PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

TOP MOUNT ΓΙΑ KW V1
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Νοέ 2011, 16:23:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Κάτι δέν πάει καλά εδώ, δηλαδή οι μισοί την πήραν με δικά της top mounts και οι άλλοι με τα μαμά(που χαλάνε κ'όλας); Evil


τα μαμα δεν χαλανε μια χαρα ειναι...


Πίστεψε με, τα έχω δεί να καρφώνονται στο καπό εις διπλούν.



(Όχι στο δικό μου βέβαια.)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Νοέ 2011, 17:54:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

re χριστιανοι βαλτε μια φωτο
μαλλον ο ενας λεει το ανω πιατελο και οι υπολοιποι τα τοπ μαοθντ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Νοέ 2011, 18:30:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πούλα την όπως είναι και βάλε GAZ να βρεις την υγειά σου!!!! Laughing Laughing Laughing

Μπαίνει και με τα μαμά τοπ μάουντ... Wink


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Νοέ 2011, 20:41:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω που εχω την weitec οταν μου την βαλαν στην αντιπροσοπεια μου βαλαν τα μαμα τα top mount. Που μετα απο τοσο καιρο ειναι στα τελευταια τους. Μου κανουν εναν θορυβο οταν στριβω το τιμονι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 14:17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallakias22 έγραψε:
Εγω που εχω την weitec οταν μου την βαλαν στην αντιπροσοπεια μου βαλαν τα μαμα τα top mount. Που μετα απο τοσο καιρο ειναι στα τελευταια τους. Μου κανουν εναν θορυβο οταν στριβω το τιμονι.

Έχουνε ραγίσει προφανώς μου είχε συμβεί και μένα



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 20:24:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
rallakias22 έγραψε:
Εγω που εχω την weitec οταν μου την βαλαν στην αντιπροσοπεια μου βαλαν τα μαμα τα top mount. Που μετα απο τοσο καιρο ειναι στα τελευταια τους. Μου κανουν εναν θορυβο οταν στριβω το τιμονι.

Έχουνε ραγίσει προφανώς μου είχε συμβεί και μένα


τι έχει ραγίσει ?

παίδες ρουλεμάν θέλει...

οχι top mount....


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 20:27:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: TOP MOUNT ΓΙΑ KW V1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

goritsass έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ PEUGEOT 207 RALLYE. ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΑΝΑΡΤΙΣΗ KW ΕΛΑΦΡΟΣ ΜΕΤΑΧΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΙΣΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ TOP MOUNT. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ AFTER MARKET ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ?
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! ΓΙΩΡΓΟΣ


γράφουμε ....
γράφουμε ...
γράφουμε....

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΈΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ....


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 00:06:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και στην αντιπροσωπεια που το πηγα τα ρουλεμαν μου ειπαν οτι ειναι αλλα δεν μπορω να αλλαξω μονο το ρουλεμαν πρεπει να το αλλαξω ολοκρηρο το πιατελο και μου ειπαν 100 ευρω και κατι το ενα χωρις εργατικα. Βεβαια ακουγεται πολυ λιγο και μερικες φορες καθολου οποτε δεν τα αλλαζω ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 00:17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallakias22 έγραψε:
Και στην αντιπροσωπεια που το πηγα τα ρουλεμαν μου ειπαν οτι ειναι αλλα δεν μπορω να αλλαξω μονο το ρουλεμαν πρεπει να το αλλαξω ολοκρηρο το πιατελο και μου ειπαν 100 ευρω και κατι το ενα χωρις εργατικα. Βεβαια ακουγεται πολυ λιγο και μερικες φορες καθολου οποτε δεν τα αλλαζω ακομα.


48 το ενα εχει και πωλειται και σε τμηματα το ρουλεμαν κανει ενα 25αρη το 1 χωρις καμια εκπτωση ολα αυτα...το κακο ειναι το βγαλε βαλε...

υπαρχη και μια περιπτωση απλα να χει ραγισει το πλαστικο που φωλιαζει μεσα το ρουλεμαν...το οποιο κανει 12,5 ευρω το ενα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 16:25:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο εναμιση χρονο ο θορυβος μπροστα αριστερα δυναμωσε αρκετα.
Πηρα στην peugeot και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη ολη η βαση του αμορτισερ χωρις καν να το δουν.
Μηπως ξερει καποιος αμα εχουν αλλαξει οι τιμες και αμα εχουν αλλαξει ποσο κοστιζει?

Βρηκα στο rpc με 24ευρω η μια μαζι με ρουλεμαν.

Αλλα πως ειναι τοσο σιγουροι οτι θελει αλλαγη ολη η βαση και οχι μονο το ρουλεμαν η μονο το πλαστικο γυρω γυρω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RaLLaKiaSGT (tasos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 30 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Φεβ 2016, 13:32:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. η kw μπαινει κανονικα με τα μαμα τοπ μαουντ αλλα επειδη ειναι σκληρη αναρτηση τα τσακιζει και κανουν θορυβους. τα εχω αλλαξει ηδη μια φορα και μετα απο 2-3 μηνες παλι τα ιδια. υπαρχει καποια λυση? καποια σκληροτερα τοπ μαουντ? μεγαλη ταλαιπωρια να τριζει το αμαξι ετσι


My 207
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Φεβ 2016, 20:30:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RaLLaKiaSGT έγραψε:
παιδια εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. η kw μπαινει κανονικα με τα μαμα τοπ μαουντ αλλα επειδη ειναι σκληρη αναρτηση τα τσακιζει και κανουν θορυβους. τα εχω αλλαξει ηδη μια φορα και μετα απο 2-3 μηνες παλι τα ιδια. υπαρχει καποια λυση? καποια σκληροτερα τοπ μαουντ? μεγαλη ταλαιπωρια να τριζει το αμαξι ετσι

Μηχανουργειο,φτιαχτο τεφλον
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RaLLaKiaSGT (tasos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 30 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Φεβ 2016, 21:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:

Μηχανουργειο,φτιαχτο τεφλον


ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση. εχεις καποιο συγκεκριμενο να μου προτεινεις να παω συστημενος?


My 207
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1404s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on