PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΝΕΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΧΗ - ΖΗΤΗΣΗ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις του Συλλόγου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 16:57:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στα λόγια όλα ευκολα είναι...στην υλοποίηση κώλησε το πράγμα δυστυχώς...οπότε προς το παρόν...αυτοί οι ελάχιστοι που μαζευόμαστε τις Πέμπτες τα λεμε ομορφα ζεστα και ρομαντικά σε 2-3 ψιλο-στανταρ καφετέριες και "ολα καλα"...
Wink

αν κάποια στιγμή αλλάξει η ψυχολογία του "μέσου πσκλαμπ μελους" (ή ΕΣΤΩ / το λιγοτερο 20 τέτοιων μελών) με χαρά να το ξανασυζητήσουμε... Cool Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάϊ 2014, 07:58:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην πράξη όταν έρχεται η ώρα να βάλει καθένας το χέρι στην τσέπη καταλαβαίνεις αν είναι πραγματικά αυτοκινητόφιλος και οπαδός της ιδέας της Λέσχης ή αν θέλει να περάσει την ώρα του χωρίς καμία δέσμευση.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, όμως στα δύσκολα φαίνονται τα προβλήματα - δηλαδή στους λογαριασμούς. Το πρόβλημα δεν ήταν ποτέ η τοποθεσία αλλά η ευθύνη, τόσο οικονομική όσο και ουσιαστική για το ποιός θα ασχολείται με τη Λέσχη.

Γιατί από μόνη της να βγάλει ποδαράκια και να αρχίσει να τρέχει αποκλείεται.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάϊ 2014, 09:05:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Γιατί από μόνη της να βγάλει ποδαράκια και να αρχίσει να τρέχει αποκλείεται.
Ε βάλε της ένα πρόγραμμα να πάει στον αυτόματο Laughing Laughing Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2014, 11:31:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gio_rallye έγραψε:
υ.γ Απορω παντως πως γινεται να υπαρχουν -αν μελη που εδιναν την ετησια συνδρομη των 50 Ε και να εφτασε η λεσχη σε αυτη τη θεση. Τουλαχιστον στο σαιτ εχω την εντυπωση οτι τα μελη ειναι παρα πολλα! 100 επισημα μελη να εχεις αμεσως αμεσως μαζεψες 5000 Ε. Απο οτι διαβασα παραπανω 2500 ειναι αρκετα για τα παγια εξοδα, σου μενουν να κανεις κι αλλα πραγματα.. Προσοχη δε θελω να παρεξηγηθω ουτε να υποννοησω τπτ για κανεναν, απλα κουβεντα κανουμε


Eπειδη τρεχω σαν τον Βεγγο με τη δουλεια, είναι δυσκολο να σου κανω αναλυση των οικονομικων στοιχειων από το ιντερνετ............
αμα θες παντως, ελα σε καποια από τις συναντήσεις μας και με μεγαλη μου χαρα να στα εξηγησω από κοντα..................
(απλως ενημερωσε με, μερικες μερες νωρίτερα για να ερθω και'γω σιγουρα)

Παντως πανω από 70-75 μελη, δε φτασαμε ποτε.....! Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2014, 21:05:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τη πρωτη ευκαιρια οταν θα μπορεσω και εγω απο τη δουλεια θα εχεις π.μ. Ειναι εντυπωσιακο να υπαρχουν εκατονταδες μελη στην ιστοσελιδα και στη πραγματικοτητα να ειναι τοσοι λιγοι.. Δεν υπαρχει καλη διαχειριση του Brand name παντως, αυτη η προσπαθεια θα επρεπε να στηριζεται και απο την επισημη αντιπροσωπεια, τοσοι πεζακηδες εδω περα, τοση διαφημιση! Αλλα τι συζηταω, αυτα ειναι ψιλα γραμματα για μια εταιρεια που ουτε καν σωστο τυπικο aftersales δεν εχει στην Ελλαδα


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Ιούν 2014, 19:28:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεμα τραβαει πολυ συζητηση....αλλα να πω και γω την κακια μου....

ΚΑΘΕ ΠΕΜΤΗ ΣΧΕΔΩΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ (οι εναπομειναντες τελος παντων)...ΟΙ ΕΧΩΝΤΕΣ ΙΔΕΕΣ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΩΡΟ?????????

Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιούν 2014, 10:26:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....
Με αυτο που επαθα σημερα εγω το κοβω να ερχομαι με τα ποδια... Τεσπα θα προσπαθησω να ειμαι παρων στο επομενο ραντεβου σας!


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2014, 23:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
το θεμα τραβαει πολυ συζητηση....αλλα να πω και γω την κακια μου....

ΚΑΘΕ ΠΕΜΤΗ ΣΧΕΔΩΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ (οι εναπομειναντες τελος παντων)...ΟΙ ΕΧΩΝΤΕΣ ΙΔΕΕΣ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΩΡΟ?????????

Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....



Πέστα χρυσόστομε!
Αν δεν είμαστε σε θέση να συναντηθούμε από κοντά ποιό το νόημα του να υπάρχει Λέσχη σε κάποια γεωγραφική τοποθεσία. Και το Ιντερνετ καλό είναι και γρήγορο.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 17:54:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριοι.... Βλέπω ότι το προηγούμενο ποστάρισμα σε αυτό το τόπικ είναι πριν σχεδόν ένα χρόνο. Ολοι συμφωνούμε σε ότι είπε ο Γιάννης αλλά η αλήθεια ειναι ότι βρισκόμαστε ακόμα στο ίδιο έργο θεατές. Τι σημαίνει αυτό....; Κάθε Πέμπτη βρισκόμαστε τα ίδια άτομα...!! (Θα μου πείτε δουλεύουμε... Η απάντηση σε αυτό ειναι ότι στους συνήθεις υπόπτους συγκαταλέγονται και παιδιά που ξυπνούν αξημερωτα για δουλειά, και που έχουν μαγαζιά και δουλεύουν μέχρι τις 9 αλλά και πάλι για την παρέα, το χαβαλέ, το πάθος, ειναι εκεί.) 5-6 οι οποίοι είμαστε σταθεροί και αυτοί που σπάνε τα συνηθισμένα ειναι οι γνωστοί "παλιοί" που πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε. Με ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρά είδα κόσμο να ανταποκρίνεται στην εκδρομή μας που σημαίνει (για μένα τουλάχιστον) ότι αν το παλέψουμε υπάρχει φως....!!

Για να μην μακρηγορήσω άλλο μπαίνω στο ψητό... Χτες για λόγους δουλειάς βρέθηκα στην Ν. Φιλαδέλφεια, κοντά στη γέφυρα της εθνικής. Δεν άντεξα... Εκανα μια παράκαμψη για να πάω να δω τι βρίσκεται τώρα στη θέση της αγαπημένης μας λέσχης... Πριν κανένα χρόνο και βάλε που είχα περάσει, στεγαζόταν εκεί μια εταιρεία κλιματισμού αν δεν κάνω λάθος. Τώρα όμως ειναι ξεκοικιαστο και μάλιστα αν κρίνω από την κατάσταση του ενοικιαστηριου, εδώ και αρκετό καιρό. Μάλιστα αμέσως μετά την είσοδο στο αριστερό μέρος, έχουν κάνει σκαλιτσα η οποία οδηγεί σε παταρακι το οποίο αμέσως σκέφτηκα ότι ειναι μια υπεροχη αποθήκη....!! Εχει γίνει κουκλί.... Δεν σας κρύβω ότι συγκινήθηκα λίγο, μου ήρθαν στο μυαλό οι όμορφες νύχτες που φευγαμε από εκεί πονώντας οι κοιλιές και οι μασελες μας από τα γέλια (και τα φαγητά χαχαχαχα). Προφανώς καταλάβατε που το πάω.... Εβγαλα και μια φωτογραφία απ'εξω για να υπάρχει... Κράτησα και το τηλέφωνο για να επικοινωνήσουμε... Αρκεί όλα τα παραπάνω να τα θέλουν κιαλλοι....!! Οχι μόνο οι 5-6 άντε 10 γνωστοί....!! Γνωρίζω ότι υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που το λένε ανοιχτά ότι δεν μπορούν να έρχονται στη λέσχη λόγω οικογένειας, δουλειάς ακόμα και κάποιοι που δεν βρίσκονται Αθήνα κτλ. ΑΛΛΑ διατίθενται να συμμετέχουν (ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ) στην προσπάθεια, απλά για να έχουμε κάτι δικό μας......!!!!

Αυτά είχα να πω, ελπίζω να μην κουρασα και να κατάφερα να πείσω έστω και έναν εκτός των γνωστών. Α για τους "καινούριους" κυρίους που ήταν στην εκδρομή... Φανταστείτε την ίδια φάση και χαβαλέ-συζητήσεις αλλά ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ.....!!!!

Αυτά.....


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 19:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

'Andy'-lag έγραψε:
Κύριοι.... Βλέπω ότι το προηγούμενο ποστάρισμα σε αυτό το τόπικ είναι πριν σχεδόν ένα χρόνο. Ολοι συμφωνούμε σε ότι είπε ο Γιάννης αλλά η αλήθεια ειναι ότι βρισκόμαστε ακόμα στο ίδιο έργο θεατές. Τι σημαίνει αυτό....; Κάθε Πέμπτη βρισκόμαστε τα ίδια άτομα...!! (Θα μου πείτε δουλεύουμε... Η απάντηση σε αυτό ειναι ότι στους συνήθεις υπόπτους συγκαταλέγονται και παιδιά που ξυπνούν αξημερωτα για δουλειά, και που έχουν μαγαζιά και δουλεύουν μέχρι τις 9 αλλά και πάλι για την παρέα, το χαβαλέ, το πάθος, ειναι εκεί.) 5-6 οι οποίοι είμαστε σταθεροί και αυτοί που σπάνε τα συνηθισμένα ειναι οι γνωστοί "παλιοί" που πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε. Με ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρά είδα κόσμο να ανταποκρίνεται στην εκδρομή μας που σημαίνει (για μένα τουλάχιστον) ότι αν το παλέψουμε υπάρχει φως....!!

Για να μην μακρηγορήσω άλλο μπαίνω στο ψητό... Χτες για λόγους δουλειάς βρέθηκα στην Ν. Φιλαδέλφεια, κοντά στη γέφυρα της εθνικής. Δεν άντεξα... Εκανα μια παράκαμψη για να πάω να δω τι βρίσκεται τώρα στη θέση της αγαπημένης μας λέσχης... Πριν κανένα χρόνο και βάλε που είχα περάσει, στεγαζόταν εκεί μια εταιρεία κλιματισμού αν δεν κάνω λάθος. Τώρα όμως ειναι ξεκοικιαστο και μάλιστα αν κρίνω από την κατάσταση του ενοικιαστηριου, εδώ και αρκετό καιρό. Μάλιστα αμέσως μετά την είσοδο στο αριστερό μέρος, έχουν κάνει σκαλιτσα η οποία οδηγεί σε παταρακι το οποίο αμέσως σκέφτηκα ότι ειναι μια υπεροχη αποθήκη....!! Εχει γίνει κουκλί.... Δεν σας κρύβω ότι συγκινήθηκα λίγο, μου ήρθαν στο μυαλό οι όμορφες νύχτες που φευγαμε από εκεί πονώντας οι κοιλιές και οι μασελες μας από τα γέλια (και τα φαγητά χαχαχαχα). Προφανώς καταλάβατε που το πάω.... Εβγαλα και μια φωτογραφία απ'εξω για να υπάρχει... Κράτησα και το τηλέφωνο για να επικοινωνήσουμε... Αρκεί όλα τα παραπάνω να τα θέλουν κιαλλοι....!! Οχι μόνο οι 5-6 άντε 10 γνωστοί....!! Γνωρίζω ότι υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που το λένε ανοιχτά ότι δεν μπορούν να έρχονται στη λέσχη λόγω οικογένειας, δουλειάς ακόμα και κάποιοι που δεν βρίσκονται Αθήνα κτλ. ΑΛΛΑ διατίθενται να συμμετέχουν (ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ) στην προσπάθεια, απλά για να έχουμε κάτι δικό μας......!!!!

Αυτά είχα να πω, ελπίζω να μην κουρασα και να κατάφερα να πείσω έστω και έναν εκτός των γνωστών. Α για τους "καινούριους" κυρίους που ήταν στην εκδρομή... Φανταστείτε την ίδια φάση και χαβαλέ-συζητήσεις αλλά ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ.....!!!!

Αυτά.....


Εγω είμαι μέσα σε οποιαδήποτε πληρωμή-συμμετοχή!
Όπως πάντα βέβαια.... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 19:33:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εξυπακουονται ολα τα παραπανω....το θεμα ομως ειναι να μην φανει (και δεν λεω για σενα μακη) ορεξη οικονομηκης η μη φυσεως και σε 2 μηνες ολοι εξαφανιζολ και παλι οι 5-6 να τρεχουν....αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 20:33:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
εξυπακουονται ολα τα παραπανω....το θεμα ομως ειναι να μην φανει (και δεν λεω για σενα μακη) ορεξη οικονομηκης η μη φυσεως και σε 2 μηνες ολοι εξαφανιζολ και παλι οι 5-6 να τρεχουν....αυτο...


Γιάννη συμφωνώ μαζί σου με 1000!! Οι υπόλοιποι τι λένε??? Αν ρωτήσουμε με μικρότερα έξοδα για τον συγκεκριμένο χώρο ίσως "ξαναζεσταθει" το πράγμα! Καθώς επίσης και να δώσουμε κίνητρο να γίνει κάποιος επίσημο μέλος με συνεργασίες και προσφορές! Τα έχουμε ξαναπεί 100000 φορές! Εγω στηρίζω....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 22:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και να συμφωνήσετε, πάλι μετά από 1 χρόνο εδώ θα είστε να λέτε πάλι τα ίδια.

Ο πεθαμένος δε κλάνει, η μόδα πέρασε, βρεθείτε σα παρέα τα 10 άτομα που λέτε και τέλος.





ΕΚΤΟΣ κι αν όπως προείπα και δεν έχω σταματήσει να το λέω, το κάνει κάποιος επάγγελμα και βγάζει το μηνιάτικο του από αυτό.

Τότε μια χαρά θα τρέχει 8-10-12 ώρες τη μέρα και θα ενδιαφερθεί πραγματικά για την επιτυχία του.

Όσο το αντιμετωπίζετε το θέμα "σαν παρέα", τόσο θα σας αντιμετωπίζει κι αυτό "σαν παρέα".

Αν δε πρόκειται να γίνει brand, δεν θα χρειαστεί να ταυτιστεί ο κόσμος με αυτό, και δε θα το υποστηρίξει. Όσο έτρεχε το eshop με τα μπλουζάκια μας, τα αυτοκόλλητα, τα αντιανεμικά, τις εκδρομές (τουλάχιστον μια χειμερινή και μια καλοκαιρινή) και οτιδήποτε άλλο σαν εκδήλωση, τόσο ασχολιόταν και ο κόσμος και υπήρχε προσέλευση. Από τη στιγμή που το παρατήσαμε(τε), μας (σας) παράτησε.

Εδώ ακόμα στα banner του forum έχουμε το πρόγραμμα στο 207 που δίνει 20% ιπποδύναμη, τον "κατάλογο προϊόντων και συνεργατών" που δεν υφίσταται, όπως και δεξιά από αυτό η Λέσχη στη Ν. Φιλαδέλφεια που κι αυτή δεν υφίσταται. Κλασσικό παράδειγμα της έλλειψης "χρόνου" (υπευθυνότητας το λέω εγώ) για να δείτε πόσα παραμελημένα πράγματα υπάρχουν.

Το δε forum αντί να γίνει πηγή εσόδων με διαφημίσεις ή χορηγίες ή οτιδήποτε άλλο έσοδο, και να καλύπτει τα 200-300 ευρώ της λέσχης μηνιαίως ή τα άλλα 500 για έναν υπάλληλο ημιαπασχόληση ή πλήρη απασχόληση, θα γράψουμε 500 απαντήσεις στο ποιός την έχει μεγαλύτερη στα threads τύπου 207 vs κάποιον κλπ.

Ένα άτομο να ασχολείται 8 ώρες την ημέρα με ένα τηλέφωνο και ένα pc, μπορούν να γίνουν παπάδες, αλλά ουδείς έχει τον χρόνο και τα κότσια να αφήσει την 8ωρη δουλειά του, ή το κατάστημα του που από τον καιρό που γνωριστήκαμε σα παρέα, ουδεμία εξέλιξη έχει και σε αυτό.



Ή κάθεστε και βγάζετε ένα επιχειρηματικό πλάνο για τον Σύλλογο μιας που είναι και νόμιμος, ή το παρατάτε και τέλος! Και κλειδώστε και το topic αυτό για να μη ψυχοπλακώνεστε! Κουράστηκα να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια, και για ένα μήνα να κάθεστε να λέτε "ναι ουάου να αυτό να εκείνο" και τους άλλους 11 μήνες να πέφτει πάλι ο λήθαργος.

Αυτά από εμένα.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Μάρ 2015, 09:40:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναγκαστικά πρέπει ο σύλλογος να έχει έσοδα. Για αυτό έκλεισε την πρώτη φορά και παραμένει κλειστός έκτοτε. Άλλος το έστησε, άλλος πήρε την οικονομική ευθύνση στα χέρια του, όλοι πήρανε κλειδιά και τελικά κανένας δεν θέλει να ασχοληθεί πλέον γιατί μαζί με την φυσική ύπαρξη του έρχονται και οφειλές / χρέη.
Που μερικοί τα πλήρωσαν από την τσέπη τους.

Πριν μερικά χρόνια είχα προτείνει ότι σε επίπεδο επιχείρισης ενδιαφέρομαι να διαφημιστώ και να πληρώνω για τη διαφήμιση. Αλλά αυτό πρέπει να γίνει με ένα σαφες συμφωνητικό, τόσο για μένα όσο και για οποιονδήποτε άλλο επαγγελματία θέλει να χρησιμοποιήσει την πλατφόρμα του για διαφήμιση.

Που ξαναγυρίζουμε στην αρχική πρόταση του Σταύρου, με την οποία συμφωνώ 100%. Για να τρέξει το πράγμα κάποιος πρέπει να το κάνει επαγγελματικά. Διαφορετικά ΔΕΝ γίνεται.

Καλό είναι σε επίπεδο να πίνουμε και κανένα καφέ, ώστε να μη χρειαστεί κανένας να πληρώσει ξανά χρήματα από την τσέπη του λόγω κακοδιαχείρισης του συλλόγου συνολικά.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 08:17:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως τα λενε ειναι.κ δυστυχως με μια κ 2 συνδρομες το χρονο,δε βγαινουν τα εξοδα!προσωπικη μου αποψη κ απο εμπειρια σε "λεσχη μοτ/των",η λεσχη πρεπει να ανοιγει περισσοτερο απο μια φορα τη βδομαδα.να υπαρχει "κυλικειο" με αρκετα χαμηλες τιμες,κ αξεσουαρ οπως μπλουζακια κτλ κτλ. Τουλαχιστον να βγαινουν απο εκει καποια απο τα εξοδα.ολοι δινουμε 3 ευρω για το καφε,δε πιστευω να μας χαλασει να τον πιουμε με 1.50 στον χωρο μας με τη παρεα μας Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 00:39:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου αρεσε η προταση του Αντρεα αλλα χωρις αυτα που προτινουν ο Σταυρος και Στελιος η εμπειρια και πραξη εχει δειξει οτι δεν υλοποιείται.

μολις βρεθει καποιος που να εχει την ορεξη χρονο κλπ κλπ να το τρεξει στα σοβαρα απο εμενα υπαρχ3ει καθε καλη διαθεση για συμμετοχη.

μεχρι τοτε για να μιλαμε με συγκεκριμενα νουμερα.

αν βρειτε καποιο αξιολογο/αξιοπρεπη χρονο με συνολικο τελικο κοστος (ενοικιο/δεη/δημοτικα τελη/τα παντα ολα) εως 100ε...ή στην χειροτερη 150ε το μηνα* πειτε το να το δουμε απο κοντα


επιτρεψτε μου να βαζω το σεναριο μονο 5 ατομο να ειναι διαθεσιμοι γιατι το εζησα να "κυνηγαω" κοσμο να δωσει το κατιτις... και τελικα να εκτιμω οτι εν παση περιπτωση 5 συστηματικα σοβαροι ναι υπαρχουν

αυτα απο μενα



*οικονομικη "ψυχρη" αναλυση για να ξερουμε και τι λεμε...

-> στην καλητερη περιπτωση 15 ατομα με 100ε/μηνα κοστος = 6,6ε το μηνα ανα ατομο = 80ε το ατομο το χρονο

-> στην χειροτερη περιπτωση 5 ατομα με 150ε το μηνα κοστος = 30ε το ατομο τον μηνα = 360ε το ατομο το χρονο



------ υγ...αχ αυτη η λεσχη των αλφα ρομεο που ειχαμε καποτε επισκευτει με τον Τασο στο Πολυδροσο...ποσο γα**τη ηταν...(δεν ξερω αν ειναι ακομα)...ονειρο...γα**το ονειρο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Νοέ 2015, 00:31:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη διαβασα το τοπικ ειμαι διατεθημενος να συμμετασχω σε ολα για το κλαμπ μιας και σπουδασω δεν εχω αλλη δουλεια προσφερομαι να τρεξω για να ξανανοιξει η λεσχη κλπ.

βεβαια θα χρειαστω την βοηθεια σας στην σχεδιαση υλοποιηση και αποτελεσματικοτητα του εργου αυτου

Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Νοέ 2015, 14:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε παπάρες, με όλο το σεβασμό, η Λέσχη δεν έκλεισε επειδή το μέρος ήταν κακό ή επειδή δεν μαζευόταν κόσμος ή επειδή μας έφταιγαν τα τραπέζια.

Η Λέσχη έκλεισε επειδή σταμάτησε να υπάρχει αρμόδιος διαχειριστής της που να έχει την όρεξη και τον χρόνο να ασχοληθεί. Μόλις εξαφανίστηκε ο ιδρυτής και το διοικητικό συμβούλιο μόνο διοίκηση δεν έκανε, όλα πήραν τον κατήφορο.

Τελικά όλα έπεσαν στην πλάτη του Μάνθου και του Τάσου, οι υπόλοιποι καλά τα λέμε και πίνουμε καφέδες.

Πώς έφτασε το πράγμα εκεί; Γιατί σταμάτησε να υπάρχει οικονομική και διοικητική διαχείριση και τελικά τα φορτώθηκε στην πλάτη του όποιος έτυχε να έχει την σοβαρότητα να σταθεί όρθιος με αυτό το φορτίο.

Σε τελική ανάλυση, μην προσφέρεστε να τρέξετε. Προσφερθείτε να πληρώσετε αν θέλετε να ανοίξει ξανά κάτι τέτοιο. Όχι μια φορά, συστηματικά.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Νοέ 2015, 16:20:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Βρε παπάρες, με όλο το σεβασμό, η Λέσχη δεν έκλεισε επειδή το μέρος ήταν κακό ή επειδή δεν μαζευόταν κόσμος ή επειδή μας έφταιγαν τα τραπέζια.

Η Λέσχη έκλεισε επειδή σταμάτησε να υπάρχει αρμόδιος διαχειριστής της που να έχει την όρεξη και τον χρόνο να ασχοληθεί. Μόλις εξαφανίστηκε ο ιδρυτής και το διοικητικό συμβούλιο μόνο διοίκηση δεν έκανε, όλα πήραν τον κατήφορο.

Τελικά όλα έπεσαν στην πλάτη του Μάνθου και του Τάσου, οι υπόλοιποι καλά τα λέμε και πίνουμε καφέδες.

Πώς έφτασε το πράγμα εκεί; Γιατί σταμάτησε να υπάρχει οικονομική και διοικητική διαχείριση και τελικά τα φορτώθηκε στην πλάτη του όποιος έτυχε να έχει την σοβαρότητα να σταθεί όρθιος με αυτό το φορτίο.

Σε τελική ανάλυση, μην προσφέρεστε να τρέξετε. Προσφερθείτε να πληρώσετε αν θέλετε να ανοίξει ξανά κάτι τέτοιο. Όχι μια φορά, συστηματικά.


στελιο αν βρηκες ασχημο σε κατι απο αυτα που ειπα μπορεις να μου το πεις ευθεος (δεν το παιρνω προσωπικα αλλα απαντησες μετα απο εμενα και ειδα στοιχεια στο μηνυμα σου που προερχονται απτο δικο μου, οποτε πρεπει να υποστηριξω την θεση μου)
δεν εχω προβλημα να δωσω χρηματα ουτε να συμμετασχω στην υλοποιηση του εργου,το ειπα αλλωστε και προσφερθηκα γτ εχω ορεξη χρονο και θεληση.
τωρα οσο αφορα το οικονομικο κανενα προβλημα(να συνησφαιρω) αλλα εγω δεν ειμαι τοσο παλιος για να ξερω τα πραγματα εκ των εσω.2 μηνες εχω αθηνα κ δεν γνωριζω κανεναν σας ωστε να ερθουμε σε επαφη και να τα συζητησουμε περετερω.
φιλικα παντα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Νοέ 2015, 22:57:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

take it easy
ο Στελιος χαρητολογωντας το λεει προφανως
οποιος ενδιαφερεται γενικως και ειδικως καποιες Πεμπτες βρισκομαστε και τα λεμε απο κοντα(βλ ενοτητα Κοινωνικες -> συναντησεις εκτος λεσχης)
εκει μπορει να γινει και η οποια σχετικη ενημερωση / ιστορικη αναδρομη (για να μην γραφουμε κατεβατα)

σε τελικη αναλυση για να ΄΄σταθει΄΄ δικος μας χωρος υποληστε οτι πρεπει να μαζευτεται καθε μηνα ενα ποσο της ταξης των 200-400 ευρω αναλογως ενοικιου / Δημοτικων τελων+ΔΕΗ / κλπ κλπ*

περαιτερω απο κοντα για να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια

παρολα αυτα.... αφου βρε παιδες βρισκομαστε ωραιοτατα για μπυριτσα/καφε τις Πεμπτες σε 2-3 υσηχες καφετεριες οπου και να μιλησουμε μπορουμε και να τα πουμε ομορφα και ωραια

τι σκατε...

αφου οι ΠΟΡΩΜΕΝΟΙ δεν ειμαστε ΄΄αρκετοι΄΄ σε αριθμο οπως παλαιοτερα ισως και οχι τοσο πορωμενοι οσο παλαιοτερα...γιατι να βαζουμε σκωτουρες στο κεφαλι μας... Wink Wink Cool Cool


--

*υγ1 εγω μπορω το μηνα να δινω συστηματικα απο 10 εως και 20ευρω αυτο σημαινει οτι σε ετησια βαση μας κανει ενα νουμερο -> 120 εως 240ευρω
Αν νομιζετε οτι ειστε καποιοι που μπορειτε με ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ να κανετε το ιδιο το συζηταμε...

υγ2 ιδανικα θα ηταν ομορφο να καταβαλαμε εκ των προτερων ολο το ετησιο ποσο οσοι εχουμε σκοπο να ασχοληθουμε ωστε εμπρακτως να ξερει οποιος αναλαβει να βαλει υπογραφη για ενοικιο κλπ κλπ οτι δεν θα μεινει ΄΄ξεκρεμαστος΄΄ στην μεση της χρονιας... (οπως κασαι εγινε στο παρελθον... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις του Συλλόγου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1962s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on