PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Yokohama AVS Sport
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 14:05:57    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Yokohama AVS Sport Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Eπειδή το φθινόπωρο ήρθε, τα λάστιχα έφυγαν.... Ηρθε ο καιρός να ψάξω για κανένα λαστιχάκι...

Και για να μην λέτε ότι δεν έψαξα πρώτα το Forum (:Ρ) δεν βρήκα τίποτα σαφές για αυτά τα λαστιχάκια...

Μέχρι τώρα ικανοποιημένος πελάτης των Michelin Pilot Exalto (με πάνω από 30.000 χλμ) ψάχνω ένα λάστιχο αντάξιο και καλύτερο από αυτό γιατί:

Με το νέο setup μου, τα λάστιχα μαγουλιάζουν για την πλάκα! Αρα ψάχνω ελαστικά με πιο σκληρό πλαϊνό.

Ομως για ελληνικούς δρόμους, την δική μου ανάρτηση και τα δικά μου μυαλά εξακολουθώ να θέλω λάστιχο με σχετικά μαλακή γόμα.

Η ερώτηση: Για πείτε ρε παλικάρια τα έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα διαόλια που φαίνονται ωραία; (Μην αρχίσετε μπούρδες του στυλ πάρε PZero ή F1... Για αυτά ρωτάω τώρα!)

Υ.Γ.: Ξέρω ήδη από τώρα ότι αργούν να ζεσταθούν (ιδιαίτερα σε σχέση με τα Michelin).



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 18:35:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ειχε βαλει ενας γνωστος σε 106 ραλλυ με σωστη αναρτηση,σαν τη δικια σου και βαλε, και ειχε πει πως δεν τον ικανοποιουσαν στο φρεναρισμα,ενω και η συνολικη του εικονα δεν ηταν θετικη.
Βεβαια αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο,αφου το παιδι ψαχνεται πλεον με ημισλικ,που σημαινει πως κανενα ελαστικο δρομου δεν τον ικανοποιει πλεον.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Περικλής 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI

Ένταξη: 19 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 19:43:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέχρι πριν 15 ημέρες τα φορούσα και εγώ στο 206 μου σε διάσταση 195-55-15.Τα λάστιχα είναι αρκετά καλά ειδικά στο βρεγμένο,είναι μάλλον αθόρυβα και έχουν πολύ καλή αντοχή στη σκληρή χρήση.Είναι λάστιχα κατηγορίας SO-3 & MICHELIN SPORT.Έχουν λιγότερο καλό τιμόνι σε σχέση με τα Α539 της ίδιας εταιρίας και θέλουν λίγο παραπάνω ζέσταμα.Σε γενικές γραμμές μπόρώ να πω πως έμεινα ικανοποιημένος.
Τώρα χρησιμοποιώ τα ΥΟΚΟΗΑΜΑ Α032R τα οποία είναι εντελώς αγωνιστικά.Έχουν καταπληκτικό κράτημα,φοβερά άκαμπτα πλα'ι'νά που εξασφαλίζουν μεγάλη άνεση στις λακούβες,αλλά κάνουν πολύ θόρυβο,διαβάζουν αρκετά το δρόμο και δύσκολα αντέχουν περισσότερα από 15000 χλμ.


ΠΕΡΙΚΛΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bebis206vts (Νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206XS 1.6 16ν 120hp mod

Ένταξη: 25 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: ΝΑΞΟΣ!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 23:39:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εχω τα Α-539 σε διαστασεις 205/40/17 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Προτιμησα λαστιχα που ζεστενονται ευκολοτερα και να μην χρειαζετε να "καψω" το αμαξι μου προκειμενου να θελω να ζεστανω καποιο αλλο καλυτερο λαστιχο. Το λεω αυτο γιατι ειμαι παθον! Ειναι καλυτερα να βρεις ενα λαστιχο που θα το ζεστενουν ευκολα τα αλογα και τα χιλιομετρα σου. Τι να το κανεις το καλυτερο λαστιχο που προκειμενου να εχει την απαιτουμενη προσφυση, να πρεπει να κανεις ενα μινι αγωνα για να τα ζεστανεις..
Καλα τα κορυφαια λαστιχα αλλα θελουν και τα απαιτουμενα αλογα.. Wink


206 πυραυλος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 03:22:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω για μαλακο πελμα και σκληρα πλαινα προτεινω Ρ7000. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 04:16:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Παχούμιος έγραψε:
Εγω για μαλακο πελμα και σκληρα πλαινα προτεινω Ρ7000. Wink


...και ζεσταίνονται και γρήγορα....


...και έχουν μαλακά πλαϊνά (όχι σκληρά). Απλά είναι πολύ ανθεκτικά στις παραμρφώσεις-καταπονήσεις, προφανώς λόγω κέβλαρ. Δουλεύουν φανταστικά αλλά μόνο με υψηλές πιέσεις. Εγώ τώρα βρίσκομαι στο 37 μπροστά και για την πίστα θα έβαζα μέχρι και 40, ύστερα από αυτό που έπαθα (με 35 πίεση)! Σκέτη κ**λα στα στροφιλίκια... Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miltellas στις Τετ 05 Νοέ 2003, 03:19:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 21:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο δεν ξέρω τίποτα για τα λάστιχα που δείχνεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2003, 11:13:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Υokohama ΑVS Sport, έχουν δείκτη ταχύτητας V και τα 195/50 και τα 195/55. Αυτό, από το Αγγλικό Site.

Τα Conti, με τον ίδιο δείκτη ταχύτητας... μέχρι να στρίψεις το τετράγωνο ζεσταίνονται.

Pirelli P7000 σταμάτησαν να εισάγονται. Μου το είπαν στην αντιπροσωπεία.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2003, 11:24:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre, Δες λιγο τα ποστ μου σ αυτο το τοπικ !
ΘΕΙΚΑ ΤΑ Α539 silica H !
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=2342&postdays=0&postorder=asc&start=60



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2003, 19:31:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τα Pirelli P7000 θα συμφωνησω οτι ειναι πολυ καλα λαστιχα αλλα επειδη δεν εισαγονται πλεον θα πρεπει να εισαι τυχερος μηπως βρεις απο καποιο stock...Εγω θα σου προτεινα τα A539!!! Ειναι πιο ιδανικα για το μεγεθος και τα αλογα της δικιας μας κατηγοριας!!! Συγκεκριμενα σε ειδικο τευχος του AMS ειχε σε συγκριση αρκετα λαστιχα της κατηγοριας και σαν τελικο αποτελεσμα ειχε πρωτα τα Α539 και τα RE520!!! Το Α539 υπερειχε στις λεπτομερειες ομως...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2003, 20:25:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Bridgestone,με εξαιρεση το S-03,ειναι για τον φουτσο...Αχρηστα λαστιχα... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2003, 22:36:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενταξει δεν ειναι και τοοοσσο τραγικα τα πραγματα!!! Απλα ξερω οτι τα Brigdestone εχουν σκληρες γομες και οτι ξεραινονται πολυ ευκολα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 10:16:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να εξηγήσω λίγο τον προβληματισμό μου, απλά να πώ ότι, η γόμα που είχε απομείνει στα λάστιχά μου έγινε μέσα σε μέρες... φυτίλια.

Ετσι όπως είναι το αυτοκίνητο τώρα τρώει υπερβολικά τα ελαστικά του ακόμα και στα πλαϊνά γιατί δεν συμπιέζεται η ανάρτηση αλλά το ελαστικό. Επίσης μετά τις Χριστουγεννιάτικες αλλαγές (!) τα λάστιχα θα υποφέρουν ακόμα πιο πολύ και θα είναι αυτά υπεύθυνα για την συμπεριφορά του αυτοκινήτου.

Δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε ελαστικά για δύο λόγους. Ο ένας από αυτούς είναι ότι προσπαθώ να το ψάξω αρκετά καλά. Ιδανικά για τέτοιο στήσιμο αυτοκινήτου θεωρώ και εγώ ένα λάστιχο της κλάσης του Α032 αλλά δεν μπορώ να αλλάζω λάστιχα κάθε 3-4 μήνες (όσο δηλαδή να συμπληρώσω 10.000 χλμ). Τα Α539, RE520 και Pilot είναι καλά λάστιχα αλλά δυστυχώς είναι πλέον εκτός δικής μου κλάσης. Και δέν είναι μόνο θέμα ιπποδύναμης αλλά διότι τα ελαστικά είναι αναπόσπαστο και σημαντικό μέρος της ανάρτησης.

Κοιτάω δηλαδή να βρω την χρησή τομή μεταξύ Α032 (και των λοιπών ημισλίκ ελαστικών με χάραξη) και των ελαστικών δρόμου (εστω και υψηλών προδιαγραφών). Θα δοκιμάσω λοιπόν ένα "Sport" ελαστικό και αν διαπιστώσω ότι και αυτά είναι "λίγα" τι να πω.. θα πρέπει να βάλω το χέρι στην τσέπη πιο βαθειά!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 11:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες την αποψη μου πανω σε ελαστικα Sport, επειδη εχουμε δοκιμασει πανω στη μπεμπα του πατηρ, τα καλυτερα συμφωνα με τον πατερα μου, ειναι τα καινουρια Eagle F1!!! Πριν ειχε τα SO-3 αλλα δεν το ικανοποιησαν απολυτα...Εμενα ο'τι και λαστιχο ναχει πανω το τερας 5αρα δεν με ενοχλει καθολου παντως...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 21:24:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το S 03 για να δουλεψει σωστα εκτος απο βαρος θελει και αλογα... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 22:58:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλα ο Τάσος έχει 206 Animal... Smile
Οπότε βλέπει και κανονίζει...
Αλήθεια Τάσο πόσα άλογα περίπου υπολογίζεις πως έχει πάει το 206 σου; Rolling eyes


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 23:12:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το S 03 για να δουλεψει σωστα εκτος απο βαρος θελει και αλογα... Sad


Υποψιν οτι το BMW του πατηρ (520i E39) εχει φτασει αισιως γυρω στα 200ps και παλι τα SO-3 δεν δουλευαν σωστα!!! Τα AVS sport ειναι σιγουρα πιο "προσαρμοσιμα" λαστιχα αλλα, τα Eagle F1 ειναι κορυφη!!! Μεχρι και στο Polo GTi ενος γνωστου (αυτο με τα 125ps) δουλευουν αριστα χωρις να παλευεις να τα "στρωσεις"!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 00:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το S 03 για να δουλεψει σωστα εκτος απο βαρος θελει και αλογα... Sad


Aν έχεις σκληρή ανάρτηση με ελάχιστες κλίσεις τότε το S03 ανήκει στα κατάλληλα ελαστικά. Το σωστό ελαστικό στην σωστή ανάρτηση. Τα αγωνιστικά ελαστικά προορίζονται για αγωνιστικές αναρτήσεις. Σε λάθος ανάρτηση θα πηγαίνει χειρότερα κι από νορμάλ ελαστικό.
Η ιπποδύναμη στην περίπτωση αυτή δεν παίζει τόσο σπουδαίο ρόλο όσο φαντάζεστε.
Και το βάρος για κάθε ελαστικό είναι ανάλογο προς την διάστασή του και αναγράφεται και με τον σχετικό δείκτη μαζί με τον δείκτη ταχύτητος.

---

Τάσο, κοίτα και προς Pirelli μεριά.
PZero Assimetrico (που βγαίνει και στην αγωνιστική έκδοση δρόμου C - Corso - αλλά δεν μπορώ να ξέρω πόσο θα αντέξει). Το φοράει ο Πάνος.
Aν εξακολουθεί να βγαίνει το Ρ7000 στην 7κιλη έκδοση (για 195/50/15) τότε υπολόγισε και σε αυτό. Με εύκαμπτα (και ισχυρά) πλαϊνά για να παίζεις με τις πιέσεις και να παίρνεις αυτό που θέλεις (το ίδιο ισχύει και στα PZero). Το φοράω εγώ.

Το Metzeler Perfect που φοράει και ο Γιάννης δείχνει ικανό για οριακές καταστάσεις και είναι πολύ φθηνό γι αυτά που προσφέρει (τιμή γνωριμίας).

Το Avon ZZ3 που φοράει ο Μάκης-Ολέ είναι επικοινωνιακό και μαλακό ελαστικό και αφού αρέσει και στον Μάκη, σίγουρα θα σου κάνει.

Το F1 του Νίκου το οδήγησα στο Πήλιο το καλοκαίρι και είναι επίσης κορυφαία επιλογή.

Προφανώς όλα τα ελαστικά στην ανώτατη κλάση είναι εφάμιλλα. Αυτά που αναφέρω είναι δοκιμασμένα από οδηγούς που τα χορεύουν στο όριο οπότε μπορείς να νιώθεις σίγουρος για την επιλογή σου. Τουλάχιστον για τα δικά μου Ρ7000 μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος, αφού τα έχω δει από όλες τις πλευρές (κρύα-ζεστά-στεγνά-βροχή).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 11:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο, μην πας σε Α 539, θα είναι λίγα για το αμάξι!!! Εδώ στην δική μου ανάβάθμιση που έκανα και αμέσως είδα τις αδυναμίες τους!!!

Εγώ θεωρώ πώς τα F1 είναι ότι καλύτερο για να συνδιάσεις κόστος & αντοχή.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 12:00:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:


Εγώ θεωρώ πώς τα F1 είναι ότι καλύτερο για να συνδιάσεις κόστος & αντοχή.


Ετσι ετσι...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1117s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on