PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207- δισκοπλατο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 23:19:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eτοιμασου για γραναζοσουπες.......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 08:14:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες ε;

Ζητείται κιβώτιο από 407 3.0 twin turbodiesel!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manos_rc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Μάρ 2017, 15:24:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
http://www.onparts.gr/set-sumplekti-valeo-826945.html

αυτος ειναι ο κωδικος σετ συμπλεκτη για rallye? Παιζει πουθενα φθηνοτερα γιατι αυτη εδω ειναι η χαμηλοτερη που εχω βρει στην αττικη με δωρεαν μεταφορικα.

http://www.onparts.gr/peugeot-207-wa_--wc_-1-6-16v-turbo-150hp-150hp/antallaktika/sumplektis-metadosi/set-sumplekti

Τα σετ της LUK ή της SACHS ταιριαζουν? Γιατι βλεπω οτι ειναι 230mm ενω της VALEO 235mm.


καλησπέρες..

ξεθαβω ενα ψιλοπαλιο θεμα αλλα θελω να κανω την ιδια ερωτηση που εχει κανει ο puglover και δεν βρηκα καπου απαντηση.. Ειμαι σε φαση αλλαγης σετ συμπλεκτη κι επειδη μαζευω διαστημικες τιμες δεξια αριστερα λεω να παραγγειλω απο τα γνωστα ιντερνετικα καταστηματα και να πληρωσω την εργασια σε συνεργειο. Οποτε η 1η ερωτηση ειναι 230mm ή 235μμ είναι το σωστο? ή δεν εχει καποια ιδιαιτερη σημασια? και 2η ερωτηση υπαρχει περιπτωση καποια τετοια εξαρτηματα απο αυτα τα sites να ειναι ανακατασκευασμενα και οχι καινουρια? αυτο ειπωθηκε απο μηχανικο γενικου συνεργειου οχι επισημης αντιπροσωπειας Peugeot. Ευελπιστω για τα φωτα σας.. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Μάρ 2017, 18:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην αντιπροσωπία έχεις ρωτήσει, γιατί μερικές φορές είναι αρκετά φτηνά (χωρίς εργασία προφανώς).


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Μάρ 2017, 19:38:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos_rc έγραψε:

καλησπέρες..

ξεθαβω ενα ψιλοπαλιο θεμα αλλα θελω να κανω την ιδια ερωτηση που εχει κανει ο puglover και δεν βρηκα καπου απαντηση.. Ειμαι σε φαση αλλαγης σετ συμπλεκτη κι επειδη μαζευω διαστημικες τιμες δεξια αριστερα λεω να παραγγειλω απο τα γνωστα ιντερνετικα καταστηματα και να πληρωσω την εργασια σε συνεργειο. Οποτε η 1η ερωτηση ειναι 230mm ή 235μμ είναι το σωστο? ή δεν εχει καποια ιδιαιτερη σημασια? και 2η ερωτηση υπαρχει περιπτωση καποια τετοια εξαρτηματα απο αυτα τα sites να ειναι ανακατασκευασμενα και οχι καινουρια? αυτο ειπωθηκε απο μηχανικο γενικου συνεργειου οχι επισημης αντιπροσωπειας Peugeot. Ευελπιστω για τα φωτα σας.. Cool



Να πας να πάρεις το μαμά γιατί δεν είναι ακριβώς ούτε το LUK που θα πάρεις απ' έξω ούτε το VALEO. Είναι ο μεταλλικός δίσκος του LUK με υλικά τριβής βαλέο.
Παίζει προσφορά αυτό τον καιρό και στον αλλάζουν στην αντιπροσωπία με 397€(τελική) που περιλαμβάνει ΜΟΝΟ δισκοπλατορουλεμαν και εργασία. Αν θες χωνιά, βίδες και δίχαλο τα πληρώνεις απο την τσέπη σου.

Ακόμα και μονο το ανταλλακτικό να θες να πάρεις, έχει 25% έκπτωση. http://www.peugeot.gr/.1481026874
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos_rc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάρ 2017, 10:05:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
manos_rc έγραψε:


Να πας να πάρεις το μαμά γιατί δεν είναι ακριβώς ούτε το LUK που θα πάρεις απ' έξω ούτε το VALEO. Είναι ο μεταλλικός δίσκος του LUK με υλικά τριβής βαλέο.
Παίζει προσφορά αυτό τον καιρό και στον αλλάζουν στην αντιπροσωπία με 397€(τελική) που περιλαμβάνει ΜΟΝΟ δισκοπλατορουλεμαν και εργασία. Αν θες χωνιά, βίδες και δίχαλο τα πληρώνεις απο την τσέπη σου.

Ακόμα και μονο το ανταλλακτικό να θες να πάρεις, έχει 25% έκπτωση. http://www.peugeot.gr/.1481026874


καλημέρα Διονύση! Εχεις και χαιρετισματα απο τον Χρηστο Ρεμουνδο μιλησα χτες μαζι του Wink Λοιπον η τιμη ηταν 397 και με ενα πακετο περιφερειακων (διχαλο, μια μπιλια, βαλβλολινες κτλ) προαιρετικο βεβαια αυτο γυρω στα 475. Τελικα θα παω στον Καντερε και θα βαλω τον LUK. Υπαρχει τεραστια διαφορα τιμης αφενος και αφετερου δεν "σπαω" το αμαξι σε 1ες-2ες εχω γινει πολυ καλο παιδι πια Laughing
νεο update: τελικα θα μπει το γνησιο σετ που εχει και ενισχυμενο ρουλεμαν στα 200 ευρω. Αυτο για οποιον ενδιαφερεται για αλλαγη καποια στιγμη να γλυτωσει το ψαξιμο και τα τηλεφωνα που εκανα εγω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάρ 2017, 12:59:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos_rc έγραψε:
NoDsl έγραψε:
manos_rc έγραψε:


Να πας να πάρεις το μαμά γιατί δεν είναι ακριβώς ούτε το LUK που θα πάρεις απ' έξω ούτε το VALEO. Είναι ο μεταλλικός δίσκος του LUK με υλικά τριβής βαλέο.
Παίζει προσφορά αυτό τον καιρό και στον αλλάζουν στην αντιπροσωπία με 397€(τελική) που περιλαμβάνει ΜΟΝΟ δισκοπλατορουλεμαν και εργασία. Αν θες χωνιά, βίδες και δίχαλο τα πληρώνεις απο την τσέπη σου.

Ακόμα και μονο το ανταλλακτικό να θες να πάρεις, έχει 25% έκπτωση. http://www.peugeot.gr/.1481026874


καλημέρα Διονύση! Εχεις και χαιρετισματα απο τον Χρηστο Ρεμουνδο μιλησα χτες μαζι του Wink Λοιπον η τιμη ηταν 397 και με ενα πακετο περιφερειακων (διχαλο, μια μπιλια, βαλβλολινες κτλ) προαιρετικο βεβαια αυτο γυρω στα 475. Τελικα θα παω στον Καντερε και θα βαλω τον LUK. Υπαρχει τεραστια διαφορα τιμης αφενος και αφετερου δεν "σπαω" το αμαξι σε 1ες-2ες εχω γινει πολυ καλο παιδι πια Laughing
νεο update: τελικα θα μπει το γνησιο σετ που εχει και ενισχυμενο ρουλεμαν στα 200 ευρω. Αυτο για οποιον ενδιαφερεται για αλλαγη καποια στιγμη να γλυτωσει το ψαξιμο και τα τηλεφωνα που εκανα εγω..



200 τελική ή 200 μονο το ανταλλακτικό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos_rc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάρ 2017, 15:08:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
manos_rc έγραψε:
NoDsl έγραψε:
manos_rc έγραψε:


Να πας να πάρεις το μαμά γιατί δεν είναι ακριβώς ούτε το LUK που θα πάρεις απ' έξω ούτε το VALEO. Είναι ο μεταλλικός δίσκος του LUK με υλικά τριβής βαλέο.
Παίζει προσφορά αυτό τον καιρό και στον αλλάζουν στην αντιπροσωπία με 397€(τελική) που περιλαμβάνει ΜΟΝΟ δισκοπλατορουλεμαν και εργασία. Αν θες χωνιά, βίδες και δίχαλο τα πληρώνεις απο την τσέπη σου.

Ακόμα και μονο το ανταλλακτικό να θες να πάρεις, έχει 25% έκπτωση. http://www.peugeot.gr/.1481026874


καλημέρα Διονύση! Εχεις και χαιρετισματα απο τον Χρηστο Ρεμουνδο μιλησα χτες μαζι του Wink Λοιπον η τιμη ηταν 397 και με ενα πακετο περιφερειακων (διχαλο, μια μπιλια, βαλβλολινες κτλ) προαιρετικο βεβαια αυτο γυρω στα 475. Τελικα θα παω στον Καντερε και θα βαλω τον LUK. Υπαρχει τεραστια διαφορα τιμης αφενος και αφετερου δεν "σπαω" το αμαξι σε 1ες-2ες εχω γινει πολυ καλο παιδι πια Laughing
νεο update: τελικα θα μπει το γνησιο σετ που εχει και ενισχυμενο ρουλεμαν στα 200 ευρω. Αυτο για οποιον ενδιαφερεται για αλλαγη καποια στιγμη να γλυτωσει το ψαξιμο και τα τηλεφωνα που εκανα εγω..



200 τελική ή 200 μονο το ανταλλακτικό?


Το ανταλλακτικο + 120 εργασια. 320 τελικη με το μαμα σετ 1ης τοποθετησης.
300 τελικη τιμη με τον LUK.
Δεν βρηκα καλυτερη τιμη ουτε καν να πλησιαζει.. τουλαχιστον απο μαστορα που να ξερω οτι οντως ειναι καλος. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Οκτ 2017, 18:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα.να ρωτησω και γω.εχω αλλαξει δισκοπλατο και εβαλα valeo.το πενταλ εγινε μαλακο αλλα συνεχιζει να πιανει ψηλα και επισης καποιες φορες ακουγεται οταν πατας το πενταλ κρακ κρακ και το νιωθεις και στο ποδι σου.με τον προηγουμενο που ηταν στα τελευταια του δεν ειχα καποιον τετοιο θορυβο.σε κανα δυο συνεργεια που ρωτησα μου ειπαν οτι ισως ειναι ελλατωματικο το σετ.υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλλο και γινεται να κανω κατι για να πιανει πιο χαμηλα το πενταλ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Οκτ 2017, 20:17:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΙΚΣΟ ΠΛΑΤΟ ΜΟΝΟ ΜΑΜΑ,ΟΤΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Οκτ 2017, 21:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φθηνοτερο δεν ηταν.ρωτησα αντιπροσωπια και ο τυπος και η μαρκα που μου ειπαν ηταν ιδιος μ αυτον που πηρα.240 ειχε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1339s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on