PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ρυθμιζομενη αναρτηση GAZ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 17:44:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
volvos έγραψε:
αθηνα?


την εχεις βγαλει να τη δουμε απο κοντα?


Οχι ακομα. Μες την εβδομαδα μπορει. Το πισω δεξι κανει σαν πουλακι σε ανωμαλο δρομο, το αριστερο απλα κανει θορυβο που παλια δεν εκανε.

Οταν πηγα να ρυθμισω, που ειπε να οτι ειναι ενας στην Θηβων αν δεν κανω λαθος? Καποιος τελος παντων που ξερει απο GAZ. Ξερεις μηπως ποιος ειναι?


Μηναδακης λεγετε, αυτος φερνει και την αγγλικη alpha shocks, παλια εφερνε και την gaz .
Τηλ 210-5988572
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 18:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:


Οχι ακομα. Μες την εβδομαδα μπορει. Το πισω δεξι κανει σαν πουλακι σε ανωμαλο δρομο, το αριστερο απλα κανει θορυβο που παλια δεν εκανε.



σφιχτα σε ρυθμιση,ποσα κλικ εχεις συνολο κ που το εχεις εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 19:08:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...πακετο και Αγγιλα... i suggest... Wink

δεν εχω κατι με τους εδω...αλλα γιατι να μην στην ανακατασκευασει το ιδιο το εργοστασιο... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 19:28:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
για παρε τηλ. τη γενικη ανταλλακτικων(κονι) και ρωτα ποιος επισκευαζει τις κονι.
Ειναι καπου στο νεο κοσμο ενας αν θυμαμαι.
Επειδη τα gaz μοιαζουν με τα κονι λεω μηπως μπορεσει αυτος και κανει κατι.


Τα KONI παίρνουν φτιάξιμο και αν ναι, τι τιμές περίπου;
Ή μήπως θέλουν "σφίξιμο" στη χειρότερη, όπως ρώτησε κάποιος προηγούμενως; Ρωτούσε για τα κλικ.

//Ο android το είπε. Wink


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 20:54:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
sps έγραψε:
για παρε τηλ. τη γενικη ανταλλακτικων(κονι) και ρωτα ποιος επισκευαζει τις κονι.
Ειναι καπου στο νεο κοσμο ενας αν θυμαμαι.
Επειδη τα gaz μοιαζουν με τα κονι λεω μηπως μπορεσει αυτος και κανει κατι.


Τα KONI παίρνουν φτιάξιμο και αν ναι, τι τιμές περίπου;
Ή μήπως θέλουν "σφίξιμο" στη χειρότερη, όπως ρώτησε κάποιος προηγούμενως; Ρωτούσε για τα κλικ.

//Ο android το είπε. Wink

αν διαβασεις καλυτερα την προηγουμενη απαντηση μου που παραθετεις, θα καταλαβεις αν επισκευαζονται ή οχι.
οσο για το σφιξιμο, δοκιμασε να δεις αν θα βελτιωθει ή οχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2013, 23:57:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
TopGear έγραψε:
sps έγραψε:
για παρε τηλ. τη γενικη ανταλλακτικων(κονι) και ρωτα ποιος επισκευαζει τις κονι.
Ειναι καπου στο νεο κοσμο ενας αν θυμαμαι.
Επειδη τα gaz μοιαζουν με τα κονι λεω μηπως μπορεσει αυτος και κανει κατι.


Τα KONI παίρνουν φτιάξιμο και αν ναι, τι τιμές περίπου;
Ή μήπως θέλουν "σφίξιμο" στη χειρότερη, όπως ρώτησε κάποιος προηγούμενως; Ρωτούσε για τα κλικ.

//Ο android το είπε. Wink

αν διαβασεις καλυτερα την προηγουμενη απαντηση μου που παραθετεις, θα καταλαβεις αν επισκευαζονται ή οχι.
οσο για το σφιξιμο, δοκιμασε να δεις αν θα βελτιωθει ή οχι.


Δεν είμαι απρόσεχτος, κατάλαβα πολύ καλά. Ωστόσο, το ρώτησα μόνο επειδή κάπου είχα μια κουβέντα (εδώ στο forum) και ρωτήθηκε αν τα κίτρινα (ρυθμιζόμενα) "αξίζει" να επισκευαστούν και δε θυμάμαι ποιος μου είπε ότι και να επισκευαστούν, δε θα κρατήσουν κι ιδιαίτερα και το κόστος δε θα ανταποκριθεί στο χρόνο αντοχής τους μετέπειτα.

Το ανέφερα μόνο και μόνο, επειδή τα πίσω στο ΚΤΕΟ που πέρασα το Γενάρη, μου τα βρήκανε κάπου στο 60% και μου τα χαρακτηρίσανε ως "ταλαιπωρημένα". Παρόλα αυτά, απ'ό,τι έχει γραφτεί εδώ μέσα, μπορεί να ευθύνεται κι η πίεση του αέρα στα ελαστικά. Βέβαια, το πήγα στον αμορτισερά μου να το δει και μου'πε τα ίδια, ότι μπορεί να μη χρειαστεί κι επισκευή και με λίγο σφίξιμο-ρύθμιση να είναι μια χαρά.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Μάϊ 2013, 11:48:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o sps τα εγραφε αυτα... ειχε επισκευασει κονι...
πλεον κονι επισκευαζει και ο μπαντ. πιασε το αυγο και κουρευτο.

σαμερ αν σε ενδιαφερει σοβαρα οταν τα βγαλεις πες μου να το παρουμε 2 τηλεφωνα να το ψαξουμε. ΑΛΛΑ μονο για σερβις.
δηλαδη λαδια και καμια τσιμουχα κλπ. αν θες και αλλαγη σκληροτητας τοτε μαλλον σε βλεπω για εξω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 08:37:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!!

volvos έγραψε:


σαμερ αν σε ενδιαφερει σοβαρα οταν τα βγαλεις πες μου να το παρουμε 2 τηλεφωνα να το ψαξουμε. ΑΛΛΑ μονο για σερβις.
δηλαδη λαδια και καμια τσιμουχα κλπ. αν θες και αλλαγη σκληροτητας τοτε μαλλον σε βλεπω για εξω


Μονο για απλη επισκευη θελω να κανω, και οτι χρειαστει δηλαδη. Το αμαξι μπαινει Δευτερα Καντερες θα μεινει εκει μια βδομαδα και ελεγα μηπως τα βγαλω αλλα εγω θα ειμαι εξωτερικο. Μονο σερβις θελω να κανω. Εκτος αν βρω ενα σετ GT/Rallye/RC να βαλω τεmporarily οταν γυρισω και να ασχοληθουμε τοτε.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 08:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ayto Θα κανεις γιατι αλλιως ακρη δε θα βγαλουμε...μονο αμα τα εχουμε στα χερια μας θα ειμαστε σιγουροι. αλλωστε καντερες δε μπορει να το εχει ανρθωπος στο αναβατοριο μια βδομαδα μεχρι να επισκευαστουν...
ουτε παιζει να το αφησει απεξω τακαρισμενο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 12:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον εκανα 2 τηλεφωνα.
και οι δυο (παραμυθια και σαλονικα) ηταν της λογικης ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω. κοστος εως 200ευρω (ανετα πανω απο 160)

γκαζ δεν εχει δει κανεις τους νομιζαν οτι μιλαγαμε για fk-d2-ksport Λογικης αμορτισερ. τους εξηγησα οτι ειναι αλλο πραμα.

ο σπυρος σαλονικα μου εξηγησε οτι επειδη ειναι αγγλικα μπορει να εχουν σε ιντσες τιποτα περιεργες διαστασεις ροδελες κλπ και να πρεπει να τα παραγγειλει απεξω (αρα να αργησει το δεσιμο)

υπαρχουν 2 περιπτωσεις. αν μοιαζουν με fk-d2 Κλπ εχουν κλειστα φυσιγγια σα να μιλαμε για 106 αμορτισερ. ανοιγεις βγαζεις το ενα βαζεις το αλλο.
εκει δε κανεις τπτ αρα μικραινει το κοστος αλλα μεγαλωνει κ η πιθανοτητα να βγει παπατζα αφου ουσιαστικα εξαρτασαι τι ειναι το φυσιγγιο.

αν ειναι κανονικη επισκευαζομενη παιζεις τι ροδελες κλπ υπαρχουν στην αγορα.

το θεμα ειναι οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει βαλει απο αυτους τους δυο χερι σε gaz.
αρα πας με το σταυρο στο χερι. θεωρω εξισου δυσκολο να εχει ασχοληθει καποιος αθηνα αλλα με 2 τηλ. λυνεται και αυτο....

οποτε κοιτατε κοστος αγγλια πρωτα απο ολα για να συγκρινουμε και διαθεση για πειραματα Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 12:54:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
...πακετο και Αγγιλα... i suggest... Wink

δεν εχω κατι με τους εδω...αλλα γιατι να μην στην ανακατασκευασει το ιδιο το εργοστασιο... Wink

βασικα samer την απαντηση την εχει δωσει ο Μανθος με αυτο που γραφει.
Στειλε mail στο enpuiries@gazshocks.com και λογικα θα σου απαντησει ενας Mark.
Για τη λεντα μου που ειχα ρωτησει μου ειχε πει 45 λιρες για καθε μπροστινο και 25 λιρες για καθε πισω +φορους (που μπορεις να αποφυγεις) + μεταφορικα.
Θελουν περιπου δυο μερες για να τις servαρουν.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 13:42:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
MEMsound έγραψε:
...πακετο και Αγγιλα... i suggest... Wink

δεν εχω κατι με τους εδω...αλλα γιατι να μην στην ανακατασκευασει το ιδιο το εργοστασιο... Wink

βασικα samer την απαντηση την εχει δωσει ο Μανθος με αυτο που γραφει.
Στειλε mail στο enpuiries@gazshocks.com και λογικα θα σου απαντησει ενας Mark.
Για τη λεντα μου που ειχα ρωτησει μου ειχε πει 45 λιρες για καθε μπροστινο και 25 λιρες για καθε πισω +φορους (που μπορεις να αποφυγεις) + μεταφορικα.
Θελουν περιπου δυο μερες για να τις servαρουν.


Εχουμε κανα αλλο εμαιλ? Αυτο δεν ισχυει. Μου ξαναρθε reject. Τους εστειλα για να δω τι θα μου πουνε να δω κοστολογιο

Oops τωρα το ειδα. Το εκανα κλικ κατευθειαν απο δω για να στειλω. το εγραψες με p αντι για q to enquiries. :D



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Samer στις Πεμ 30 Μάϊ 2013, 14:01:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 13:45:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
λοιπον εκανα 2 τηλεφωνα.
και οι δυο (παραμυθια και σαλονικα) ηταν της λογικης ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω. κοστος εως 200ευρω (ανετα πανω απο 160)

γκαζ δεν εχει δει κανεις τους νομιζαν οτι μιλαγαμε για fk-d2-ksport Λογικης αμορτισερ. τους εξηγησα οτι ειναι αλλο πραμα.

ο σπυρος σαλονικα μου εξηγησε οτι επειδη ειναι αγγλικα μπορει να εχουν σε ιντσες τιποτα περιεργες διαστασεις ροδελες κλπ και να πρεπει να τα παραγγειλει απεξω (αρα να αργησει το δεσιμο)

υπαρχουν 2 περιπτωσεις. αν μοιαζουν με fk-d2 Κλπ εχουν κλειστα φυσιγγια σα να μιλαμε για 106 αμορτισερ. ανοιγεις βγαζεις το ενα βαζεις το αλλο.
εκει δε κανεις τπτ αρα μικραινει το κοστος αλλα μεγαλωνει κ η πιθανοτητα να βγει παπατζα αφου ουσιαστικα εξαρτασαι τι ειναι το φυσιγγιο.

αν ειναι κανονικη επισκευαζομενη παιζεις τι ροδελες κλπ υπαρχουν στην αγορα.

το θεμα ειναι οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει βαλει απο αυτους τους δυο χερι σε gaz.
αρα πας με το σταυρο στο χερι. θεωρω εξισου δυσκολο να εχει ασχοληθει καποιος αθηνα αλλα με 2 τηλ. λυνεται και αυτο....

οποτε κοιτατε κοστος αγγλια πρωτα απο ολα για να συγκρινουμε και διαθεση για πειραματα Cool


Thanks Πανο!!



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 14:57:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Lef205 έγραψε:
MEMsound έγραψε:
...πακετο και Αγγιλα... i suggest... Wink

δεν εχω κατι με τους εδω...αλλα γιατι να μην στην ανακατασκευασει το ιδιο το εργοστασιο... Wink

βασικα samer την απαντηση την εχει δωσει ο Μανθος με αυτο που γραφει.
Στειλε mail στο enpuiries@gazshocks.com και λογικα θα σου απαντησει ενας Mark.
Για τη λεντα μου που ειχα ρωτησει μου ειχε πει 45 λιρες για καθε μπροστινο και 25 λιρες για καθε πισω +φορους (που μπορεις να αποφυγεις) + μεταφορικα.
Θελουν περιπου δυο μερες για να τις servαρουν.


Εχουμε κανα αλλο εμαιλ? Αυτο δεν ισχυει. Μου ξαναρθε reject. Τους εστειλα για να δω τι θα μου πουνε να δω κοστολογιο

Oops τωρα το ειδα. Το εκανα κλικ κατευθειαν απο δω για να στειλω. το εγραψες με p αντι για q to enquiries. :D

στο enquiries@gazshocks.com δεν το στελνει?
γιατι και το site τους αυτο λεει

http://www.gazshocks.com/contact-us

Σορρυ για πριν που το εγραψα λαθος .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 15:04:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τακη αυτα που γραφεις μου φαινεται ιδια "κλασσικη περιπτωση βλαβης" που αντιμετωπισα και εγω με τις λεντα μου, κανεις δεν τις ειχε ακουμπησει και οσοι τις ειχαν ακουμπησει δεν ηθελαν να τις ξανα ακουμπησουν.
Τωρα τα σκηνικα του στυλ "τις ανοιγουμε και βλεπουμε" ειναι μονο να τα αποφευγεις .
Στη Χωρα του "φιαχτου μπιλστΕιν" και των λοιπων, λογικο ειναι να μην ξερουν απο Gaz.
Τα Εγγλεζακια παντως τις εχουν περι πολλου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 15:46:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τους εστειλα εμαιλ.

Για να δουμε.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 19:14:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sam,
They will have to come back to us to have a look at, we can turn them around in a couple of days once we receive them, a service is £30.00 each per front & £20.00 each per rear, all + carriage & vat.

Regards,
Mark

Η απαντηση του Μαρκ. 100 λιρες χωρις τα εξοδα μεταφορικης απο μενα προς Αγγλια. Νομιζω καλα ειναι. Μην πω οτι περιμενα να ειναι παραπανω.

Κανουν τα μαμα αμορτισερ με τα ελατηρια τιης GAZ η αναγκαστικα πρεπει να ξεθαψω τα μαμα ελατηρια απο την αποθηκη και να γινει jeep παλι;



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 19:22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα γινει jeep...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Μάϊ 2013, 21:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Sam,
They will have to come back to us to have a look at, we can turn them around in a couple of days once we receive them, a service is £30.00 each per front & £20.00 each per rear, all + carriage & vat.

Regards,
Mark

Η απαντηση του Μαρκ. 100 λιρες χωρις τα εξοδα μεταφορικης απο μενα προς Αγγλια. Νομιζω καλα ειναι. Μην πω οτι περιμενα να ειναι παραπανω.

Κανουν τα μαμα αμορτισερ με τα ελατηρια τιης GAZ η αναγκαστικα πρεπει να ξεθαψω τα μαμα ελατηρια απο την αποθηκη και να γινει jeep παλι;

100 λιρες +μεταφορικα δικατους+μεταφορικα δικα σου.
Αν αλλαξουν και piston rods υπολογισε 50 λιρες το καθε γονατο.
Η τιμη που σου ειπε ειναι για απλο ανοιγμα και αλλαγμα λαδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Ιούν 2013, 19:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενημερωση: Λοιπον τα στειλαμε εξωτερικο, τα ειχα στα χερια μου παλι μετα απο μια βδομαδα. Καμια σχεση με πριν. Θα κανω μια 500αρια χλμ ακομα πριν τα σφιξω λιγο παραπανω. 170€ για σερβις (τσιμουχακια, λαδια κατι αλλα περιεργα) εκτος απο piston rod οπως ειπε ο σπυρος μαζι με επιστροφη. Το πηγαινε για να τα στειλετε εξαρτατε απο σας αν θελετε να φτασουν σε μια μερα η σε 5-7 μερες. Τα εστειλα 1 day courrier που ο κοστος ειναι 100€ περιπου αντι για 40€ αλλιως θα περιμενα 1 βδομαδα ακομα και ειχα δανεικα μαμα πανω.

Πιο συγκεκριμενα απο τν Μαρκ:

We will first run them on the dyno to see what is wrong then we will strip them down & replace the oil & seals & any other internal parts but if any of the piston rods are damaged on the chrome section & have to be replaced then they are extra, any bushes that are worn will be replaced as part of the service, once they have been rebuilt they will then be checked again on the dyno & yes that is the correct address & please include a covering letter.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2453s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on