PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Kαταναλώσεις πριν και μετά από μηχανική βελτιωση
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
FRAPEOLE (ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ)
Μέλος
Μέλος


S2000/206 1,6 16V XS

Ένταξη: 19 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2003, 20:59:56    Θέμα δημοσίευσης: Kαταναλώσεις πριν και μετά από μηχανική βελτιωση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω πως πολλη απο μας κανοντας μια μηχανικη βελτιωση παραλειπουμε σε πρωτη φαση την ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ. Ανοιγω αυτο το θεμα προκειμενου να ακουστουν η εμπειριες και οι αποψεις του καθενος προκειμενου να εχουμε μια σωστη αντιληψη των επιπτωσεων μιας βελτιωσης.[αναφερω οτι ειμαι υπερ της βελτιωσης οταν βεβαια τα αποτελεσματα ειναι εγγυημενα και αξιοπιστα...............................Πιστευω πως ο καθενας μας πρεπει να ξερει πριν αποφασισει οτιδηποτε-να τα βαλει "κατω"-και να προχωρισει........................... Μιλωντας για βελτιωση δεν αναφερομαι σε ενα πιο ελευθερο φιλτρο και ενα τελικο[αν και αυτα μπορει να "καινε" κατι παραπανω] αλλα σε προγραμματα,εκκεντροφορους.TURBOκτλ..................... Στο 206 μου η καταναλωση κυμαινεται απο 9,1 I/100km στην πολη και 8,1 εκτος πολης συμφωνα με τον υπολογιστη ταξιδιου.[8.7μεσος ορος] ...................... Στα 106 και ντς Cool απο τι ξερω η καταναλωση βρισκεται στο 11,5 προφανως εξαιτιας εκκεντροφορων................... Υ.Γ. [Το S2000 τρεφει τα 240ατια του με 9,9ι/100χμ. πιστεψτε το.... ΗΟNDA-TA μοτερ...] Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2003, 23:41:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Γεράσιμε το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά σχετικά με σκούπες,φαρασια και τα λοιπά και όλοι λίγο πολύ ξέρουμε τι περίπου γίνεται(πλέον Very happy ) σε τέτοιες περιπτώσεις... Wink Το θέμα είναι αν αξίζει να κάνεις κάτι για το οποίο τα οφέλη είναι πολύ λίγα... Wink Ειδικά σε μοτέρια όπως τα 1.1 και τα 1.4 που έχουμε... Rolling eyes Εγώ πάντως θα προτιμούσα να πάρω ένα 1.6 και να το αφήσω έτσι όπως είναι... χωρίς προγράμματα και "χακεριές" Laughing
Δύσκολοι οι καιροί για... πρίγκηπες!!! Shocked LaughingLaughingLaughingLaughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
FRAPEOLE (ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ)
Μέλος
Μέλος


S2000/206 1,6 16V XS

Ένταξη: 19 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 20:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος και ουσιαστικος θα αναφερω πως σε 206 με προγραμμα εχω δει καταναλωση 12,8ι/100χμ πραγμα που για να πω την αληθεια με αποθαρυνει αρκετα απο τις μελοντικες ιδεες που ειχα για εκκεντροφορους SAXO VTS[μου ειπαν οτι δουλευουν καλυτερα απο του 106 Exclamation Question ] και προγραμμα................. Γιαννη αμα μπορεσεις μαθε για το 206 που το πηγε στην GENESIS τη καιει Question ............... Τα παραπανω για τους εκκεντροφορους τα εμαθα απο τον ΧΟΧΟΛΗ στην Β.ΟΛΓΑΣ οπου ειχε και ενα206CUP εκει μπροστα........Αυτος το εφτιαξε Question ...........Αναρωτιεμαι ποσο καταναλωση εχουν τα 1,1-1,4-2,0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 04:03:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

FRAPEOLE έγραψε:
...πραγμα που για να πω την αληθεια με αποθαρυνει αρκετα απο τις μελοντικες ιδεες που ειχα για εκκεντροφορους SAXO VTS[μου ειπαν οτι δουλευουν καλυτερα απο του 106...


Και τί διαφορά μπορεί να έχουν οι εκκεντροφόροι από VTS σε σχέση με του Rallye; Δεν είναι ακριβώς οι ίδιοι;

------

Με οικονομία στο γκάζι έχω κατέβει έως 8,3λτ/100χλμ και με πολύ γκάζι έχω φτάσει μέχρι και 12,5λτ/100χλμ με μέτρηση κατανάλωσης 25λίτρων (οικονόμετρο δεν έχω). Είναι ευνόητο ότι με τσίτα γκάζια (πχ συνθήκες πίστας) η κατανάλωση ανεβαίνει αρκετά ακόμη. Στην καθημερινή μου χρήση παίζω μεταξύ 9,5 και 11λτ/100χλμ. Υπ'όψιν ότι σαν οδηγός ανήκω στα "βαριά ποδάρια" από τότε που πρωτοάρχισα να οδηγώ. Συνήθισα να πατάω λίγο παραπάνω γκάζι από ότι συνήθως χρειάζεται (γι αυτό και τρώω νωρίς τα τακάκια μου 11000-13000χλμ).
Η παραγωγή έργου έχει άμεση σχέση με την κατανάλωση. Με τέρμα γκάζι ο 14άρης κινητήρας με τα 75-78PS είναι φυσιολογικό να καίει περισσότερο από τον 1.6 σε ανάλογες συνθήκες που θα βγάλει 110-118PS. Στο ρελαντί επίσης τα λίγα κυβικά καίνε λιγότερο καύσιμο αφού ο ίδιος ο κινητήρας για να παραμείνει απλώς σε λειτουργία (ρελαντί) απαιτεί καύσιμο ανάλογο με τον χώρο καύσης. Γι αυτό και για τους περισσότερους από μας που κινούμαστε κυρίως στην πόλη είναι λογικό ένας 14άρης να καίει λιγότερο από έναν 16άρη.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 20:26:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ασ μην αναφερθω σε θέμα κατανάλωσης... ΕΙΔΙΚΑ μεσα στην πολη.....

Πάνω απο 15-16lt/100km λόγω ρελαντι στισ 1200rpm.... και στα γκαζια.... κανα 13-15 πρέπει να το εχω.... οικονιμικα τώρα οταν το ταξλίδεπσα... υπολόγισα κάπου 9,5λτ/100χλμ




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 22:46:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Η παραγωγή έργου έχει άμεση σχέση με την κατανάλωση. Με τέρμα γκάζι ο 14άρης κινητήρας με τα 75-78PS είναι φυσιολογικό να καίει περισσότερο από τον 1.6 σε ανάλογες συνθήκες που θα βγάλει 110-118PS. Στο ρελαντί επίσης τα λίγα κυβικά καίνε λιγότερο καύσιμο αφού ο ίδιος ο κινητήρας για να παραμείνει απλώς σε λειτουργία (ρελαντί) απαιτεί καύσιμο ανάλογο με τον χώρο καύσης. Γι αυτό και για τους περισσότερους από μας που κινούμαστε κυρίως στην πόλη είναι λογικό ένας 14άρης να καίει λιγότερο από έναν 16άρη.


Η κατανάλωση εξαρτάται, μεταξύ άλλων, από τις στροφές του κινητήρα.
Έτσι όταν όταν το αυτοκίνητό μας έχει 140km/h με 5η σημαίνει ότι ο κινητήρας δουλεύει στις 4.000rpm.
Στο 1.400 οι στροφές με 5η και 140km/h λογικά πρέπει να είναι υψηλότερες. Αυτό συνεπάγεται και αυξημένη κατανάλωση...

Μια φορά (στο Auto motor Sport) είχαν κάνει τεστ σε δύο αυτοκίνητα : Ένα Nissan Micra 1.0i και ένα Alfa Romeo 3.0i 156 (νομίζω) τα βάλανε να τρέχουν συνεχώς για ένα χρονικό διάστημα με 140km/h. Στο τέλος το Micra είχε ξοδέψει αρκετά περισσότερο καύσιμο προκειμένου να αναταπεξέλθει στην δοκιμασία... (τα 140km/h ήταν κάτι λιγότερο από την τελική του ταχύτητα)


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 03:21:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Μια φορά (στο Auto motor Sport) είχαν κάνει τεστ σε δύο αυτοκίνητα : Ένα Nissan Micra 1.0i και ένα Alfa Romeo 3.0i 156 (νομίζω) τα βάλανε να τρέχουν συνεχώς για ένα χρονικό διάστημα με 140km/h. Στο τέλος το Micra είχε ξοδέψει αρκετά περισσότερο καύσιμο προκειμένου να αναταπεξέλθει στην δοκιμασία... (τα 140km/h ήταν κάτι λιγότερο από την τελική του ταχύτητα)


Αποκαλυπτικό! Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 09:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα μονο με σκουπες και εξατμισεις δεν ανεβαινει η καταναλωση γιατι πολυ απλα δεν πειραζεις βενζινες.Στου Λαζου που βαλαμε τον εγκεφαλο της PEUGEOTSPORT χωρια που δεν κραταγε ρελαντι μεχρι να ζεσταθει,εκαιγε παρα πολυ δεδομενου οτι πχ σε κατηφορα οταν αφηναμε γκαζι με 5 ταχυτητα πχ ολα τα αμαξια σκανε 1-2 φορες και σταματανε,αυτο εσκαγε συνεχεια χωρις να πατας ψιλογκαζιες.Ολα αυτα απο μονο του δεδομενου οτι και στα ασε ο εγκεφαλος ριχνει βενζινα με τον κουβα μεσα.Δεν μιλαω για του Γκαλφα γιατι αυτος με τον εγκεφαλο και το κοντοτερο διαφορικο εφτασε σε επιπεδα IMPREZA STI και EVO να καιει.Παντως ειναι φυσικο να αυξανετε η καταναλωση σε τετοιες μετατροπες.Δεν γινετε να τα εχουμε ολα δικα μας.Στο κατω κατω αν δεν δωσεις ΄΄φαι΄΄στην αρκουδα δεν χορευει Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 12:24:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Δεν μιλαω για του Γκαλφα γιατι αυτος με τον εγκεφαλο και το κοντοτερο διαφορικο εφτασε σε επιπεδα IMPREZA STI και EVO να καιει.Παντως ειναι φυσικο να αυξανετε η καταναλωση σε τετοιες μετατροπες.Δεν γινετε να τα εχουμε ολα δικα μας.Στο κατω κατω αν δεν δωσεις ΄΄φαι΄΄στην αρκουδα δεν χορευει Wink


άστα... αφού έχω σταματήσει να βάζω 98αρα βενζίνα τώρα πια... το τι καιει με το ρελαντι δε λέγεται... 98αρα βάζω μόνο για ταξίδια...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 12:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Δεν μιλαω για του Γκαλφα γιατι αυτος με τον εγκεφαλο και το κοντοτερο διαφορικο εφτασε σε επιπεδα IMPREZA STI και EVO να καιει.Παντως ειναι φυσικο να αυξανετε η καταναλωση σε τετοιες μετατροπες.Δεν γινετε να τα εχουμε ολα δικα μας.Στο κατω κατω αν δεν δωσεις ΄΄φαι΄΄στην αρκουδα δεν χορευει Wink


άστα... αφού έχω σταματήσει να βάζω 98αρα βενζίνα τώρα πια... το τι καιει με το ρελαντι δε λέγεται... 98αρα βάζω μόνο για ταξίδια...



Δεν εχεις αναγκη εσυ.Δεν σε φοβαμαι Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 15:46:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοντό διαφωρικό αν θέλω να βάλω θα βάλω το διαφωρικό του 1.1;
Ξερετε διαφορα τιμής από καινούριο και μεταχειρισμένο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2003, 16:38:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jongou έγραψε:
Κοντό διαφωρικό αν θέλω να βάλω θα βάλω το διαφωρικό του 1.1;
Ξερετε διαφορα τιμής από καινούριο και μεταχειρισμένο;


Μονο κορωνοπηνιο θα αλλαξεις.Πλανητες-δορυφορους αν βαλεις απο 1.100 θα το παρεις στο χερι οπως ο Γκαλφας Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Νοέ 2003, 23:13:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Jongou έγραψε:
Κοντό διαφωρικό αν θέλω να βάλω θα βάλω το διαφωρικό του 1.1;
Ξερετε διαφορα τιμής από καινούριο και μεταχειρισμένο;


Μονο κορωνοπηνιο θα αλλαξεις.Πλανητες-δορυφορους αν βαλεις απο 1.100 θα το παρεις στο χερι οπως ο Γκαλφας Laughing



Κάτσε δεν ειναι ο μόνος... ετοιμάζομαι και εγώ μου φένεται.....




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2003, 19:45:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Jongou έγραψε:
Κοντό διαφωρικό αν θέλω να βάλω θα βάλω το διαφωρικό του 1.1;
Ξερετε διαφορα τιμής από καινούριο και μεταχειρισμένο;


Μονο κορωνοπηνιο θα αλλαξεις.Πλανητες-δορυφορους αν βαλεις απο 1.100 θα το παρεις στο χερι οπως ο Γκαλφας Laughing



Κάτσε δεν ειναι ο μόνος... ετοιμάζομαι και εγώ μου φένεται.....


Γιατι Νικολα Question Το ιδιο κανατε και εσεις Question Μα ειναι καθαρα χαζο το να κρατησεις και τους πλανητες-δορυφορους απο το 1100.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2003, 21:02:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:

Κάτσε δεν ειναι ο μόνος... ετοιμάζομαι και εγώ μου φένεται.....


τουλάχιστο εσένα σε προειδοποίησε και κάποιος... εγώ πήγα ξεβράκωτος...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2003, 10:59:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
PoLiThS έγραψε:

Κάτσε δεν ειναι ο μόνος... ετοιμάζομαι και εγώ μου φένεται.....


τουλάχιστο εσένα σε προειδοποίησε και κάποιος... εγώ πήγα ξεβράκωτος...


Τυχερος εισουνα που πηρες και τον αγωνα στην Κοζανη.

Και σου ειπα μην ξεβρακωνεσε............Δεν με ακουγες Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2003, 03:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:


Τυχερος εισουνα που πηρες και τον αγωνα στην Κοζανη.

Και σου ειπα μην ξεβρακωνεσε............Δεν με ακουγες Laughing Laughing Laughing


ναι, θα έχω να λέω ότι πήρα και αγώνα με ραγισμένα γρανάζια... Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 11:49:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερε μεγαλε Γκαλφααααααα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
FRAPEOLE (ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ)
Μέλος
Μέλος


S2000/206 1,6 16V XS

Ένταξη: 19 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2003, 15:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνα με τον υπολογιστη ταξιδιου με τη φιλτροχοανη της Green η καταναλωση αυξηθηκε 0,3-0,5 Ι/100χλμ

Η παραπανω τιμη σε σχεση με το ελευθερο φιλτρο της ΚΝ-

Με μαμα εισαγωγη δεν θυμαμαι τι γινοταν Question


ROTAX 125-και τα μυαλα.......................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2003, 16:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταναλωση...μειζον θεμα!!! Η χαμηλοτερη καταναλωση που μπορουμε να πετυχουμε ειναι οταν το αυτοκινητο ειναι "μαμα"!!! Καθε μικρη μετατροπη (ακομα και βελτιωτικο φιλτρο στο "κουτι") αυξανουν την καταναλωση...Και ειναι λογικο καθως ο μονος τροπος να αποδιδει καλυτερα ενα μοτερ ειναι περισσοτερη βενζινη στο θαλαμο καυσης!!! Με το φιλτρακι π.χ. αυξανεται η ποσοτητα του αερα στο θαλαμο καυσης και ο εγκεφαλος δινει αμεσως εντολη για αυξηση της ποσοτητας βενζινης ωστε να "δημιουργηθει" το ιδανικο μειγμα...Αλλος ενας παραγοντας ειναι ο τροπος οδηγησης!!!Οδηγώντας την ΒΜW(2λιτρο 24ν μοτερ) του πατερα μου σε εθνικη με ταχυτητες γυρω στα 150-170 ο δεικτης καταναλωσης εγραφε γυρω στα 10,5λl/100km!!! Οταν εβαλα το cruise control στα, περιπου, 160 η καταναλωση "επεσε" σταδιακα στα 9,6λ/100km!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2531s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on