PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ποιος ειναι ο τελικός προορισμός της χώρας μας?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2012, 10:59:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάπου πήρε το αυτί μου τα εξής παρακάτω
θυμάστε όλοι ένα παιδί που ήταν Αλβανός και ήτανε να
γίνει σημαιοφόρος?Που έκανε εκπομπές ο Τριανταφ/πουλος
και βγαίνανε όλοι και λέγανε να κρατήσει το παιδί την σημαία
και άλλα τέτοια...
Άκουσα λοιπόν σήμερα ότι αυτό το παιδί σπουδασε
εξωτερικό με έξοδα της χώρας του και τον ετοιμάζουνε να τον στείλουνε πίσω στην Ελλάδα με σκοπό να δημιουργήσει κόμμα και να μπει στην βουλή...
Ξέρει κανέις τίποτα?Πως σας φένεται αν ακούσουμε κάποια μέρα
ότι Αλβανικό κόμμα μπαίνει υποφήφιο στις εκλογές?(δεν ξέρω και κατα πόσο είναι εφικτό αυτό)



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2012, 12:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι' αυτό τον λόγο ψηφίστε ΠΑΣΟΚ & ΝΔ που είναι 2 μεγάλα Ελληνικά κόμματα που βοήθησαν στην ευημερία του τόπου μας Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2012, 13:10:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Κάπου πήρε το αυτί μου τα εξής παρακάτω
θυμάστε όλοι ένα παιδί που ήταν Αλβανός και ήτανε να
γίνει σημαιοφόρος?Που έκανε εκπομπές ο Τριανταφ/πουλος
και βγαίνανε όλοι και λέγανε να κρατήσει το παιδί την σημαία
και άλλα τέτοια...
Άκουσα λοιπόν σήμερα ότι αυτό το παιδί σπουδασε
εξωτερικό με έξοδα της χώρας του και τον ετοιμάζουνε να τον στείλουνε πίσω στην Ελλάδα με σκοπό να δημιουργήσει κόμμα και να μπει στην βουλή...
Ξέρει κανέις τίποτα?Πως σας φένεται αν ακούσουμε κάποια μέρα
ότι Αλβανικό κόμμα μπαίνει υποφήφιο στις εκλογές?(δεν ξέρω και κατα πόσο είναι εφικτό αυτό)

Έτσι όπως πάει η κατάσταση δεν θα'χουν μείνει ούτε Έλληνες στην Ελλάδα, όχι Αλβανοί.

Άρα και να συμβεί κάτι τόσο ακραίο όσο η δημιουργία ενός τέτοιου κόμματος στην Ελλάδα, θα πάει άπατο.
Αλλά ας κοιτάξουμε πως θα απαλλαγούμε από τους δικούς μας και μετά σκεφτόμαστε και τις απίθανες αυτές περιπτώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2012, 14:57:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Κάπου πήρε το αυτί μου τα εξής παρακάτω
θυμάστε όλοι ένα παιδί που ήταν Αλβανός και ήτανε να
γίνει σημαιοφόρος?Που έκανε εκπομπές ο Τριανταφ/πουλος
και βγαίνανε όλοι και λέγανε να κρατήσει το παιδί την σημαία
και άλλα τέτοια...
Άκουσα λοιπόν σήμερα ότι αυτό το παιδί σπουδασε
εξωτερικό με έξοδα της χώρας του και τον ετοιμάζουνε να τον στείλουνε πίσω στην Ελλάδα με σκοπό να δημιουργήσει κόμμα και να μπει στην βουλή...
Ξέρει κανέις τίποτα?Πως σας φένεται αν ακούσουμε κάποια μέρα
ότι Αλβανικό κόμμα μπαίνει υποφήφιο στις εκλογές?(δεν ξέρω και κατα πόσο είναι εφικτό αυτό)


αστικός μύθος μέσω chain letter... είχε ακουστεί κ πριν τις τελευταίες βουλευτικές.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2012, 18:34:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
kostas207rc έγραψε:
Κάπου πήρε το αυτί μου τα εξής παρακάτω
θυμάστε όλοι ένα παιδί που ήταν Αλβανός και ήτανε να
γίνει σημαιοφόρος?Που έκανε εκπομπές ο Τριανταφ/πουλος
και βγαίνανε όλοι και λέγανε να κρατήσει το παιδί την σημαία
και άλλα τέτοια...
Άκουσα λοιπόν σήμερα ότι αυτό το παιδί σπουδασε
εξωτερικό με έξοδα της χώρας του και τον ετοιμάζουνε να τον στείλουνε πίσω στην Ελλάδα με σκοπό να δημιουργήσει κόμμα και να μπει στην βουλή...
Ξέρει κανέις τίποτα?Πως σας φένεται αν ακούσουμε κάποια μέρα
ότι Αλβανικό κόμμα μπαίνει υποφήφιο στις εκλογές?(δεν ξέρω και κατα πόσο είναι εφικτό αυτό)


αστικός μύθος μέσω chain letter... είχε ακουστεί κ πριν τις τελευταίες βουλευτικές.


όντως, εδώ πχ είναι γραμμένο απο το ΄07
http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?file=page&name=Blog&op=viewPost&pid=10888

πάντως ισχυει οτι σπουδαζει με υποτροφία στο Αμέρικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 01:01:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:


αν η γενιά μας είναι κακομαθημένη θα το δείξει ο χρόνος αυτό που έδειξε ο χρονος προς το παρον είναι οτι η γενια του <<πολυτεχνειου>> που μας κατηγορεί οτι είμαστε κακομαθημενοι και γενια του frappe που δεν έχει οραμα, ειναι αυτη που έφερε τη χώρα σε αυτά τα χάλια. Είδαμε και τον δικό σας αλληλοσεβασμο σε μορφή ανταλλαγής φακελακίου, μίζας , εξυπνότερης λαμογιάς ναι αν το εννοείται έτσι δεν έχουμε αλληλοσεβασμο και όντως είμαστε κακομαθημένοι δεν θέλουμε πλέον τη θέση στο δημόσιο που με τόσο κόπο <<δημιουργήσατε>>στη μεταπολίτευση για να βολευτει κάποιος, δεν θέλουμε τη <<στρωμένη>> δουλεια του μπαμπα κ ναι δεν έχουμε όραμα γιατι μας τελειωσε το όραμα της βασιλικο δεξιας ή κουμουνιστικής ή επαναστατικο αριστερας οικογένειας μας. Μην φοβάστε χειρότερα δεν μπορουμε να τα κάνουμε Cool αααα και όχι δεν θα δουλέψουμε, 'οχι τουλάχιστον με την έννοια της δουλείας που είχε η γενια της μεταπολιτευσης οταν ανελαβε τα ηνια της Ελλάδας.


Με αυτήν την διάθεση κ τον χαρακτήρα που "έχετε" σαν νέα γενιά , κ με την ελλειπή μόρφωση κ αντίληψη για την ζωή (δε φταίτε εσείς), τώρα που αναγκάζεστε κ ξεβολεύεστε από την μέχρι τώρα άνετη "αγκαλίτσα" κ βγαίνετε στο προσκήνιο .. να σας δούμε τώρα τι πουλιά θα πιάσετε.. Τουλάχιστον αλλάξτε ύφος κ τρόπους, γιατί με αυτούς τους τρόπους κ την πεποίθηση μόνο μπάτσες θα τρώτε είτε στην Γερμανία είτε εδώ, από τα μέρη που τουλάχιστον προσωπικά ξέρω αρκετά καλά.
Κ πίστεψέ με, είμαι από τους "καλούς" που σου μιλάνε - δεν τα λέω αυτά για να κακίσω κανέναν, ασχολούμαι πολύ με την νέα γενιά, περισσότερο απ' όσο φαντάζεσαι κ έχω κ 2 παιδιά στην ηλικία σου. Περισσοτερο απ' όλα όμως εκνευρίζομαι με τους γονείς που σας μετέφεραν αυτήν την ψευδαίσθηση ασφαλείας κ το παραμύθι υπεροψίας που πούλησαν σε βάρος όλων μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 01:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κρίμα, γιατί υπάρχουν και πολλοί λίγοι Έλληνες που ειναι παλικάρια.

Οι υπόλοιποι θα μείνουν για πάντα έλληνες, μικρόψυχοι, εγωκεντρικοί, λαμόγια αλλά και υποκριτές. Ενα έθνος με τετοια κοινωνικά προβλήματα, ειναι αδύνατον να μην είναι ευάλωτο, μακάρι τα λεφτά να ήταν το πρόβλημα.

(Φυσικά για όποιον δεν καταλαβε, δεν εννοώ πως το πρόβλημα ειναι ο αλβανος ή ο πακιστανός ή ο γερμανός ή ο δεν ξερω ποιος ... το προβλημα ειναι ο ελληνας με τον έλληνα).
Άμιλλα: 0/10
κουτοπονηριά: 10/10
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 08:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι' αυτό Γιάννη μου πολλοί λένε (και συμφωνώ -δυστυχώς- μαζί τους) ότι το πρόβλημα δεν είναι κατά κύριο λόγο οικονομικό.
Το πρόβλημα είναι κοινωνικό και οφείλεται σε ένα μεγάλο ποσοστό στην έλλειψη παιδείας (και άρα νοοτροπίας, συμπεριφοράς κοκ...)!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 10:01:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοειται πως το προβλημα δεν ειναι οικονομικο!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 13:27:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.. κ για να σας παρηγορήσω λίγο κ η δική μου γενιά έχει φάει τη φόλα όπως κ του παππού μου κ όλες οι προγενέστερες, σε μικρότερο βαθμό κ ποσοστό.

Η σημερινή εποχή όμως πιστεύω είναι καλύτερη κ δίνει περισσότερες ευκαιρίες.
Ωστόσο είναι δύσκολο το παιχνίδι για κάποιον που ξεκινάει με κεκτημένα κ δεδομένα να παλέψει κ θέλει ταπεινότητα κ ομοψυχία πιστεύω κατά τη γνώμη μου.
Για το εξωτερικό που πιπιλίζει το μυαλό πολλών όπως βλέπω κ εδώ μεσα να πω ότι αν πας Γερμανία κ φωνάξεις έτσι όπως φωνάζουν κ μιλάνε οι πιτσιρικάδες εδώ, σε έχουν μαζέψει με τις μπάτσες κ σε ταράζουν στα πρόστιμα. Κ αν είσαι κ αλοδαπός σου κάνουν φάκελο κ περιμένουν την επόμενη στραβή για να σε αποκυρήξουν ως "ανεπιθύμητο" κ να σε στείλουν πίσω.
Τα μεροκάματα τα πρώτα 2 χρόνια με πράσινη κάρτα εργασίας είναι στα 1200 ευρώ, τα εννοίκια πανάκριβα άσε που μόνο σε τρώγλες μπορεί να μείνει ένας αλοδαπός, η δε συμπεριφορά των αρχών κ αστυνομίας είναι συνεχής ελέγχοι κ τσαμπουκαλεμένες παρατηρήσεις.
Κοινώς θα αντέξουν πολλοί λίγοι με γερά νεύρα, διάθεση κ όρεξη για δουλειά κ αντοχή στην μοναξιά κ στην περιφρόνηση.
Αυτά παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 16:02:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"εγώ":
οτι εκανα το κανα με την αξία μου
διάβαζα νυχθημερόν
δούλεψα σε 100 μεριές σαν το σκύλο
ψηφίζω με βάση την συνειδησή μου
στάθηκα άτυχος γιατί στα χρόνια μου ...
ξέρω τα πάντα γιατί η ζωή με έκανε έτσι
αρχισα να δουλεύω από τα 12
δεν είχα τπτ έτοιμο
και
και
και

.
.
.

"εσύ":
τα βρήκες ολα ετοιμα
είσαι κωλόφαρδος
οτι εκανες το κανες με βύσμα
είσαι τεμπέλης


Δυστυχώς αυτή την αίσθηση έχω ότι λέει ο ενας για τον άλλο είτε μπροστά του είτε σαν ελληνας αντρας από πίσω από τον αλλο.

Και φυσικά για το χάος που επικρατεί στην χώρα μας, δεν φταίω εγώ αλλά όλοι εσείς...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 16:40:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Γι' αυτό Γιάννη μου πολλοί λένε (και συμφωνώ -δυστυχώς- μαζί τους) ότι το πρόβλημα δεν είναι κατά κύριο λόγο οικονομικό.
Το πρόβλημα είναι κοινωνικό και οφείλεται σε ένα μεγάλο ποσοστό στην έλλειψη παιδείας (και άρα νοοτροπίας, συμπεριφοράς κοκ...)!

Μόνο που με την οικονομική εξαθλίωση τα κοινωνικά προβλήματα γίνονται ακόμα μεγαλύτερα.

Κι όταν ο άλλος είναι θολωμένος από την ανεργία, την ανέχεια κλπ, πλέον δεν θα σε βρίζει αν του κορνάρεις, θα κατεβαίνει κάτω με τη φαλτσέτα.

Όταν λοιπόν πεινάς, ούτε τρόπους θα αποκτήσεις, ούτε παιδεία, ούτε τίποτα. Θα κοιτάξεις μόνο πως να φας και θα κάνεις τα πάντα γι'αυτό.
Μην περιμένουμε λοιπόν να γίνει καλύτερη η κατάσταση κοινωνικά με την υπάρχουσα οικονομική κατάσταση, γιατί είναι αδύνατο.
Το αντίθετο θα συμβεί, για την ακρίβεια συμβαίνει ήδη.
Άλλωστε, πάντοτε τα κοινωνικά ζητήματα ήταν άμεσα συνυφασμένα με τα οικονομικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 00:27:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GEMI έγραψε:

κ δίνει περισσότερες ευκαιρίες.


πλάκα κάνεις ετσι? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 08:50:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχετε I-pad αυτό που το βάζεις ? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 09:44:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GEMI έγραψε:
king207cc έγραψε:


αν η γενιά μας είναι κακομαθημένη θα το δείξει ο χρόνος αυτό που έδειξε ο χρονος προς το παρον είναι οτι η γενια του <<πολυτεχνειου>> που μας κατηγορεί οτι είμαστε κακομαθημενοι και γενια του frappe που δεν έχει οραμα, ειναι αυτη που έφερε τη χώρα σε αυτά τα χάλια. Είδαμε και τον δικό σας αλληλοσεβασμο σε μορφή ανταλλαγής φακελακίου, μίζας , εξυπνότερης λαμογιάς ναι αν το εννοείται έτσι δεν έχουμε αλληλοσεβασμο και όντως είμαστε κακομαθημένοι δεν θέλουμε πλέον τη θέση στο δημόσιο που με τόσο κόπο <<δημιουργήσατε>>στη μεταπολίτευση για να βολευτει κάποιος, δεν θέλουμε τη <<στρωμένη>> δουλεια του μπαμπα κ ναι δεν έχουμε όραμα γιατι μας τελειωσε το όραμα της βασιλικο δεξιας ή κουμουνιστικής ή επαναστατικο αριστερας οικογένειας μας. Μην φοβάστε χειρότερα δεν μπορουμε να τα κάνουμε Cool αααα και όχι δεν θα δουλέψουμε, 'οχι τουλάχιστον με την έννοια της δουλείας που είχε η γενια της μεταπολιτευσης οταν ανελαβε τα ηνια της Ελλάδας.


Με αυτήν την διάθεση κ τον χαρακτήρα που "έχετε" σαν νέα γενιά , κ με την ελλειπή μόρφωση κ αντίληψη για την ζωή (δε φταίτε εσείς), τώρα που αναγκάζεστε κ ξεβολεύεστε από την μέχρι τώρα άνετη "αγκαλίτσα" κ βγαίνετε στο προσκήνιο .. να σας δούμε τώρα τι πουλιά θα πιάσετε.. Τουλάχιστον αλλάξτε ύφος κ τρόπους, γιατί με αυτούς τους τρόπους κ την πεποίθηση μόνο μπάτσες θα τρώτε είτε στην Γερμανία είτε εδώ, από τα μέρη που τουλάχιστον προσωπικά ξέρω αρκετά καλά.
Κ πίστεψέ με, είμαι από τους "καλούς" που σου μιλάνε - δεν τα λέω αυτά για να κακίσω κανέναν, ασχολούμαι πολύ με την νέα γενιά, περισσότερο απ' όσο φαντάζεσαι κ έχω κ 2 παιδιά στην ηλικία σου. Περισσοτερο απ' όλα όμως εκνευρίζομαι με τους γονείς που σας μετέφεραν αυτήν την ψευδαίσθηση ασφαλείας κ το παραμύθι υπεροψίας που πούλησαν σε βάρος όλων μας.



ΑΥΤΟ!!! ετσι οπως τα λες!! μεγαλονοντως το 90 και αποφοιτοντας απο το λυκειο το 98' το μονο που θυμαμαι ειναι οι γονεις να πουλανε μουρη ο ενας στον αλλον που περασε ο γιος /κορη του ή για που δινει εξετασεις!
συν ολα τα σχολια των γονιών, "γινε δικηγορος-γιατρος-μηχανικος" αγορι μου και θα εισαι μια ζωη μεσα στα λεφτα και στην ανεση , χωρις ν;α δουλευεις πολυ θα βγαζεις τσουβαλια λεφτα...
λογικο μετα οταν το πάιδι γινοταν γιατρος και ετρογε 10 χρονια στις σχολες να περιμενει να βγαζει λεφτα με τα τσουβαλια, αλλα στα ελληνικα νοσοκομεια ετρωγε χωσημο με υπεροριες κτλ σε αθλιεςσ υσνθηκες και λεφτα τσουβαλια δεν εβλεπε, οποτε? η λυση? ιδιοτικο γραφειο, λαμνογιες , φακελακια, πλακακια με τους φαρμακοποιους για να βγαλει 2 εκατομυριακια απο πλαστες συνταγες...



ΚΑΙ φυσικα οι κουτοπονειροι γονεις το πηγαιναν ακομα παραπανω "πανε και παρε ενα πτυχειο δικηγορου ή μηχανικου να σε βαλει μετα ο θειος στο δημοσια να καθεσαι και να πληρονεσαι"

ΕΛΕΟΣ!!! Evil και ομως αυτες ηταν οι συμβουλες των γονιών!!

Αντι να βλεπουν την δυνατοτητα του παιδιου τους και να το προτρεπουν να κανει αυτο που θελει και αγαπαει και εχει κλειση χωρις φοβο και παθος, πχ σαρεσουν οι υπολογιστες? τεχνικος ΗΥ σε τει, ηλεκτρολογος κτλ..
μαστορι ρε!!! λεφτακια καθημερινα, οχι 100αρικα για μιση ωρα οπως οι γιατροι αλλα 40-50αρακι για ενα σερβις. τιμεια δουλεια με μερακι...

τεσπα... τι να πω...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 18:03:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
τεσπα... τι να πω...
Τίποτα, γιατί λέμε τα ίδια και τα ίδια Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 13:51:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.youtube.com/watch?v=ZYGx924PMgU


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 19:31:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα στις ειδήσεις δημοσκόπηση χρυσή αυγή λέει περνει 4,1%
να δεις γέλια όταν θα βγει με κανα 8αρι...



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 20:38:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Είδα στις ειδήσεις δημοσκόπηση χρυσή αυγή λέει περνει 4,1%
να δεις γέλια όταν θα βγει με κανα 8αρι...


Και τί να ψηφίσει κανείς?
Έχουν αγανακτήσει όλοι από όλους... Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 20:41:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CHAOS...............


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2437s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on