PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

"Απάτη" με το DOT των ελαστικών

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panoskas (Παναγιώτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 107

Ένταξη: 04 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Οκτ 2011, 12:48:39    Θέμα δημοσίευσης: "Απάτη" με το DOT των ελαστικών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό.
Στα ελάστικά που είχε το αυτοκίνητό μου την ημέρα που το αγόρασα οι αριθμοί του DOT ήταν ανάγλυφοι (δηλαδή εξείχαν από την επιφάνεια του προφίλ όπως και οι άλλοι αριθμοί και γράμματα του ελαστικού).
Τώρα που τα άλλαξα παρατήρησα ότι ΜΟΝΟ οι αριθμοί του DOT ήταν χτυπητοί (δηλαδή ήταν χωνευτοί, προς τα μέσα του ελαστικού).
Γι αυτό παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι για το θέμα ας εκθέσει την άποψή του.
Υ.Γ. Έχω την υποψία ότι οι μάγκες οι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ βρίκαν την πατέντα και χτυπάνε νέες ημερομηνίες στα παλιά ελαστικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Οκτ 2011, 12:59:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν εχει να κανει αυτο
Ειναι θεμα εταιριας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Οκτ 2011, 13:06:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η και διαλογης...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panoskas (Παναγιώτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 107

Ένταξη: 04 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 08:50:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Η και διαλογης...


Όταν λες διαλογής τι εννοείς; Δηλαδή δεν είναι τα αυθεντικά;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 09:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω την εντύπωση ότι είναι ελαστικά πρώτης τοποθέτησης κ είναι με παραγγελία κ φθηνότερο κόστος από το εργοστάσιο. Μου έχουν τύχει μούφες τέτοια λάστιχα σε καινούργιο αυτοκίνητο κ τα άλλαξα στα 2.000 χιλ. γλυστρούσαν με το παραμικρό. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 09:33:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή ένα αυτοκίνητο πριν πουληθεί, μπορεί να κάτσει στις εγκαταστάσεις της εισαγωγικής ή στην έκθεση πολύυυυυ καιρό, τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είναι φτιαγμένα να αντέχουν περισσότερο στην ακινησία και τον ήλιο, με ότι αρνητικά μπορεί να συνεπάγεται αυτό για το κράτημα τους.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 09:37:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panoskas έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Η και διαλογης...


Όταν λες διαλογής τι εννοείς; Δηλαδή δεν είναι τα αυθεντικά;


Oxi απλα υπαρχουν ποιοτητες στο καθε ελαστικο ακομα και στα ιδια μοντελα.....υπαρχει το καλο α διαλογης και το λιγοτερο καλο β διαλογης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 11:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Επειδή ένα αυτοκίνητο πριν πουληθεί, μπορεί να κάτσει στις εγκαταστάσεις της εισαγωγικής ή στην έκθεση πολύυυυυ καιρό, τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είναι φτιαγμένα να αντέχουν περισσότερο στην ακινησία και τον ήλιο, με ότι αρνητικά μπορεί να συνεπάγεται αυτό για το κράτημα τους.

οταν κι εγω ελεγα οτι τα πρωτης τοποθετησης ειναι για του φουτσο, μου ελεγε ο κωστακης οτι αυτο δεν ισχυει Wink


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2011, 12:55:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι πλαι σχετικο ειναι αυτο.....συνηθως οι ευρωπαιοι δεν βαζουν διαλογης ελαστικα nylon Κλπ αυτα τα κανουν οι ιαπωνες-κορεατες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 11:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια βρωμα η δουλεια...

Χθες εβαλε ο κουμπαρος μου καινουργια λαστιχα και ετυχε να ειμαι μαζι...
Με πονηρεψε το γεγονος οτι τα λαστιχα ηταν "λουσμενα" κυριολεκτικα στο υγρο βινυλιο και ειδα το DOT.
20 εβδομαδα του 11 ελεγε...
Το εψαξα λιγο καλυτερα το λαστιχο και ημουν σχεδον σιγουρος οτι ειχε πειραχτει το DOT με αναγομωση αλλα περιμενα μεχρι να γυρισουμε σπιτι.
Εκει επλυνα καλα την περιοχη και οντως ειδα οτι το λαστιχο ηταν του 2007.

Ευτυχως βρηκαμε ακρη χωρις μπλεξιματα απλα πολυ μεγαλη προσοχη οταν βαζετε καινουργια λαστιχα,ιδιαιτερα οταν ειναι σε τιμη-σκανδαλο. Exclamation Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 11:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Confused Confused Confused


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 11:24:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πλακα ειναι οτι το εκαναν σε λαστιχο που φοραει μονον συγκεκριμενο μοντελο αυτοκινητου,το οποιο μαλιστα ειναι 20ετιας.
Δηλαδη ποσο βλακες μπορει να ειναι; Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 11:29:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά, η απάντηση σ' αυτό δύναται να μας εκπλήσσει κάθε φορά... Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 09:02:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού ''νόθευσαν'' και τα λάστιχα, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο να περιμένουμε πια!
Με τη ζωή μας παίζουν;...

Στέλιο, το παραδέχτηκε ο τύπος ή έκανε τον κινέζο;
Αν ο κουμπάρος σου έχει υπομονή, επιβάλλεται να τον πάει δικαστικώς.
Και καλό θα ήταν να αναφερθεί και ποιός είναι αυτός ο μάγκας για να μην ξαναπατήσει όχι άνθρωπος αλλά ούτε μύγα στο ''μαγαζί'' του...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 09:14:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στη ζυγαριά των κορακιών, όταν μπαίνει πάνω ζωή και χρήμα τότε το χρήμα κερδίζει πάντα... Τα νοθευμένα λάστιχα είναι το λιγότερο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 10:21:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
BTS έγραψε:
Επειδή ένα αυτοκίνητο πριν πουληθεί, μπορεί να κάτσει στις εγκαταστάσεις της εισαγωγικής ή στην έκθεση πολύυυυυ καιρό, τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είναι φτιαγμένα να αντέχουν περισσότερο στην ακινησία και τον ήλιο, με ότι αρνητικά μπορεί να συνεπάγεται αυτό για το κράτημα τους.

οταν κι εγω ελεγα οτι τα πρωτης τοποθετησης ειναι για του φουτσο, μου ελεγε ο κωστακης οτι αυτο δεν ισχυει Wink



Από προσωπικής μου εμπειρίας, τα P Zero που είχε το GT πάνω όταν το πήρα τα κράτησα 14 μήνες και μετά από 45.000km(!) σκισίματος κρατούσαν δαιμονισμένα! Και τα έβγαλα απλώς διότι είχαν γίνει σλικ Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 11:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
sps έγραψε:
BTS έγραψε:
Επειδή ένα αυτοκίνητο πριν πουληθεί, μπορεί να κάτσει στις εγκαταστάσεις της εισαγωγικής ή στην έκθεση πολύυυυυ καιρό, τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης είναι φτιαγμένα να αντέχουν περισσότερο στην ακινησία και τον ήλιο, με ότι αρνητικά μπορεί να συνεπάγεται αυτό για το κράτημα τους.

οταν κι εγω ελεγα οτι τα πρωτης τοποθετησης ειναι για του φουτσο, μου ελεγε ο κωστακης οτι αυτο δεν ισχυει Wink



Από προσωπικής μου εμπειρίας, τα P Zero που είχε το GT πάνω όταν το πήρα τα κράτησα 14 μήνες και μετά από 45.000km(!) σκισίματος κρατούσαν δαιμονισμένα! Και τα έβγαλα απλώς διότι είχαν γίνει σλικ Laughing



Μια απο τα γιδια... αλλα ας αφησουμε τα χλμ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 13:54:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαριάνα έγραψε:

Στέλιο, το παραδέχτηκε ο τύπος ή έκανε τον κινέζο;
Αν ο κουμπάρος σου έχει υπομονή, επιβάλλεται να τον πάει δικαστικώς.
Και καλό θα ήταν να αναφερθεί και ποιός είναι αυτός ο μάγκας για να μην ξαναπατήσει όχι άνθρωπος αλλά ούτε μύγα στο ''μαγαζί'' του...

Παραδεχτηκε οτι ηταν οντως αλλαγμενο το DOT αλλα ειπε οτι ετσι τα προμηθευτηκε...
Απλα μου φαινεται εντελως απιθανο το γεγονος να μην ηταν ενημερος ή εστω να μην το καταλαβε(ακομα και αν δεν τον ενημερωσαν) μιας και ο κουμπαρος μου ηταν σαφης κατα την παραγγελια του οτι θελει να ειναι φρεσκα.
Αν δεν τα ειχε "λουσει" με βυνιλιο,θα ελεγα οτι ΟΚ,ισως ειναι τοσο γκασμας που δεν το παρατηρησε καν,ομως τα λαστιχα ηταν ηδη μουσκεμα πριν καν τα βαλει και μαλιστα οταν φυγαμε απο εκει,εβαλε μεχρι και αφρο που γυαλιζει επανω τους!
Ε,τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμιδια; Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Οκτ 2011, 14:17:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα κεραμίδια στο κεφάλι του...

σκ**ά πουλάει, σκ**ά θα φάει Exclamation Exclamation Exclamation

Δεν υπάρχει ελπίδα Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1269s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on