PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

fk ak coilovers or raceland for 206
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιούλ 2013, 21:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kane ti bilstein coilover me sosto elatirio
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2013, 16:26:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arisnouk86 έγραψε:
Απο θορυβους? Ειχες κανενα θεμα?


σορυ διακοπες ημουνα,
απο θορυβο εχω ενα θεματακι, κανει σαν -δεν σου κρυβω οτι μου σπαει τα νευρα - ορισμενες φορες, να τριβετε λαστιχο που δεν εχει λιπανθει ή σαν να τριβεται το ελατηριο πανω στο πιατελο.

Γνωριζεις κατι σχετικα με το θορυβο εσυ;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2013, 17:48:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα ελατήρια έχουν συνήθως ένα ελαστικό "πουκάμισο" στην άκρη τους και από τις δυο πλευρές (πιατέλο και top mount) ώστε κατα την λειτουργία της ανάρτησης και κατα το στρίψιμο του τιμονιού να μην ακούγεται το ελατήριο

αν εσύ ακούς κάτι δεν είναι απαραίτητο να είναι από το ελατήριο
μπορεί να μην είναι λιπασμένο το top nount ή να προέρχεται από τα ψαλίδια ο θόρυβος ή από οτιδήποτε κινείται κατα την λειτουργία του αμορτισέρ...

θέλει λίγο προσεκτικό ψάξιμο απλά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
arisnouk86 (Αριστείδης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc 1.6 120hp

Ένταξη: 10 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Ιούλ 2013, 17:55:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ακουσει απο αλλους οτι σε καποιες περιπτωσεις κανει θορυβο η αναρτηση. Αυτο μπορει να ειναι τα πισω ελατηρια που μπορει να θελουν να τα ντυαεις με αλφαδολαστιχο γιατι βρισκουνε οι σπιρες μεταξυ τους. Μπορει να ειναι και τα αμορτισερ προβληματικα. Αυτο με το ελατηριο και το πιατελο το εχω ξανακουσει αλλα δεν εμαθα πως το ελυσαν το θεμα. Μπορει καποιος να ξερει να μας βοηθησει ομως. Εγω εχω τριποντα ελατηρια eibach με μαμα αμορτισερ και ηρθε η ωρα να αλλαξω τα αμορτισερ. Κατεληξα στα koni τα πορτοκαλι λογο τιμης περισσοτερο, αλλα τωρα τελευταια με κολοτρωει να δοκιμασω μια fk ρυθμιζομενη!!! Μιας και βγαινει στα ιδια χρηματα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1389s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on