PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

fk ak coilovers or raceland for 206
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιαν 2012, 15:20:17    Θέμα δημοσίευσης: fk ak coilovers or raceland for 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα θα ηθελα τα φωτα σας ηρθε η ωρα να αντικαταστήσω την ανάρτηση στο 206 μου 112 χιλιάδες χιλιόμετρα έχουν οι εργοστασιακες και ειναι τελειως αχρηστες επηρε να εχουν αντικατασταθεί εδω και καιρο λοιπον ψαχνοντας για αναρτήσεις σε καλη τιμη και ποιοτητα επεσα πανω στο ebay σε αυτες http://www.ebay.co.uk/itm/FK-AK-STREET-COILOVER-SUSPENSION-KIT-PEUGEOT-206-INC-CC-HDI-FITS-ALL-MODELS-/280722809478?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5743186274821239443 και αυτες http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180790636987&category=40192&_trksid=p5197.c0.m619 τις fk τις εχω ξανα ακουσει και φαινονται πολυ ποιοτικες για τα λεφτα που κανουν βεβαια tis raceland δεν τις ξερω αλλα φαινονται οκ εχει καποιος ακουσει τιποτα Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη σας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιαν 2012, 15:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με περίπου 200€ ειναι στην πόρτα σου. Αν θες κατι δοκιμασμένο και οικονομικό πήγαινε σε gaz GHA kit, εχει πανω απο 500€.

Διαφορετικά 200€ είναι...

Αν διαβάσεις το σχετικό τοπικ (που μαλλον αυτο θα το σβήσουνε) θα βρεις και εντυπώσεις απο raceland.

Παντως δεν σου φαινεται περιέργο πως 2 κιτρινα bilstein κοστίζουν περισσότερα απ' οτι ολο αυτο το coilover kit?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
corsadi 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 29 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιαν 2012, 17:13:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο Corsa μου δοκιμασα κ τις τρεις φθηνες coilover...TA, FK κ Raceland. Πιο ποιοτικες απο θεμα κατασκευης ηταν οι FK κ πιο ωραιες στο δρομο οι ΤΑ. Δεν κρατησα καμια απο τις τρεις για πολλα χλμ αλλα την ΤΑ που την ειχα περισσοτερο καιρο την ευχαριστηθηκα πολυ κ στο δρομο οπου το αυτοκινητο επαιρνε πολυ μικροτερες κλισεις απο ποτε αλλοτε κ γενικα εδινε φοβερη αισθηση εμπιστοσυνης κ στην πιστα σε trackday οπου κατεβηκε αρκετα ο χρονος σε συνδυασμο κ με ημισλικ...
Ολες ομως ηθελαν λιγο παιδεμα στην τοποθετηση ωστε να μην ακουγονται ενοχλητικοι θορυβοι. Αν απλα τις βαλεις πανω ετσι οπως ερχονται τοτε θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για διαφορους θορυβους...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιαν 2012, 18:04:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις raceland τις φοραω περιπου 7.000 χλμ και μεχρι τωρα ειναι μια χαρα και σε στριψιμο αλλα και σε ανεση.
Απομενει να τις δουμε και μετα απο καμια 15αρια χιλιαδες χλμ σε τι κατασταση βρισκονται..
Απλα τα πισω αμορτισερ ειναι καπως μαλακά και θα ηταν καλυτερα να δοκιμασεις πιο σκληρα αν σε ενδιαφερει και το θεμα στριψιμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
arisnouk86 (Αριστείδης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc 1.6 120hp

Ένταξη: 10 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Φεβ 2012, 23:24:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκέφτομαι κι εγώ για τις ΤΑ. Όταν λες "παίδεμα στην τοποθέτηση για να μην υπάρχουν προβλήματα με θορύβους" τι κόλπα εεννοείς? Για ντύσιμο του ελατηρίου με λάστιχο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
corsadi 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 29 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 22:54:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, κατι τετοιο εννοω, καθως κ οτι στο δικο μου αυτοκινητο (Corsa C) επρεπε να χρησιμοποιησω ενα ρουλεμαν που εχει η εργοστασιακη εμπρος βαση ελατηριου ωστε να μην ακουγεται εντονος μεταλλικος θορυβος καθε φορα που εστριβα το τιμονι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 10:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τις Raceland να πω και εγω τα καλυτερα...

ΑΛΛΑ να πω και κατι αλλο.. εφτασα τα 25.000+ χλμ με τις raceland πανω.
Οι μπροστα κρατανε μια χαρα, ΟΙ πισω ομως εχψ την αισθηση οτι εχουν παραμαλακωσει.. δεν νοιώθεις εκεινη την στιβαρότητα που σου δινουν καινουριες. (ακομα και καινουριες βεβαια οπως λεει ο νικος ειναι ποιο μαλ**ες? απο τις koni, βilstein B8 κτλ. )


Oxi οτι το αμαξι δεν ειναι οδηγησημο ή ειναι επικυνδευνες απλος αναφερω οτι εχω την αισθηση πως οι πισω εχουν φθαρει λιγο. Ισως να ειναι και καποιο προβλημα απο καμια λακουβα καθοτι ειναι γνωστο οτι ειμαι σιδεροφαγος και δεν αφηνω τρυπα για τρυπα (εχω στραβωσει 3 αμορτισερ μεχρι στιγμης, 2 μπιλστανια κΑΙ ΕΝΑ RACELAND)

Κατα τ'αλλα στην τιμη που τις ειχαμε παρει αν και οταν αλαξω παλι τετοιες ΘΑ εβαζα, δυστυχος ομως η RACELAND ευρωπης δεν υπαρχει πια, οποτε παμε σε FK που υποθετω ειναι ιδιο πραμα (κατασκευη στα ανατολας απο σχιστοματιδες με μισθο 7 ευρω τον μηνα)

Rolling eyes Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 11:06:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θες αλεξ να αλλαξεις μονο πισω, βαλε gaz με κλειστα ματια, που ειναι και ρυθμιζομενα σε σκληροτητα.
Εγω τα εχω δουλεψει με 20ρες ραβδους και τωρα με 21 και μετα απο 100.000 +χλμ ακομα δουλευουν αψογα.Μονο τα μπροστα τα εφτυσαν και παω για αλλαγη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 11:49:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΒΡΕ ΑΦΗΣΤΕ τα παιδια να δοκιμασουν και κατι αλλο να εχουμε αποψεις... Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 12:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι ειναι μετα απο 8.000 χλμ μπροστα ειναι μια χαρα δεν εχουν χασει ουτε σε ανεση ουτε σε στριψιμο αλλα τα πισω τα νιωθω να κουραστηκαν λιγο(υποψιν πισω το εχω και πιο χαμηλο που βοηθαει και αυτο στο να τα φτυσουν τα αμορτισερ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
arisnouk86 (Αριστείδης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc 1.6 120hp

Ένταξη: 10 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 16:07:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο πρόβλημα με τριξίματα έχουν και οι FK?
Δεν θέλω να προχωράω στο δρόμο με το αμάξι και να με κοιτάζουν όλοι λες και περνάει κανένα σαράβαλο!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Φεβ 2012, 05:02:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια τελικα παραγγειλα της rokkor ειναι ιδια εταιρια με τις raceland αλλα εχει πιο σκληρα ελατηρια και όλοι λένε ότι είναι πιο ποιοτικες έχουν 3 χρόνια εγγύηση αντι για 2 ποθ εχουν η reaceland με το που τοποθετησω θα σας ενημερώσω τα παιδια με τις raaceland μια ερωτησούλα τα topmount αφήσατε εργοστασιακα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Φεβ 2012, 09:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MARINOS206 έγραψε:
παιδια τελικα παραγγειλα της rokkor ειναι ιδια εταιρια με τις raceland αλλα εχει πιο σκληρα ελατηρια και όλοι λένε ότι είναι πιο ποιοτικες έχουν 3 χρόνια εγγύηση αντι για 2 ποθ εχουν η reaceland με το που τοποθετησω θα σας ενημερώσω τα παιδια με τις raaceland μια ερωτησούλα τα topmount αφήσατε εργοστασιακα?


ναι τα μαμα αφησαμε και δενειχα ποτε προβλημα με τριξηματα .. ουτε κιχ δεν κανανε.

δεν μου λες, οταν λες ειναι η ιδια εταιρια με την raceland τι εννοεις? γιατι θελω να ξερω και εγω σε κανα χρονο απο που μπορω να βρω τα ιδια (raceland -παραπλησια) που φοραω.


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Φεβ 2012, 23:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι ειναι το ιδιο εργοστασιο με τις raceland αλλα εχει πιο σκληρα ελατηρια με το που τοποθετησω θα σας ενημερώσω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 01:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marino γιατί δεν βάζεις 4 bilstein να στρίβεις ήσυχος?


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 01:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οικονομικη κριση χαχαχαχαχαχχα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 09:24:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

takis_206 έγραψε:
marino γιατί δεν βάζεις 4 bilstein να στρίβεις ήσυχος?


Niko, και με τα raceland(rokkor) μια χαρα στριβει. και με μονο 150! ευρα! και με ρυθμιση υψους οπου τα θελει και κοιλοβερ!

απλος αποσο καταλαβα σε 40.000 χλμ θα πρεπει να τις αλλαξει.. αν κανει 15.000 τον χρονο που ειναι το νορμαλ θα του κρατησουν 2μιση χρονια... ε μια χαρα για 150 ευρω...

ενω τα μπιλστανια και 70.000 θα τους κρατουσαν.. (οχι σε τοπ κατασταση αλλα θα εστριβαν)


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 14:29:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα μπιλστανια έχω τώρα και έχω 100 χιλιαδες αλλα πλεον ειναι επικινδυνα και 500ε για καινουρια δεν παιζουν οποτε παμε σε κατι φθηνοτερο να κανω την δουλεια μου και να μπαίνω και σε κανενα στροφιλικι οπως δηποτε καλυτερη απο την εργοστασιακη είναι .και κανει 144e κομπλε μαζι με μεταφορικα απο το γερμανικο ebay
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 15:58:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MARINOS206 έγραψε:
τα μπιλστανια έχω τώρα και έχω 100 χιλιαδες αλλα πλεον ειναι επικινδυνα και 500ε για καινουρια δεν παιζουν οποτε παμε σε κατι φθηνοτερο να κανω την δουλεια μου και να μπαίνω και σε κανενα στροφιλικι οπως δηποτε καλυτερη απο την εργοστασιακη είναι .και κανει 144e κομπλε μαζι με μεταφορικα απο το γερμανικο ebay


προχορα! μαζι σου!!


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MARINOS206 (GIORGOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2012, 16:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το που τοποθετησω θα σας ενημερώσω για να χαρουνε και οι lowbaget tuners χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1526s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on