PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207-Τοποθέτηση ηλεκ/νικού μπαρομέτρου χωρίς αντάπτορα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Ιούλ 2011, 19:34:30    Θέμα δημοσίευσης: 207-Τοποθέτηση ηλεκ/νικού μπαρομέτρου χωρίς αντάπτορα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοποθετήθηκε λοιπόν το εν λόγω μπρόμετρο χωρίς την προσθήκη του γνωστού αποστάτη.
Σημειώνεται ότι η συγκεκριμένη μετατροπή μπορεί να γίνει μόνο σε όσους έχουν αφαιρέσει τις αναθυμιάσεις απο την πολλαπλή και έχουν τοποθετήσει τη γνωστή τάπα της Peugeot που φαράει ο ΤΗΡ200, καθώς πάνω σε αυτή την τάπα τοποθετούμε το ρακοράκι για να κλέψουμε την πίεση που θα διαβάσει ο map του μπαρομέτρου.


Εδώ τα εξαρτήματα που χρησιμοποιήσαμε.

Παράγγειλα διάφορα ρακοράκια καθώς δεν ήξερα τη διάμετρο απο το σωληνάκι του μπαρομέτρου, ούτε τι θα ταιριαζε πάνω στην τάπα.
Τα ρακοράκια είναι για χρήση πεπιεσμένου αέρα και τοποθετείται και ασφαλίζει το σωληνάκι με μια κίνηση.
Τελικά το σωληνάκι είναι 6mm και χρησιμοποίησα το μικρότερο σε διάμετρο σπειρώματος ρακόρ, και συγκεκριμένα αυτό.

Η τάπα τρυπήθηκε με τρυπάνι 8mm και το ρακορ έσφυξε πολύ καλά, με την προσθήκη ταινίας τεφλόν.


Το σωληνάκι τοποθετήθηκε στο ρακόρ και η τάπα στην θέση της στην πολλαπλή.




Η συνέχεια είναι γνωστή, το καλώδιο πέρασε απο την αναμονή πίσω απο το ντουλαπάκι (αφού αφαιρέθηκε το ντουλαπάκι) και έφτασε μέχρι το αριστερό άκρο του ταμπλό.
Δυστυχώς το καλώδιο ήταν τόσο κοντό ώστε με το ζόρι να βγει στο χώρο του κινητήρα και να μπει ο map, ενώ μετά συνέχισε σωληνάκι μέχρι την πολλαπλή.


Το μπαρόμετρο συνδέθηκε κατάλληλα στην ασφαλειοθήκη, ενώ για τον φωτισμό (dimmer) συνδέθηκε στον φωτισμό του αναπτήρα.
Εδώ το τελικό αποτέλεσμα.


Το μπαρόμετρο λειτουργεί άψογα με πολύ καλή απόκριση, και συμφωνεί απόλυτα με τα νούμερα του εγκεφάλου (απο scangauge) καθώς και με τις τιμές που αναμένονταν λόγω προγράμματος!
Thumb right



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2011, 07:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπραβο μπραβοο

σε ευχαριστουμε !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 16:16:12    Θέμα δημοσίευσης: αναλογικο μπαρομετρο χωρις ανταπτορα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα λοιπον μετα απο 2 μερες ασχολίας με το αυτοκινητο και με την πολυ μεγαλη βοηθεια απο τον μακη που τον ευχαριστω παρα πολυ ! εβαλα το μπαρομετρο μου( αναλογικο ) με τον τροπο που λεει ο μακης μονο που εγω περασα τον σωλήνα μεχρι την καμπίνα να μερικες φωτο και ενα μικρο βιντεο απο το μπαρομετρο .







και το βιντεο : http://www.youtube.com/watch?v=gkrmILgePaI&feature=youtu.be

σε ευχαριστω και παλι μακη !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nOkpos στις Παρ 20 Ιαν 2012, 23:25:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Ιαν 2012, 17:16:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα εκατσε Δημητρη με γειες! και φαινεται να εχει και και το σωστο πορτοκαλι χρώμα των οργάνων. (το δικο μου έχει κόκκινο).
Θα σε συμβουλευα παντως για κατι ασχετο, να εβαζες το gps στο παρθυρακι της πορτας (δες το δικο μου), αν παίρνει τέτοια κληση η βάση του, το έχουμε αρκετοι έτσι, γιατι εκει πρεπει να σου κόβει πολυ απο ορατότητα.
Thumb right



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2012, 19:29:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εν λόγω μπαρόμετρο δεν είναι αυτό που έχεις Μάκη? Αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 70κάτι€ δεν το πουλούσε? Τώρα που ψάχνω να πάρω κ εγώ τι τον έπιασε κ το έχει 700κάτι€? Γνωρίζει κανείς?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2012, 19:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

piratee έγραψε:
Το εν λόγω μπαρόμετρο δεν είναι αυτό που έχεις Μάκη? Αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 70κάτι€ δεν το πουλούσε? Τώρα που ψάχνω να πάρω κ εγώ τι τον έπιασε κ το έχει 700κάτι€? Γνωρίζει κανείς?

Κοίταξε, η αλήθεια είναι οτι το συγκεκριμενο μπαρόμετρο, δεν το ξαναβρήκα στην τιμή που το πήρα τότε (30€), μάλλον ήταν ευκαρία. Βέβαια πολύ περίεργη η τόσο μεγάλη διαφορά τιμής. Δεν ξέρω αν παίζει θέμα μαϊμουδιάς ή όχι, αλλα το δικό μου δουλεύει ακόμη μια χαρά. Εχεις ακόμη επιλογές πάντως:
http://www.ebay.com/itm/52mm-2inch-Depo-Racing-Electric-Boost-gauge-green-red-blue-/270954355749?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3f16235c25&vxp=mtr
Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2012, 20:14:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To πιο πιθανό είναι να έχει γίνει τυπογραφικό λάθος και να πρόσθεσαν ακόμα ένα μηδενικό.... Δεν γίνεται να κάνει ένα μπαρόμετρο 600 λίρες.... δηλαδή οι τουρμπίνες πόσο έπρεπε να κάνουν.......?


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2012, 22:38:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε βασιλη επειδη εχω παρει το ιδιο μπαρομετρο με αυτο που θες πριν κανα χρονο και το ειχε 600 λιρες επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε οτι το εχει σε αυτη την τιμη επειδη του εχουν τελειωσει και δεν εχει στοκ. μολις παραλαβει θα το ξανα βαλει στην κανονικη του τιμη !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2012, 22:47:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsaras... έγραψε:
φιλε βασιλη επειδη εχω παρει το ιδιο μπαρομετρο με αυτο που θες πριν κανα χρονο και το ειχε 600 λιρες επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε οτι το εχει σε αυτη την τιμη επειδη του εχουν τελειωσει και δεν εχει στοκ. μολις παραλαβει θα το ξανα βαλει στην κανονικη του τιμη !

Απλα αν βρεθει κ κανας χαζος και δωσει 600 λίρες, δε θα τον χαλασει να αγοράσει ένα κ να του το στείλει!! Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Οκτ 2012, 09:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok. Ευχαριστώ παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Οκτ 2012, 09:57:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οριστε κοσμε Wink http://www.ebay.com/itm/60MM-DEPO-RACING-TURBO-BOOST-PRESSURE-GAUGE-PEAK-WARN-/220730380163?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item33648e4f83

Το 60αρι να παρεις,οχι το 52αρι


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2013, 23:45:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια,μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ξεκουμπωσω τις δυο φισες(φως-airbag) που υπαρχουν στο ντουλαπακι ετσι ωστε να το βγαλω??
δεν μπορω να τις φτασω με τιποτα!! Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2013, 14:01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nightmare έγραψε:
ρε παιδια,μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ξεκουμπωσω τις δυο φισες(φως-airbag) που υπαρχουν στο ντουλαπακι ετσι ωστε να το βγαλω??
δεν μπορω να τις φτασω με τιποτα!! Mad



Μια βοηθεια βρε παιδια!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2013, 15:38:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nightmare έγραψε:
nightmare έγραψε:
ρε παιδια,μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ξεκουμπωσω τις δυο φισες(φως-airbag) που υπαρχουν στο ντουλαπακι ετσι ωστε να το βγαλω??
δεν μπορω να τις φτασω με τιποτα!! Mad



Μια βοηθεια βρε παιδια!!


Κόβεις τα καλώδια με ένα καλό κοφτάκι και μετά τα στρίβεις μεταξύ τους. Βάζεις και λίγο μονωτική και είσαι άρχοντας...

Cool Cool

Πέραν της πλάκας λογικά θα είναι κουμπωτό όπως τα υπόλοιπα φυσάκια του αυτοκινήτου.. πιέζεις την ασφάλεια με ένα πλακέ μικρό κατσαβιδάκι και τραβάς


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2013, 16:30:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κουμπωτα ειναι,απλως δεν μπορω να τα φτασω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 14:05:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ΣΟΣ!!!

ποιο καλωδιο ειναι το φως του αναπτηρα???

δοκιμασα το μωβ αλλα δεν μου αλλαζει τον φωτισμο του οργανου,το ριχνει λιγο σε ενταση αλλα δεν το κανει κοκκινο!

SOS!!!HELP PLEASE!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 18:50:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ακριβως θελεις να κανεις?Δεν εχω καταλαβει ακομη.. Confused


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 19:33:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το οργανακι θελει 12V σταθερο για να λειτουργει,συν 12v για τον λευκο φωτισμο.
αν θελεις να αλλαζει ο φωτισμος πρεπει να του δωσεις αλλα 12V οταν αναβεις τα φωτα.ετσι πηρα ρευμα απο το φως του αναπτηρα αλλα κατι γινεται κ δεν μου αλλαζει τον φωτισμο.απλως μου ριχνει λιγο την ενταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 19:55:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που περιγράφεις είναι κανονική λειτουργία dimmer, έτσι κάνει το depo μου όταν ανάβουν τα φώτα. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ίδια λειτουργία και το δικό σου Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 12:10:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακη, το οργανακι ειναι με 2 φωτισμους.
ενα για την μερα κ ενα για το βραδυ.
κανονικα οταν του δωσεις +12v,δλδ αναβεις τα φωτα, πρεπει ο φωτισμος να γυριζει σε κοκκινο.

ετσι δεν ειναι κ το δικο σου??

μηπως θυμασαι ποιο καλωδιο του αναπτηρα ειναι το φως??

ειχα διαβασει οτι ο αναπτηρας εχει 3 καλωδια αλλα ο δικος μου εχει 4 Razz

κιτρινοπρασινο=γη
μωβ=φως
κ το αλλο ρευμα

ελα ομως που ο δικος μου εχει 2 μωβ,ενα λεπτο κ ενα χοντρο καλωδιο.

οταν το συνδεσα με το "χοντρο" μωβ δεν εκανε τιποτα.
με το "λεπτο" μωβ εκανε μονο αυτο που περιεγραψα κ νωριτερα,δλδ εριχνε ενα κλικ την ενταση του φωτισμου του οργανου.

μια ακομα παρατηρηση...σε ενα απο τα πειραματα που εκανα διαπιστωσα οτι τον φωτισμο μπορω να τον αλλαξω μεσω του "control" χωρις να επηρεαζεται αν εχω συνδεσει τα +12V.
απο οτι καταλαβαινω ομως αυτη η επιλογη ειναι για την επιλογη του μονιμου φωτισμου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,353s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on