PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Όραση...το πιο "πολυτιμο αγαθο"...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 01:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Cool Cool
ελπιζω να τα χαρείς οσο περισσοτερο


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 13:36:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

ελπιζω να τα χαρείς οσο περισσοτερο


Η ευχη του οπτικου στον πελατη
Κατι σαν να σου λεει καλα Χριστουγεννα ο Μητσοτακης ενα πραγμα Laughing

Ελευθερη μεταφραση:Ενταξει να τα χαρεις αλλα μην το παραγαμησεις κιολας,και μεις ανθρωποι ειμαστε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 13:37:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 13:57:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Άσε τα γελάκια και κανόνησε να με ενημερώσεις
όταν θα έρθουνε τα καινούργια καλοκαιρινά ray ban
μην τα δω πάλι τελευταια στιγμή να τα φοράς εσύ.....θυμάσαι
πέρυσι... Cool



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 14:58:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mανθο πρωτα ο Θεος την επομενη φορα που θα ειμαι ελλαδα
πρεπει να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου...

τι πρεπει να εχουμε στα υποψιν μας?
εχω 10-10 οραση, δεν εχω αχρωματοψια
(εκτος απο το οτι περναω τα φαναρια καμια φορα με "βαθυ-πορτοκαλι" Embarassed )

και μεχρι προτεινως εδινα το λιγοτερο 200 ευρω και ανω γιατι πηγαινα με τη λογικη πως για να ειναι επωνυμο και ακριβο αρα και καλο...
δεν εχω γνωσεις βλεπεις να κρινω οποτε... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 15:16:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θαναση υπαρχει διαφορα σε γυαλι 200 ευρω και σε γυαλι παλι 200 ευρω..
Απο την μια μερια πληρωνεις τα 200 για να γραφει d&g armani cavalli κλπ αλλα υπαρχουν και γυαλια σε αυτα τα χρηματα(και αρκετα παραπανω) που πληρωνεις φακο και σκελετο
Υπαρχουν εταιρειες που ασχολουνται σχεδον αποκλειστικα με γυαλια ορασεως και ηλιου(που πολυ πιθανο να μην τις γωριζεις καν αυτες τις μαρκες) καθως και εταιρειες που ασχολουνται και με κοστουμια,τζιν και αρωματα.
Κοινως ειναι κατι σαν να λεμε raceland(που φτιαχνει τα παντα) και supersprint
που ειναι σε αλλα επιπεδα γνωσης και εξειδικευσης σε αυτο που κανει Wink
Μανθο τη γνωριζω τη δουλεια γι αυτο και παιρνω το λογο αν και σιγουρα θα γνωριζεις περισσοτερα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 16:33:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωστακη... σημερα παρελαβα καποια συλλεκτικα (περιορισμενης παραγωγής με 3πλους φακους) Ray-Ban... - επιτηδες λογω γιορτων τα ζητησα με αμεση παραδοση, ενω την υπολοιπη νεα συλλογη θα την εχω απ το νεο ετος - ενημερωση επ' αυτου μολις βρω χρονο για σωστη παρουσιαση... αλλιως τι να σου πω..περνα να τα δεις... Laughing Laughing Laughing


Θαναση ο Νικος τα εγραψε μια χαρα Wink

Τα περισσότερα επωνημα γυαλια ηλίου εχουν πολυ καλους φακους. Απο κει και πέρα ομως υπαρχουν και καποια γυαλια ηλίου με φακους με ιδιαιτερα χαρακτηριστικα που τους κάνουν "ας πουμε" ακομα καλήτερους.

Τετοιοι ειναι οι πολωτικοι φακοι, οι φακοί μελανίνης, οι φακοί με εσωτερικες αντινακλαστικες επιστρώσεις, οι φωτοχρωμικοι φακοί ή/και συνδυασμοί των παραπάνω.

Με δεδομενο οτι μιλάμε για επωνυμα/γνησια γυαλια ηλίου, το οικομικό σκέλος ειναι σχετικό μιας και αλλος (κατασκευαστής αλλα και αγοραστής) "επενδυει' στην εμφάνιση/σχεδιασμό, και αλλος στα τεχνολογικα χαρακτηριστικά.

πχ ενα γυαλι που δεν ειναι πολωτικό δεν σημαίνει "σωνει και καλά" οτι ειναι "κακό", ουτε και οτι για για να ειναι ενα γυαλί "καλό" πρεπει "σωνει και καλα" να ειναι πολωτικό. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 21:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλα τα λετε και ευχαριστω για τις πληροφοριες...
θελω να μαθω 5 πραγματα ωστε να ξερω τι ειναι ποιοτηκα καλυτερο για μενα αλλα και για γυναικα και κορες μου...
Σιγουρα το θεμα εμφανισης παιζει ρολο αλλα απο εκει και επειτα δεν τραβαω κανενα απολυτως ζορι για να ειναι επωνυμα...
Αν ειναι κατι σωστο ποιοτηκα και φυσικα να αρεσει εμφανησιακα
αυτο μου φτανει και περισευει.. Very happy


Οποτε για γυαλι ηλιου τι προδιαγραφες πρεπει να εχει?
παιζει ρολο που λενε οτι το χρωμα τους πρεπει να ειναι πρασινο η καφε?
επισης γινεται να μην ειναι πολυ σκουρα η πολυ ανοιχτα?
Γιατι καποιες φορες ναι μεν θες γυαλια αλλα δεν εχει και τοσο δυνατο ηλιο και αν εχεις "σκουρα" (σορρυ αλλα δεν ξερω πως να το πω) γυαλια δεν βλεπεις καλα.
Αν παλι ειναι ανοιχτα, στον δυνατο ηλιο θελεις και καπελο μονο και μονο γιατι δεν "φτανουν" (και δεν λεω να κοιτας τον ηλιο στα ματια... για τετοια δουλεια υπαρχει η μασκα της ηλεκτροκολησης Very happy )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Δεκ 2011, 21:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
... (και δεν λεω να κοιτας τον ηλιο στα ματια... για τετοια δουλεια υπαρχει η μασκα της ηλεκτροκολησης Very happy )

Μωρε "αρμεγε" εσυ την "σαυρα" 3 φορες την μερα,ουτε καν γυαλια δεν θα χρειαζεσαι... Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Δεκ 2011, 07:35:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Δεκ 2011, 11:16:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
(και δεν λεω να κοιτας τον ηλιο στα ματια... για τετοια δουλεια υπαρχει η μασκα της ηλεκτροκολησης Very happy )


χαχαχαα μια φορά που έκανα μια ραφή "τυφλώθηκα" κι έκανα γύρω στις 3-4 ώρες να ξαναδώ κανονικά Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Δεκ 2011, 16:44:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθε, αυτά που πουλάνε σε διάφορα πολυκαταστήματα ρούχων, αξεσουάρ κτλ κτλ, παρέχουν καθόλου προστασία; Τηρούν έστω τις ελάχιστες προδιαγραφές ή παίρνουν κάποια "έγκριση" τουλάχιστον;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TopGear στις Τρι 20 Δεκ 2011, 22:15:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Δεκ 2011, 19:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες σορρυ εχω πηξει σημερα
μολις βρω λιγο χρονο θα σας απαντησω Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Δεκ 2011, 22:01:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
παιδες σορρυ εχω πηξει σημερα
μολις βρω λιγο χρονο θα σας απαντησω Wink


Νταξ ρε αγόρι, don't bother.

Λες και θα πάμε όλοι αύριο να αγοράσουμε γυαλιά. Laughing


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιούλ 2012, 11:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι το ξερω ειμαι γαιδουρι... που σας εχω γραψει...

επι του θεματος...

τα διαφορα γυαλια που πωλουνται απο δω και απο κει ειλικρινα δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι

επειδη ποτε δεν αρεσαν οι αφοριστικες εκφρασεις για οτιδηποτε --- ιδιως μαλιστα οταν δεν το χω δει - και προφανως δεν εχω δει οτι πωλειται οπουδηποτε... δεν θα πω οτι "ολα ειναι χαλια"...

θα πω απλα οτι εχω δει πολλα τα οποια ειναι τραγικά και απο πλευρα ορασης και απο πλευρας αντοχής - θα μου πεις και ορισμενα επωνυμα χαλανε -

ε ναι προφανως ---αλλωστε οι δυναμεις που τους ασκουμε ειναι πολλαπλασιες του μεγεθους τους --- λεπτοι σκελετοι ειναι αλλωστε δεν ειναι μπετοβεργες... - αλλα τουλαχιστον εκει ξερεις οτι μια σοβαρη εταιρια ε3χει για καμποσα χρονια ανταλλακτικα ενω για καποια απ αυτα παρεχεται και σχετικη εγγυηση.

απ την αλλη εχω δει και καμποσα στοιχειδως αξιολογα γυαλια που εν πάση περιπτωση "δεν κάνουν κακό".


------------------------------------------------------------------------------------


τωρα για τον Θαναση που ειχε ρωτησει περι στοιχείων που πρεπει να εχουν τα γυαλια.

κοιτα το πραγμα μπορει να πάρει πολλες σελιδες με τεχνικα χαρακτηριστικα που ειλικρινα δεν εχω - πως θα χεις διαπιστωσει... - τον χρονο να γραψω... αλλά εν συντομία

->οφείλουν να ειναι πληρως απορροφητικα στην UV ακτινοβολία (A και Β)

-> οφείλουν να μην παραμορφωνουν την εικόνα - ΕΣΤΩ και Τουλαχιστον σε ενα σεβαστο κομματι του οπτικου πεδίου ωστε - πρακτικα - με την χρηση τους να μην υπαρχει κινδυνος "να μην δεις κάτι" ή "να το δεις διαφορετικο απ΄οτι ειναι" και αυτο να σου αποσπασει την προσοχη

-> οφείλουν επίσης να ειναι ανετα στο φορεμα ωστε να μην μας αποσυντονίζουν

-> και τελος το αυτονοητο... να μας ξεκουραζουν οπτικα - αυτο ειναι τελειως υποκειμενικό και θελει μια σχετικη συζητηση με τον οπτικο ξεχωριστα για τον καθε πελατη ωστε να επιλεχθει το ιδανικότερο. εχει σημασία το μερος αλλα και η ωρα που θα χρησιμοποιηθοπυν ιδιως οσο μιλαμε για πιο εξειδικευμενη χρηση.

επισης

η υπαρξη πολωτικου φιλτρου ειναι ακρως ευπροσδεκτη - αλλα οκ δεν ειναι "και το μονο χαρακτηριστικο...

η υπαρξη οπίσθιων αντιανακλαστικων επιστρωσεων επίσης ειναι ευπροσδεκτη - γιατι γινεται σαφως πιο ξεκουραστο

ηγ υπαρξη καθρεπτη εμπ΄ρος εκτός από εντυπωσιακη εμφανιση (που υποκειμενικα σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι) εχει και το πλεονεκτημα της "ανακλασης" της θερμότητας της ηλιακής ακτινοβολίας με οτι συνεπαγεται αυτο.

αυτα τα λιγα --- τωρα μετα απο τοσο καιρο που επιτελους βρηκα λιγο χρονο...


και "by the way" (οπως εγραψα και στο φωτο-τοπικ) αυτο ειναι ενα "γυαληλιουφωτοαλμπουμ" που εχω φτιαξει με καμποσο μερακι...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=496546#496546
και που καθημερινα το ανανεώνω...

αν δειτε καναν βλαμμενο με ψηφιακη σε καμμια παραλία να βγαζει γυαλια ηλίου φωτογραφίες...μην ντραπειτε να πειτε μια καλημερα/καλησπερα...χαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιούλ 2012, 17:19:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι νταξει κοροιδεψτε με ολοι αλλα το χω απορία...

υπάρχουν μεγεθη για τα γυαλιά ηλίου (?)... δεν μπορεί, δεν εχουμε ολοι το ιδιο κεφάλι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιούλ 2012, 18:20:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φυσικα και υπαρχουν μεγεθη του ιδιου μοντελου ΑΛΛΑ οχι σε ολα τα μοντελα.

επισης μερικες εταιριές βγαζουν "παραπλήσια" (οχι "ολοιδια" ομως) μοντελα με ουσιαστικη διαφορα το μεγεθος


προφανώς και δεν εχουμε ολοι το ιδιο μεγεθος αλλα ουτε και σχημα κεφαλιου.

για την ακριβεια...
ΟΛΑ τα γυαλια θελουν εστω και μικρη ρυθμιση πριν την παραλαβή ωστε να "κατσουν" "οπως πρέπει"...ενω επίσης δεν ειναι και ολα τα γυαλια για όλους. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιούλ 2012, 20:07:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Maνθο αυγουστο θα εισαι ανοικτα Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Ιούλ 2012, 18:12:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο θα σου έρθω μέσα στην εβδομάδα για να ψωνίσω
το αμέλησα λιιιιιιιιγο απο πριν 2 εβδομάδες θα σε πάρω και τηλ.... Wink


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Ιούλ 2012, 18:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο, ωραίο θέμα. Wink

Εγώ, αν και ανέφερες κάποια πράγματα πριν, ήθελα να μας πεις τι υγρά είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε. Απλά ή υπεροξειδίου; Γιατί για τους μηνιαίους είναι υπερβολή; Υπάρχει υπερβολή στην απολύμανση φακών, τη στιγμή που η διαφορά στην τιμή (αν υπάρχει), είναι αμελητέα; Έχω κοντραριστεί με έναν φίλο, γιατί εγώ χρησιμοποιώ απλό υγρό κι αυτός υπεροξειδίου, οπότε θα ήθελα να μάθω ποιός έχει δίκιο. Ο λόγος που χρησιμοποιώ απλό υγρό, προσωπικά, είναι γιατί πιστεύω ότι κάνει την ίδια δουλειά, χωρίς τον εξαναγκασμό αναμονής τόσων ωρών για να ολοκληρωθεί η αντίδραση και να μπορείς να φορέσεις τους φακούς.

Όσον αφορά στο θέμα για το λέιζερ, πρόσφατα μπήκα κι εγώ σε σοβαρές σκέψεις να κάνω. Το σκέφτομαι αρκετά χρόνια, αλλά μια φλεγμονή στον κερατοειδή (λόγω φακών) με έπεισε λίγο περισσότερο. Είμαι άνθρωπος που ασχολούμαι με 1002 διαφορετικές δραστηριότητες (μηχανή, καρτ, snowboard, καταδύσεις, kite surf κ.α.) και οι φακοί με περιορίζουν πολύ, κάνοντας τη ζωή μου δύσκολη. Μέχρι στιγμής δεν είχα, όμως, πρόβλημα υγείας. Μετά το πρόβλημα που μου δημιούργησαν και το ζόρι που έφαγα για 1 μήνα περίπου με κολλύρια, έχω αρχίσει να βλέπω την επέμβαση με άλλο μάτι. Είμαι σκεπτικός, παρ' όλα αυτά γιατί δεν ξέρω αν πρέπει να θέσω τα μάτια μου έστω και σε αυτό το μικρό ποσοστό στραβής ή αν πρέπει απλά να κάνω υπομονή και να κάνω τη δουλειά μου όπως όπως με τους φακούς. Βρήκα και ένα forum που συζητάνε το θέμα και μπορεί να λύσει κάποιες απορίες.. http://www.thelab.gr/off-topic/diorthwsi-mywpias-astigmatismou-me-laser-45583.html



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3022s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on