PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Yokohama AVS Sport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 09:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φοραμε ιδια διασταση κ ιδια μαρκα¨ Wink



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 09:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Mπήκαν τελικά τα Yokohama AVS Sport σε διάσταση 195/50/15!

Ακόμα δεν έχω κάνει χιλιόμετρα για να σας πω εντυπώσεις, αφού πρώτα θα περιμένω μερικά χλμ να στρώσουν και μετά θα τα ζωρίσω.

Ομως αυτό που ήθελα να γράψω είναι ότι εντυπωσιάστηκα από την συσκευασία τους που πραγματικά μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα!
Τα ελαστικά ήρθαν συσκευασμένα το κάθε ένα με νάυλον (αφρώδες όμως, δεν ξέρω πως λέγεται) αεροστεγώς και με ταινία γύρω γύρω που έγραφε AVS Sport! Τα περισσότερα ελαστικά έρχονται χύμα όπως είναι και γι'αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Οταν θα τα πατήσω κάτω, θα σας πω και εντυπώσεις αν και ήδη πρόσεξα ότι το πλαϊνό σε σχέση με τα Michelin είναι αρκετά πιο σκληρό ενώ η γόμα είναι μαλακή και με βαθειά χάραξη. Επίσης από τώρα φαίνεται ότι για να δουλέψει θέλει λίγο ζέσταμα που όμως δεν ξέρω ακόμα πόσο γιατί όπως έγραψα δεν τα έχω "πατήσει"


Καλοφόρετα και καλοπάτητα αγορίνα... Thumb right
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 11:31:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με γεια τα παπουτσάκια Τάσο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Νωe (Τασος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 S16

Ένταξη: 05 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: Αθήνα - Καισαριανή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 18:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Mπήκαν τελικά τα Yokohama AVS Sport σε διάσταση 195/50/15!

Ακόμα δεν έχω κάνει χιλιόμετρα για να σας πω εντυπώσεις, αφού πρώτα θα περιμένω μερικά χλμ να στρώσουν και μετά θα τα ζωρίσω.

Ομως αυτό που ήθελα να γράψω είναι ότι εντυπωσιάστηκα από την συσκευασία τους που πραγματικά μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα!
Τα ελαστικά ήρθαν συσκευασμένα το κάθε ένα με νάυλον (αφρώδες όμως, δεν ξέρω πως λέγεται) αεροστεγώς και με ταινία γύρω γύρω που έγραφε AVS Sport! Τα περισσότερα ελαστικά έρχονται χύμα όπως είναι και γι'αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Οταν θα τα πατήσω κάτω, θα σας πω και εντυπώσεις αν και ήδη πρόσεξα ότι το πλαϊνό σε σχέση με τα Michelin είναι αρκετά πιο σκληρό ενώ η γόμα είναι μαλακή και με βαθειά χάραξη. Επίσης από τώρα φαίνεται ότι για να δουλέψει θέλει λίγο ζέσταμα που όμως δεν ξέρω ακόμα πόσο γιατί όπως έγραψα δεν τα έχω "πατήσει"



αντε μεγια σου Προεδρε.... Wink Very happy Very happy Very happy
περιμενουμε εντυπωσεις..... Cool Cool Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 01:34:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τασο αν μπορεις να πεις ποσο τα πηρες,γιατι με ενδιαφερει αρκετα και μενα.
by the way,επειδη μεχρι τωρα ειχαμε τα ιδια λαστιχα απ'οτι θυμαμαι (pilot exalto) πως και κατεληξες σε αυτα τελικα?
με αλλα λογια ποια ειναι τα θετικα του σημεια?


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 09:44:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
τασο αν μπορεις να πεις ποσο τα πηρες,γιατι με ενδιαφερει αρκετα και μενα.
by the way,επειδη μεχρι τωρα ειχαμε τα ιδια λαστιχα απ'οτι θυμαμαι (pilot exalto) πως και κατεληξες σε αυτα τελικα?
με αλλα λογια ποια ειναι τα θετικα του σημεια?


To είχα γράψει και όταν ακόμα έψαχνα για λάστιχα και είμουν μεταξύ F1 και AVS Sport. Κατέληξα στα AVS γιατί ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο αφού οι περισσότεροι τα F1 τα έχουν δοκιμάσει (θεωρώ ότι και τα 2 είναι στην ίδια κατηγορία).

Το Michelin όντως αποδείχτηκε καλό λάστιχο, αλλά από το καλοκαίρι που άλλαξα την ανάρτηση, δείχνουν να "μαγουλιάζουν" πάρα πολυ αφού έχουν μαλακό πλαϊνό.

Τιμή των Yokohama με τοποθέτηση 340 ευρώ



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 12:19:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντε προεδρε με 'γεια τα καινουρια παπα!!! Φανταζομαι οτι θαφησεις την "υπογραφη" σου σε αρκετες υποπτες στροφες!!! Και μια ερωτηση, γιατι αλλαξες το προφιλ απο 55 σε 50??? Κερδιζεις τιποτα???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 12:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Και μια ερωτηση, γιατι αλλαξες το προφιλ απο 55 σε 50??? Κερδιζεις τιποτα???


To προφιλ το άλλαγα για 2 λόγους. Πρώτον μπας και μειώσω κιάλλο το μαγούλιασμα (λες και αν το αυτοκίνητο θα μπαίνει τραπέζι θα κρατάει καλύτερα.. τεσπα) και Δεύτερον για να μειωθεί κι'άλλο η τελική μου ταχύτητα (κατά 3%) δίνοντας το ποσοστό αυτό σε επιταχύνσεις.

Το ταχύμετρο ούτως ή άλλως πλέον σαχλαμάρες δείχνει (με το κοντό κορωνοπήνιο) οπότε δεν με ένιαξε να δείχνει χειρότερα.

Τελική πλέον 220 km/h @ 7.000 rpm. Στόχος μου είναι να τα βγάζει με άνεση.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλοφορετα και καλους δρομους... Αντε να μας πεις εντυπωσεις γιατι συντομα μας βλεπω για αλλαγη και ειμαι ποοοοοοοοοοολυ μπερδεμενος (ή μαλλον αναποφασιστος) Laughing Laughing





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1197s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on