PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 307 1.4 2002 Λιβαδί

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Δεκ 2016, 15:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 307 1.4 2002 Λιβαδί Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα,
Με αφορμή τα 90.000χλμ που έφτασα σήμερα..
Razz Razz
Μετά απο πολύ διάβασμα-ψάξιμο-πρήξιμο,σας παρουσιάζω το 307 μου όπως είναι τώρα.Σε σχέση με το ''μαμα'' αγνώριστο!.
Ξεκινάμε λοιπόν.Ένα πράσινο Vert Ouranos P.307 1.4 8v 2002,με 75.000χλμ τότε,πρίν 1,5 χρόνο,απο τους γονείς μου όπου το είχαν στον ήλιο εξού κ τα προβλήματα σε οροφή καπό και σύντομα πορτ-μπαγκαζ..Ποτέ δεν έχει τρέξει,μιας και ήταν για βόλτα.

Απο τότε μέχρι σήμερα,φοράει
Ηχοσύστημα με SQ Προσανατολισμό,καινούριες βάσεις πάνω στις πόρτες όχι στο πλαστικό,μονώσεις κλπ.
Ανάρτηση FK Ρυθμιζώμενη,Κουρδισμένη στους -4 και 4.5 πόντους,έχοντας απο το έδαφος 17 και 16.5cm αντοιστιχα.
Ζάντες 16άρες Arianne απο Xsi με 205/55/16 bridgestone Potenza Ad re002
Σκούπα Simota (ξανα μπήκε φιλτροκούτι γιατι είχα φτωχό μίγμα)
Xenon φώτα
powerflex βάση σασμαν
Τελικό Devil 2πλο.

Το αυτοκίνητο το δουλέυω με 38-40psi στα ελαστικα και στρίβει σαν διαβωλεμένο,αν και δεν έχει δύναμη για πολλά πολλά,ενώ έχει παραμείνει άνετο..

Όποια συμβουλή σχόλιο κλπ δεκτά!

Υ.Σ Καμια ιδέα πως θα ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ 9ο ζοαν που αλλάζω;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Δεκ 2016, 19:36:21    Θέμα δημοσίευσης: Re: Peugeot 307 1.4 2002 Λιβαδί Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnym έγραψε:
....................
Ξεκινάμε λοιπόν.Ένα πράσινο Vert Ouranos P.307 1.4 8v 2002,με 75.000χλμ τότε,πρίν 1,5 χρόνο,απο τους γονείς μου όπου το είχαν στον ήλιο εξού κ τα προβλήματα σε οροφή καπό και σύντομα πορτ-μπαγκαζ..Ποτέ δεν έχει τρέξει,μιας και ήταν για βόλτα.


Πού να τρέξει μωρέ το καράβι με τον 8βάλβιδο; Laughing Laughing Laughing Εδώ το δικό μου είναι ψοφιμάκι που είναι και ελαφρύτερο...

johnnym έγραψε:
Ζάντες 16άρες Arianne απο Xsi με 205/55/16 bridgestone Potenza Ad re002


16άρα με τόσο αδύναμο μοτέρ... Rolling eyes Οπτικά είναι ωραίο πάντως...

johnnym έγραψε:
Όποια συμβουλή σχόλιο κλπ δεκτά!



Σου εύχομαι να το χαρείς όσο μπορείς χωρίς να σου εμφανίσει προβλήματα.

Υ.Γ. Το σπίτι πίσω είναι τύπου ενοικιαζόμενα (www.holiday-rentals.co.uk, www.holidaylettings.com, www.tripadvisor.com);


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Δεκ 2016, 01:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε αν αναλογιστείς ότι το 195/65/15 ελαστικό με τη σιδερένια ζάντα σε RAD Είναι περισσότερο απ το 205/55/16 (δηλαδή με την αλλαγη κόντινε το βήμα μου) αλλά έχασα λόγο του 205 απο τριβές αλλα κέρδισα απο βάρος 7.900 η κάθε Arianne, είμαι αν όχι ίσος με πριν +.το αμάξι κρατάει παραπάνω μέση ταχύτητα παντού στρίβει πολύ καλύτερα αλλά και η κατανάλωση λόγο του ότι ρολλάρει πιο ανετα σύμφωνα με το Trip Computer ειναι η ίδια έως και μικρότερη στο ταξίδι δε ξέρω γιατι,περίμενα το αντίθετο.

Το Μικρό 75άρι μοτέρ μέχρι τα 120-130 που κινούμαι σε επαρχειακό δίκτυο στην κρήτη είναι υπερ αρκετό και δε καίει αναλογικά,όχι ότι δε ζωρίζεται αλλα δεν έχω θέμα. Και ευτυχώς η 16άρα δεν τ έκοψε όπως περίμενα

Τα διαμερίσματα μπορείς να τα δεις εδω: www.palaikastro-gerogia.gr

H σκούπα Simota που έχω τραβάει πολύ αέρα για το 1.4 και μου κάνει φτωχό μίγμα,άρα και δεν τραβάει στις μεσαίες-ψηλές γι αυτο και το ξήλωσα παρα τον γα**το θόρυβο.

Ένα προγραμματάκι με 120€ που βρήκα ήθελα να το βάλω και τη σκούπα μπας και ξε-ξυπνήσει λίγο αλλα δεν είναι ότι πιο εύκολο να μείνω 2 μέρες χωρίς αμάξι (αποστολή ecu αθήνα).

καμία συμβουλή βελτίωσης για το μοτέρ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1058s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on