PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Kαταναλώσεις πριν και μετά από μηχανική βελτιωση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Απρ 2004, 07:47:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω παρατηρήσει τελευταία (κάπως) αυξημένη κατανάλωση μετά την αλλαγή του τελικού (πιο ελεύθερο). Ειδικά όταν δουλεύει και το Α/C άστα να πάνε Razz Άρα η αλλαγή του τελικού (και γενικώς οποιαδήποτε αλλαγή) πρέπει να παίζει το ρόλο της...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Απρ 2004, 10:49:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Εγώ έχω παρατηρήσει τελευταία (κάπως) αυξημένη κατανάλωση μετά την αλλαγή του τελικού (πιο ελεύθερο). Ειδικά όταν δουλεύει και το Α/C άστα να πάνε Razz Άρα η αλλαγή του τελικού (και γενικώς οποιαδήποτε αλλαγή) πρέπει να παίζει το ρόλο της...


Το παρατήρησα και εγώ όταν το είχα αλλάξει.Συμβαίνει γιατί ασυναίσθητα πατάς πιο βαθειά το γκαζάκι για να ακούς τον ήχο της εξάτμισης...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Απρ 2004, 13:43:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Και ειναι λογικο καθως ο μονος τροπος να αποδιδει καλυτερα ενα μοτερ ειναι περισσοτερη βενζινη στο θαλαμο καυσης!!!


Καλά, γι' αυτό μην παίρνεις και όρκο... Wink Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
George20vt (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc

Ένταξη: 13 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα - Αγ.Παρασκευή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 13:29:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέσα στην πόλη η μέση κατανάλωση κυμαίνεται περίπου στα 10-11 lt/100km

Σε ταξίδι με νορμάλ ρυθμούς όχι πάνω από 9 αλλά εάν του πιείς το αίμα μπορεί και 12-13

Το αυτοκίνητο είναι το 106R 1.3 με φίλτρο panel type της K&N, πρόγραμμα, Supersprint εξάτμιση cat back και ρυθμιστή πίεσης βενζίνης της Weber (ρελαντί στις 1250 σαλ)

O λόγος βέβαια που η κατανάλωση βρίσκεται σε αρκετά χαμηλά επίπεδα είναι το πολύ χαμηλό βάρος (810kgr) μιας και το βήμα του βγάζει μόλις 26,7 χ.α.ω ανά 1000 σαλ στην 5η, δηλαδή κάπου 5200 σαλ στα 140 χαω Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 15:46:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George20vt έγραψε:
O λόγος βέβαια που η κατανάλωση βρίσκεται σε αρκετά χαμηλά επίπεδα είναι το πολύ χαμηλό βάρος (810kgr) μιας και το βήμα του βγάζει μόλις 26,7 χ.α.ω ανά 1000 σαλ στην 5η, δηλαδή κάπου 5200 σαλ στα 140 χαω Shocked


Το ότι έχει κοντή 5η δεν βοηθά καθόλου την κατανάλωση. Οι μακριές σχέσεις είναι αυτές που επιστρατεύονται για το κυνήγι χαμηλής κατανάλωσης, αφού ισχύει ότι όσο πιο λίγες στροφές έχουμε, τόσο μικρότερη κατανάλωση επιτυγχάνουμε. Αυτό μπορεί να συμβεί ακόμα και αν χρειαστεί να πατήσουμε πολύ περισσότερο το γκάζι με την αλλαγή (ανέβασμα) της ταχύτητας.


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotamax (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


307Χs 1.4 16v(2004)

Ένταξη: 03 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 16:25:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω περίπου 2 μήνες το 307 την πρώτη βδομάδα αφαιρέθηκε το φίλτρο της
μαμάς και μπήκε στη θέση του βαρελάκι BMC από το προηγούμενο 206
η κάτανάλωση εδώ και 1468χλμ. που δεν έχω μηδενίσει τον υπολογιστή δεν έχει ανέβει πάνω από 7.1 ενώ σε πολύωρο ταξίδι με 4 άτομα έχω δεί και μέχρι 6.5.


Υπομονή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
George20vt (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc

Ένταξη: 13 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα - Αγ.Παρασκευή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 18:04:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Το ότι έχει κοντή 5η δεν βοηθά καθόλου την κατανάλωση. Οι μακριές σχέσεις είναι αυτές που επιστρατεύονται για το κυνήγι χαμηλής κατανάλωσης, αφού ισχύει ότι όσο πιο λίγες στροφές έχουμε, τόσο μικρότερη κατανάλωση επιτυγχάνουμε. Αυτό μπορεί να συμβεί ακόμα και αν χρειαστεί να πατήσουμε πολύ περισσότερο το γκάζι με την αλλαγή (ανέβασμα) της ταχύτητας.


Aυτό ακριβώς θέλω να πω. Το μοναδικό που σώζει την κατάσταση είναι το χαμηλό βάρος, οι κοντές σχέσεις την σκοτώνουν Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
voudas (ΚΩΣΤΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 XS3 16V (2004)

Ένταξη: 26 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 64

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 00:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotamax έγραψε:
Εχω περίπου 2 μήνες το 307 την πρώτη βδομάδα αφαιρέθηκε το φίλτρο της
μαμάς και μπήκε στη θέση του βαρελάκι BMC από το προηγούμενο 206
η κάτανάλωση εδώ και 1468χλμ. που δεν έχω μηδενίσει τον υπολογιστή δεν έχει ανέβει πάνω από 7.1 ενώ σε πολύωρο ταξίδι με 4 άτομα έχω δεί και μέχρι 6.5.


Surprised μόνο σε κατηφόρες πας? άντε, πότε θα ανέβεις? πέρα από την πλάκα, αν περιλαμβάνεις και αστικό κύκλο στα 1500κμ, τότε με το βαρύ 307 θα έπρεπε να δεις πολύ παραπάνω...

μιλάς για στιγμιαία κατανάλωση? ή συνολική μέση? λογικά το πρώτο... δε δίνεις πιο πολλές ίνφο? τι αυτονομία σου έβγαλε το κάθε γέμισμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 16:38:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως το 307 εκτός πόλης με χαλαρή οδήγηση μπορεί να δήξη από 7.0-6.5 και δεν μιλάω για στιγμιαία κατανάλωση !!εντός το έχω καταφέρει μέχρι 8.2 !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
voudas (ΚΩΣΤΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 XS3 16V (2004)

Ένταξη: 26 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 64

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2004, 07:45:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άλλο το πώς μπορείς να πας και άλλο να μην έχει δει πάνω από 7,1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotamax (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


307Χs 1.4 16v(2004)

Ένταξη: 03 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2004, 08:37:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιλάω πάντα για μέση κατανάλωση αλλά μην φανταστείτε ότι πάω με νεκρά κιόλας απλά κάνω περίπου 280 χλμ την εβδομάδα σε διαδρομές που δεν χρειάζεται τρομερή πίεση στο γκάζι.
Όσο για την αυτονομία περίπου με τον ρυθμό που είπα παραπάνω καμιά 650αριά χιλιόμετρα τα βγάζω.
Παιδιά εδώ στην επαρχία πέρα από την τουριστική περίοδο(που όσοι έχουν έρθει Χαλκιδική ξέρουν τί κίνηση έχει) τον υπόλοιπο καιρό τα πράγματα από πλευρά κίνησης είναι χαλαρά.Επίσης εάν θέλουμε να πάμε κάπου μέσα στην κωμόπολη που ζούμε πάμε και με τα πόδια οπότε έτσι εξηγούνται και τα μικρά νούμερα στην κατανάλωση... Smile


Υπομονή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2004, 12:23:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φυσιολογικες οι τιμες για χαλαρη οδηγηση στο 307!!! Στην 316Ci της μανας μου με σταθερο γκαζι γυρω στα 100, εμενα κιαλλο ενα ατομο μεσα και αλλαγες στις 3000 "εδειξε" μεση καταναλωση 5,7L!!! Η ιδια διαδρομη με 3ατομα μεσα στο αμαξι και ιδια οδηγηση 6,2L!!! Και με σκισιμο, ολες στον κοφτη, στιγμιαια 200 και μετα σταθερα 160 9,2L (ημουν μονος μου...)!!! Στα ταξιδια συνηθως γυρω στο 7,κατι με ταχυτητες 120-140 και 4ατομα!!! Με το clima ανοιχτο και χαλαρη οδηγηση η καταναλωση αυξανεται κατα 0,3L περιπου!!! Μεσα στην πολη μπορει να βαρεσει και 10αρες (αυτο το βαρος...) Twisted evil


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
donpedro (Πέτρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1.6

Ένταξη: 09 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 38

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2008, 20:29:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ενα διαφημιστικό που μιλούσε για 27% μείωση καυσίμων και 10% αύξηση της ιπποδύναμης με κόστος 100 €!
Είναι δυνατόν;
Είναι ενα πλαστικό πραγματάκι το οποίο υποτίθεται οτι λειτουργεί με βάση τον μαγνητικό συντονισμό και τοποθετήται λένε σε ένα λεπτό.
Ξέρετε κάτι γι'αυτο;
Ισχύει κάτι τέτοιο;


Don Pedro
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2008, 20:38:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φάε τα 100 ευρώ σε σουβλάκια, μεγαλύτερη απόδοση /€ δεν υπάρχει. Laughing Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2008, 20:50:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν, όσο ένα 106 1.4 (7-8)

Τώρα, με 1.6 8ν (φίλτρο + χταποδοεξάτμιση + τρόμπα βενζίνης από 16ν) και pedal to the metal...

Από 12 - 15. Sad Sad Sad

Σκέφτομαι σοβαρά για το Cuore.
0-100 11.1" και 4.4 l/100km.




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2008, 22:27:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν μέσα στην πόλη 12.5 εώς 13.0 με το πρόγραμμα τώρα 11.5 σταθερά



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Νοέ 2008, 13:22:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Πριν μέσα στην πόλη 12.5 εώς 13.0 με το πρόγραμμα τώρα 11.5 σταθερά


Λιγότερο τώρα??? Shocked




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
donpedro (Πέτρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1.6

Ένταξη: 09 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 38

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Νοέ 2008, 23:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν νομίζω γιατί σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για καμιά 50αριά σουβλάκια!
Αρκετό έξτρα βάρος, άρα αύξηση της κατανάλωσης!
Αυτοί λένε για μείωση!


Don Pedro
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Νοέ 2008, 20:57:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

WilDuck έγραψε:
kostas207rc έγραψε:
Πριν μέσα στην πόλη 12.5 εώς 13.0 με το πρόγραμμα τώρα 11.5 σταθερά


Λιγότερο τώρα??? Shocked

Ναι αν το πας normal...έχω μια εντύπωση πάντως ότι σε ανοιχτό δρόμο πρέπει να έχει ανέβει κάπως...θα σου πω εντυπώσεις την άλλη εβδομάδα που έχω ταξίδι



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Νοέ 2008, 21:05:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

se 2-3 Μηνες θα βγαλεις συμπερασμα αφου τωρα σε τσιγκλαει να το πατας συνεχεια πιστυεω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1471s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on