PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΜΙΑΞΟΝΙΟ 307

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΓΙΑΝΝΗΣ 307 (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307

Ένταξη: 21 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 11:25:18    Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΜΙΑΞΟΝΙΟ 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες πήγα και πέρασα το 307 από ένα ιδ. κτεο. Μετά που έφυγα στο δρόμο διαπίστωσα ότι μπροστά στους τροχούς έκανε ένα ψιλοκοσκίνισμα στα 80 με 85 χιλ.να σημειώσω πριν περάσω κτεο δεν το έκανε. την ίδια μέρα το πήγα σε συνεργείο για να δω τι γίνεται. Μετά από ένα τεστ που έκανε και ο μάστορας μου είπε ότι όντος το αμάξι τρέμει. Τέλος πάντων μετά από έλεγχο που έκανε διαπίστωσε ότι ήταν το ημιαξονιο και θελει αλλαγή και πιθανών η ζημιά να έγινε στο κτεο. Τελικά ξερή κανείς τι άλλο μπορεί να το προκάλεσε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 11:46:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ζυγοσταθμιση??? Wink


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 14:53:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mαλλον απο το κοπανημα στο αμορτισερομετρο...αλλα δεν φταιει το κτεο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΓΙΑΝΝΗΣ 307 (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307

Ένταξη: 21 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 15:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρόμοιο πρόβλημα δημιουργήθηκε και σε ένα γνωστό μου σε ένα Mercedes A140 στο ίδιο κτεο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 18:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν τα ημιαξόνια είναι έτοιμα να σπάσουν, δεν φταίει το ΚΤΕΟ.


Κατά τα άλλα, μήπως έφυγαν τίποτα βαρίδια από τις ζάντες απλά;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούλ 2011, 18:33:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτός απο ζυγοστάθμιση, πως μπορεί ένα χαλασμένο ημιαξόνιο να προκαλεί τρέμουλο??? Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΑΝΝΗΣ 307 (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307

Ένταξη: 21 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούλ 2011, 12:49:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά ήταν το αριστερό ημιαξόνιο χαλασμένο και το άλλαξα και πιθανών να το πίεσε αρκετά στο κτεο μου είπε ο μάστορας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούλ 2011, 17:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι σου εξήγησε πως μπορεί να πιεστεί ένα ημιαξόνιο στο ΚΤΕΟ? Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούλ 2011, 17:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εκτός απο ζυγοστάθμιση, πως μπορεί ένα χαλασμένο ημιαξόνιο να προκαλεί τρέμουλο??? Rolling eyes

Κι όμως μου'χει συμβεί κι εμένα στο agila b της μάνας μου.

Είχε χαλασμένο ημιαξόνιο και απ'τα 80 μέχρι τα 100 περίπου κατά την επιτάχυνση έκανε ένα έντονο τρέμουλο σαν να ήταν κάποιο λάστιχο στραβό.
Αν άφηνες το γκάζι, το τρέμουλο σχεδόν εξαφανιζόταν, αν το ξαναπάταγες στις ταχύτητες αυτές ξαναεμφανιζόταν.

Μετά από πολλές ζυγοσταθμίσεις και δοκιμή με άλλα ζαντολάστιχα, όπου και συνέχιζε να υπάρχει το πρόβλημα, αλλάχτηκε ημιαξόνιο και μπιλιοφόρος και από τότε όλα οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1728s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on