PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αλλαγή λαδιών σε 206 - HELP!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mastro (George)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Pug 206 1.6 16v GTi (10/2004)

Ένταξη: 16 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Eλληνικό

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 19:52:41    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή λαδιών σε 206 - HELP! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγα σημερα (πρωτη μου φορα) να αλλαξω λαδια στο πεζακι μου και αφου το σηκωσα κτλ. μπαινοντας απο κατω ειδα οτι εχει μια βιδα σαν αυτη: http://i-cdn.apartmenttherapy.com/uimages/ny/02.15.square_drive2.jpg πανω στο καρτερ.
Ερωτηση: Αυτη ειναι η βιδα που ξεβιδωνω για να βγουν τα λαδια?
Αν ναι μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το καρυδακι ή εργαλειο για αυτη τη βιδα.
Η βιδα ειναι περιπου 8-9 mm.
Το αυτοκινητο ειναι Peugeot 206 1.6 16V Gti (10/2004)

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:19:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι τετραγωνο κλειδι και αν πας σε ενα μαγαζι με ανταλλακτικα και πεις πως θελω τετραγωνο κλειδι για γαλλικα θα σου δωσει Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mastro (George)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Pug 206 1.6 16v GTi (10/2004)

Ένταξη: 16 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Eλληνικό

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:26:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι μαλλον αυτο που χρειαζομαι ειναι αυτο: http://www.drapertools.com/b2c/b2citmdsp.pgm?pp_skmno=38324
Μηπως ξερει κανεις να μου πει αν ειναι σωστη η βιδα αυτη για να βγαλω το λαδι (μη κανω και καμια λ@λ@κι@) και επισης αν μπορω να βρω αυτο το καρυδακι στην ελλαδα (αλλιως αναγκαστικα θα πρεπει να το παραγγειλω απο ιντερνετ)
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:27:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mastro έγραψε:
Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι μαλλον αυτο που χρειαζομαι ειναι αυτο: http://www.drapertools.com/b2c/b2citmdsp.pgm?pp_skmno=38324
Μηπως ξερει κανεις να μου πει αν ειναι σωστη η βιδα αυτη για να βγαλω το λαδι (μη κανω και καμια λ@λ@κι@) και επισης αν μπορω να βρω αυτο το καρυδακι στην ελλαδα (αλλιως αναγκαστικα θα πρεπει να το παραγγειλω απο ιντερνετ)
Ευχαριστω


Σου εγραψα πιο πανω. Το κλειδι που θα παρεις ανοιγει καρτερ και την ταπα για βαλβολινες σε ολα τα γαλλικα Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mastro (George)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Pug 206 1.6 16v GTi (10/2004)

Ένταξη: 16 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Eλληνικό

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ νικολα.
μονο μια διευκρινηση. οταν λες μαγαζι με ανταλακτικα εννοεις οτι σε οποιο μαγαζι με ανταλακτικα αυτοκινητου και να παω θα εχουν απο δαυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mastro έγραψε:
ευχαριστω πολυ νικολα.
μονο μια διευκρινηση. οταν λες μαγαζι με ανταλακτικα εννοεις οτι σε οποιο μαγαζι με ανταλακτικα αυτοκινητου και να παω θα εχουν απο δαυτο?


Ναι, προσφατα πηρε φιλος Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mastro (George)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Pug 206 1.6 16v GTi (10/2004)

Ένταξη: 16 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Eλληνικό

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 20:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ (και σορρυ για το πριξιμο ειμαι λιγο "πρωταρης" και δε θελω να γινει καμια στραβη)
Ευχαριστω πολυ και παλι Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Δεκ 2013, 12:50:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, το φίλτρο λαδιού είναι το ίδιο εύκολο να αλλαχτεί;



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Δεκ 2013, 13:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα χρειαστείς ένα 27αρι καρυδάκι και μακριά προέκταση αν το φίλτρο είναι ψηλά στο μπλόκ,,,,
ή ένα φιλτρόκλειδο αν είναι χαμηλά στο μπλόκ...
μαζί με την αλλαγή λαδιών θα σου πάρει 20-30 λεπτά...
είναι πολύ απλό μην αγχώνεσαι...


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Δεκ 2013, 18:29:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήσουν κατατοπιστικότατος..ευχαριστώ πολύ!



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 18:44:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool Thumb right


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kospapad 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307

Ένταξη: 30 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2014, 10:47:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να μην ξεχάσεις τα παλιά λάδια ανακύκλωση Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1087s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on