θέλω η πηγή να έχει mp3 cd, υποδοχή για usb και line in με pin.

και αυτο το επιλεγεις εσυ!!!

gabi_haros έγραψε:

θ) Θέλω η πηγή να υποστηρίζει το χειριστηριάκη πίσω από το τιμόνι ακόμη και αν δεν περιλαμβάνεται στην τιμή της πηγής το control θέλω να ξέρω πως μπορώ να το πάρω κάποια στιγμή.

θα τα σκασεις χοντρα για την πηγη για να εχεις αυτη την επιλογη!!!

gabi_haros έγραψε:

ι) Θέλω να βάλω ενισχυτή 4 δρόμων για τα μπρος και πίσω ηχεία χωρίς να φαίνεται πουθενά στην καμπίνα και χωρίς να μειώσω ούτε cm από τον χώρο των αποσκευών

κατω απο καποιο καθισμα τοτε!!! του οδηγου η του συνοδηγου!!!!

gabi_haros έγραψε:

κ) Θέλω να βάλω ένα ενεργό sub κάτω από το κάθισμα

ε και δε βαζεις?

gabi_haros έγραψε:

λ) Δεν θέλω να δώσω πάνω από 350 ευρώ για πηγή, ενισχυτή 4 δρόμων και τα πίσω ηχεία και δεν με νοιάζει αν κάτι από αυτά το αγοράσω μεταχειρισμένο- αν έχετε κάτι που να πουλάτε πείτε το μου.

350 ευρω για ολα αυτα????? ειναι πολυ λιγα εως ελαχιστα!!!!! ωστοσο ομως μπορεις να κοψεις καμια βολτουλα και να δεις καμια προσφορα, στα καταστηματα, κατι μπορεις να βρεις!!!

gabi_haros έγραψε:
μ) Δεν θέλω να κόψω, να ξηλώσω να τρυπήσω το αμάξι μου, θέλω ότι κάνω να είναι πλήρως αναστρέψιμο.

αν κοψεις αυτο το πλαστικο που ειναι πισω απο το ηχειο δεν τρεχει και τιποτα!!!! βαζεις πιο μεγαλο ηχειο
και δεν φαινεται και πουθενα!!!

gabi_haros έγραψε:
Εδώ να πω πως έχω ήδη ένα ενεργό sub και κάτι Sony Explod ηχεία διαιρούμενα (χωρίς Crossovers όμως) και μου απομένει να δω αν χωράνε αυτά για μπροστά...

μιας που τα εχεις κοιτα αν χωρανε μπροστα και μετα βλεπεις πως θα κινηθεις Wink

ελπιζω καααατι να εκανα!!! φιλικα Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 8 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3304s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on