PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207...Rallye/GT/RC... vs ...the world...!! "part 4"
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 201, 202, 203  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 10:49:50    Θέμα δημοσίευσης: 207...Rallye/GT/RC... vs ...the world...!! "part 4" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συνεχεια από εδω :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=434741#434741

εκ της MOD Team
-------------------------------------------------------------------------------


chiefjian έγραψε:
Σαλιγκαρακη...το rc που πατησε με το κουπερ το κοκκινο ξερεις τα specs του???Γιατι παραειναι δυνατο κατα την γνωμη μου!!


Ιλιανε την εβαλες την kw παλιοκαγκουρα εεεεε??? Laughing Laughing


Tο RC είναι από τα μέρη μου και είναι όντως αρκερά δυνατό. Φοράει τα κλασικά, φίλτρο(χοάνα piper)-πρόγραμμα-εξάτμιση(70dp, 63.5catback) + coolercupra και vagοσκάστρα.

Μην σε ξεγελάει το πάτημα με τον iliano όμως, το RC απ'ότι μου είπαν ήταν σόβρακο και επίσης πατάνε για πολύ λίγα μέτρα σε γλυστερό δρόμο. Το cooperάκι είναι πιο δυνατό! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 11:13:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
...
Arrow http://www.youtube.com/watch?v=mElAdlqOUMY part 1
Arrow http://www.youtube.com/watch?v=ZZAEhx9R5R0 part 2



για μια ακομα φορα ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ ΣΤΟ SPEAKERMAN!!!
θεος απλα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

αλλα επρεπε ρε βρουν κανα γκομενακι να δινει εκκινηση
εκεινος ο νεαρος με το μπουφαν οκ σωστα το κανει αλλα ρε παιδι μου ...πως να το πω... "δεν παρουσιάζει" Laughing Laughing Laughing
πρεπει να βρουν μια κοπελια να την ντυσουν και σε χιπι λοοκ (να ταιριαζει με το τοπιο και την φυση - παιδια των λουλουδιων και ετσι) να ειναι κομπλε το σκηνικο
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 11:23:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
...
Arrow http://www.youtube.com/watch?v=mElAdlqOUMY part 1
Arrow http://www.youtube.com/watch?v=ZZAEhx9R5R0 part 2



για μια ακομα φορα ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ ΣΤΟ SPEAKERMAN!!!
θεος απλα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

αλλα επρεπε ρε βρουν κανα γκομενακι να δινει εκκινηση
εκεινος ο νεαρος με το μπουφαν οκ σωστα το κανει αλλα ρε παιδι μου ...πως να το πω... "δεν παρουσιάζει" Laughing Laughing Laughing
πρεπει να βρουν μια κοπελια να την ντυσουν και σε χιπι λοοκ (να ταιριαζει με το τοπιο και την φυση - παιδια των λουλουδιων και ετσι) να ειναι κομπλε το σκηνικο
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Ο νεάρος στην εκκίνηση νομίζω είναι ο andreaspunto! Laughing

Κάτσε..αυτή τη φορά είχαν και κορίνες, την επόμενη ίσως έρθει κανά γυναικάκι τύπου ΜΑΧ power αλλά το φοβόνται λίγο μήν γίνει κανάς τράκος στην εκκίνηση! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 11:27:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άμα έρθει γκομενάκι να δίνει εκκινήση τοτε θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά
να λάβω και εγώ μέρος!!!

ps1 Είναι θέμα χρόνου να γίνει κάποιο ατύχημα σε αυτό το μέρος
ps2 Το mini γαζώνει



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 11:34:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Άμα έρθει γκομενάκι να δίνει εκκινήση τοτε θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά
να λάβω και εγώ μέρος!!!

ps1 Είναι θέμα χρόνου να γίνει κάποιο ατύχημα σε αυτό το μέρος
ps2 Το mini γαζώνει


Arrow Ας μήν το ευχόμαστε έστω..μπορεί να είναι απόμερο το μέρος από μπλέ και κίνηση αλλά είναι πολύ λίγα μέτρα και με τυφλή στροφή, επιπλέον δέν βλέπω να εχει πρόσφυση για τέτοιου είδους χρήση!
Ελπίζουμε έστω να μήν συμβεί κάτι σοβαρό. Rolling eyes

Arrow Ωραίο το mini όντως..δύναμη! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 12:54:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
chiefjian έγραψε:
Σαλιγκαρακη...το rc που πατησε με το κουπερ το κοκκινο ξερεις τα specs του???Γιατι παραειναι δυνατο κατα την γνωμη μου!!


Ιλιανε την εβαλες την kw παλιοκαγκουρα εεεεε??? Laughing Laughing


Tο RC είναι από τα μέρη μου και είναι όντως αρκερά δυνατό. Φοράει τα κλασικά, φίλτρο(χοάνα piper)-πρόγραμμα-εξάτμιση(70dp, 63.5catback) + coolercupra και vagοσκάστρα.

Μην σε ξεγελάει το πάτημα με τον iliano όμως, το RC απ'ότι μου είπαν ήταν σόβρακο και επίσης πατάνε για πολύ λίγα μέτρα σε γλυστερό δρόμο. Το cooperάκι είναι πιο δυνατό! Wink

ε καιρος ηταν να μπει και αυτη. Very happy Very happy
παντος ο δρομος γλιστραγε παρα πολυ. μεχρι και 3η εγραφα λιγο.. ηταν και λιγα τα μετρα..
πιστεύω αν ηταν κανα οχ που εχει καλο δρομο και παραπανω μετρα θα ειχαμε αλλα αποτελεσματα. τεσπα ηταν πολυ ωραια παντος. Very happy Very happy το rc πολυ καλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 13:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
chiefjian έγραψε:
Σαλιγκαρακη...το rc που πατησε με το κουπερ το κοκκινο ξερεις τα specs του???Γιατι παραειναι δυνατο κατα την γνωμη μου!!


Ιλιανε την εβαλες την kw παλιοκαγκουρα εεεεε??? Laughing Laughing


Tο RC είναι από τα μέρη μου και είναι όντως αρκερά δυνατό. Φοράει τα κλασικά, φίλτρο(χοάνα piper)-πρόγραμμα-εξάτμιση(70dp, 63.5catback) + coolercupra και vagοσκάστρα.

Μην σε ξεγελάει το πάτημα με τον iliano όμως, το RC απ'ότι μου είπαν ήταν σόβρακο και επίσης πατάνε για πολύ λίγα μέτρα σε γλυστερό δρόμο. Το cooperάκι είναι πιο δυνατό! Wink


Να υποθεσω οτι σωβρακο εννοεις χωρις καθισματα και λοιπα...?Hybrid ή μανουλα??? Twisted evil Twisted evil


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 14:05:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chiefjian έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
chiefjian έγραψε:
Σαλιγκαρακη...το rc που πατησε με το κουπερ το κοκκινο ξερεις τα specs του???Γιατι παραειναι δυνατο κατα την γνωμη μου!!


Ιλιανε την εβαλες την kw παλιοκαγκουρα εεεεε??? Laughing Laughing


Tο RC είναι από τα μέρη μου και είναι όντως αρκερά δυνατό. Φοράει τα κλασικά, φίλτρο(χοάνα piper)-πρόγραμμα-εξάτμιση(70dp, 63.5catback) + coolercupra και vagοσκάστρα.

Μην σε ξεγελάει το πάτημα με τον iliano όμως, το RC απ'ότι μου είπαν ήταν σόβρακο και επίσης πατάνε για πολύ λίγα μέτρα σε γλυστερό δρόμο. Το cooperάκι είναι πιο δυνατό! Wink


Να υποθεσω οτι σωβρακο εννοεις χωρις καθισματα και λοιπα...?Hybrid ή μανουλα??? Twisted evil Twisted evil


Από μέση και πίσω γυμνό τελείως!
Μαμά τουρμπίνα RC έχει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 14:39:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 14:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.

εκανα πολλα πατηματακια.
1)με το μαυρο οctavia 20vt
2)με του tomgt το rallye
3) με του ασπρο lemans του Αγγελου(στο πρωτο πατημα που με περασε ειχα κανει μλκια με τις αλλαγες. το 2ο ειναι το πιο σωστο)
4)με ενα κοκκινο honda me nitra + stage 1 (δεν το εδειξε στο video)
5) με ενα compreserato mini (ουτε αυτο το εδειξε)
6)με ενα μαυρο almera που δηλωσε 200+τροχο

σε ολα ημουν μπροστα
Very happy Very happy Very happy
Very happy Very happy

γενικα τα 207-μινι που εχουν το ιδιο μοτερ πηγαν πολυ καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 14:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.

εκανα πολλα πατηματακια.
1)με το μαυρο οctavia 20vt
2)με του tomgt το rallye
3) με του ασπρο lemans του Αγγελου(στο πρωτο πατημα που με περασε ειχα κανει μλκια με τις αλλαγες. το 2ο ειναι το πιο σωστο)
4)με ενα κοκκινο honda me nitra + stage 1 (δεν το εδειξε στο video)
5) με ενα compreserato mini (ουτε αυτο το εδειξε)
6)με ενα μαυρο almera που δηλωσε 200+τροχο
σε ολα ημουν μπροστα
Very happy Very happy Very happy
Very happy Very happy


Αυτά είναι! Very happy

Πές και για τα πατήματα που κάνατε με το Γρηγόρη (με κλειστό BC). Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 15:08:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.

εκανα πολλα πατηματακια.
1)με το μαυρο οctavia 20vt
2)με του tomgt το rallye
3) με του ασπρο lemans του Αγγελου(στο πρωτο πατημα που με περασε ειχα κανει μλκια με τις αλλαγες. το 2ο ειναι το πιο σωστο)
4)με ενα κοκκινο honda me nitra + stage 1 (δεν το εδειξε στο video)
5) με ενα compreserato mini (ουτε αυτο το εδειξε)
6)με ενα μαυρο almera που δηλωσε 200+τροχο
σε ολα ημουν μπροστα
Very happy Very happy Very happy
Very happy Very happy


Αυτά είναι! Very happy

Πές και για τα πατήματα που κάνατε με το Γρηγόρη (με κλειστό BC). Wink

ανέβηκε Αθηνα Γρηγορης αυτο το σκ. δυστυχως δεν πρόλαβε το battle αλλα βρεθήκαμε μετα οι 2μας. με πηγε βολτα με το 207 του. πολυ καλο . πολυ δυνατο. μου αρεσε πολυ. αν ηταν και λιγο πιο ήσυχο Very happy Very happy
μετα ειπαμε να δοκιμασουμε . αυτος με κλειστο bc με πίεση περιπου 1.1bar καπου στα 280-290hp. πηγαμε ρολ 2ες ψηλα καθώς χαμηλά δεν εχει νόημα. στο πατα μου πεταγόταν μισο καπο(ισως και λιγοτερο) περιπου μαλλον λογο οτι εκεινος εχει semi slick λαστιχα και εγω κατι τελιομενα λαστιχα καθως γλίστραγε ο δρομος και μεχρι τελος 2ας μαζι , 3η παλι μαζι, 4η μαζι και προς το τελος 4ης αρχες 5ης κυριως αρχισε να ξεκολαει. δλδ 180χλμ++ και μετα. αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 15:13:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.

εκανα πολλα πατηματακια.
1)με το μαυρο οctavia 20vt
2)με του tomgt το rallye
3) με του ασπρο lemans του Αγγελου(στο πρωτο πατημα που με περασε ειχα κανει μλκια με τις αλλαγες. το 2ο ειναι το πιο σωστο)
4)με ενα κοκκινο honda me nitra + stage 1 (δεν το εδειξε στο video)
5) με ενα compreserato mini (ουτε αυτο το εδειξε)
6)με ενα μαυρο almera που δηλωσε 200+τροχο
σε ολα ημουν μπροστα
Very happy Very happy Very happy
Very happy Very happy


Αυτά είναι! Very happy

Πές και για τα πατήματα που κάνατε με το Γρηγόρη (με κλειστό BC). Wink

ανέβηκε Αθηνα Γρηγορης αυτο το σκ. δυστυχως δεν πρόλαβε το battle αλλα βρεθήκαμε μετα οι 2μας. με πηγε βολτα με το 207 του. πολυ καλο . πολυ δυνατο. μου αρεσε πολυ. αν ηταν και λιγο πιο ήσυχο Very happy Very happy
μετα ειπαμε να δοκιμασουμε . αυτος με κλειστο bc με πίεση περιπου 1.1bar καπου στα 280-290hp. πηγαμε ρολ 2ες ψηλα καθώς χαμηλά δεν εχει νόημα. στο πατα μου πεταγόταν μισο καπο(ισως και λιγοτερο) περιπου μαλλον λογο οτι εκεινος εχει semi slick λαστιχα και εγω κατι τελιομενα λαστιχα καθως γλίστραγε ο δρομος και μεχρι τελος 2ας μαζι , 3η παλι μαζι, 4η μαζι και προς το τελος 4ης αρχες 5ης κυριως αρχισε να ξεκολαει. δλδ 180χλμ++ και μετα. αυτα.


Έτσι έτσι, φοβερή δύναμη το mini..εύγε iliane! Wink

Στο spot zero πατήσατε ή σε κανά καλύτερο μέρος;

Με κλειστό bc(μηχανική πίεση) το 207άκι έχει στη καλύτερη 1.25peak και 1.2ct περίπου, ανάλογα και τα φορτία.
Άλογα όμως δέν ξέρουμε πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 15:15:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
δεν μπορω να καταλαβω γτ κάθεστε και ασχολείστε με το αμάξι του Γρηγορη. ειστε και οff topic.


Έχεις δίκιο, ας πούμε για το mini βρέ παιδί μου! Laughing

Πές τίποτα εσύ που έκανες και τα πατήματα.

εκανα πολλα πατηματακια.
1)με το μαυρο οctavia 20vt
2)με του tomgt το rallye
3) με του ασπρο lemans του Αγγελου(στο πρωτο πατημα που με περασε ειχα κανει μλκια με τις αλλαγες. το 2ο ειναι το πιο σωστο)
4)με ενα κοκκινο honda me nitra + stage 1 (δεν το εδειξε στο video)
5) με ενα compreserato mini (ουτε αυτο το εδειξε)
6)με ενα μαυρο almera που δηλωσε 200+τροχο
σε ολα ημουν μπροστα
Very happy Very happy Very happy
Very happy Very happy


Αυτά είναι! Very happy

Πές και για τα πατήματα που κάνατε με το Γρηγόρη (με κλειστό BC). Wink

ανέβηκε Αθηνα Γρηγορης αυτο το σκ. δυστυχως δεν πρόλαβε το battle αλλα βρεθήκαμε μετα οι 2μας. με πηγε βολτα με το 207 του. πολυ καλο . πολυ δυνατο. μου αρεσε πολυ. αν ηταν και λιγο πιο ήσυχο Very happy Very happy
μετα ειπαμε να δοκιμασουμε . αυτος με κλειστο bc με πίεση περιπου 1.1bar καπου στα 280-290hp. πηγαμε ρολ 2ες ψηλα καθώς χαμηλά δεν εχει νόημα. στο πατα μου πεταγόταν μισο καπο(ισως και λιγοτερο) περιπου μαλλον λογο οτι εκεινος εχει semi slick λαστιχα και εγω κατι τελιομενα λαστιχα καθως γλίστραγε ο δρομος και μεχρι τελος 2ας μαζι , 3η παλι μαζι, 4η μαζι και προς το τελος 4ης αρχες 5ης κυριως αρχισε να ξεκολαει. δλδ 180χλμ++ και μετα. αυτα.


Έτσι έτσι, φοβερή δύναμη το mini..εύγε iliane! Wink

Στο spot zero πατήσατε ή σε κανά καλύτερο μέρος;

Με κλειστό bc(μηχανική πίεση) το 207άκι έχει στη καλύτερη 1.25peak και 1.2ct περίπου, ανάλογα και τα φορτία. Άλογα δέν ξέρουμε πλέον.

καναμε καμια 10ρια πατηματα. το λιωσαμε. Very happy Very happy παντα το ιδιο αποτελεσμα. τα πρωτα εγιναν στο spot zero και τα υπολοιπα στο δρομο καθως φευγαμε. αλλα είχε παντου χαλια δρομο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andreaspunto 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 509

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 15:16:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτος ο νεαρος ειναι ο andreaspunto.

Μπραβο στα φιλαρακια μου με τα 207 καθως και στον Ιλιανο.
Και τα 3 πανε πολυ καλα και πως να μην πηγαιναν αλλωστε.


ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Η ΥΠΟΤΥΠΩΔΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΚΟΜΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΩ ΠΡΩΤΟΣ ΜΕΡΟΣ.

Δεν ειμαστε λεσχη ουτε ομοσπονδια ιδιωτες ειμαστε που κανουμε το χομπυ μας ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ με ασφαλεια.


Punto T-jet TD04.
Τuned by ΟVERLOAD & FIAT KAMMENOΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 15:40:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μη φοβάστε... το αμάξι του γρηγόρη θα το αγοράσω εγώ για να γαμάω ότι κινείται... κ ότι δεν κινείται θα το κουνάω Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 16:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andreaspunto έγραψε:
Αυτος ο νεαρος ειναι ο andreaspunto.

Μπραβο στα φιλαρακια μου με τα 207 καθως και στον Ιλιανο.
Και τα 3 πανε πολυ καλα και πως να μην πηγαιναν αλλωστε.


ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Η ΥΠΟΤΥΠΩΔΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΚΟΜΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΩ ΠΡΩΤΟΣ ΜΕΡΟΣ.

Δεν ειμαστε λεσχη ουτε ομοσπονδια ιδιωτες ειμαστε που κανουμε το χομπυ μας ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ με ασφαλεια.


Very happy αντί για το νεαρό παρακαλώ θέλουμε κοπελιές με bikini! Τώρα που πιάνουν και οι ζέστες..

Δυνατά τα 207 και το mini, ακριβώς όπως το θέτεις! Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SαλιγκαρAKIS στις Δευ 02 Μάϊ 2011, 16:17:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 16:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Με κλειστό bc(μηχανική πίεση) το 207άκι έχει στη καλύτερη 1.25peak και 1.2ct περίπου, ανάλογα και τα φορτία. Άλογα δέν ξέρουμε πλέον.

καναμε καμια 10ρια πατηματα. το λιωσαμε. Very happy Very happy παντα το ιδιο αποτελεσμα. τα πρωτα εγιναν στο spot zero και τα υπολοιπα στο δρομο καθως φευγαμε. αλλα είχε παντου χαλια δρομο.


Πάρα πολύ δυνατό το mini, με εντυπωσίασε ακόμα και με τη μηχανική πίεση του 207! Wink
Φαντάσου να είχες λάστιχα και να πατάγατε 2ες 50km. Laughing

Έπιασε τόπο ο κόπος σου τουλάχιστον..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 16:25:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1430488/

oooo τι κριμα? συνήγορε τι έγινε?

Το χόρτασε ο άνθρωπος λογικό είναι!
Τι να μας κάνουν 350 άλογα πάμε για evo να φτάσουμε
τα 500+ να πούμε ότι κάτι κάνουμε!!!
Άλλωστε όπως είπε και ο πρωθυπουργος λεφτά υπάρχουν....



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 16:25:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
ilianos έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Με κλειστό bc(μηχανική πίεση) το 207άκι έχει στη καλύτερη 1.25peak και 1.2ct περίπου, ανάλογα και τα φορτία. Άλογα δέν ξέρουμε πλέον.

καναμε καμια 10ρια πατηματα. το λιωσαμε. Very happy Very happy παντα το ιδιο αποτελεσμα. τα πρωτα εγιναν στο spot zero και τα υπολοιπα στο δρομο καθως φευγαμε. αλλα είχε παντου χαλια δρομο.


Πάρα πολύ δυνατό το mini, με εντυπωσίασε ακόμα και με τη μηχανική πίεση του 207! Wink
Φαντάσου να είχες λάστιχα και να πατάγατε 2ες 50km. Laughing

Έπιασε τόπο ο κόπος σου τουλάχιστον..

κλ χαμηλα δεν εχει νοιμα. ειναι κλέψιμο . πιστευω περα απο τα λαστιχα ειναι και οτι εμενα στις 4000rpm περιπου που πατησαμε ειναι πιο δυνατο γιαυτο και σπινιαρι πολυ.

ευτυχώς Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 201, 202, 203  Επόμενη
Σελίδα 1 από 203

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4809s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on