PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Πραγματικό ηχοσύστημα!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιαν 2007, 14:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπερβολές...
Δώστε βάση στα όργανα στο κέντρο με το κάλυμμα από πάνω και στο "χτένι".. Βάλε ρε μεγάλε κάτι να κοντύνεις τις διαδρομές λίγο... Laughing Laughing
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244894_max.jpg
α και το χειρόφρενο:
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244896_max.jpg
Αλλά γαμάτη/ιδανική τοποθέτηση εμπρός ηχείων.
Το εμπρός κεντρικό εκεί που είναι πίσω από "χτένι" είναι λίγο μαμακία... θα έπρεπε να είναι πιο κοντά στην οθόνη...
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244892_max.jpg
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244895_max.jpg
Όπως επίσης και τα πίσω ηχεία (στην πλάτη των ουσιαστικά ανύπαρκτων πίσω καθισμάτων... αν και σε 206cc έχουμε χωρέσει αρκετοί κατά καιρούς... Rolling eyes Laughing ). Γαμάτο και το πίσω κεντρικό ηχείο Wink
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244891_max.jpg
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_9534/244893_max.jpg
Εχω βέβαια ένσταση για τα προσκέφαλα που έχει χρησιμοποιήσει των πίσω καθισμάτων που είναι πολύ χαμηλά εκτός και αν ο οδηγός είναι τόσο κοντός. Confused Confused Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιαν 2007, 14:00:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό ήταν κάποτε 206 ή 307 ή κάτι άλλο? Idea Confused Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιαν 2007, 18:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puke right Puke left μπλιαχ τι ειναι αυτοοο !!πιο Puke right εσωτερικο δεν εχω ξανα δει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιαν 2007, 18:30:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν θα διαφωνήσω
χάλια είναι
απλά αναρωτιώμουν τι είναι Shocked Question Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Demis (Demis)
Μέλος
Μέλος


206cc

Ένταξη: 14 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: Peiraias

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιαν 2007, 14:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοσα λεφτα και δυο καθισματα δεν αλλαξανε να δεσει λιγο πιο πολυ με τον πολυεστερα...


Run bAbe Run......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Φεβ 2007, 11:22:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.autosecurity.ru/audio/articles/az072003.shtml Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Φεβ 2007, 18:15:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναρωτιεμαι αν αξιζει να βαλω ηχεια JBL MB Quart η καποιας αλλης γνωστης και καλης μαρκας και να τα δουλευω με τον ενισχυτη του Pioneer 7500mp 4Χ27 RMS ωστε να εχω καλο αποτελεσμα?η πρεπει οπωσδηποτε να τα δουλευω με ενισχυτη εξωτερικο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 14:00:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανεξάρτητα από το αν θα βάλεις ενισχυτή ή όχι τα καλήτερα ηχεία θα παίξουν καλύτερα ΑΡΚΕΙ να μην είναι ηχεία "αναίσθητα" =να προοριζόμενα για χρήση μόνο με ενισχυτή.

Από κει και πέρα τα Pioneer γενικώς έχουν αρκετή ισχύ και πάιζουν πάρα πολύ καλά.

Άρα όταν θα πας να πάρεις ηχεία να το συζητήσεις με τον πωλητή ότι στην αρχή θα παίξουν με το pioneer. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 18:08:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rolland206cc έγραψε:
Αναρωτιεμαι αν αξιζει να βαλω ηχεια JBL MB Quart η καποιας αλλης γνωστης και καλης μαρκας και να τα δουλευω με τον ενισχυτη του Pioneer 7500mp 4Χ27 RMS ωστε να εχω καλο αποτελεσμα?η πρεπει οπωσδηποτε να τα δουλευω με ενισχυτη εξωτερικο?


Για εμένα δεν αξίζει να αλλάξεις ηχεία σε αυτή την περίπτωση, απο θέμα λόγου των χρημάτων/απόδοση. Πάντως αν το κάνεις αυτό προσπάθησε να πάρεις διαιρούμενο σετ και με μεγάλη ευαισθησία ώστε το 7500 (το οποίο για εμένα σαν ενισχυτής είναι απο τους καλύτερους που κυκλοφορούν ακόμα και τωρα ενσωματατωμένοι σε r-cd) να τα οδηγήσει σωστά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 23:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rolland206cc έγραψε:
Αναρωτιεμαι αν αξιζει να βαλω ηχεια JBL MB Quart η καποιας αλλης γνωστης και καλης μαρκας και να τα δουλευω με τον ενισχυτη του Pioneer 7500mp 4Χ27 RMS ωστε να εχω καλο αποτελεσμα?η πρεπει οπωσδηποτε να τα δουλευω με ενισχυτη εξωτερικο?


υπαρχει ενα ρητο που λεει :
καλυτερα ενα ζευγαρι μετρια ηχεια με εξωτερικο (οπως λες) ενισχυτη παρα ενα καλο ζευγαρι ηχεια οδηγουμενο απο τον "εσωτερικο" ενισχυτάκο του οποιουδήποτε ραδιοcd.

αυτο το ρητο μπορεις να το αποκαλεσεις και θεσφατο ή θεωρημα ή αξίωμα.
νομιζω καταλαβες Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Φεβ 2007, 16:16:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις συμβουλες αλλα τελικα θα κρατησω τα μαμα ηχεια μπροστα με τον ενισχυτη του ραδιο cd γιατι δεν θελω να περναω παλι καλωδια και ιστοριες για τον ενισχυτη πισω στο πορτ μπαγκαζ και δεν θελω να παιζει πολυ δυνατα γιατι ολο και καποια στιγμη θα το ανοιξει καποιος η καποια και οταν θα ειναι νοιχτη η οροφη και φοβαμαι πως θα γινω θεαμα(πραγμα που θελω να αποφυγω)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Φεβ 2007, 16:43:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stunned Wacko Dizzy2 Stunned Worthy W00t


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 22:05:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για εμενα πηγαιναν ολα αυτα τα ωραια στο παραπανω post? Very happy Very happy Very happy Very happy
βασικα μου φαινεται οτι θα την κανω την κουτσουκελα μου και θα τον βαλω τον ενισχυτη αν και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να περασω τα καλωδια για τον ενισχυτη πισω αλλα θα δουμε το καλοκαιρι πλησιαζει και μπορει να την κανω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 15:14:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως εχω την εντυπωση οτι μπορεις να φτιαξεις κατι αξιο χωρις να μπεις στη διαδηκασια του πολυεστερα και φυσικα χςρις να χασεις την ευκολια στην χρηση του αυτοκινητου.Νομιζω οτι για οσους εχουν 5πορτο ειδηκα 307 μπορουν να φιατξουν κατι πολυ HI-ENDαδικο με 6 ηχεια 1 σε καθε πορτα στις μαμα θηρες και 2 8ιντσα σε εταζιερα που αν θες φτιαχεις πολυεστερικο αλλα με σπιτισια 8 ομα ηχεια.Και για πηγη carpc μαζι με ενα splitter να χςριζει τισ συχνοτητες σε καθε ηχειο θεα εχεις ποιοτ5ητα home cinema μεσα στο αυτοκινητο...Υπολογιζω το ενχειρημα να κοστισει γυρω στα 2500 με 3000 με καλους ενησχυτες και πολλλλλυυ καλα διαιρουμενα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 16:04:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδες....
πολυ σωστα οσα γραψατε για οτι αφορα το ηχοσυστημα του αυτοκινητου αλλα επειδη το εχω ψαξει λιγο - πολυ το θεμα θα προτεινω το εξης,οποιος ξεκινησει το ψαξιμο του και καταληξει τι θα βαλει στο πεζακι του καλο θα ειναι στο ιδιο μαγαζι που θα βαλει ηχεια η ενισχυτη στο ιδιο μαγαζι να συνεχισει και την υπολοιπη αναβαθμιση του.Αν γυρναει απο εδω και απο εκει υστερα απο την πρωτη τοποθετηση θα ακουει το κοντο και το μακρυ του καθε μαγαζατορα - σαϊνιου!!!Μου εχει τυχη και εχω ξενερωσει,αλλωστε ειναι λογικο γιατι ο καθενας θα θελει να βαλει την δικια του μαρκα που πλασαρει Wink .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 00:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλλητερο φιλε πανο ειναι να τα περασεις μονος σου...ετσι ουτε εργασια θα πληρωσεις ουτ τα π@π@ριλικια του καθενος θα ακους....εννοειταιο φυσηκα οτι το κατεχεις το αθλημα αλλιως μην το επειχηρησεις καν!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 02:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα συμφωνήσω
ΑΛΛΑ προσοχή με την υπόλοιπη καλωδίωση του αυτοκινήτου μην χαλάσετε κάτι Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 20:42:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κάποιος τα χαρακτηριστικά των εργοστασιακων ηχείων του 206? μάρκα,μοντελο,ισχυ κτλ.

Επίσης ποιο ειναι το μεγιστο επιτρεπόμενο βάθος της θηκης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 22:01:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ennoeitai
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 22:52:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Ennoeitai


Μπορεί αυτός που το ξέρει να μου το πει κι εμένα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2215s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on