PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λαστιχα για 308cc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Νοέ 2011, 15:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Λαστιχα για 308cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ηρθε ο καιρος να αλλαξω και εγω λαστιχα στο cc μου.Επειδη ειμαι ασχετος απο λαστιχα θα ηθελα να ρωτησω ποια μου προτεινεται.Αυτη την στιγμη φοραω 17αρες ζαντες και η εταιρια που ειχαν απο την μανα τους ειναι η bridgestone εαν δεν κανω λαθος.Το αυτοκινητο εχει 40000 χλμ .Το κοστος δεν με πειραζει εαν ειναι ακριβα γιατι τα λαστιχα ειναι κατι βασικο για την ασφαλεια μας.Ευχαριστω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Νοέ 2011, 15:33:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

*pilot exalto
*sport contact 3
* t1 sport


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 14:50:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα φιλοι για ακομη μια φορα θελω την βοηθεια σας.Πηγα και ρωτησα για τα λαστιχα που μου προτεινατε.Ενας μαγαζατορας μου προτεινε τα toyo t1r στην τιμη των 570 ευρω για 17αρες ζαντες.Για τα continental 3 μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα αλλα υστερουν στα πλαγια τοιχωματα εαν καταλαβα καλα.Βεβαια εγω φοραω αυτα τωρα απο την μανα τους και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα λαστιχα.Σε αλλο μαγαζι μου προτειναν τα ψοντινενταλ σειρα 5 που ειναι πιο καινουργια.Εχω χασει την μπαλα τελειος δεν ξερω τι να βαλω...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefplak στις Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:04:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 14:54:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Sport Contact 5 είναι πολύ καλά και "ήσυχα" με πολύ ομαλή κύλιση. Τα 3 είναι λίγο πιο σκληρά και σπορ. Εναλλακτικά δες Goodyear F1-Asymmetric 2 (αντίστοιχα των Conti 5) και για πιο οικονομικές προτάσεις Hankook K110 ή K107. Τι διάσταση φορά αυτό;


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 14:59:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Τα Sport Contact 5 είναι πολύ καλά και "ήσυχα" με πολύ ομαλή κύλιση. Τα 3 είναι λίγο πιο σκληρά και σπορ. Εναλλακτικά δες Goodyear F1-Asymmetric 2 (αντίστοιχα των Conti 5) και για πιο οικονομικές προτάσεις Hankook K110 ή K107. Τι διάσταση φορά αυτό;


Τα λαστιχα ειναι μανα και γραφουν 225/45 R 17 conti3sport.Τα εχω πανω 41000 χιλιομετρα και το αυτοκινητα γενικα το τρεχω .Ειμαι ικανοποιημενος απο τα λαστιχα αλλα επηρεαστηκα απο τον μαγαζατορα για τα Toyo Τ1R ο οποιος ειναι και γνωστος.Αλλα θεωρησα οτι επρεπε να ρωτησωΟσο για την τιμη δεν πειραζει παιδια στα λαστιχα δινω χρηματα δεν παιζω με την ασφαλεια...ακομη και 700 ευρω να εχουν τα δινω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:04:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Conti Sport Contact 5, πληροφοριακά, τα πήρα 530. Τα 570 για τα Toyo είναι πάρα πολλά και είναι σαφώς κατώτερο λάστιχο απ' όλα τ' άλλα που σου είπα. Επειδή πρόκειται για cc θα πρότεινα κάποιο εκ των Sport Contact 5, F1 και K110, που είναι ελάχιστα πιο μαλακά. Τα F1 παίζουν στην ίδια τιμή με τα Conti (500κάτι) και τα Hankook κάτω από 500. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Τα Conti Sport Contact 5, πληροφοριακά, τα πήρα 530. Τα 570 για τα Toyo είναι πάρα πολλά και είναι σαφώς κατώτερο λάστιχο απ' όλα τ' άλλα που σου είπα. Επειδή πρόκειται για cc θα πρότεινα κάποιο εκ των Sport Contact 5, F1 και K110, που είναι ελάχιστα πιο μαλακά. Τα F1 παίζουν στην ίδια τιμή με τα Conti (500κάτι) και τα Hankook κάτω από 500. Wink


Φιλε moy σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες καταρχην. Ενας αλλος γνωστος του πατερα μου που παει χρονια το αυτοκινητο του προτεινε τα contact 5 που λες και εσυ .Αρα αυτος με τα Toyo προσπαθει να βγαλει φραγκα γιατι τα εχει κατα 50 ευρω πιο ακριβα απο τα conti3sport αυτα που φοραει το αυτοκινητο τωρα.Απο τα μανατα(CONTI3SPORT) ειμαι πολυ ευχαριστημενος εαν και δεν ξερω πολλα.Ειναι αθορυβα και ποτε δεν ειχα προβλημα ακομη και σε υψηλες ταχυτητες.Μεταξυ f1 ,contact5 και k110 Ποιο μου προτειενεις...;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και τα 3 είναι πάρα πολύ καλά λάστιχα. Τα Κ110 και τα F1 τα φορούν και διάφοροι από εδώ σε 207, αν δεν κάνω λάθος, αλλά σε 205 και 215 αν θυμάμαι καλά. Δες στις "εντυπώσεις από διάφορα ελαστικά". Τα SC 5 τα φοράω στο οικογενειακό Bravo με άριστες εντυπώσεις και απ' όσο έχω καταλάβει μοιάζει πολύ με το F1. Κύριο ατού του K110 η χαμηλότερη τιμή του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υστερεί σε απόδοση. Το μόνο μείον του είναι ότι ίσως δεν είναι τόσο καλό όσο τα άλλα σε νερά λόγω χάραξης "V" σε αντίθεση με Conti & GY που έχουν διαμήκη αυλάκια. Διαλέγεις και παίρνεις. Ρώτα τιμές και στον Κυριαζή, στη Νέα Χαλκηδόνα.

Μόνο πρόσεξε, γιατί έχω ακούσει περίπτωση να βάλουν τα F1 Asymmetric και όχι τα 2. Όχι στον Κυριαζή. Αλλού, εκτός Αθηνών, αλλά εν πάσει περιπτώσει διευκρίνισε το και τσέκαρε το. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:39:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Και τα 3 είναι πάρα πολύ καλά λάστιχα. Τα Κ110 και τα F1 τα φορούν και διάφοροι από εδώ σε 207, αν δεν κάνω λάθος, αλλά σε 205 και 215 αν θυμάμαι καλά. Δες στις "εντυπώσεις από διάφορα ελαστικά". Τα SC 5 τα φοράω στο οικογενειακό Bravo με άριστες εντυπώσεις και απ' όσο έχω καταλάβει μοιάζει πολύ με το F1. Κύριο ατού του K110 η χαμηλότερη τιμή του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υστερεί σε απόδοση. Το μόνο μείον του είναι ότι ίσως δεν είναι τόσο καλό όσο τα άλλα σε νερά λόγω χάραξης "V" σε αντίθεση με Conti & GY που έχουν διαμήκη αυλάκια. Διαλέγεις και παίρνεις. Ρώτα τιμές και στον Κυριαζή, στη Νέα Χαλκηδόνα.

Μόνο πρόσεξε, γιατί έχω ακούσει περίπτωση να βάλουν τα F1 Asymmetric και όχι τα 2. Όχι στον Κυριαζή. Αλλού, εκτός Αθηνών, αλλά εν πάσει περιπτώσει διευκρίνισε το και τσέκαρε το. Wink


φιλε sinanai σε ευχαριστω πολυ και παλι.Ειμαι επαρχια δυστυχως.Λοιπον πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια της peugeot και ρωτησα για τα contact 5 και μου ειπαν 640 ευρω ενω αλλο μαγαζι μου τα δινει 530 ευρω .Μεγαλη διαφορα.Επισης πρεπει να προσεξω κατι αλλο παιδια στα λαστιχα πχ ημερομηνια παραγωγης γιατι απο οτι καταλαβα κυκλοφορουν πολλοι αλητες....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 16:13:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, να προσεξεις το DOT number. Αν πχ λεει 1511 σημαινει πως φτιαχτηκαν την 15η βδομαδα του 2011 για παραδειγμα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 16:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικώς ημερομηνίες μέχρι και λίγους μήνες πριν την τοποθέτηση είναι ok. Όταν βλέπεις ημερομηνίες πάααρα πολύ "φρέσκιες" πρέπει να "υποψιάζεσαι". Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 18:00:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας το dot number που ακριβως αναγραφεται στο ελαστικο για να γνωριζω .Τελικα κατεληξα να βαλω η τα sportcontact 5 η τα pilot exalto .Εσεις ποια απο τα 2 θα μου προτεινατε;Επισης διαβασα και αρκετα ποστ στο θεμα αλλα λιγο η μπαλα ειναι χαμενη...

Για αυτα εχετε καποια γνωμη;
http://www.michelin.gr/tyres/michelin-pilot-alpin-pa3?fromTyreSelector=true&brand=peugeot&selectorMode=byCar&model=308%20cc&range=308&engine=1.6%20thp%20156&year=2008&carId=FW113918
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Δεκ 2011, 18:22:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο πλαι ειναι "χτυπημενο" . Δες τα δικα σου λαστιχα και θα το βρεις αμεσως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Δεκ 2011, 17:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια τελικα εβαλα τα sportcontact 5w δεν ξερω εαν εκανα καλη επιλογη αλλα θα δειξει.Μου στοιχισαν 480 ευρω ολα μαζι..το dot ειναι 3311.Μονο που οι μ@λ@...που τα εβαλαν χαλασαν το μπουλονι ασφαλειας γιατι πηγαν να τα ξαναβγαλουν .Το γιατι;Το τιμονι τρεμει λιγο οταν πιανει τα 130 χιλιομετρα και πιθανον θελει ζυγοσταθμιση απο οτι καταλαβα.Τωρα θα τρεξω στην peugeot να το φτιαξουν αλλα να δω πως θα το κανουν χωρις μπουλονι ασφαλειας....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1182s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on