PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

δφ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 12:31:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Τελικά θα κατέβεις αύριο?
Γνώμη μου ότι αν πατήσετε θα σε καταπιεί το scubi του Βαγγ. Laughing


ναι θα κατεβω. οπωσδήποτε. ενα κολαρο μενει να φτιαξω γτ το πεταει Embarassed.

κατα τα αλλα ολα κομπλε.

ε ρε κολημα Razz


κανα πρωτο σταδιο etuners υπαρχει για δοκιμη να παμε με μικρη πιεση? να δουμε στα ποσα bar θα ειναι κοντα μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 12:38:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ρε μπουζουκι έδωσες ένα κάρο λεφτά για να πατάς με πρώτα στάδια?
καταλαβα...θα πέσει κλάμα αύριο...θα ερχόμουνα και εγώ αλλά δεν έχω αμάξι Crying or Very sad



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 12:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Καλά ρε μπουζουκι έδωσες ένα κάρο λεφτά για να πατάς με πρώτα στάδια?
καταλαβα...θα πέσει κλάμα αύριο...θα ερχόμουνα και εγώ αλλά δεν έχω αμάξι Crying or Very sad


αφου δεν παει. τι θες να κανω? Laughing


ελα με καποιου αλλου . αυτο το γλεντι δεν πρεπει να το χασεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 13:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
α) Διόρθωσε το λεξιλόγιο σου όπως πολύ σωστά έκανες αλλά θέλει λίγο βελτίωση ακόμα, για να μη σε πάρει ο διάολος και εσένα και τους εμπλεκόμενους με εσένα.

β) ΔΕΝ κάνει καμία διόρθωση, αν θέλεις να είμαστε τόσο αυστηροί σε ορολογίες, και βγάζοντας τα μάτια μας για να διακρίνουμε το μυστήριο βίντεο, βλέπουμε ότι πατάει πρώτα σε κάτι που λέει Cv (λογικά Chevaux = hp) άρα κάνει μετατροπή και όχι διόρθωση ενώ μετά ο παράγοντας DIN (ο οποίος εξακολουθεί να μην φαίνεται, ή πρέπει να βγάλουμε κι άλλο τα μάτια μας για να τον βρούμε) διορθώνει στα 321.2

γ) Από την σελίδα που ο ίδιος έδωσες, τα 237,1kw βγαίνουν σε 317,82κλπ.hp, οπότε ψάχνουμε να βρούμε γιατί φουσκώσαν 4 αλογάκια μοσχαναθρεμμένα...

δ) Όταν εγώ και ο κάθε "άσχετος" με τις εξυπνάδες μας σε έχουμε κάνει τζάμπα μάγκα χωρίς να είσαι επίσημο μέλος αντλώντας συνεχώς πληροφορίες, και σου λέω παρά τέταρτο "Άντε γιατί πολλές εξυπνάδες πετάς και ουσία καμία" και μου λες το ίδιο και τέταρτο... ε δε γίνεται να σηκωθούν τα αγγούρια να γαμήσουν τον μανάβη... Rolling eyes


Εσένα αγαπητέ, κακώς που σου απάντησα κ'όλας! Ψάξε, δες καμιά δυναμομέτρηση από κοντά και μετά όμορφα και ωραία μιλάμε! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 13:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Καλά ρε μπουζουκι έδωσες ένα κάρο λεφτά για να πατάς με πρώτα στάδια?
καταλαβα...θα πέσει κλάμα αύριο...θα ερχόμουνα και εγώ αλλά δεν έχω αμάξι Crying or Very sad


Εσύ Κωστάκη που τα ξέρεις όλα προφανώς, για πές μου, με τη τουρμπίνα θα πατήσει ο Βάγγος αύριο; 16G; Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 14:21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Εσένα αγαπητέ, κακώς που σου απάντησα κ'όλας! Ψάξε, δες καμιά δυναμομέτρηση από κοντά και μετά όμορφα και ωραία μιλάμε! Wink
Στα αξιοπρεπή και όχι (όπως είπε και ο ίδιος ο Ιλιανός) "ότι να ναι" δυναμόμετρα, βγαίνει το νουμεράκι και τελειώνει το θέμα. Δεν πατάμε 100 κλικ για να βγάλουμε ένα... νούμερο Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Και φυσικά κακώς που μου απάντησες, διότι η ερώτηση δεν ήταν προς εσένα, ήταν γενική, μπορούσες να αφήσεις άλλον να απαντήσει. Wink Wink Wink

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
με τη τουρμπίνα θα πατήσει ο Βάγγος αύριο; 16G; Rolling eyes
Έμεινες 34 επεισόδια πίσω... με 50G θα πατήσει Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 14:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Εσένα αγαπητέ, κακώς που σου απάντησα κ'όλας! Ψάξε, δες καμιά δυναμομέτρηση από κοντά και μετά όμορφα και ωραία μιλάμε! Wink
Στα αξιοπρεπή και όχι (όπως είπε και ο ίδιος ο Ιλιανός) "ότι να ναι" δυναμόμετρα, βγαίνει το νουμεράκι και τελειώνει το θέμα. Δεν πατάμε 100 κλικ για να βγάλουμε ένα... νούμερο Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Και φυσικά κακώς που μου απάντησες, διότι η ερώτηση δεν ήταν προς εσένα, ήταν γενική, μπορούσες να αφήσεις άλλον να απαντήσει. Wink Wink Wink

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
με τη τουρμπίνα θα πατήσει ο Βάγγος αύριο; 16G; Rolling eyes
Έμεινες 34 επεισόδια πίσω... με 50G θα πατήσει Cool


Επειδή προηγουμένως κάτι παρέλειψα, για πάμε λίγο ξανά -> http://www.convertunits.com/from/cv/to/kW

237.10000000000002 kw = 322.36628546275574 cv

Έχεις μήπως να πείς κάτι; Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 15:14:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
ασχολείστε με βλακειες. οχι εβγαλε τοσο, οχι δεν εβγαλε, οχι ηταν τοσο πιεση , οχι δεν ηταν, κλεβει αλογα , χαρισε 4 αλογα, και μπουρδες.


αυριο θα λυθουν ολες οι αποριες για το ποσα ειναι και κατα ποσο ειναι σωστο ή μουφα το dyno αυτο. εμενα παντως μου φαινετε οτι απο αλογα ειναι οτι νανε το dyno αυτο. απλα βγαζει ωραίες καμπύλες. τεσπα. θα δουμε αυριο.


Έχεις δίκιο και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, θεωρώ ότι είναι λίγο αισιόδοξο από άποψη ιπποδυνάμεων! Αλλά αυτό που σχολιάσαμε δεν είναι η αισιοδοξία του στη προκειμένη περίπτωση, αλλά το άν κλέβει με πουστιές ή όχι..

Το αμάξι ήρθε Πάτρα για να ρυθμιστεί και όχι να διαφημιστεί από τη δυναμομέτρηση για αυτό και ανέβηκε μία που θεωρήσαμε πιό αντιπροσωπευτική. Τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε απλώς ότι τόσα είναι και στο δρόμο, 320 άντε 330 στη σωστή πίεση και καλά είναι. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 15:16:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
ασχολείστε με βλακειες. οχι εβγαλε τοσο, οχι δεν εβγαλε, οχι ηταν τοσο πιεση , οχι δεν ηταν, κλεβει αλογα , χαρισε 4 αλογα, και μπουρδες.


αυριο θα λυθουν ολες οι αποριες για το ποσα ειναι και κατα ποσο ειναι σωστο ή μουφα το dyno αυτο. εμενα παντως μου φαινετε οτι απο αλογα ειναι οτι νανε το dyno αυτο. απλα βγαζει ωραίες καμπύλες. τεσπα. θα δουμε αυριο.


Τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε απλώς ότι τόσα είναι και στο δρόμο, 320 άντε 330 στη σωστή πίεση και καλά είναι. Razz


και γω καπου κει το κοβω . Confused μπορει και λιγοτερο.

δεν ξερω πως θα πηγαινει μολις κανει adapt αλλα προς το παρον δεν παει και τρελα. απλα απο πατημα σε πατημα βελτιώνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 15:39:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
ασχολείστε με βλακειες. οχι εβγαλε τοσο, οχι δεν εβγαλε, οχι ηταν τοσο πιεση , οχι δεν ηταν, κλεβει αλογα , χαρισε 4 αλογα, και μπουρδες.


αυριο θα λυθουν ολες οι αποριες για το ποσα ειναι και κατα ποσο ειναι σωστο ή μουφα το dyno αυτο. εμενα παντως μου φαινετε οτι απο αλογα ειναι οτι νανε το dyno αυτο. απλα βγαζει ωραίες καμπύλες. τεσπα. θα δουμε αυριο.


Τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε απλώς ότι τόσα είναι και στο δρόμο, 320 άντε 330 στη σωστή πίεση και καλά είναι. Razz


και γω καπου κει το κοβω . Confused μπορει και λιγοτερο.

δεν ξερω πως θα πηγαινει μολις κανει adapt αλλα προς το παρον δεν παει και τρελα. απλα απο πατημα σε πατημα βελτιώνεται.


Σωστά, ωραία τα δυναμόμετρα αλλά το θέμα είναι να πηγαίνει και στο δρόμο! Wink

Κάνε τις δοκιμές σου και μας λές αποτελέσματα. Razz

Τελικά θα γίνει πάτημα με Βαγγέλη;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 15:40:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
ασχολείστε με βλακειες. οχι εβγαλε τοσο, οχι δεν εβγαλε, οχι ηταν τοσο πιεση , οχι δεν ηταν, κλεβει αλογα , χαρισε 4 αλογα, και μπουρδες.


αυριο θα λυθουν ολες οι αποριες για το ποσα ειναι και κατα ποσο ειναι σωστο ή μουφα το dyno αυτο. εμενα παντως μου φαινετε οτι απο αλογα ειναι οτι νανε το dyno αυτο. απλα βγαζει ωραίες καμπύλες. τεσπα. θα δουμε αυριο.


Τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε απλώς ότι τόσα είναι και στο δρόμο, 320 άντε 330 στη σωστή πίεση και καλά είναι. Razz


και γω καπου κει το κοβω . Confused μπορει και λιγοτερο.

δεν ξερω πως θα πηγαινει μολις κανει adapt αλλα προς το παρον δεν παει και τρελα. απλα απο πατημα σε πατημα βελτιώνεται.




Τελικά θα γίνει πάτημα με Βαγγέλη;


ναι. αυριο ερχεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 15:54:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
ασχολείστε με βλακειες. οχι εβγαλε τοσο, οχι δεν εβγαλε, οχι ηταν τοσο πιεση , οχι δεν ηταν, κλεβει αλογα , χαρισε 4 αλογα, και μπουρδες.


αυριο θα λυθουν ολες οι αποριες για το ποσα ειναι και κατα ποσο ειναι σωστο ή μουφα το dyno αυτο. εμενα παντως μου φαινετε οτι απο αλογα ειναι οτι νανε το dyno αυτο. απλα βγαζει ωραίες καμπύλες. τεσπα. θα δουμε αυριο.


Τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε απλώς ότι τόσα είναι και στο δρόμο, 320 άντε 330 στη σωστή πίεση και καλά είναι. Razz


και γω καπου κει το κοβω . Confused μπορει και λιγοτερο.

δεν ξερω πως θα πηγαινει μολις κανει adapt αλλα προς το παρον δεν παει και τρελα. απλα απο πατημα σε πατημα βελτιώνεται.




Τελικά θα γίνει πάτημα με Βαγγέλη;


ναι. αυριο ερχεται.


Ωραία, ελπίζω φιλικό για να δούμε πραγματικά τι κάνει το αμάξι σου με ένα ήδη αποδεδειγμένα καλό! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 16:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σάκη είπε κανείς ότι τα ξέρω όλα?
Θα απαντήσει ο Βάγγος τι τουρμπίνα φοράει όχι εγώ
Εγώ έθεσα κάποια ερωτήματα
αυτό που με προβληματίζει είναι γτ 1,25 και όχι 1,6
η και παραπάνω λογικό δεν είναι?
Εδώ ξεζουμιζε πριν την παλία τουρμπίνα και τώρα με σφυρίλατο μοτέρ
και δουλεύει τόσο λίγο?Εκτός να υπάρχει κάποιο μηχανολογικό
θέμα οπότε πάω πάσο,
Anyway τα πιο πολλά post προς τον Ιλιανό είναι πειράγματος
και το καταλαβαίνει και ο ίδιος
Προσωπικά το αμάξι μου αρέσει πολύ και για τα γούστα μου είναι
super 320 αλογακια!
Όσο για σένα Σάκη ...

xxxx
edited by takis
κατι επι της ουσιας?
mod team




Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 16:53:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:

αυτό που με προβληματίζει είναι γτ 1,25 και όχι 1,6
η και παραπάνω λογικό δεν είναι?
Εδώ ξεζουμιζε πριν την παλία τουρμπίνα και τώρα με σφυρίλατο μοτέρ
και δουλεύει τόσο λίγο?Εκτός να υπάρχει κάποιο μηχανολογικό
θέμα οπότε πάω πάσο,


απλα ανεβάσαμε το video με μικρη πιεση. μπορω να σηκώσω μεχρι 1.65
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 18:13:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με απλα μαθηματικα παντως πρεπει να ειδατε γυρω στα 360 αλογα στο 1,6..οπως και να εχει(αισιοδοξο η οχι το dyno) τα αποτελεσματα φαινονται πολυ καλα,οποτε να το χαιρεσαι το αμαξακι σου!!
και μια προβλεψη...αυριο δεν θα δουμε κοντρα γιατι ενας απο τους 2 θα την ακυρωσει(δεν ριχνω σποντα για καποιον,απλα πιστευω οτι δυσκολα θα καταφερουν να βρεθουν τα παιδια)


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 18:43:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Σάκη είπε κανείς ότι τα ξέρω όλα?
Θα απαντήσει ο Βάγγος τι τουρμπίνα φοράει όχι εγώ
Εγώ έθεσα κάποια ερωτήματα
αυτό που με προβληματίζει είναι γτ 1,25 και όχι 1,6
η και παραπάνω λογικό δεν είναι?
Εδώ ξεζουμιζε πριν την παλία τουρμπίνα και τώρα με σφυρίλατο μοτέρ
και δουλεύει τόσο λίγο?Εκτός να υπάρχει κάποιο μηχανολογικό
θέμα οπότε πάω πάσο,
Anyway τα πιο πολλά post προς τον Ιλιανό είναι πειράγματος
και το καταλαβαίνει και ο ίδιος
Προσωπικά το αμάξι μου αρέσει πολύ και για τα γούστα μου είναι
super 320 αλογακια!
Όσο για σένα Σάκη ...

xxxx
edited by takis
κατι επι της ουσιας?
mod team


Xωρίς να θέλω να προκαλέσω τσακωμό, συγνώμη κ΄όλας αλλά εσύ έριξες τις σπόντες σου και ειρωνεύτηκες λέγοντας μας ψεύτες ουσιαστικά αφού είπες ότι τα άλογα βγήκαν στο 1.5 και όχι στο 1.25. Ενώ μετά, χωρίς μάλλον να θυμάσαι τι έχεις πεί, γυρίζεις και μας λές ότι για να ποστάραμε dyno στο 1.25 θα έχει μηχανολογικό πρόβλημα σε μεγαλύτερη πίεση.

Και ξαναλέω για τελευταία φορά όμορφα και ωραία χωρίς να απευθύνομαι σε σένα, ότι το αμάξι όπως δουλεύει στο 1.25 έτσι δουλεύει ακόμα και στα 2bar. Τέλεια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Για λόγους αξιοπιστίας και επειδή δεν έχει map η πίεση έχει οριστεί στο 1.55 άντε 1.6peak. Οι υπόλοιπες δυναμομετρήσεις δεν χρειάζεται να ανέβουν γιατί αυτή πολύ απλά είναι η πιό αντικειμενική.

Από εκεί και πέρα ο δρόμος θα δείξει κατά πόσο είναι πραγματικά αυτά τα άλογα.-

Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 18:50:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σακη ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι χρησιμοποιηείς το "1ο πληθυντικο" , πχ

Παράθεση:
Το αμάξι ήρθε Πάτρα για να ρυθμιστεί και όχι να διαφημιστεί από τη δυναμομέτρηση για αυτό και ανέβηκε μία που θεωρήσαμε πιό αντιπροσωπευτική.


Παράθεση:
ειρωνεύτηκες λέγοντας μας ψεύτες ουσιαστικά


Συμμετειχες κι εσυ στον προγραμματισμό ή στην δυναμομετρηση?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 18:58:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Σακη ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι χρησιμοποιηείς το "1ο πληθυντικο" , πχ

Παράθεση:
Το αμάξι ήρθε Πάτρα για να ρυθμιστεί και όχι να διαφημιστεί από τη δυναμομέτρηση για αυτό και ανέβηκε μία που θεωρήσαμε πιό αντιπροσωπευτική.


Παράθεση:
ειρωνεύτηκες λέγοντας μας ψεύτες ουσιαστικά


Συμμετειχες κι εσυ στον προγραμματισμό ή στην δυναμομετρηση?


Όχι και έχεις δίκιο γιατί φαίνεται άσχημο, απλώς παρόν ήμουν στο dyno και κατά τα άλλα αναφέρομαι στο video που ανέβασα ο ίδιος.!

Κάποιο άλλο πρόβλημα να σου λύσω; Γιατί ξέρεις, όταν δέν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε επί του θέματος της συζήτησης καταπιανόμαστε από λεπτομέρειες. Και ένα χαρακτηριστικό αυτών των περιπτώσεων είναι η παρεξήγηση του γραπτού λόγου.- Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 19:03:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε σάκη εσύ τι ρόλο παίζεις στην όλη υπόθεση?

μπερδεύομαι από τα γραφόμενα σου,
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ανέβηκε μία που θεωρήσαμε πιό αντιπροσωπευτική.

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
τα άλογα που φαίνονται θεωρούμε ότι....>>

με βάσει τα παραπάνω ή είναι δικό σου το αμάξι ή εσύ το βελτίωσες.προγραμμάτισες!
κ από όσο ξέρω δεν είναι ούτε δικό σου αμάξι ,ούτε είσαι ο άνθρωπος που βελτίωσε/προγραμμάτισε το αμάξι.

εκτός κ αν μου διαφεύγει κάτι
Rolling eyes

με προλάβατε!

σόρυ για το οφφ τοπικ


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιαν 2012, 19:11:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σακη τα δικα μου προβληματα τα λυνω μονος μου.
Εσυ γραφεις/ποσταρεις πραγματα που παρεξηγουνται, και μετα σου φταίει ο γραπτός λόγος.
Αντι να παθιαζεσαι, καλυτερα συγκεντρωσου και γραφε αυτο που θες πραγματικα να γραψεις.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3931s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on