PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 307 "Catalytic Converter Fault"

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tensai 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 26 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2011, 21:59:06    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 307 "Catalytic Converter Fault" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές.

Εχτές στην αττική οδό το αυτοκινητάκι μου ξεκίνησε να γκρινιάζει... Άναψε το φωτάκι Check engine και μου έβγαλε μήνυμα "Catalytic Converter Fault" και λίγες φορές έγραψε και και "Anti Pollution Fault". Τσουλάει αλλά σαν να τρέμει κάπως στις χαμηλές στροφές.

3 ερωτήματα:
Nα κοιτάξω για αντιπροσωπία ή για κανονικό συνεργείο?
Aν πάω για αλλαγή καταλύτη, για τι τιμές μιλάμε? Έχω ακούσει κάτι τεράστια ποσά και τρομάζω.
Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Σημείωση μιλάμε για το 307 του 2002 στα 1400cc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 22:17:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πολλαπλασιαστή το βλέπω


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
tensai 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 26 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 23:18:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είχα εξελίξεις και ξέχασα να το γράψω.

Κάμποση ώρα μετά τη δημοσίευση μου εδώ ξαναπήγα στο αυτοκίνητο και το τσούλησα χωρίς να βγάλει το οτιδήποτε. Έγραψα από εχτές κάπου στα 100+ χιλιόμετρα (μέχρι και με 150χ/ωρα)και δεν εμφανίστηκε τίποτα.

Το αυτοκίνητο γουργουρίζει όπως πάντα, όπως το ξέρω και το αγαπάω.

Η μόνη λογική εξήγηση που έχω είναι πως από κάποια κακή βενζίνη και λόγο μιας δυνατής γκαζιάς που έριξα σε μια ανηφόρα (στα διωδία αττικής από αεροδρόμιο) να έβγαλε παραπάνω καυσαέριο ή με κάποιο τρόπο να μπούκωσε ο καταλύτης μου. Όπως και να έχει πάλι καλά τώρα είναι οκ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
angelokeeper (Άγγελος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 07 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 19
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Δεκ 2011, 17:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι μου έχει κάνει και το δικό μου κανα 2 φορές....δεν είναι τπτ...μην σκαλίζεις κάτι....αν η ένδειξη παραμένει αναμμένη απλά απόσυνδεσε για λίγο την μπαταρία να κάνει ρεσετ ο εγκέφαλος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tensai 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 26 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Δεκ 2011, 18:18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

angelokeeper πρέπει να έχεις δίκαιο... αλλά η το ρεσετ από ότι φαίνεται πάει αυτόματα πλέον....

Ξέχασα το αλαρμ ανοιχτό και ξέμεινα από μπαταρία :Ρ κάπου 20 λεπτά πρίν από αυτό το post....

Πάντως σχετικά με το αρχικό πρόβλημα δεν έχει ξανακάνει κάτι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0781s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on