PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Δεν τουρμπίζει
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2011, 14:53:04    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Δεν τουρμπίζει Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας, ξαφνικα το Ραλακι μου δουλευει σαν ατμοσφαιρικο λετε να φταιει η βαλβίδα διαχείρισης πίεσης??? Υπαρχει καμια αλλη πιθανοτητα ... να φταιει κατι αλλο?
τωρα εχω 60.000 χλμ την ειχα αλλαξει στις 30.000 χλμ αλλα τοτε τουρμιζε αλλα ανεβαζε παραπανω πιεση και ειχε βγαλει και ANTIPOLLUTION FAULT ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2011, 20:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι φορας στο αμαξι σου?προγραμμα εχεις??



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
notis1313 (notis)
Μέλος
Μέλος


Citroen saxo vts

Ένταξη: 02 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 185

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2011, 21:28:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κολαρα εχεις κοιταξει μηπως εχει ξεφυσωσει κανενα??γιατι εγω πιο παλια αυτο ειχα παθει,ειχε ξεφυσωσει ενα κολαρο που παει στο ιντερκουλερ και δεν τουρμπιζε,πηγαινε ατμοσφαιρικο!μολις το κουμπωσα ολα οκ!


Τελικα για το ξεματιασμα Ελαιολαδο ή Αγουρελαιο??

to car.gr εγραψε:έχει <σφυρήλατα>
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 01:24:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικά τσέκαρε μια τα fuel trims μήπως σου κόβει ο εγκέφαλος την πίεση της τουρμπίνας για κάποιο λόγο!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 02:53:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια το αυτοκινητο μου ειναι μαμα ... καρα μαμα ... δεν βαζω κοντρες ... δεν το ξεσκιζω ... δεν βελτιωνω τιποτα ...
να φανταστειται ουτε αεροτομη εχω ...
αλλα το γουσταρω για αυτο που ειναι (επιδοσεις - ταξιδι - ανεση - ομορφια)

ΑΛΛΑ με χαλαει με αυτα που βγαζει που και που ...
1. Antpollution fault (διορθωθηκε με αλλαγη βαλβιδα διαχειρισης πιεσης τουρμπο στις 30.000χλμ)
2. ESP SYSTEM FAULTY (ειχε εμφανιστει στις 40.000 ... και δεν εχει διορθωθει....... ο λογος ειναι οτι μου εχουν πει για κατι τρελα ποσα(ευρω)... και η απαντηση μου ειναι πως το αυτοκινητο το εχω... απλα ESP θελω να αλλαξω ... Smile
3. καιει λαδια περιπου 1 λιτρο ανα 7.000 (προσωπικα δεν με πειραζει)
4. ειχε κροταλιζει σαν τρακτερ κανα δυο μετρεις φορες (πλεον οχι με αυτα τα λαδια)
5. 5ο και τελευταιο δεν τουρμπιζει την σιγκεκριμενη χρονικη περιοδο... και αντε να βρω την λυση ...

Γενικα το αυτοκινητο μου το κρινω Α Ν Α Ξ Ι Ο Π Ι Σ Τ Ο Αλλα οπως λεει και ο λαος μας : αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει ... μου αρεσει για καποια σιγκεκριμενα πραγματα(οπως προανεφαιρα) για αυτο και το κραταω ...

Σορυ που εφυγα λιγο απο το θεμα αλλα ηθελα καπου να εκφρασω αυτο που αισθανομαι ...

ευχαριστω παρα πολυ για την ανεχεια σας ... αν μπορεσει καποιος να βοηθησει αυτην την στιγμη θα ημουν ευγνωμων ...

φιλε giannis27 πως μπορω να ελενξω τα fuel trims ???
σημειωση : το πρωι δουλευε ρολοι ... το απογευμα δεν τουρμπιζε (δεν εβαλα βενζινη δεν πειραξα τιποτα απολυτως...)

φιλε notis1313 τα εχω ελενξει ... μακαρι να ηταν κατι τετοιο ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giaouts στις Πεμ 29 Δεκ 2011, 17:03:22, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 10:07:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παμε ακομα μια φορα.... Rolling eyes


Εκει που το πας για σερβις μην ξαναπερασεις ΟΥΤΕ απο εξω,
γιατι πολυ απλα η δεν ξερουν, η δεν νοιαζονται, η και τα δυο (αλλα νομιζουν ομως οτι ξερουν τα παντα).
Αν το αμαξι σου εχει αυτα τα προβληματα τωρα, και οπως σε κοβω θα σου βγαλει και αλλα στο μελλον, δεν φταιει το μοτερ αλλα η κακη συντηρηση.
Οχι απο τη μερια σου, εσυ κανεις αυτο που πρεπει να κανεις.
Αλλα ειναι λαθος αυτα που γινονται η δεν γινονται οταν το καπω του αυτοκινητου σου ειναι ανοιχτο.

Σορρυ αν ακουγομαι καυστικος,
αλλα στεναχωριεμαι και εννιοται νευριαζω οταν βλεπω αποφοιτους "μηχανικους" (που ξεφτηλιζουν τον ορο του επαγγελματος δηλαδη) οχι μονο να μην ξερουν, αλλα να μην νοιαζονται/σεβονται την μικρη η μεγαλη περιουσια που τους εμπιστευεσαι... Evil


Το μοτερακι αυτο believe it or not, δεν ειναι προβληματικο,
γινεται προβληματικο οταν απο μηδεν χηλιομετρα εχει:
ελλιπες λιπανση με τα πασης φυσεως και μαρκας 5-30 και παει λεγωντας
αλλαγη μπουζι σε τελιως λαθος χρονικα διαστηματα απο οτι πραγματικα πρεπει,
χρονισμο που δεν ελεγχεται προληπτικα σχεδον ποτε και αν γινεται οι μισοι απο ουσους το κανουν ξερουν να το κανουν σωστα, μιας και οταν βαζουν χερι λιγο καιρο μετα γινεται χειροτερα...
και ενα σωρο αλλα που ειληκρινα βαριεμαι τωρα να γραφω προσπαθωντας να αποδειξω τα (μηχανολογικως) αυτονοητα.

Ναι καποιας χρονολογιας μοτερ ειχαν καποια ελατωματικα εξαρτηματα
οπου εκει και για αυτο υπαρχει η εγγυηση να στα αλλαξουν ολα προληπτικα και οχι μια μικρη διορθωση τωρα ωστε να τη βγαλεις μεχρι να ληξει η εγγυηση και μετα να τραβας τα μαλλια σου... βριζωντας το μοτερ...

Οπως επισης και το ΕΣΠ ειναι μηχανησμος ασφαλειας
(που κανονικα στης πρωτης γεννια επρεπε να ειχε γινει ανακλιση αλλα τεσπα)
οποτε πρεπει τουλαχιστο το ανταλακτικο να στο δωσουν δωρεαν...
Βεβαια η νοοτροπια του Ελληνα ειναι να τα αρπαξει τωρα και μετα σκασιλα του,
για μετα την αγορα η πεζω, οπως και αλλες αντιπροσωπιες εχουν το after sales Blexing department οπου εκει με παρα πολλα ζορια και καυγα θα βγαλεις (και αν βγαλεις) ακρη...
Εκει ναι πραγματικα εχουν ταλεντο και σχεδον απολυτη επιτυχια...







Ασχετο,
αλλα επειδη πολλα παιδια με ρωτανε:
Οχι δεν εχω δικο μου συνεργιο, αλλα ουτε και στελνω καποιον καπου
(ωστε να εχω να λαβαινω μιζες η αλλα ωφελη Very happy )
Ναι ειμαι μηχανικος... αλλα δεν δουλευω στην ελλαδα.
αυτα... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 10:47:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.peugeotsucks.co.uk/

Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 15:06:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εκει που το πας για σερβις μην ξαναπερασεις ΟΥΤΕ απο εξω,
γιατι πολυ απλα η δεν ξερουν, η δεν νοιαζονται, η και τα δυο (αλλα νομιζουν ομως οτι ξερουν τα παντα)

Αυτη ειναι η αληθεια στα πιο πολλα συνεργεια στην ελλαδα.Στο κατω κατω..δικο τους ειναι Twisted evil
Παράθεση:
καμια φορα κροταλιζει σαν τρακτερ οταν περνει μπροστα (πλεον οχι με αυτα τα λαδια)
ποια δλδ?
Αν σου εβαλαν πιο χοντρο λαδι γιανα μην κροταλιζει και δεν εκαναν τον κοπο να δουν αν ειναι απο τον τεντοτηρα τοτε ειναι απλα για ξυλο.
Το θεικο ειναι πως η απαντηση τους στο οτι κροταλιζει ειναι...εμ βεβαια με 5-30 τι να κανει..βαλε 10-50 και θα δεις πως θα σταματησει... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 19:03:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον το ... ANTIPOLLUTION FAULT ειχε λυθει πηγαινοντας στην LΙΟΝ στην Κοζανη ... ομως η Lion αλλαξε τοποθεσια στην Κοζανη και απο οτι μαθαινω αλλαξε και συνεργειο (δεν εχει τα ατομα που ειχε)... εγω δεν ειχα μπει στην διαδικασια να ψαξω καποιο συνεργειο στην περιοχη μου (ν. Κοζανης) (δεν το χρειαζομουν)

οσο για τα λαδια ηταν δικη μου επιλογη να μην βαλω ξανα TOTAL ... και εχω βαλει αυτα : http://www.amsoil.com/storefront/ael.aspx ενω με τα ΤΟΤΑΛ εκαιγε 1 λιτρο καθε 4 με 5.000 χλμ με αυτα καιει περιπου 1 λιτρο ανα 6 - 7.000 χλμ ( 5W30 και τα δυο)

οσο αναφορα το προβλημα που εχω αυτην την στιγμη ... πιστευω οτι ειναι η βαλβιδα πιεσης απο οτι βλεπω στο forum (παλι καλα υπαρχει και αυτο) ...

θα μου βγαλει καποιο σφαλμα το διαγνωστικο στο συνεργειο ενω δεν εχει αναψει καποια ενδειξη?

(ελπιζω αυριο να προλαβω να παω καπου να το δω)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giaouts στις Πεμ 29 Δεκ 2011, 16:12:18, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2011, 23:41:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρίς το καλώδιο δεν μπορείς να δεις τα fuel trims .

το αμάξι σου θέλει ένα καλό σέρβις/έλεγχο κ μετά σωστή συντήρηση.
τώρα για το που κ πως Confused


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Δεκ 2011, 22:48:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποια στιγμη που και εμενα δεν τουρμπιζε ειχα αλλαξει τον εναν πολλαπλασιαστη και ηταν οκ μετα..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιαν 2012, 14:11:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ολα ειναι οκ τελικα ... βαλβίδα διαχείρισης πίεσης (ν75) αλλαχτηκε κωδικος ανταλακτικου 1922 V6 αλλα θα παω ξανα αυριο να το βαλουμε στο υπολογιστη να δουμε αν ολα δουλευουν ρολοι ...
σκεφτομαι να αλλαξω και τον τεντοτηρα καδενας προληπτικα μπας και προλαβω κανα προβλημα σχετικα με χρονισμο τι λετε?
(ευχαριστω για αλλη μια φορα το φορουμ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 20:29:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά άμα δεν τουρμπίζει μπορεί να είναι και απο κακή βενζίνη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 21:05:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Ρε παιδιά άμα δεν τουρμπίζει μπορεί να είναι και απο κακή βενζίνη?


μπορει αλλα δεν θα σου το κανει συνεχεια .
μεχρι να κανει reset ο εγκεφαλος .με αλλα λογια πρεπει να πεση κατω απο 30 βαθμους το μοτερ. (αυτο το ειπε μηχανικος της peugeot )
και εμενα δεν τουρμπιζε για μια μερα και δεν το ξανα εκανε .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 21:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το έκανε απο χθές που έβαλα βενζίνη 95.ΌΤΑΝ έφυγα απο το πρατήριο δεν τούρμπιζε,μετά απο 10λεπτο πορείας όταν σταμάτησα σε ένα φανάρι και μετα ξεκίνησα όλα μια χαρά.Μετά το ίδιο πάλι.Σταμάτημα σε φανάρι και όταν πήγα να ξεκινήσω δεν τούρμπιζε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 22:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Μου το έκανε απο χθές που έβαλα βενζίνη 95.ΌΤΑΝ έφυγα απο το πρατήριο δεν τούρμπιζε,μετά απο 10λεπτο πορείας όταν σταμάτησα σε ένα φανάρι και μετα ξεκίνησα όλα μια χαρά.Μετά το ίδιο πάλι.Σταμάτημα σε φανάρι και όταν πήγα να ξεκινήσω δεν τούρμπιζε.


δεν μπορω να σου πω καλύτερα να πας στην πεζο.
εμενα απο την στιγμη που δεν τουρμπιζε σταμάτησε την επομενη μερα.
αφου κρυωσε δλδ το μοτερ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 14:54:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βλάβη στον ρυθμιστή ποιότητας καυσίμου είναι απο κακή βενζίνη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 15:03:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να έχετε υπόψιν σας οτι αν έχετε rallye/ GT μέχρι τις 100000χλμ σας καλύπτουν με αλλαγή κεφαλής αν κριθεί ότι ευθύνεται για την κατανάλωση λαδιού. Οπότε ΜΗΝ το αφήνετε έτσι και τρέχτε να το ξεκαθαρίσετε σε μια υπεύθυνη αντιπροσωπία. Αν μπορείτε πηγαίνετε και lion.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2012, 20:48:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Να έχετε υπόψιν σας οτι αν έχετε rallye/ GT μέχρι τις 100000χλμ σας καλύπτουν με αλλαγή κεφαλής αν κριθεί ότι ευθύνεται για την κατανάλωση λαδιού. Οπότε ΜΗΝ το αφήνετε έτσι και τρέχτε να το ξεκαθαρίσετε σε μια υπεύθυνη αντιπροσωπία. Αν μπορείτε πηγαίνετε και lion.


εγω εχω νεο μοτερ δωρακι απο την Peugeot εδω και 1900 kmh .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DENMARK (SOTIRIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 CC 1.6 THP Sport Pack (2009)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 57
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 00:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά την βοήθεια σας….

Πρώτα το ιστορικό….

(10.000 συγγνώμη για το post «έκθεση» αλλά εδώ στην Δανία η εργατοώρα πάει 100€ και δεν είμαστε για να ψάχνουμε)

Πριν μια εβδομάδα περίπου (τρίτη) πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο PEUGEOT στην Λάρισα για την απαραίτητη σε όλους μας αλλαγή του τεντωτήρα, κόστος 90€ (βοήθεια μας…)

Όλα καλά αλλά, αλα η μόνη ένσταση – παράπονο προς τον μηχανικό που έκανε την αλλαγή και το αφεντικό του συνεργείου ήταν ότι δεν με άφηναν να βλέπω-ελέγχω τις εργασίες που γίνονται..

Τέλος πάντων λέω πως το μόνο που θέλω είναι να «κλειδωθούν» οι εκκεντροφόροι (αφού ανοίξαμε το ψευτοκαπακο) και αν γίνεται να ελέγξουμε τον χρονισμό. Α… και έναν γενικό έλεγχο λέω, γιατί στο τέλος αυτή την εβδομάδας πάω ταξίδι στην Δανία (3000 χλμ) No problem μου λένε όλα θα γινουν……όπως κι έγιναν, κι έγινε και η καθιερωμένη «βόλτα» μετά.

Δυο μέρες μετά, το βράδυ, οδηγώντας πολύ μα πολύ χαλαρά σαν να μην «άκουγε» και πολύ το αμάξι….. καλά, δεν το έδωσα σημασία, είχα φτάσει σπίτι έτσι κ αλλιώς….

Την επομένη, (παρασκευή) συνεχίζει να μην ακούει το αμάξι και παρατηρώ πως δεν ακούω σκαστρα….
Το ρίχνω κα’να δυο καλές και ωωωωωωπα να που ήρθε στα ισα… σκαστρα, δύναμη, όλα…
Παίρνω τηλ στον μάστορα και ρωταω τη σκ**α ήταν αυτό και μήπως κάναμε τίποτα λάθος εκεί με τον τεντωτήρα. όχι ρε λέει καλά δεν πάει τώρα μην μασάς…

Ξεκινώ ταξίδι προς Δανία (ξημερώματα Κυριακής) όλα καλά πολύ βροχή στο 90% της διαδρομής άρα ταχύτητες από 90 έως 130 χαω
Τέλος ταξιδίου, φτάσαμε Δανία, όλα καλά..

Χθες με πέμπτη ταχύτητα και 70 χαω τετρακάβαλο, πατάω λίγο γκάζι….. και… κόψιμο δύναμης και νατο…. ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
Όχι ρε φούστη στην Δανία…….

Σήμερα πήγα στην PEUGEOT..δεν μπορούν, μόνο με ραντεβού και με στέλνουν σε ένα παλικάρι με BOSCH διαγνωστικό και μας έδηξε τα εξής


P2134 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch "F" Circuit

P2191 σφαλμα ρυθμισης ποιοτητας καυσιμου


Οι βλάβες σβήστηκαν (δωρεάν!!!!!!) και έκανα σήμερα γύρω στα 50 χιλ με διάφορες ταχύτητες χωρίς προβλήματα.

Τι λέτε να κάνω??????

Να ησυχάσω ??? σε πέντε μέρες γυρνάω πίσω και είναι άλλα 3000χιλ

Έγινε καμία πατάτα με τον χρονισμό και όταν γυρίσω με το καλό να πάω να τους γ@#*%ω?????

(10.000 συγγνώμη για το post «έκθεση» αλλά εδώ στην Δανία η εργατοώρα πάει 100€ και δεν είμαστε για να ψάχνουμε)


Catch me ……………if you can !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3368s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on