PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Mazda RX-9
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 08:35:21    Θέμα δημοσίευσης: Mazda RX-9 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημοσιεύματα του βρετανικού τύπου ενισχύουν τις φήμες που θέλουν τον διάδοχο του RX-8 να είναι το RX-9 και να παρουσιάζεται στα τέλη του χρόνου.
Ωστόσο, οι πληροφορίες μας, αναφέρουν πως το RX-9 δε θα έχει παρόμοιο του RX-8 αμάξωμα. Δηλαδή δε θα είναι τετράπορτο και τετραθέσιο αλλά ένα "κλασικό" κουπέ με δύο πόρτες, δύο θέσεις και με ελάχιστο για τους πίσω επιβάτες.
Τα μηχανικά μέρη και το πάτωμα θα βασίζονται στο νέο και αναμενώμενο MX-5, ενώ στο RX-9 θα δούμε τη νέα γενιά περιστροφικού κινητήρα, που θα αποδίδει περίπου 300 PS και θα συνδυάζεται με ηλεκτρικό turbo...

http://img.protothema.gr/7CDE6BB9138A7EDD5BC2A6D8A0F717E0.jpg


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 10:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ηλεκτρικο τουρμπο?? Shocked

Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΠΟΥ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΤΕ...

http://www.electricsupercharger.com/


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 10:59:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν θα δεις την διαφορα αυτου που θα βαλει η μαζντα (αν το βαλει) με αυτο του παραπανω λινκ θα καταλαβεις προς τι η "χλευαζουσα" αντιμετωπιση Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 11:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχαχα... εννοειτε ρε!!! δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι το ιδιο, ΑΛΛΑ εγω γελαω για την τεχνολογια των ηλεκτρικο τουρμπο, που τοοοσα χρονια τοοοσοι τα κραζανε και λεγανε οτι με ρευμα τουρμπινα αξιόλογη δεν κινείς , και να τωρα που η μαζντα...

αν δουλευει και σωστα και δινει οντως πιεση φανταστειτε τι προοπτικες ανοιγει για κανιβαλισμους, αφου θεωριτικα δεν θα χρειάζεται ειδικη εξαγωγη και πλακακια για να περνει τα καυσαερια, θα μπορεις να την κοτσάρεις σχετικά ευκολα (θεωριτικα οσο ευκολα κοτσάρεις το eram ) και ποιος σε πιάνει... Wink

παντως και μονο που η μαζντα αποδεχεται αυτην την τεχνολογια συμαινει οτι η θεωριτικη βαση υπάρχει , και το μονο που πρεπει να ξερουμε ειναι η ποιότητα της καθε ηλεκτροτουρμπίνας, γιατι η eram στο κοροιδευομενο προιόν της λεει οτι πιανει 6000σαλ , οι οποιες ειναι υπεραρκετες για να δημιουργήσουν μια θετική πιεση.. (στο Youtube υπάρχουν βιντεακια που με ενα ή 2 τετοια ανεμιστιρακια απογειώνουν μοντελα αεροπλάνων , αρα όθηση αρκετη εχουν..)

επισης να επισυμάνω οτι το εραμ εχει παρει καλλες κριτικές απο περιοδικα στην Αγγλια και την αμερική και σε δυναμομετρησεις που ειχαν κανει εδινε +4 αλογατακια ... Απλα ενημερώνω δεν ειμαι υπερμαχος του προιόντος,

της μαζντας ομως το eturbo θελω να το δω.... Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 11:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:

παντως και μονο που η μαζντα αποδεχεται αυτην την τεχνολογια συμαινει οτι η θεωριτικη βαση υπάρχει

Ναι , οπως υπηρχε κ με τον βανκελ... Rolling eyes

Δε σημαινει τιποτα... .

Αλιεν μου φαινεται οτι γουσταρεις οσο πιο τσαμπα αλογα γινεται (κ ας ειναι κ πονυ... Laughing )


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 11:22:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://indiannaspiritfarm.forumup.gr/about1348-indiannaspiritfarm.html

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 11:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
AlienHack έγραψε:

παντως και μονο που η μαζντα αποδεχεται αυτην την τεχνολογια συμαινει οτι η θεωριτικη βαση υπάρχει

Ναι , οπως υπηρχε κ με τον βανκελ... Rolling eyes

Δε σημαινει τιποτα... .

Αλιεν μου φαινεται οτι γουσταρεις οσο πιο τσαμπα αλογα γινεται (κ ας ειναι κ πονυ... Laughing )


γιατι οι βαγκελ δεν αποδιδουν σαν κινητηρες? αρκει να αποδεχτεις το γεγονος οτι αυτη η τεχνολογια καιει λαδι λες και ειναι διχρονο.. Απο κει και περα με 1200 κιβικα βγαζει οσα αλογα βγαζει ο διλιτρος vtech ... δεν σε χαλασε..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 11:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λαδίλα
κατανάλωση πάνω απ Τον Θεό
αντοχή μοτέρ (πόσα έχουν ξεπεράσει τα 200.000χλμ; Razz)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 12:03:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
Octane έγραψε:
AlienHack έγραψε:

παντως και μονο που η μαζντα αποδεχεται αυτην την τεχνολογια συμαινει οτι η θεωριτικη βαση υπάρχει

Ναι , οπως υπηρχε κ με τον βανκελ... Rolling eyes

Δε σημαινει τιποτα... .

Αλιεν μου φαινεται οτι γουσταρεις οσο πιο τσαμπα αλογα γινεται (κ ας ειναι κ πονυ... Laughing )


γιατι οι βαγκελ δεν αποδιδουν σαν κινητηρες? αρκει να αποδεχτεις το γεγονος οτι αυτη η τεχνολογια καιει λαδι λες και ειναι διχρονο.. Απο κει και περα με 1200 κιβικα βγαζει οσα αλογα βγαζει ο διλιτρος vtech ... δεν σε χαλασε..

Δε με χαλασε οσες φορες το οδηγησα ομολογω , αλλα μεχρι εκει , μια στο τοσο κ τον υπολοιπο καιρο απο μακρια. Razz

Με χαλασαν:
Η τιμη του γι'αυτο που ειναι.
Η καταναλωση.
Η αποδοση σε σχεση με την καταναλωση.
Η ροπη.
Το rebuild που το εχουν οπως αλλοι την αλλαγη ιμαντων... .
Κ το οτι σταματας να βαλεις λαδι κ να τσεκαρεις κ τη βενζινη (οξυμωρο σχημα , ειδικα αν σκεφτει κανεις ΠΟΣΗ βενζινη ΚΑΙΕΙ). Laughing

Ασε , μη συγκρινεις vtec με wankel... , τελειως διαφορετικα προτζεκτ κ ως νορμαλ ψυχακιας καταναλωτης , κανενας γνωστης δεν προκειται να επιλεξει τον δευτερο , οσο γιουνικ κ ομορφη ιδεα κ αν ειναι... . Wink


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 13:21:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν τα συγκρινω ρε πρως θεου.. απλος ο ενας ειναι τα μισα κιβυκα του αλλου και βγαζουνε τα ιδια..

εγω ετσι κ αλλιως ειμαι s2000αδακιας τρελος!!
Laughing

απλος οταν παιρνεις εναν 1200 που βγαζει 200+ αλογα ε κανεις υποχωρησεις... να το λαδι να η καταναλωση

οντως στα 200.000χλμ τους πετας (παλι καλυτερα σε σχεση με τα 100.000 χλμ που πετουσες του πρωτους του RX7)

το ΡΧ8 ετσι κ αλλιως δεν με αρεσει σαν αμαξωμα... γιαυτο και δεν το ειχε ποτε στο μυαλο μου ...

ΑΛΛΑ το ρΧ7 ηταν και σαν σασι (ζυγισμα στροφιλικι κτλ ) και σαν ομορφια απιστευτο. ΑΚομα το θεωρω απο τα ποιο σεξι αμαξια, αυτο και την dodge viper... Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 13:27:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ηλεκτρικο τουρμπο?? Shocked

Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΠΟΥ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΤΕ...

http://www.electricsupercharger.com/


χαχαχαχα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 13:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
δεν τα συγκρινω ρε πρως θεου.. απλος ο ενας ειναι τα μισα κιβυκα του αλλου και βγαζουνε τα ιδια..

εγω ετσι κ αλλιως ειμαι s2000αδακιας τρελος!!
Laughing

απλος οταν παιρνεις εναν 1200 που βγαζει 200+ αλογα ε κανεις υποχωρησεις... να το λαδι να η καταναλωση

οντως στα 200.000χλμ τους πετας (παλι καλυτερα σε σχεση με τα 100.000 χλμ που πετουσες του πρωτους του RX7)

το ΡΧ8 ετσι κ αλλιως δεν με αρεσει σαν αμαξωμα... γιαυτο και δεν το ειχε ποτε στο μυαλο μου ...

ΑΛΛΑ το ρΧ7 ηταν και σαν σασι (ζυγισμα στροφιλικι κτλ ) και σαν ομορφια απιστευτο. ΑΚομα το θεωρω απο τα ποιο σεξι αμαξια, αυτο και την dodge viper... Wink
όλα αυτά τα βάφεις μπλε και ξέρεις που τα πας....


Laughing Laughing

PS respect στο rx7 (βάνκελ????) , μόνο για αυτό γλιτώνει την θάλασσα.
ρε παίκτη, το δικό μου έχει 230 άλογα και μπορεί να κάψει και 7 λίτρα ανα 100 μικτά σε ταξίδι.... θα εκπλαγείς απο κατανάλωση με το 1200άρι με τα 200άλογα (200 που λέει ο λόγος). όσο για λαδι αν δεν σκίζεις δεν κάνει τίποτα.
Πάντως το downsizing είναι το μέλλον.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 13:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lemans... agree στα περισσοτερα που ξεστομίζεις!! Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 14:20:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
όλα αυτά τα βάφεις μπλε και ξέρεις που τα πας....


Laughing Laughing

PS respect στο rx7 (βάνκελ????) , μόνο για αυτό γλιτώνει την θάλασσα.
ρε παίκτη, το δικό μου έχει 230 άλογα και μπορεί να κάψει και 7 λίτρα ανα 100 μικτά σε ταξίδι.... θα εκπλαγείς απο κατανάλωση με το 1200άρι με τα 200άλογα (200 που λέει ο λόγος). όσο για λαδι αν δεν σκίζεις δεν κάνει τίποτα.
Πάντως το downsizing είναι το μέλλον.

Ναι , βανκελ κ το rx7.

1200 δεν ειναι και αν δεν το σκισεις...δεν παει βημα... . Laughing
Επισης , κ να μην το σκισεις , παλι καιει... , απλα οκ δεν βλεπεις τον δεικτη να κατεβαινει , οσο πατας το γκαζι Laughing

Εμενα το rx8 μου αρεσει , απλα με το συγκεκριμενο μοτερ , δεν το επαιρνα ποτέ , ενω με βιτεκια... θα το ειχα ηδη κ θα ημασταν κ αχωριστοι Laughing Laughing Laughing

Γιατι κ πισωκουνα ειναι ,
κ μπλοκαδουρα εχει ,
κ τελειο ζυγισμα ,
κ πισω θεσεις (πορτες) ,
κ ωραιο τιμονακι/λεβιεδακι,
κ καλουτσικα φρενακια ,
... μονο ενα σωστο μοτερ του λειπει Razz


Υ.Γ. Για παιχνιδι ομως , ενα τριροτορο μπιτουρμπο δεν θα ηταν καθολου κακο , ετσι για καμια 1.000αρα χλμ το χρονο Rotfl Rotfl Rotfl

Υ.Γ. Μονο downsizing δεν ειναι ο βανκελ... Laughing .


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 14:53:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wankel και downsizing...


Definition:
"conscious use of permanent personnel reductions in an attempt to improve efficiency and/or effectiveness"

Παμε στην αντιστοιχια τωρα Razz

conscious?!? ---> προφανως... αν κ μαλλον θα το μετανιωσουμε... Laughing

personnel reduction?!? ---> μειωση κυλινδρων (χωρου καυσης) με ταυτοχρονη "πιεση" σε ο,τι απομενει , να δουλευει ολη την ωρα , χωρις μη αποδοτικη φαση κλπ.
Το'χουμε λοιπον αυτο. Cool

improving effectiveness με το παραπανω?!? ---> Σιγουρα(!!!) (αν μεινουμε στην αποδοση ανα μοναδα χρονου) , το'χουμε κ τουτο Cool , οποτε ο στοχος του downsizing σα μοιαζει πιο κοντα απο ποτέ!!!

αλλα η efficiency παει περιπατο (κ ολη η attempt κατ'επεκταση...) , αφου καιει τριπλα , για να αποδοσει εν τελει... το ιδιο , με τα υπολοιπα προσφερομενα προ'ι'οντα. Razz

Παει λοιπον το downsizing... ... ...


Και το κερασακι στην τουρτα?!? :
Πληρωνεις αδρα τη μπαρουφα , η οποια συνοδευεται απο παραπανω εξοδα για βενζινες , λαδια , rebuild , κ τα οποια υπερκαλυπτουν απο τον πρωτο μηνα Laughing , τη διαφορα των τελων κυκλοφοριας... .


Οποτε , 1000 φορες ενα 3λιτρο (ή 2.5λιτρο) bmwδακι , 1.8 turbακι merc , 2λιτρο Lexus ή το πολυποθητο s2k... (μιλαω για πισωκουνες) , κ να γελας καθε φορα που θα βλεπεις βανκελικο... στον καθρεφτη σου... Laughing Laughing Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 15:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Wankel και downsizing...

Οποτε , 1000 φορες ενα 3λιτρο (ή 2.5λιτρο) bmwδακι , 1.8 turbακι merc , 2λιτρο Lexus ή το πολυποθητο s2k... (μιλαω για πισωκουνες) , κ να γελας καθε φορα που θα βλεπεις βανκελικο... στον καθρεφτη σου... Laughing Laughing Laughing


Worthy Worthy Worthy


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 16:57:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Wankel και downsizing...

Οποτε , 1000 φορες ενα 3λιτρο (ή 2.5λιτρο) bmwδακι , 1.8 turbακι merc , 2λιτρο Lexus ή το πολυποθητο s2k... (μιλαω για πισωκουνες) , κ να γελας καθε φορα που θα βλεπεις βανκελικο... στον καθρεφτη σου... Laughing Laughing Laughing


+1 Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 17:32:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προστυχη ιδεα αφιερωμενη στον οκτανιο...
(και σιγα που δεν γινεται...)
ρχ7 με μοτερ 20vt (με οσα αλογα αντεχεις να το φτιαξεις)
μη μου πεις οτι δεν γινεται...
ολα γινονται...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 17:47:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Wankel και downsizing...


Definition:
"conscious use of permanent personnel reductions in an attempt to improve efficiency and/or effectiveness"

Παμε στην αντιστοιχια τωρα Razz

conscious?!? ---> προφανως... αν κ μαλλον θα το μετανιωσουμε... Laughing

personnel reduction?!? ---> μειωση κυλινδρων (χωρου καυσης) με ταυτοχρονη "πιεση" σε ο,τι απομενει , να δουλευει ολη την ωρα , χωρις μη αποδοτικη φαση κλπ.
Το'χουμε λοιπον αυτο. Cool

improving effectiveness με το παραπανω?!? ---> Σιγουρα(!!!) (αν μεινουμε στην αποδοση ανα μοναδα χρονου) , το'χουμε κ τουτο Cool , οποτε ο στοχος του downsizing σα μοιαζει πιο κοντα απο ποτέ!!!

αλλα η efficiency παει περιπατο (κ ολη η attempt κατ'επεκταση...) , αφου καιει τριπλα , για να αποδοσει εν τελει... το ιδιο , με τα υπολοιπα προσφερομενα προ'ι'οντα. Razz

Παει λοιπον το downsizing... ... ...


Και το κερασακι στην τουρτα?!? :
Πληρωνεις αδρα τη μπαρουφα , η οποια συνοδευεται απο παραπανω εξοδα για βενζινες , λαδια , rebuild , κ τα οποια υπερκαλυπτουν απο τον πρωτο μηνα Laughing , τη διαφορα των τελων κυκλοφοριας... .


Οποτε , 1000 φορες ενα 3λιτρο (ή 2.5λιτρο) bmwδακι , 1.8 turbακι merc , 2λιτρο Lexus ή το πολυποθητο s2k... (μιλαω για πισωκουνες) , κ να γελας καθε φορα που θα βλεπεις βανκελικο... στον καθρεφτη σου... Laughing Laughing Laughing



To μόνο πρόβλημα του RX8 είναι ότι πωλείται (πωλούνταν) φτηνά.


@alienhack: τα ηλεκτρικά τούρμπο που υπάρχουν τώρα είναι ως επί το πλείστον μια κλαπ@ρχιδιά γιαυτό και κοροϊδεύουμε αυτά και όσους τα λιγουρεύονται.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Αύγ 2011, 19:36:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
προστυχη ιδεα αφιερωμενη στον οκτανιο...
(και σιγα που δεν γινεται...)
ρχ7 με μοτερ 20vt (με οσα αλογα αντεχεις να το φτιαξεις)
μη μου πεις οτι δεν γινεται...
ολα γινονται...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Μπορεις σε παρακαλω να μην μιλας για τσοντες παλι?!? Laughing Laughing Laughing

Ετσι θα ηταν το υπερπίστολο!!! Very happy


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2858s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on