PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μαλακά (άνετα) Ελαστικά
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 10:05:01    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Μαλακά (άνετα) Ελαστικά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχοντας αφορμή την εμπειρία του κολητου μου με το saxo vts (195/45/15)
όπου τα uniroyal rainsport ήταν πανάλαφρα, αθόρυβα και υπερβολικά άνετα σε σχέση με τα τα exalto που έβαλε (αντικαθιστώντας τα uniroyal) ήθελα να ακούσω προτάσεις για μαλακές γόμες ή μαλακά και άνετα ελαστικά.

Πχ θα λέγατε ότι τα premium contact είναι ?
Κάποιο άλλο ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 10:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

YOKOHAMA A539 SILICA



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 17:06:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eίναι πολύ σχετικό. Εξαρτάται ποιά συγκρίνεις και με τί κριτήρια.

Το Ρ7000 που έχω είναι αντικειμενικά αρκετά μαλακό ελαστικό, για την ακρίβεια δεν έχω φανταστεί πιο μαλακό. Έχει μαλακό πέλμα (αλλά δεν φθείρεται γρήγορα στους ελληνικούς δρόμους) και μαλακό πλαϊνό (αλλά όχι ευαίσθητο) που χρειάζεται υψηλή πίεση αέρα για να δουλέψει (35psi Χειμώνα - 37psi Καλοκαίρι μετά από προσωπική αναζήτηση). Είναι πανάλαφρο (το 195/50/15 ζυγίζει 7000gr, αλλά δυστυχώς έχει κυκλοφορήσει και σαβούρα με 8000γρ). Αν βρείτε στην διάσταση αυτή πιο ελαφρύ ελαστικό να μου το πείτε να ξέρω...
Λένε ότι το Ρ7000 κάνει θόρυβο αλλά ή λένε μλκίες ή εγώ κουφός θα είμαι...

Το Metzeler Perfect είναι σαφώς πιο σκληρό λάστιχο. Έχει μάλλον πιο σκληρό πέλμα, αρκετά σκληρό πλαϊνό και δεν θέλει υψηλή πίεση αέρα για να δουλέψει (Γιάννη πόσο του βάζεις; ). Και ζυγίζει περί τα 8000γρ (σωστά Γιάννη; ). Όσο για θόρυβο να μας πει ο Γιάννης.

Το Premium Contact είναι ελαστικό με μέτριο προς μαλακό πέλμα που φθείρεται μάλλον γρήγορα και μαλακό ανθεκτικό πλαϊνό. Θεωρούνται αθόρυβα.

Τα περί άνεσης έχουν μεγάλη σχέση με το τί πιέσεις τα βάζεις. Για παράδειγμα τα Ρ7000 στην ίδια πίεση με τα Metzeler θα είναι πολύ πιο άνετα, αλλά από την άλλη μεριά δεν θα κρατάνε τόσο καλά όσο τα Metzeler. Εδώ την "πατάνε" οι περισσότεροι (όπως την πατάνε και στο θέμα της σωστής πίεσης)...

Το μυστικό του κάθε ελαστικού βρίσκεται στην "σωστή" πίεση. Αυτό μετράει πολύ περισσότερο από την μάρκα του ελαστικού (ίδιας κατηγορίας).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 18:29:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Metzeler το βάζω πίεση 33 και δουλεύει πολύ καλά!
Έχει σκληρό πλαινά και σκελετό από κέβλαρ.
Με λάθος πίεση, θα είστε έτοιμοι να το πετάξετε αλλά με την σωστή βγάζει μάτια.
Από ότι έχω παρατηρήσει ζεσταίνεται αρκετά εύκολα.Θα αναφέρω ότι με εξωτερική θερμοκρασία 5βαθμούς,έκανα μια απόσταση 8 χλμ με ταχύτητα σταθερρή στα 110χλμ και το πέλμα είχε ζεσταθεί σε ικανοποιητικό σημείο.
Τώρα όσον αφορά το πόσο ακούγεται...λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σας βοηθήσω γιατί έχω αρπαγμένο διαφορικό και ακούω αυτό!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 21:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 23:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


Μιλάς για 106; Τα ίδια λάστιχα σε 206 θέλουν σαφώς περισσότερη πίεση.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 10:38:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνείτε ότι στην κατηγορία των 'μαλακών' ελαστικών μπορούμε να εντάξουμε :

α) το dunlop sport 01
b) michelin energy
c) premium contact
d) yokohama A539
e) άλλο .....


ναι - όχι Question Question


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 10:53:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


δεν ακουω τιποτα για τα avs sport . γιατιιιι;;;;; Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 10:55:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
action_peugeot έγραψε:
Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


δεν ακουω τιποτα για τα avs sport . γιατιιιι;;;;; Shocked

ειναι τοσο σκληρα; Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 11:21:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
DimiP έγραψε:
action_peugeot έγραψε:
Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


Για ποια διασταση μιλαμε???

δεν ακουω τιποτα για τα avs sport . γιατιιιι;;;;; Shocked

ειναι τοσο σκληρα; Question


Δεν ειναι και τοοοσο σκληρα αλλα για τα δικα μας αλογα δεν ενδεικνυνται!!! Θελουν αρκετο χρονο για να τα φερεις σε θερμοκρασια "βολης"!!! Για μας ειναι τα Α539...Κορυφη!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 11:51:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
DimiP έγραψε:
DimiP έγραψε:
action_peugeot έγραψε:
Yokohama A539 με 32psi εμπ.και 30psi πισω


Για ποια διασταση μιλαμε???

δεν ακουω τιποτα για τα avs sport . γιατιιιι;;;;; Shocked

ειναι τοσο σκληρα; Question


Δεν ειναι και τοοοσο σκληρα αλλα για τα δικα μας αλογα δεν ενδεικνυνται!!! Θελουν αρκετο χρονο για να τα φερεις σε θερμοκρασια "βολης"!!! Για μας ειναι τα Α539...Κορυφη!!!



δεν ξερω για σας αλλα εγω.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 14:55:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εχω βαλει τα καινουρια ΥΟΚΟΗΑΜΑ Α539 silica ( H ) , made in Japan !
Τελειο λαστιχακι παιδια. τρελο κρατημα !!!! ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ
ΤΟ δουλευω με πιεσεις 29 - 30 !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 16:32:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι οπως τα λες ειναι Φιλιππε!!! Τα φοραω απο το καλοκαιρι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...Ειδα βελτιωση και στο φρεναρισμα και στην ποιοτητα, θορυβο κυλισης!!! Και στο βρεγμενο ειναι μια χαρα...Οσο για αισθηση??? Βρισκεται σε αλλη κλαση σε σχεση με τους ανταγωνιστες...Ειναι και οικονομικο(σχετικα...)!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 16:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι οπως τα λες ειναι Φιλιππε!!! Τα φοραω απο το καλοκαιρι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...Ειδα βελτιωση και στο φρεναρισμα και στην ποιοτητα, θορυβο κυλισης!!! Και στο βρεγμενο ειναι μια χαρα...Οσο για αισθηση??? Βρισκεται σε αλλη κλαση σε σχεση με τους ανταγωνιστες...Ειναι και οικονομικο(σχετικα...)!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 16:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Ετσι οπως τα λες ειναι Φιλιππε!!! Τα φοραω απο το καλοκαιρι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...Ειδα βελτιωση και στο φρεναρισμα και στην ποιοτητα, θορυβο κυλισης!!! Και στο βρεγμενο ειναι μια χαρα...Οσο για αισθηση??? Βρισκεται σε αλλη κλαση σε σχεση με τους ανταγωνιστες...Ειναι και οικονομικο(σχετικα...)!!!



είδες βελτίωση σε σχέση με ποιό λάστιχο και σε ποιά διάσταση ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aris ioannina (aris ioannina)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206xs 16v 2002

Ένταξη: 07 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 16:57:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι παραμεριζουμε τα f1 kai ta bridgestone s-03 ρε παιδες. παρεπιπτοντως τα ποτενζα που φοραω ειναι τελεια στη βροχη αλλα οχι τοσο αψογα που ελεγαν στο στεγνο. σε 195-55-15 τη πιεση προτινετε.,,


rallye for ever!!krima pou den to pira!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 17:06:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

aris ioannina έγραψε:
γιατι παραμεριζουμε τα f1 kai ta bridgestone s-03 ρε παιδες. παρεπιπτοντως τα ποτενζα που φοραω ειναι τελεια στη βροχη αλλα οχι τοσο αψογα που ελεγαν στο στεγνο. σε 195-55-15 τη πιεση προτινετε.,,


Πιστευω οτι για να βαλεις το f1 πρεπει να εχεις τουλαχιστον 150 +αλογα οσο για BRIDG , ποσο καιρο εγγυηση σου δινουν κ ποσα χιλιομετρα βγαζεις???? ΤΑ YOKO 3 γραπτη εγγυηση κ 40000 χλμ !
Απ οτι ξερω τα Ποτενζα 20000 κ χορις εγγυηση οσο για επιδοσεις σε συηκριση με τα Α539 silica : Το Α539 ειναι σε τεστ καλυτερο κ σε χρονο πιστας κ σε φρεναρισμο στο στεγνο κ στη βροχη !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 17:53:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
aris ioannina έγραψε:
γιατι παραμεριζουμε τα f1 kai ta bridgestone s-03 ρε παιδες. παρεπιπτοντως τα ποτενζα που φοραω ειναι τελεια στη βροχη αλλα οχι τοσο αψογα που ελεγαν στο στεγνο. σε 195-55-15 τη πιεση προτινετε.,,


Πιστευω οτι για να βαλεις το f1 πρεπει να εχεις τουλαχιστον 150 +αλογα οσο για BRIDG , ποσο καιρο εγγυηση σου δινουν κ ποσα χιλιομετρα βγαζεις???? ΤΑ YOKO 3 γραπτη εγγυηση κ 40000 χλμ !
Απ οτι ξερω τα Ποτενζα 20000 κ χορις εγγυηση οσο για επιδοσεις σε συηκριση με τα Α539 silica : Το Α539 ειναι σε τεστ καλυτερο κ σε χρονο πιστας κ σε φρεναρισμο στο στεγνο κ στη βροχη !


Σημφωνω, καθε ελαστικο εχει την αναλογη θερμοκρασια λειτουργειας του. Αν λογο εληψης βαρους και ιππων δεν μπορεις να τα δουλεψεις, τοτε εχεις ενα πολυ καλο ΑΛΛΑ αχρηστο ελαστικο. Σηγκεκριμενα για τα F1, φοβερο πελμα (εμφανισιακα), πολυ καλο κρατημα σε στεγνο και βρεγμενο αλλα θελει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 120 αλογα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 18:20:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

aris ioannina έγραψε:
γιατι παραμεριζουμε τα f1 kai ta bridgestone s-03 ρε παιδες. παρεπιπτοντως τα ποτενζα που φοραω ειναι τελεια στη βροχη αλλα οχι τοσο αψογα που ελεγαν στο στεγνο. σε 195-55-15 τη πιεση προτινετε.,,

Βάλε αυτήν που λέει ο κατασκευαστής και ψάξε!Αν κατεβείς όχι από απο 2 psi γιατι θα αρχίζεις να τρως το λάστιχο τζάμπα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 18:23:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
aris ioannina έγραψε:
γιατι παραμεριζουμε τα f1 kai ta bridgestone s-03 ρε παιδες. παρεπιπτοντως τα ποτενζα που φοραω ειναι τελεια στη βροχη αλλα οχι τοσο αψογα που ελεγαν στο στεγνο. σε 195-55-15 τη πιεση προτινετε.,,


Πιστευω οτι για να βαλεις το f1 πρεπει να εχεις τουλαχιστον 150 +αλογα οσο για BRIDG , ποσο καιρο εγγυηση σου δινουν κ ποσα χιλιομετρα βγαζεις???? ΤΑ YOKO 3 γραπτη εγγυηση κ 40000 χλμ !
Απ οτι ξερω τα Ποτενζα 20000 κ χορις εγγυηση οσο για επιδοσεις σε συηκριση με τα Α539 silica : Το Α539 ειναι σε τεστ καλυτερο κ σε χρονο πιστας κ σε φρεναρισμο στο στεγνο κ στη βροχη !


Σημφωνω, καθε ελαστικο εχει την αναλογη θερμοκρασια λειτουργειας του. Αν λογο εληψης βαρους και ιππων δεν μπορεις να τα δουλεψεις, τοτε εχεις ενα πολυ καλο ΑΛΛΑ αχρηστο ελαστικο. Σηγκεκριμενα για τα F1, φοβερο πελμα (εμφανισιακα), πολυ καλο κρατημα σε στεγνο και βρεγμενο αλλα θελει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 120 αλογα.


Και με τα 110,μια χαρα κραταγε... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4482s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on