PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καύσιμα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 17:32:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλιεν αυτο με το 16V καπου το χω ξανακουσει.. Οτι επωφελειται περισσοτερο οταν του βαζεις 100αρα.. Αρα εγω καλα κανω τοτε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 21:18:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και επωφελείται και το καταλαβαινεις περισσοτερο...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gogoulos (George)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 78

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Φεβ 2009, 12:50:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε ρε παιδια τι βενζινη να βαζουμε τελικα?
100 shell οχι συνεχεια?
το λεω γιατι η καυση της 100shell δεν ειναι το ιδιο και βγαζει αρκετα χιλιομετρα παραπανω !!!
εχω peugeot 207 1.4 95ps και το τεσταρα το αμαξι με 100οκτανια shell και επαθα πλακα.
θελετε απο την επιδοση,απο τα χιλιομετρα παραπανω γενικα καμια σχεση με τια απλες βενζινες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotναύτης21 (Αλέξανδρος)
Μέλος
Μέλος


207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 28 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Φεβ 2009, 13:34:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά εδώ και 2,5 μήνες περίπου βάζω eko kinitron 100αρα,από ένα καινούργιο βενζινάδικο eko καλυψώ που άνοιξε κοντά στο σπίτι μου,είμαι κάτι περισσότερο από ευχαριστημένος στη σχέση τιμή-κατανάλωση και στη γενική συμπεριφορά του αυτοκινήτου.Η γνώμη μου είναι πως καλό θα είναι να ψάχνουμε για κάποιο αξιόπιστο βενζινάδικο,δεν έχει τόσο σημασιά αν θα είναι shell,bp,eko.Η shell είναι πολύ ακριβή και δε μου φάνηκε ''η κορυφαία'' όταν την είχα δοκιμάσει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 02:23:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παλι εχω βρει φτηνη Aegean στα Κατω Πατησια. Να την προτιμησετε. Η 100αρα της ειναι παμφθηνη! με 35 ευρω γεμισα! ελεος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 22:58:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα διαπίστωσα και γω πως η 100άρα της shell τα αξίζει τα λεφτά της. Αισθητή διαφορά και στη χροιά του κινητήρα και στις επιδόσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 23:12:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω συνιθος βαζω κατοσταρα shell τεραστια διαφορα στο αμακσι σε επιδωσεις οσο και σε καταναλωσει (τοση που δεν το πιστεβα και νομιζα οτι ειναι ιδεα μου οτι δεν παιζει να εχει τοσο μεγαλη διαφορα).πχ για να ερθω απο καλαματα αθηνα με 95αρα θελω μισο περιπου ρεζερβουαρ ενω με 100αρα 1τεταρτο περιπου,


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 02:09:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
για να ερθω απο καλαματα αθηνα με 95αρα θελω μισο περιπου ρεζερβουαρ ενω με 100αρα 1τεταρτο περιπου


Ελα αισωπε, φτανει, λυπησου με. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 02:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
πχ για να ερθω απο καλαματα αθηνα με 95αρα θελω μισο περιπου ρεζερβουαρ ενω με 100αρα 1τεταρτο περιπου,
Καλά, το γάμησες Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 10:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι κι εγώ με 95ρα για να ανέβω Σαλόνικα γεμιζω 2 φορές ενώ με 100ρα ανεβαίνω, κατεβαίνω και πάω και για καφέ 2 μέρες μετά Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 11:39:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
MHTSOS90 έγραψε:
πχ για να ερθω απο καλαματα αθηνα με 95αρα θελω μισο περιπου ρεζερβουαρ ενω με 100αρα 1τεταρτο περιπου,
Καλά, το γάμησες Laughing

Ειδικα για το Καλαματα-Αθηνα.....ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΛΑ ! Laughing
Να μου πεις 3/4 με απλη και 2/4 με 100αρα να πω οκ, αλλα με 1/4 ουτε μεχρι την Τσακωνα δεν φτανεις αδερφε! Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 14:56:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι ρε μαστορα και 3/4 τι εχω διλιτρο??? Very happy παντος ειλικρινα αν πηγενω normal, 1και κατι τετερτο με 100αρα και μισο και κατι με 95αρα!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 15:25:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Ναι κι εγώ με 95ρα για να ανέβω Σαλόνικα γεμιζω 2 φορές ενώ με 100ρα ανεβαίνω, κατεβαίνω και πάω και για καφέ 2 μέρες μετά Laughing

Μάλλον καταναλώνεις αρκετά. Κατ΄επανάληψη Αθήνα - Σέρρες (618km) με 4000rpm=121,2 km/h έχω κατανάλωση 45lt απλή αμόλυβδη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Φεβ 2009, 15:45:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Ναι κι εγώ με 95ρα για να ανέβω Σαλόνικα γεμιζω 2 φορές ενώ με 100ρα ανεβαίνω, κατεβαίνω και πάω και για καφέ 2 μέρες μετά Laughing

Μάλλον καταναλώνεις αρκετά. Κατ΄επανάληψη Αθήνα - Σέρρες (618km) με 4000rpm=121,2 km/h έχω κατανάλωση 45lt απλή αμόλυβδη.


Αυτό το είπα για πλάκα μαστρογιώργη.

Τότε που το Αθήνα-Θεσ/νίκη το είχα κάνει Πειραιά-Φάληρο, ξεκινούσα από Πειραιά φουλαριστός (45lit) και στα τέμπη που ήμουν περιπου 1/4 έβαζα 20ευρώ για να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Γενικά όπως τα είχα υπολογίσει, πρέπει να έκαιγα γύρω στα 45-50lit από σπίτι σε σπίτι (~560km) και με ταχύτητες στην εθνική όχι κάτω από 160km/h.

By the way, την ίδια διαδρομή με το 107 με αρκετό γκάζι... 30λιτράκια Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TezGTI (terry)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GTI thp175

Ένταξη: 22 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Φεβ 2009, 18:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

I use shell V-power in my 207GTI here in england.

Tez
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Φεβ 2009, 18:15:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
I use shell V-power in my 207GTI here in england.



Το ηξερα οτι το φορουμ ειναι διεθνες!!

Send my greetings to Chelsea's defender John Terry my friend!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Φεβ 2009, 23:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TezGTI έγραψε:
I use shell V-power in my 207GTI here in england.

Tez
Name us the price per quantity, just to have an idea of the international costs Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:23:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το γεγονος οτι με βενζινες περισσοτερων οκτανιων εχετε καλυτερη ποιοτητα καυσης μαλλον δεν το εχετε κατανοησει και πολυ απο οτι βλεπω... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το γεγονος οτι με βενζινες περισσοτερων οκτανιων εχετε καλυτερη ποιοτητα καυσης μαλλον δεν το εχετε κατανοησει και πολυ απο οτι βλεπω... Confused


ναι αλλα αυτες οι βενζινες περισσοτερων οκτανιων ειναι περισσοτερων οκτανιων η μας λενε οτι ειναι 100ρες τη στιγμη που μπορει να ειναι καμια μυστηρια μιξη ρε συ??? ειμαστε στο ελλαντα και γινονται πολλες ταρζανιες....
γι αυτο βαζεις μια (υποτιθεται) καλη 95ρα και τελειωνει το θεμα..... να ξερες μονο ποσες νοθευμενες 100ρες καταγραφονται στον εγκεφαλο του mercedes...... και το θεμα ειναι οτι θελει μονο 100ρα το γμμνο..... δεν συμβιβαζεται με 95ρα........ Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:38:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα περισσοτερα οκτανια(πλεον) προερχονται απο προσθετα(πια).
Αυτο σημαινει οτι η βενζινη γινεται πιο αφλεκτη,ο εγκεφαλος το αντιλαμβανεται,ανεβαζει το αβανς,το μιγμα καιγεται καλυτερα και εσεις καταλαβαινετε περισσοτερο γκαζι ή καλυτερη οικονομια μιας και η αποδοση του μοτερ αυξανεται. Wink

Αυτο ειναι που μας κανει να καταλαβαινουμε καλυτερες επιδοσεις,μικροτερη καταναλωση(υπο συνθηκες εννοειται) και εντελως διαφορετικη λειτουργια του μοτερ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 3 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1414s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on