PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θόρυβος σασμαν

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
astanapane 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Ιούλ 2011, 23:39:19    Θέμα δημοσίευσης: Θόρυβος σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παλικάρια,
όταν βάζω μπρος το αμάξι, ένα 106, ακούγεται ένας θόρυβος στο σασμαν, ενα "γρρρρρ", όταν πατάω συμπλέκτη σταματάει ή όταν κάνω κάποια απόσταση και ζεσταθεί πάλι σταματάει. Δίσκο-πλατω ρουλεμαν άλλαξα πριν 4000 χηλιόμετρα. Ένας μου είπε ότι είναι το ρουλεμαν. Έχεις κανείς καμιά ιδέα;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 02:28:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το'χω παρατηρήσει κι εγώ στο δικό μου. Όταν βάζω μπρος, ακούγεται ένα πολύ σιγανό κροτάλισμα, όπου εξαφανίζεται αν πατήσω συμπλέκτη. Μετά από λίγο και όταν ξεκινήσω να οδηγώ, δεν το ακούω, είτε επειδή εξαφανίζεται, είτε επειδή της φασαρίας δε μπορώ να το ακούσω. Δεν έχω ιδέα τι είναι. Ωστόσο, δεν παρατήρησα να αλλάζει κάτι στο αμάξι πχ στο συμπλέκτη, στη συμπεριφορά κτλ. Κι εγώ το πήρα χαμπάρι πριν λίγο καιρό, δεν ξέρω αν υπήρχε και πιο παλιά και δεν το είχα προσέξει καν. Εύχομαι να μην είναι τίποτα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 02:31:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως εχουμε γραψει πολλακις εδω μεσα ειναι το ρουλεμαν που καινουριο και αν βαλεις, παλι θα ακουγεται. Το ιδιο εγινε και στο δικο μου. Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 02:50:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1

και βάζω στοιχημα οτι εχεις valeo! Thumb Down Thumb Down

next time κατι αλλο, πχ LUK

Μην ασχολεισαι, αν ειναι αυτο δεν προκειται να σε αφησει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
astanapane 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 08:12:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι valeo είναι Embarassed
αυτο που με ενδιαφέρη είναι να μην με αφήσει... ευχαριστώ πάρα πολύ παίδες να 'στε καλά Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 09:39:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα αφού δεν υπάρχει ανησυχία, περιμένουμε να έρθει η ώρα της αλλαγής και απλά αντικαθιστούμε τα Valeo με LUK. Laughing Μάλιστα...Καλά, μπορεί ξαφνικά να αρχίσει ο θόρυβος; Anyway. Ευτυχώς που δεν μας βγήκε καπέλο και γι'αυτό, τα έξοδα τρέχουν. Sad


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 11:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ετσι οπως τα λενε τα παιδια, κα ισε μενα το ιδιο, ξαφνικα ηρθε, ξαφνικα σταματησε παλι... και καμια φορα επανέρχεται στο ασχετο... Valeo rulez!! Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
astanapane 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 12:40:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ και πάλι παιδιά βοηθάει πολύ το forum τελικά Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0963s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on