PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Όργανα μετρήσεων στο ταμπλό!
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 22:00:23    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Όργανα μετρήσεων στο ταμπλό! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα πηγα σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ και ειδα ενα ψηφιακο οικονομομετρο καλης ποιοτητας με τιμη 90 ευρω
σκεφτομαι να το βαλω αλλα μου ειπε ο τυπος οτι πρεπει να το συνδεσω με τον αισθητηρα λ(λαμδα).αυτο με χαλασε λιγο Sad
Εχει βαλει κανεις απο εσας τιποτα τετοιο?


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 23:19:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οικονομομετρο;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bebis206vts (Νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206XS 1.6 16ν 120hp mod

Ένταξη: 25 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: ΝΑΞΟΣ!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 23:44:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Question Question Question Question


206 πυραυλος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Larry69 (Λάζαρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 09 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Αθήνα - Κορυδαλλός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 23:50:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι σαν το οικονομόμετρο που έχουν και τα Lancia?
Εκεί μία βελόνα που μπάινει σε μία κόκκινη περιοχή σου δείχνει πότε κινήσαι οικονομικά (ανάλογα με τις στροφές του κινητήρα.)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 02:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισως ειναι χαλμιτερ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 21:15:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ή αλλιώς αγχώμετρο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 21:34:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντι να βαζετε βλακειες δεν βαζετε ενα οργανο θερμοκρασιας λαδιου και ενα πιεσης λαδιου που ειναι και χρησιμα και κοστιζουν πανω κατω τα ιδια; Question
Αφου το κανετε,βαλτε κατι που να εχει λογο υπαρξης... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Οκτ 2003, 16:27:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγάπιος έγραψε:
Αντι να βαζετε βλακειες δεν βαζετε ενα οργανο θερμοκρασιας λαδιου και ενα πιεσης λαδιου που ειναι και χρησιμα και κοστιζουν πανω κατω τα ιδια; Question
Αφου το κανετε,βαλτε κατι που να εχει λογο υπαρξης... Wink
για τα δυο που ειπες ξερω την χρηση τους xalmiter λεγεται αλλιως.οταν κανεις συχνα την διαδρομη θεσ/νικη-αθηνα
ειναι χρησιμο να ξερεις αμα πας οικονομικα η οχι! Evil


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Οκτ 2003, 20:26:42    Θέμα δημοσίευσης: Re: Οργανα μετρησεων στο ταμπλω! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντώνης έγραψε:
σημερα πηγα σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ και ειδα ενα ψηφιακο οικονομομετρο καλης ποιοτητας με τιμη 90 ευρω
σκεφτομαι να το βαλω αλλα μου ειπε ο τυπος οτι πρεπει να το συνδεσω με τον αισθητηρα λ(λαμδα).αυτο με χαλασε λιγο Sad
Εχει βαλει κανεις απο εσας τιποτα τετοιο?


Ειναι ακριβα!Εχω ειχα ρωτησει για ψηφιακο οργανο και μου ειπαν 50-60ευρο με τοποθετηση στα πλαγια!Τωρα αν δεν μπορεις να ψαξεις πουθενα αλλου...εγω παντως ξερω ενα μαγαζι στην Εδεσσα.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Οκτ 2003, 23:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το halmeter ειναι οργανο που δειχνει την στοιχειομετρια του μιγματος.Παρολα αυτα ομως κανενα δεν ειναι αξιοπιστο γιατι κανενα halmeter δεν εχει λαμδα που να συμβαδιζει ακριβως με αυτον του αυτοκινητου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Νοέ 2003, 15:45:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το halmeter ειναι οργανο που δειχνει την στοιχειομετρια του μιγματος.Παρολα αυτα ομως κανενα δεν ειναι αξιοπιστο γιατι κανενα halmeter δεν εχει λαμδα που να συμβαδιζει ακριβως με αυτον του αυτοκινητου.

δηλαδη υπαρχει και αυτη η περιπτωση?
πως θα καταλαβεις οτι ταιριαζει με τον τυπο?
αυτο που θελω να βαλω κανει 95 ευρω και ειναι της gauge.


φιλε skull αυτο που λες 40-50 ευρω ειναι ενα ποιο μαπα που δεν το εμπιστευομαι καθολου.


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
NICK THE GREEK (NIKOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RALLYE

Ένταξη: 29 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: PETROUPOLI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Νοέ 2003, 15:52:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το οργανακι τις gause που αναφερες το φοραω στο δικο μου. το εχω βαλει σε βαση στην κολονα.για τα λεφτα του ειναι καλο.το εβαλα να δουλευει στο ρελαντι και παραλληλα ειχα συνδεσει το ειδικο μηχανημα με τον εγκεφαλο και πηγαιναν οι ενδειξεις μαζι.απλα δεν εχει πολυ καλη αναλυση(λιγα λεντακια).υπαρχουν και πιο αναλυτικα αλλα παιζουν στα 200 ευρω.


206R
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2003, 21:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντώνης έγραψε:
Pughell έγραψε:
Το halmeter ειναι οργανο που δειχνει την στοιχειομετρια του μιγματος.Παρολα αυτα ομως κανενα δεν ειναι αξιοπιστο γιατι κανενα halmeter δεν εχει λαμδα που να συμβαδιζει ακριβως με αυτον του αυτοκινητου.

δηλαδη υπαρχει και αυτη η περιπτωση?
πως θα καταλαβεις οτι ταιριαζει με τον τυπο?
αυτο που θελω να βαλω κανει 95 ευρω και ειναι της gauge.


φιλε skull αυτο που λες 40-50 ευρω ειναι ενα ποιο μαπα που δεν το εμπιστευομαι καθολου.


Δυστυχως δεν υπαρχει και αυτη η περιπτωση...Υπαρχει μονο αυτη η περιπτωση!
Η πιο σωστη λυση ειναι το halmeter να παιρνει σημα κατευθειαν απο τον ιδιο τον λ του αυτοκινητου αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα δημιουργει προβλημα στις μετρησεις του ωστε ο εγκεφαλος να εχει σωστα νουμερα για να δουλευει καλα το μοτερ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Νοέ 2003, 10:34:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το πιλοτηριο μου Twisted evil Twisted evil φαινεται οπως το βλεπετε στην φωτογραφια απο κατω...

εχω στροφομετρο με shiftlight, γιατι οι 7000 που τελεινει το μαμα ειναι λιγες...

hallmeter για αναλογια βενζινης/αερα

και πιεση λαδιου γιατι χρειαζεται...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Νοέ 2003, 13:32:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:
το πιλοτηριο μου Twisted evil Twisted evil φαινεται οπως το βλεπετε στην φωτογραφια απο κατω...

εχω στροφομετρο με shiftlight, γιατι οι 7000 που τελεινει το μαμα ειναι λιγες...

hallmeter για αναλογια βενζινης/αερα

και πιεση λαδιου γιατι χρειαζεται...

το δικο σου τι μαρκα ειναι?ποσο εκανε?


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Νοέ 2003, 14:34:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στροφομετρο της autopro, τιμη 130 ευρω

οργανο πιεσης λαδιου της Omoni (ηλεκτρονικο και οχι μηχανικο, οσοι γνωριζουν την διαφορα), τιμη 280 ευρω

hallmeter της autopro, τιμη 105 ευρω

ολα λειτουργουν αψογα εκτος την πιεση λαδιου οπου δεν εχει συνδεθει ακομα. με την παρουσα μετατροπη θα συνδεθει και αυτο το οργανακι. Πιθανο να μπει και ενα μικρο led το οποιο θα παιρνει σημα απο το knock sensor για να ελεγχονται τα πειρακια. Νομιζω πως με 11.5-12 συμπιεση και κοφτη κοντα στις 8000 ειναι υψιστης σημασιας...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Νοέ 2003, 23:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:
στροφομετρο της autopro, τιμη 130 ευρω

οργανο πιεσης λαδιου της Omoni (ηλεκτρονικο και οχι μηχανικο, οσοι γνωριζουν την διαφορα), τιμη 280 ευρω

hallmeter της autopro, τιμη 105 ευρω.

μονος σου τα συνδεσες?


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Νοέ 2003, 00:16:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρολο που πιανουν τα χερια μου πολυ, οχι. Ολα τα οργανακια συνδεθηκαν σε συνεργειο, και για να μην γινει καμια μαμακεια και γιατι χρονο δεν εχω...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2003, 20:39:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα τελικα εβαλα το χαλμιτερ ,
το περασα σε ενα παλικαρι που ητανε και στο ωραιοκαστρο την αλλη φορα που ειχαμε παει.εχει ενα saxo ωραιο.τον ειπα για το κλαμπ και θα τον στειλω μυνημα για την επομενη φορα.οσο για το οργανο ωραιο εδειξε αν και ακομα δεν εχω καταλαβει 100% τι κανει Rolling eyes


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2003, 02:43:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντώνης έγραψε:
σημερα τελικα εβαλα το χαλμιτερ ,
το περασα σε ενα παλικαρι που ητανε και στο ωραιοκαστρο την αλλη φορα που ειχαμε παει.εχει ενα saxo ωραιο.τον ειπα για το κλαμπ και θα τον στειλω μυνημα για την επομενη φορα.οσο για το οργανο ωραιο εδειξε αν και ακομα δεν εχω καταλαβει 100% τι κανει Rolling eyes


Πσοο το μαλλι??
Εγω σημερα ρωτησα και ειδα της gause!Καλη ειναι αυτη ρε παιδια??Αυτο με την βελονα το ειχε 35ευρο ενω το ψηφιακο με λεντακια που αναβουν προς τα πανω 60ευρο και τελος αυτο το ψηφιακο που αναβει γυρο-γυρο 85ευρο Shocked !Τωρα η διαφορα τους ειναι πως το πρωτο συνδεεται με τον καταλητη και ειναι παντα σε ετοιμοτητα(δηλαδη παντα τρεμοπαιζει)!Το δευτερο συνδεεται με το λ και μενει καπως πιο σταθερο!Το τριτο δεν παιζετε τα κανει ολα μετα τις 2 Wink ! Very happy
Πιο προτεινετε λοιπον?Το πρωτο ή το δευτερο??Καλα το τριτο δεν το συζηταω γιατι μαζι με το κορμο ξεπερναει τα 100ευροπουλοα...



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2724s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on