PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βλάβη Ασφαλειοθήκης;;;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
birbilakos (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4(8V) Roland Garros (2003)

Ένταξη: 13 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2010, 10:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Βλάβη Ασφαλειοθήκης;;; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σας φίλοι.

Μια πολύ περίεργη βλάβη μου έβγαλε το όχημα μου αυτές τις μέρες και δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται.

Ύστερα από ταξίδι 2+ ωρών, και χωρίς κανένα πρόβλημα έφτασα στον προορισμό μου. Έπειτα από 1 ώρα προσπάθησα να ξαναβάλω μπροστά χωρίς επιτυχία.

Η πρώτη διάγνωση του συνεργείου ήταν αντλία καυσίμου. Αφού την πάλεψαν κάμποσο, είδαν ότι ενώ το ρεύμα έφτανε ως εκεί και η αντλία λειτουργούσε κανονικά αυτόνομα (π.χ. συνδεόμενη με την μπαταρία), δεν έδινε αρκετό ρεύμα κατά το μιζάρισμα στην αντλία για να ξεκινήσει.

Αφού αλλάχθηκε η ασφαλειοθήκη, όλα δούλεψαν ρολόι (κόστος 120Ε).

Η απορία μου είναι πως μπορεί να χαλάσει μια ασφαλειοθήκη και αν έχει συμβεί σε κανέναν σας.

Να σημειώσω ότι έχω κάνει μία τροποποίηση στο 206 μου παίρνοντας ρεύμα από την μπαταρία μέσω ξεχωριστής ασφαλειοθήκης και ασφάλειας για να λειτουργώ το car pc μου το οποίο λειτουργούσε και λειτουργεί normal ανεξάρτητα του προβλήματος. Παρότι στο συνεργείο άφηναν υπόνοιες ότι "αυτό μπορεί να φταίει" δεν βρίσκω κάποια λογική μιας και η γραμμή που παίρνω είναι ανεξάρτητα από τα ηλεκτρικά του αυτοκινήτου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2011, 14:35:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολλυ απλα καποιο καλωδιο δεν ηταν καλα πρεσαρισμενο στα κοσακια κ εκανε μεγαλυ πτωση τασης.... η καποιο καλωδιο ειχε φυγει η ξεκιλησει κ εκανε νουμερα ηηηηηηηηηηηηηηηηηηη καποια ασφαλεια η ρελεε δεν παταγε καλα


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
samsuperbbb 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 GT

Ένταξη: 27 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 19:26:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω πηγα σημερα το πρωι να βαλω μπροστα κ ενω μιζαριζε κανονικα το αμαξι δεν επαιρνε μπροστα...τι μπορει να φταιει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Νοέ 2011, 14:47:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο το επαθα εγω κ εφτεγε μια γειωση κομενη ηταν... τσεκαρε αν σ φερνει ρευμα στα μπουζι αν φερνει τσεκαρε αν φερνει βενζινη αν φερνει κ βενζινη πρεπει να δεις αισθητηρα στροφαλου μην κανιε νουμεραο μονος αισθητηρας που δεν περνει μρος το αυτοκνιητο ειναι ο στροφαλου αν κανουν νουμερα οι αλλοι θα επερνε η θα ρεταρι θα μπερδευει κτλ η οτιδιποτε αλλο


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1639s (PHP: 48% - SQL: 52%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on