PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207- δισκοπλατο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 15:33:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Μην αλλαζετε τσαμπα συμπλεκτες ρε παιδια αν νιωθετε οτι σκληρηνε.
Η σκληροτητα ειναι απο 2 λογους.

1ον απο το ρουλεμαν που σιγουρα ''θα σας κλεισει το ματι'' σε περιπτωση που χρειαστει αλλαγη απο τον πολυ θορυβο που θα βγαζει.

και 2ον απο την θεση που παταει πανω στη χελωνα το μοχλικο του ρουλεμαν,οπου απο το μειγμα σκονης φερμουιτ-γρασσο εχει λασπωσει και σφιγγει.

Μην πει κανενας για πρωτασταδιατα(γενικα εως 300αλογα) rallye/gt/rc οτι θελουν δισκο γιατι θα πεσουν ντοματες Splat
Ο μαμα δισκος εχει απιστευτη ποιοτητα για ''μαμα''.



Φιλε μου εγω εχω θεμα με το ρουλεμαν 100000% το εχω καταλαβει και απο το θορυβο που λες, απλα νομιζα πως δεν αξιζει να αλλαχτει μονο αυτο και παμε για ολοκληρο σετ συμπλεκτη. Απ οτι καταλαβα ομως ειναι αρκετα χαμηλοτερο το κοστος αλλαγης ρουλεμαν, μηπως γνωριζει κανεις το κοστος ανταλλακτικου και εργασια στο περιπου?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 19:08:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

35 € περιπου τα ρουλεμαν και 130-150€ εργασια. Τα αλλαξα πριν 5 βδομαδες περιπου.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 19:51:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To ρουλεμαν οντως τοσο εχει αλλα η εργασια μπορει να κυμανθει απο συνεργειο σε συνεργειο.


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 21:43:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω οτι το ρουλεμαν μου βαραει απο τις 20.000χλμ και τωρα εχω 86.000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 16:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
35 € περιπου τα ρουλεμαν και 130-150€ εργασια. Τα αλλαξα πριν 5 βδομαδες περιπου.



πφφφ πολλα ειναι τα εργατικα, σα να αλλαζεις δισκο, αμα το αφησω ετσι το ρουλεμαν τι μπορει να γινει?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 16:05:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα χειροτερεψει. Θα ακουστει παρα πολυ μετα, θα σε γαργαλαει πολυ στο ποδι το πεταλι, και μετα απλα μια μερα θα μεινει το αμαξι, και θα θες δισκοπλατο και βολαν. Οταν το πρωτο ακουσα ηταν πολυ λιγο, και μεσα σε 2 βδομαδες ηθελε αλλαγη επειγοντως. Δες πρωτα αν θες αλλαγη συμπλεκτη και το κανεις μια κ καλη



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 15:05:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αααχ πικρα αμα ειναι ετσι θα αλλαξω και το δισκο να τελειωνω μην δωσω 2 φορες εργατικα, αρα το 350αρι το χουμε, αυτα μας ελειπαν τωρα Crying or Very sad


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Απρ 2013, 11:48:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΣΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ BIG TURBO.
Ποσες φορες θα σας το πουμε πια... Twisted evil
Η ποιοτητα του μαμα δισκου ξεπερναει οποιονδηποτε φτιαχτο με νορμαλ φερμουιτ!
Μονο το ρουλεμαν την ακουει και αυτο μπορω να πω οτι ειναι σοβαρο προβλημα


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Απρ 2013, 12:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΣΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ BIG TURBO.
Ποσες φορες θα σας το πουμε πια... Twisted evil
Η ποιοτητα του μαμα δισκου ξεπερναει οποιονδηποτε φτιαχτο με νορμαλ φερμουιτ!
Μονο το ρουλεμαν την ακουει και αυτο μπορω να πω οτι ειναι σοβαρο προβλημα


Λεφ, δεν εχει να κανει μονο με big turbo. Εξαρτατε και απο τον τροπο οδηγησεις. Εγω ειχα αλλαξει στα 80,000 γιατι ειχα θεμα με το σασμαν και δεν εμπαινε καλα η πρωτη και μου ειχε κανει ζημια στο βολαν και επρεπε να τα αλλαξω ολα. Και τωρα μονο ρουλεμαν αλλαξα γιατι επαθαν ζημια και αυτα. Και εξαρτατε ποσα χλμ εχει κανει.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Απρ 2013, 17:52:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
...και μετα απλα μια μερα θα μεινει το αμαξι, και θα θες δισκοπλατο και βολαν.
Δεν νομίζω οτι ενα χαλασμένο ρουλεμάν μπορει να επιρεάσει το βολάν.

Υ.Γ. BTW σήμερα κατέβασα και εγω σαζμαν για να βάλω το τριδίσκο...άντε να δουμε...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 19:11:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπερα, ειχα πει και παλιοτερα οτι εχω θεμα με το ρουλεμαν αλλα και ξαφνικη φθορα του δισκου, 2 μηχανικοι εκ των οποιων ο ενας ειναι και γνωστος μεσα στο φορουμ μου ειπαν να μην αλλαξω τιποτα μεχρι να αρχισει να πατιναρει ή να γινει πολυ σκληρος ο συμπλεκτης, αφου τωρα δεν πατιναρει και ειναι ελαφρως σκληρος. Πριν λιγο ενω μολις σταματησα σε ενα στοπ και αφου πατουσα συμπεκτη τερμα παω να βαλω πρωτη τιποτα, κουτσουρο ο λεβιες, παω να βαλω δευτερα τιποτα, τριτη τιποτα, μετα απο προσπαθεια μπηκε η τριτη και καταφερα να βαλω στην ακρη το αμαξι, το εσβησα και ειδα πως ταχυτητες με σβηστο κινητηρα εμπαιναν κανονικα, βαζω λοιπον πρωτη και πατωντας συμπλεκτη παω να βαλω μπροστα και πηρε, παραξενο αφου περιμενα να μην παρει, μετα συνεχισα κανονικα μεχρι το σπιτι με το λεβιε να ειναι σχετικα δυστροπος, ο συμπλεκτης στα ιδια επιπεδα σκληροτητας με πριν. Καμια ιδεα? ειναι σετ συμπλεκτη που το περιμενω ή κατι αλλο? Εγραψα εδω γιατι ειναι Σαββατο και δεν βρισκω κανενα εκ των 2 μηχανικων σε τηλεφωνα στα συνεργεια, να το κυκλοφορησω ή να το αφησω μεσα γιατι θα με αφησει?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 21:17:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Παιδια καλησπερα, ειχα πει και παλιοτερα οτι εχω θεμα με το ρουλεμαν αλλα και ξαφνικη φθορα του δισκου, 2 μηχανικοι εκ των οποιων ο ενας ειναι και γνωστος μεσα στο φορουμ μου ειπαν να μην αλλαξω τιποτα μεχρι να αρχισει να πατιναρει ή να γινει πολυ σκληρος ο συμπλεκτης, αφου τωρα δεν πατιναρει και ειναι ελαφρως σκληρος. Πριν λιγο ενω μολις σταματησα σε ενα στοπ και αφου πατουσα συμπεκτη τερμα παω να βαλω πρωτη τιποτα, κουτσουρο ο λεβιες, παω να βαλω δευτερα τιποτα, τριτη τιποτα, μετα απο προσπαθεια μπηκε η τριτη και καταφερα να βαλω στην ακρη το αμαξι, το εσβησα και ειδα πως ταχυτητες με σβηστο κινητηρα εμπαιναν κανονικα, βαζω λοιπον πρωτη και πατωντας συμπλεκτη παω να βαλω μπροστα και πηρε, παραξενο αφου περιμενα να μην παρει, μετα συνεχισα κανονικα μεχρι το σπιτι με το λεβιε να ειναι σχετικα δυστροπος, ο συμπλεκτης στα ιδια επιπεδα σκληροτητας με πριν. Καμια ιδεα? ειναι σετ συμπλεκτη που το περιμενω ή κατι αλλο? Εγραψα εδω γιατι ειναι Σαββατο και δεν βρισκω κανενα εκ των 2 μηχανικων σε τηλεφωνα στα συνεργεια, να το κυκλοφορησω ή να το αφησω μεσα γιατι θα με αφησει?

Απλά τα έφτυσε το δισκοπλατό και δεν έμπαινε καν η πρώτη.
Μετά που κρύωσε λιγάκι, έστω και οριακά τις πήρε τις ταχύτητες.
Σετ συμπλέκτη χρειάζεσαι φίλε και είσαι κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 21:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα.....αύριο πρωί θα πάρω τιμές για να μπει να φτιαχτεί..... Σ ευχαριστώ για την απάντηση.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2015, 22:23:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.helix-autosport.com/products/performance-clutches/peugeot/

Για τους τεμπελιδες
http://prntscr.com/6cbifu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιούλ 2015, 21:46:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.onparts.gr/set-sumplekti-valeo-826945.html

αυτος ειναι ο κωδικος σετ συμπλεκτη για rallye? Παιζει πουθενα φθηνοτερα γιατι αυτη εδω ειναι η χαμηλοτερη που εχω βρει στην αττικη με δωρεαν μεταφορικα.

http://www.onparts.gr/peugeot-207-wa_--wc_-1-6-16v-turbo-150hp-150hp/antallaktika/sumplektis-metadosi/set-sumplekti

Τα σετ της LUK ή της SACHS ταιριαζουν? Γιατι βλεπω οτι ειναι 230mm ενω της VALEO 235mm.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιούλ 2015, 17:50:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

200000km και ακόμα κρατάει!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιούλ 2015, 19:55:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα τα χλμ τα κανεις κυριως σε ταξιδια, λογικο ειναι Wink



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιούλ 2015, 21:34:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι έτσι είναι. Τώρα τελευταία βέβαια έχω προσέξει οτι μου απομπλέκει πολύ ψιλά δεν ξέρω τι παίζει. ίσως είναι στα τελιόματά του. 350 μου είπαν με την εργασία για Valeo
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 12:45:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα...

Big Turbo setup εδώ σε 207cc.

Πατινάρω στις 4500, όλο και πιο έντονα, οπότε συντομα θα πρέπει να αλλάξω δίσκο.

Τι προτείνετε, μετά από όλους τους πειραματισμούς, για ενίσχυση του δισκοπλατω για να αντέχει τα 45κιλά και τα 337 αλόγατα;

ευχαριστώ,
στάθης


Έχει επεξεργασθεί από τον/την stazzy στις Πεμ 11 Φεβ 2016, 22:18:59, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 22:18:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ... εγινε η αναβάθμιση!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,142s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on