PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αισθηση Ιαπονεζικου λεβιε σε 206??
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 09:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Αισθηση Ιαπονεζικου λεβιε σε 206?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα!

Εχω διαβασει εδω μεσα απειρα ποστ για την αθλια αισθηση του λεβιε στα 206 (και γενικοτερα στα πεζο) . Ειναι γνωστο οτι ο λεβιες παιζει δεξια αριστερα σαν χαρχαλο, οτι οι αποστασεις στις ταχυτητες ειναι τεραστιες και η αισθηση οταν τις βαζεις πολυ ελαφρια και ασαφής.. Confused

Προσπαθουμε με ποιο ενισχημενες και βαριες ντιζες και με quickshift (τα γνωστα απο το group buy που ειναι σαν αυτακια) να διορθώσουμε την καταστασα. Μπηκα στο αμαξι του STeve, που τα φοραει ολα αυτα..

Απογοητεύτηκα.. περιμενα να πιασω εναν λεβιέ που να πλησιαζει σε αισθηση κατι απο VW , κατι απο honda... Confused Rolling eyes μπααα....
Και ο Νικος που τον ειδε μου ειπε το ιδιο. βελτιομενος μεν με ολα αυτα που εχει απο τον κανονικο λεβιε αλλα οι διαδρομες ηταν ακομα μεγαλες, ο λεβιες εδειχνε να μην εχει ξεκαθαρες διαδρομες για τις ταχυτητες και η χαλαρη αισθηση παρεμενε απλος ηταν ποιο βαρυς λογο ενισχημενης ντιζας...


ΕΚει που ειχα παρετηθει απο την ελπιδα οτι θα εχω ποτε αξιολογο λεβιε εκανα απο τυχη μια παραγγελια απο ebay... Περισσοτερο λογο εμφανησης το παρειγγειλα καθοτι ειχα στο μυαλο μου να κανω ενα project που θα φαινοταν η βαση του λεβιε...



http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320631857679&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Λοιπον... ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!! ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ!! Shocked Very happy

καταρχας φωτος θα βαλω αργοτερα, και να αναφερω οτι η τοποθετηση του δεν ειναι τοσο ευκολη οσο λεει ο πωλητης, θελει σηκομα και το αμαξι για την καλυτερη δυνατη τοποθετηση-ρυθμιση του quickshift.

ΛΟΙΠΟΝ , ο υπαρχον λεβιες εχει μια πλαστικη μπιλια κατω απο το δερματινο καλυμα η οποια ειναι σφηνομενη μεσα σε μια πλαστικη εσοχη-υποδοχη. Οπως υποψιαζεστε πλαστικο με πλαστικο δεν κανουν και την καλύτερη επαφη , και μετα απο ελαχιστη χρηση φαγωνοται, ετσι δημιουργειται το παιξημο του λεβιε αν και απο οσο καταλαβα ετσι οπως κουμπώνει και καινουριο να ειναι το αμαξι παλι παιζει η πλαστικη μπιλια μεσα στην βαση και αρα ο λεβιες ειναι χαρχαλο απο την αρχη..

Με την παραπανω μεταλική βαση η μπιλια ειναι μεταλο μεσα σε βαση μεταλου οποτε η αισθηση ειναι ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ και φυσικα δεν παιζει ο λεβιες ουτε χιλιοστο! ΚΑΛα αν κανετε και σωστη ρυθμιση στο υψος που θα σφιξετε τον λεβιε και λειτουργησει σωστα το quickshift μιλαμε οτι μου θυμησε τον λεβιε απο το s2000 του φιλου μου, αλλαγες σε χιλιοστα και παντου ο λεβιες στηβαρος και συγκεκριμενος. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον μαμα... ΑΛΛΟ ΣΑΣΜΑΝ ΛΕΜΕ!! Very happy

να αναφερω οτι το σφηξημο των 2 βασεων που εχει (μπαινουν πανω και κατω απο την μπιλια της βασης για να κρατανε σταθερα την ρυθμιση υψος του λεβιε) γινεται με 2 μμικρουλες βιδες αλεν που εχουνε αλλα για μενα αυτο δεν ηταν αρκετο καθοτι αυτες χαλαρωνουν αποσο καταλαβα, και ετσι αυριο εχω ραντεβου να παω να του τραβηξη 2 γαζια , ενα πανω ενα κατω για να εχω το κεφαλι μου σιγουρο οτι σε καρφωτες αλλαγες δεν θα βιθηστει κανενας λεβιες στο πατωμα... Razz

παιδια δεν το συζηταω , για μενα ειναι απο τις καλυτερες μετατροπες που μπορειτε να κανετε, ουτε ντιζες ουτε μαλ***ες.. αυτο και τελος.
Σκεφτειτε οτι εχω παραγγειλει και ενυσχημενες ντιζες, που αποσο λετε και αυτες βελτιωνουν την αισθηση ,ε μετα μιλαμε για ισαξιο λεβιε με HONDA!! Very happy

Η τιμή ειναι 55λιρες αποσο βλεπω , ανεβασε την τιμη χθες, εμενα μου το πουλησε 39 + μεταφορικα...

Καντε group buy να σωθειτε!! Very happy


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 09:50:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεγειες! Αν πραγματικα κανει την ασθηση του κιβωτιου σε peugeot σαν απο honda, τοτε μιλαμε για τρελη αναβαθμιση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 09:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια δεν υπάρχει... θα περασω βολτα απο Steve και Νικο να το δουνε και θα σας πουνε και αυτοι...

βαζουμε μετα και ενα καγκουρικο τετοιο...
και μιλαμε για λεβιε απο κιτ... Razz Very happy
http://www.youtube.com/watch?v=WE-khpBaEZk&feature=related


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 10:00:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing
Τελικα ολοι Honda θελουν εδωμεσα... Cool

Μεγειες!!
Περιμενουμε φωτο. Wink


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 10:15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Laughing Laughing Laughing
Τελικα ολοι Honda θελουν εδωμεσα... Cool

Μεγειες!!
Περιμενουμε φωτο. Wink


Θελαμε ενα hOnda S2000.... αλλα με τα νεα τελη κυκλοφοριας και τα τεκμηρια... αρχ**ια θα παρουμε...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 11:51:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα ειναι φοβερο πως ενα μελος (ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ) μπορει και επηρεαζει ενα ολοκληρο φορουμ.
Τοσο επι εποχης 206 οσο και επι εποχης honda.
Ξαφνικα ολοι επιθυμουν s2000.
Ευγε αγορι μου.Χαιρομαι που εχουμε βρεθει απο κοντα.

Στα του λεβιε βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι σαν εικονα.
Σαν αισθηση δεν εχουμε λογο να μην σε πιστεψουμε.
Καλοριζικο και να το χαρεις.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 11:54:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Τελικα ειναι φοβερο πως ενα μελος (ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ) μπορει και επηρεαζει ενα ολοκληρο φορουμ.
Τοσο επι εποχης 206 οσο και επι εποχης honda.
Ξαφνικα ολοι επιθυμουν s2000.
Ευγε αγορι μου.Χαιρομαι που εχουμε βρεθει απο κοντα.

Στα του λεβιε βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι σαν εικονα.
Σαν αισθηση δεν εχουμε λογο να μην σε πιστεψουμε.
Καλοριζικο και να το χαρεις.


οικονες εχω στο κινητο μου αλλα δεν εχω bluetooth εδω στην δουλεια. οταβ παω σπιτι...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μία μικρή παρατήρηση μόνο...
δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, μπορεί να λέω κ μλκιες... αλλά έχω την εντύπωση πως ο μικρός τζόγος στον λεβιέ κ γενικά η "χαλαρή-ελεύθερη" κινηση του θα πρέπει να υπάρχει λόγω των κραδασμών του κιβωτίου... (μιλώντας πάντα για ΜΑ). τώρα που το χεις ακούνητο το πάνω μην την ακούσουν από κάτω οι βέργες και οι σύνδεσμοι τους, καθώς θα τρώνε όλο το πακέτο.

για να καταλάβεις τι εννοώ... δες σε μαμά τι κίνηση κάνει ο λεβιές σε απότομα άσε-πάτα... το φαινόμενο γίνεται πιο αισθητό όταν έχει μπει κ μια βάση σασμάν κ τσιμεντώσει ακόμα περισσότερο το πράμα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:08:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος ο Άλεξ. Να ρωτήσω και εγω κατι. Αυτο το μαραφετι μπαινει κατω απο την φουσκα του λεβιε ??? Δηλαδη δεν φαινεται το παραμικρο ???

Και τελος, χρειαζεται να αλλαξουμε και ντιζες ????

Εγώ έχω quick shift και ντιζα επιλογεα αλλα δεεεεεν ακομα Cool


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikolas206gti στις Τετ 29 Ιούν 2011, 12:09:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:08:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
μία μικρή παρατήρηση μόνο...
δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, μπορεί να λέω κ μλκιες... αλλά έχω την εντύπωση πως ο μικρός τζόγος στον λεβιέ κ γενικά η "χαλαρή-ελεύθερη" κινηση του θα πρέπει να υπάρχει λόγω των κραδασμών του κιβωτίου... (μιλώντας πάντα για ΜΑ). τώρα που το χεις ακούνητο το πάνω μην την ακούσουν από κάτω οι βέργες και οι σύνδεσμοι τους, καθώς θα τρώνε όλο το πακέτο.

για να καταλάβεις τι εννοώ... δες σε μαμά τι κίνηση κάνει ο λεβιές σε απότομα άσε-πάτα... το φαινόμενο γίνεται πιο αισθητό όταν έχει μπει κ μια βάση σασμάν κ τσιμεντώσει ακόμα περισσότερο το πράμα...


εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα εμενα σε πατα ασε δεν εκανε τοσο τρανταγμα ο λεβιες.. Παρολα αυτα παντος απο χθες δεν μου εχει πεταξει ουτε μια ταχυτητα. ΕΠισης για τα ντιζακια που λες μην την ακουσουν ηδη εχω παραγγειλει ενισχημενα φουλ μεταλικα


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:25:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΡΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΔΕ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙ ΠΥΡΓΟΛΕΒΙΕ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:41:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ΡΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΔΕ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙ ΠΥΡΓΟΛΕΒΙΕ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Αν φτιαξω τετοιο συστημα οπως στην νυφη, θα θελω σασμαν καθε 2 εβδομαδες Laughing Laughing Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:42:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ΡΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΔΕ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙ ΠΥΡΓΟΛΕΒΙΕ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Μανθο στον Πυργο λεβιε που κανεις βαζεις τετοια βαση?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:45:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@νικο
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

@αλιεν
τι λεμε ρε παλικαρι μου τοσο καιρο
τοσες φοτο εχουμε ανεβασει κατα καιρους
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:47:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
@νικο
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

@αλιεν
τι λεμε ρε παλικαρι μου τοσο καιρο
τοσες φοτο εχουμε ανεβασει κατα καιρους
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



δεν το ειχα προσεξει γιατι δεν ηθελα πυργολεβιε... τον ηθελα χαμηλο τον λεβιέ!! Razz


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 12:51:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και προφανως δεν ειχες προσεξει οτι και την βαση που εβαλες την εχουμε αναφερει σαν λυση για καποιον που δεν θελει να τον σηκώσει πιο πάνω
οπως και οτι τον πυργο μπορεις να το φτιαξεις κατα βουληση σε οτι υψος θελεις (=κοντο-μεσαιο-μακρυ-30cm κλπ κλπ Laughing Laughing )

τελος πάντων...
καλες αλλαγες...

ααααα και ΒΑΛΕ κοντρα ΡΟΔΕΛΕΣ στην βαση του εγκεφαλου...
το ξαναλεω εδω για να μη λες οτι δεν το χουμε πει Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 13:10:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
και προφανως δεν ειχες προσεξει οτι και την βαση που εβαλες την εχουμε αναφερει σαν λυση για καποιον που δεν θελει να τον σηκώσει πιο πάνω
οπως και οτι τον πυργο μπορεις να το φτιαξεις κατα βουληση σε οτι υψος θελεις (=κοντο-μεσαιο-μακρυ-30cm κλπ κλπ Laughing Laughing )

τελος πάντων...
καλες αλλαγες...

ααααα και ΒΑΛΕ κοντρα ΡΟΔΕΛΕΣ στην βαση του εγκεφαλου...
το ξαναλεω εδω για να μη λες οτι δεν το χουμε πει Laughing Laughing Laughing


δεν μου λες την πανω και κατω κοντρα βαση στον λεβιε με τι τις επιασες? γιατι με τις αλενοβιδες που εχει δεν παιζει να κρατησουν ηδη χαλαρωσε η κατω...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 13:26:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα δεν εχει τετοιες βιδες
ειναι αλλαγμενος και ο λεβιες (για να ψηλωσει) και ο νεος εχει αυλάκια πάνω του και μπαίνουν κυκλικες ασφάλειες εκει και συγρατειται (και μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει σημαδι κοπωσηςχαλαρρωσης κλπ κλπ)

βαλε βιδες με κεφαλι 6γωνο για να τις σφιξεις πιο δυναμτα με κλειδι (προσεξε μην τις σπασεις) και βαλε και μια σταγονα κολλα στο σπειρωμα πριν


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 13:50:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εμενα δεν εχει τετοιες βιδες
ειναι αλλαγμενος και ο λεβιες (για να ψηλωσει) και ο νεος εχει αυλάκια πάνω του και μπαίνουν κυκλικες ασφάλειες εκει και συγρατειται (και μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει σημαδι κοπωσηςχαλαρρωσης κλπ κλπ)

βαλε βιδες με κεφαλι 6γωνο για να τις σφιξεις πιο δυναμτα με κλειδι (προσεξε μην τις σπασεις) και βαλε και μια σταγονα κολλα στο σπειρωμα πριν


αυτο σεκφτηκα εποξικη.. εχω μια που κολαει σαν πετρα...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούν 2011, 14:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ΡΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΔΕ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙ ΠΥΡΓΟΛΕΒΙΕ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Δεν θελουμε ρε φιλε ολοι πυργολεβιε!!!!!!

Ο λεβιες πρεπει να ειναι κοντα στο χειροφρενο... Laughing Laughing Laughing
Με πυργολεβιε αυτοματως θελουμε κ flyoff... Rolling eyes , οποτε... καλυτερα χαμηλα το λεβιεδακι , χωρις πολλα εξοδα τετοιες περιοδους Razz


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3611s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on