PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΟΡΟΦΗ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Ιούν 2011, 18:49:04    Θέμα δημοσίευσης: ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΟΡΟΦΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα 207cc του 2007 και χθες το απογευμα διαπιστωσα οτι δεν ανοιγει η οροφη του. Πήγα σήμερα μια βόλτα από το σερβις του καλλιανταση που ειναι κοντα στο σπιτι μου, να του ρίξουν μια ματιά, αλλά μου φανηκαν καπως ασχετοι, μεχρι που μου μπλοκαραν το πορτ μπαγκαζ οπως το κοιταζαν και το ξεμπλοκαρα μονη μου.
Τέλος πάντων, θα ήθελα να ρωτησω αν σας έχει συμβεί παρόμοια βλάβη και αν εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο συνεργειο, γιατι φοβαμαι οτι θα παει πολυ το μαλλι και περαν αυτου, να γινει και σωστη δουλεια.
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούν 2011, 10:17:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα εχω χιλιογραψει και αν κανεις μια αναζητηση για παρομοια θεματα θα το εβλεπες...


Σε προβληματα οροφης παμε στα κεντρικα στο Κηφισσο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούν 2011, 11:52:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες έψαξα αρκετά πριν κάνω νέο θέμα, δεν κατάφερα να βρω τίποτα. Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 22:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σας πω τα νέα μου:
το πήγα πράγματι πριν 10 περίπου ημέρες στη lion, με πήραν μετά από λίγες ώρες τηλέφωνο και μου είπαν ότι η ζημιά είναι πολύ μεγάλη (δεν τολμούσε στην αρχή ούτε να μου πει το ποσό) κι ότι έχουν στείλει αίτημα στη γαλλία να καλύψει τη ζημιά ή μέρος αυτής, ύψους 2.300 ευρώ!!!
Θέλει λέει αλλαγή η αντλία και κάτι άλλο που μου διαφεύγει, προφανώς θέλουν να αλλάξουν όλο το σύστημα, από ότι κατάλαβα δεν έψαξαν καν να εντοπίσουν το πρόβλημα, είναι της λογικής 'πονάει μάτι, βγάζει μάτι'.
Στη συνέχεια, αφού έστειλαν στη γαλλία το ιστορικό του αυτοκινήτου (τα προβλεπόμενα σέρβις στον καλλιαντάση), η απάντηση είναι ότι οι γάλλοι καλύπτουν το 40% των ανταλλακτικών, δηλαδή κοστουμάκι 1.400 ευρώ για εμένα.

Δεν το συζητάω ότι είναι πολλά τα χρήματα σε κάθε περίπτωση (βέβαια με την έκπτωση βελτιώθηκε η κατάσταση), όμως η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να το πάω αλλού, που ίσως δεν κάνουν σωστή δουλειά και αναγκαστώ να ξαναπάω στη lion, αυτή τη φορά χωρίς έκπτωση.

Επίσης βλέπω που γράφετε σε άλλα topic για service οροφής, κάτι που δυστυχώς δεν είχα υπόψη μου κι απ'ότι είδα δεν μου έκανε ο καλλιαντάσης όταν το πήγαινα για τα προβλεπόμενα service. Δεν θα έπρεπε να μου πουν ότι χρειάζεται να γίνει και αυτό? σιγά μην τους έλεγα όχι.

Τέλος πάντων, επειδή είμαι και της άποψης ότι δεν αξίζει να πεθαίνω για οικονομικά ζητήματα (υπάρχουν πολύ χειρότερα), λέω να πάρω την έκπτωση και να το φτιάξω στη lion, θα έχω έτσι και νέα εγγύηση για την οροφή.
Φυαικά η αξιοπιστία των peugeot έχει πέσει κατακόρυφα στα μάτια μου.

Ποιά είναι η γνώμη των παλιών?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 22:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καθότι γυναίκα θα έπρεπε να εφαρμόζεις τον πιστό κανόνα που εφαρμόζετε όλες σας όταν κάνετε shopping therapy.........ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ!

πήγαινε σε κάποιον ηλεκτρολόγο της γειτονιάς σου ή όπου αλλού σου συστήσουν και πάρε μια γνώμη κι από εκεί......




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 07:35:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι γυναίκες δεν κάνουν "έρευνα αγοράς".
Shopping Therapy κάνουν... Silly

Όσο για το πρόβλημα ας πάρει γνώμες και από άλλα συνεργεία και κανένα ηλεκτρολογείο ή κάποιο συνεργείο που να ασχολείται με οροφές/ηλιοροφές κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 09:53:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να σοβαρευτουμε Evil

Επειδη κοντευω να παρω διατριβη στο θεμα Laughing Laughing θα γραψω τι θα εκανα εγω!

Θα το πηγαινα στη lion μου. Αν μου εβγαζε κουστουμι οπως της φιλης (1400+) θα το επαιρνα το ΙΧ και θα αγοραζα τα ανταλλακτικα μονος μου ειτε απο Ελλαδα ειτε απο εξωτερικο. Για παραδειγμα η αντλια (ηλεκτρομηχανισμος) που αναφερεται αν θυμαμαι κανει μαξ 250 ευρα, ενω μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενη οροφη κομπλε με κανενα 500αρι απο κανενα τροπετο.
Μετα απο αυτο θα πηγαινα σε κανενα συνεργειο αλλο ειτε που να ασχολειται με ηλεκτροροφες ειτε σε καποιο εξουσιοδοτημενο της πεζο και θα πληρωνα τα εργατικα. Πιστευω οτι στο τελος ουτε τα μισα δε θα πληρωνα απο τη προσφορα της peugeot


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 13:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστό αυτό που λες, αλλά αφού πάει σε κάνα δυο μαγαζιά εκτός Lion.......μπορεί να μη χρειάζονται όλα αλλαγή




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 13:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Οι γυναίκες δεν κάνουν "έρευνα αγοράς".
Shopping Therapy κάνουν... Silly

Όσο για το πρόβλημα ας πάρει γνώμες και από άλλα συνεργεία και κανένα ηλεκτρολογείο ή κάποιο συνεργείο που να ασχολείται με οροφές/ηλιοροφές κλπ...


.......κι εμείς μετά απλά therapy............... Crying or Very sad Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 13:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
σωστό αυτό που λες, αλλά αφού πάει σε κάνα δυο μαγαζιά εκτός Lion.......μπορεί να μη χρειάζονται όλα αλλαγή


η λογικη και η εμπειρια ειναι μαζι σου, ΟΜΩΣ επειδη οπως και εγω αλλα κυριως και αλλα παιδια απο εδω εχουν καει απο το καθε τοπικο αντιπροσωπο με το θεμα οροφες καλυτερα στα κεντρικα. Οχι οτι εκει ειναι σαινια Laughing απλως βλεπουν και 5-6 οροφες περισσοτερες απο τους αλλους οποτε εμπειρικα και μονο να το πεις....


Σε τοπικα συνεργεια εχει γραφτει για παραδειγμα οτι αλλο ελεγαν οτι εφταιγε, αλλο στη πραξη εφταιγε και αλλα (περισσοτερα) πληρωθηκαν Exclamation και δεν ειναι εποχες για πειραματισμους με τη τσεπη μας!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2011, 13:21:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο...........γι'αυτό λοιπόν εσύ και όποιος άλλος έχει παρόμοιες εμπειρίες (ελπίζω οι καλές να είναι περισσότερες από τις κακές Confused ) είστε οι πλέον αρμόδιοι να προτείνετε λύσεις, τόσο για τη διάγνωση όσο και για τη "θεραπεία" (συνεργεία) Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2011, 16:04:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η έρευνα αγοράς είναι θέμα σχετικό, γιατί εδώ δεν έχω να συγκρίνω τιμές από ίδια προϊόντα, αλλά να λύσω ένα πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό (δεν κρίνεις π.χ. σε ποιόν γιατρό θα πας με βάση το ύψος της αμοιβής του).
Όπως έγραψα και πιο πάνω, φοβάμαι να πάω σε κάποιο συνεργείο που δεν γνωρίζω καθόλου, είναι σαφώς πολύ πιθανό να μου το φτιάξουν με πολύ λιγότερα χρήματα, αλλά θα πάρω το ρίσκο είτε να μου κάνουν μεγαλύτερη ζημιά, είτε να ξαναχαλάσει, και τότε δεν τη γλιτώνω τη lion και τότε θα έχω χάσει και την εκπτωση.
Η λύση να πάρω μόνη μου τα ανταλλακτικά ή να βρω μεταχειρισμένη οροφή ακούγεται καλή, αλλά αυτό προϋποθέτει πολύ χρόνο και μια παραπάνω γνώση αυτοκινήτου/συνεργείου, κάτι που δεν έχω - άσε που και πάλι μπορεί να μη γίνει η δουλειά.
Αν δεν δούλευα, σίγουρα θα το έψαχνα περισσότερο, αλλά τώρα δεν έχω την πολυτέλεια.

Ευελπιστώ μηπως φιλοτιμηθούν και ανεβάσουν την έκπτωση (έπεσε η σχετική γκρίνια).
Αυτά τα ολίγα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2011, 19:57:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για μένα αυτά τα χρήματα θα τα κλαις καιρό.............σέβομαι τους φόβους σου, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι θα το χρυσοπληρώσεις........όπως και νά'χει εσύ αποφασίζεις! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Ιούλ 2011, 09:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχετε να προτείνετε κάποιο συνεργείο στην περιοχή της Ηλιούπολης και γύρω? Γιατί δεν μπορώ να πάω κάπου στην τύχη για ένα τέτοιο πρόβλημα, χωρίς να ξέρω τι δουλειά κάνουν. Άλλωστε αυτή ήταν και η ερώτησή μου, όταν άνοιξα το θέμα, και βρίσκω λογική την απάντηση, ότι για τέτοια προβλήματα απευθύνεσαι στην αντιπροσωπία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Ιούλ 2011, 11:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρα ειναι να ανοιξουμε ενα συνεργειο εξω απο τη πορτα σου να μη ταλαιπωρεισαι κιολας Laughing Laughing Laughing



Οι πιο πολλοι απο εδω μεσα δεν ειναι αργοσχολοι και εχουν δουλειες (οπως και εσυ). Αλλα οταν μιλαμε για ποσα της ταξης 1000+ ευρ εγω προσωπικα:


-και θα ριξω τηλεφωνα σε καθε μαγαζι για ανταλλακτικα
-και θα ρωτησω συνεργεια
-και στη τελικη θα το παω σε συνεργειο που ειναι 20χλμ μακρυα απο το σπιτι μου αν δω οτι θα μου κανουν σωστη δουλεια.

Το προβλημα της ηλκτροροφης δε θα στο φτιαξει το μαστορι του συνεργειου της γειτονιας γιατι κατα ενα μεγαλο ποσοστο θα κανει #@$%ια, εκτος οπως εγραψα κιολας, γουσταρεις πειραματισμους....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rosita (ΡΟΖΙΤΑ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Ιούλ 2011, 13:11:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις να προτείνεις κάποιο καλό συνεργείο? Γιατί εγώ δεν έχω τις γνώσεις για να καταλάβω αν θα μου κάνουν καλή δουλειά.
Άλλωστε, αυτή ήταν η αρχική μου ερώτηση. Το να αρχίσω να το πηγαίνω σε συνεργεία στην τύχη δε μου φαίνεται καλή λύση.
Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Ιούλ 2011, 22:37:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σόρρυ αν ακουστεί κάπως αλλά εγώ προσωπικά δεν θα τους το πήγαινα με την καμία στην αντιπροσωπεία με αυτά τα λεφτά.

Και εξηγούμαι...
Την έχω πατήσει με το δικο μου 206 cabrio παλιότερα το πήγα στα κεντρικά με τις ίδιες φοβίες ότι είναι πιο έμπειροι και βλέπουν πολλά (ισχύει) και γνωρίζουν (δεν ισχύει απαραίτητα) ενώ άλλα συνεργεία πιθανόν να έκαναν ζημιά στην οροφή και τους τα έσκασα για τα καλά για ένα μπροστινό λάστιχο στην οροφή.
Ευτυχώς τουλάχιστον αν και με έγδαραν, αν και η εξυπηρέτηση τους ήταν αντικειμενικα κακή, αν και ένιωθα λες και με δούλευαν μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα (σοβαρό τουλάχιστον διότι τα μικρά που υποτίθεται ότι έλυσαν ψιλο-υπάρχουν ακόμα αλλά δε βαριέσαι). Έχουν περάσει και τρία χρόνια από τότε..

Υπάρχουν πάντως και συνεργεια εκτός αντιπροσωπείας που ξέρουν από οροφές (ελάχιστα, θέλει ψάξιμο και χρόνο να τα βρεις) και άλλα πάλι που σου ξεκαθαρίζουν ότι δεν ασχολούνται με οροφές.
Το θέμα είναι μη πέσεις σε συνεργείο που θα σου πει ότι ξέρει και μετά κλαις την οροφή σου ή τα λεφτά σου, αυτό είναι λαχείο.
Πάντως και για επίσημα έχω ακούσει-διαβάσει άσχημα πράγματα οπότε πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα έιναι (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον).

Εφόσον όμως είσαι διατεθειμένη να λύσεις το πρόβλημα στα κεντρικά εννοείτε να το πας εκεί. Χώρια ότι το δικό σου είναι και πιο καινούριο αυτοκίνητο, δε λέει να πειραματίζεσαι εφόσον δε γνωρίζεις συνεργεία. Η αντιπροσωπεία έχει και το καλό της εγγύησης αλλά αυτό αν "ξέρεις" το παίρνεις και από μη επίσημους.
Δική σου είναι η απόφαση έτσι, εγώ απλά τη γνώμη μου και τις εμπειρίες μου καταθέτω γιατί το θέμα οροφή πονούσε αρκετά στην περίπτωση μου μέχρι να βρω ένα αξιοπρεπές συνεργείο που θα γνωρίζει...

Πριν αρκετούς μήνες εντόπισα συνεργείο κάπου στα Άνω Πατήσια που ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με οροφές μεταλλικές και πάνινες και κάμπριο αυτοκίνητα ανεξαρτήτου μάρκας.
Από περιέργια και επειδή είδα πολύ κόσμο μέσα είπα να ρωτήσω για μια ρύθμιση οροφής και συντήρηση. Τελικό κόστος μου έβγαλε 250 ευρώ Lol Απορώ που τη βρήκε αυτή την τιμή. Τόσα ούτε στη peugeot Γαλλίας δε ζητάνε και αμφιβόλου ποιότητα εργασίας και το αμάξι θα έμενα μέσα 1-2 μέρες τουλάχιστον. Σε τέτοιες περιπτώσεις το πας αντιπροσωπεία μια και καλή χωρίς σκέψη...

vamvakoolas έγραψε:

Οι πιο πολλοι απο εδω μεσα δεν ειναι αργοσχολοι και εχουν δουλειες (οπως και εσυ). Αλλα οταν μιλαμε για ποσα της ταξης 1000+ ευρ εγω προσωπικα:

-και θα ριξω τηλεφωνα σε καθε μαγαζι για ανταλλακτικα
-και θα ρωτησω συνεργεια
-και στη τελικη θα το παω σε συνεργειο που ειναι 20χλμ μακρυα απο το σπιτι μου αν δω οτι θα μου κανουν σωστη δουλεια.


Πολύ σωστό. Και εγώ για τέτοιο κόστος θα έψαχνα μπας και βρω άκρη και μειώσω την τιμή και θα ρώταγα σε αρκετά συνεργεία και μαγαζιά ανταλλακτικών. Γιατί όχι αν υπάρχει η δυνατότητα να βρω και το ανταλλακτικό από εξωτερικό και να ψάξω για συνεργείο εδώ να κάνει τη δουλειά (είπα τώρα μια σκέψη). Γενικά θέλει αρκετό ψάξιμο εαν θες να πέσει η τιμή. Αλλιώς πήγαινε το στον Κηφισσό.

Και κάτι τελευταίο.

Όταν πας το αμάξι σε ένα συνεργείο, πρωτού δώσεις το οκ να στο φτιάξουνε,
κάθεσαι συζητάς λίγο με το μάστορα, βλέπεις τη συμπεριφορά του, του εξηγείς το πρόβλημα, την τιμή που πιθανό να είναι μεγάλη, τις φοβίες σου πχ ότι δεν θες να γίνει καμιά περαιτέρω ζημιά και να τρέχεις επειδή είναι καινούριο το αμάξι ή επειδή το προσέχεις σαν τα μάτια σου, του βάζεις και κάνα όρο πχ ότι θες έστω μια άτυπη εγγύηση ότι λειτουργικά θα είναι άψογο για κάποιους μήνες για να σαι καλυμμένος ειδικά αν το κόστος είναι μεγάλο, του κάνεις εξήγηση από την αρχή δηλαδή.

Δεν πάμε έτσι αέρα πατέρα όπου βρούμε:
-γεια σας έχω αυτό το πρόβλημα στην οροφή πόσο θα κοστίσει;
-900 ευρώ περίπου
-α οκ σας αφήνω το αμάξι να το φτιάξετε, φεύγω τώρα.

Ρωτάμε αρκετά συνεργεία, παίρνουμε γνώμες, συζητάμε και μαζί με τον τεχνικό και μετά κρίνουμε τι θα κάνουμε. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (είτε οροφής είτε μηχανολογικό) ακόμα και στα απλά σέρβις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
IAKOVOS (iakovos)
Μέλος
Μέλος


307CC 1.6 16 V 2007

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 173
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιούλ 2011, 14:11:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rosita κανενα αποτελεσμα ειχαμε


ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1096s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on