PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207- δισκοπλατο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 16:57:48    Θέμα δημοσίευσης: 207- δισκοπλατο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι προτεινεται? υπαρχει τιποτα επώνυμο στην αγορά? έχει αλλάξει κανεις σας?


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 17:27:41    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207- δισκοπλατο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
τι προτεινεται? υπαρχει τιποτα επώνυμο στην αγορά? έχει αλλάξει κανεις σας?


Αυτοί που έχουν αλλάξει έχουν βάλει ξανά της Peugeot!!
Υπάρχει και after market... Βγαίνει Πολυ πιο ακριβό!
Ο Κωστάκης θα ξέρει κάτι παραπάνω.
Ποσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 21:12:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

62.000 αλλα μου κανει κατι νουμερα γιατι εχω τραβηξει και τρειλερ για αρκετα km


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Manavis207Gt (Giannis)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 14 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 370

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 21:18:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει ψαξει κανεις το δισκοπλατο απο 207 diesel ????

Πιστευω θα ειναι μια καλη λυση στα " βελτιωμενα " και μη .........



Powered By POWER BOOST SERVICE
http://www.youtube.com/watch?v=IeW0EOscXMA
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιαν 2012, 21:46:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερωτηση...εχω 25000χλμ,βελτιωμενος στα 23000 με τα τελευταια 150 χλμ αναβαθμισμενος και πλεον με περιπου 37 κιλα ροπη.σημερα ανεβαινα σκαραμαγκα τετρακαβαλος και πανω σε προσπεραση με 5η(γραναζι 47ρη) και 2800 περιπου παταω γκαζι,επιταχυνω και μετα τις 3000 στροφες ενιωσα πατιναρισμα του δισκου.αφησα αμεσως γκαζι,ξαναπατησα τα ιδια!ηρεμω λιγο,φτανω σπιτι,κατεβαζω κοσμο.δοιμαζω το αμαξι με σκισιμο 2α 3η 4η ολα καλα...5η δεν εβαλα λογω κινησης..κατα τα αλλα κανενα προβλημα με αλλαγες ταχυτητων κλπ.
παω για δισκο η απλα οι συνθηκες ηταν τετοιες που εφτασαν στα ορια του τον δισκο;εγω να σας πω την αληθεια πιστευω το 2ο...το θεμα ειναι αν μπορει να με αφησει στο δρομο η οχι...


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιαν 2012, 15:26:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manaros έγραψε:
ερωτηση...εχω 25000χλμ,βελτιωμενος στα 23000 με τα τελευταια 150 χλμ αναβαθμισμενος και πλεον με περιπου 37 κιλα ροπη.σημερα ανεβαινα σκαραμαγκα τετρακαβαλος και πανω σε προσπεραση με 5η(γραναζι 47ρη) και 2800 περιπου παταω γκαζι,επιταχυνω και μετα τις 3000 στροφες ενιωσα πατιναρισμα του δισκου.αφησα αμεσως γκαζι,ξαναπατησα τα ιδια!ηρεμω λιγο,φτανω σπιτι,κατεβαζω κοσμο.δοιμαζω το αμαξι με σκισιμο 2α 3η 4η ολα καλα...5η δεν εβαλα λογω κινησης..κατα τα αλλα κανενα προβλημα με αλλαγες ταχυτητων κλπ.
παω για δισκο η απλα οι συνθηκες ηταν τετοιες που εφτασαν στα ορια του τον δισκο;εγω να σας πω την αληθεια πιστευω το 2ο...το θεμα ειναι αν μπορει να με αφησει στο δρομο η οχι...


Λίγο ο ταλαιπωρημένος πιθανόν δίσκος σου, λίγο και οι δύσκολες συνθήκες (ελέω και του 47αριού) συντέλεσαν στο πατινάρισμά του.

Σε καμία περίπτωση δεν πας για αλλαγή εφόσον υπό όλες τις άλλες συνθήκες δεν πατινάρει. Για αλλαγή θα πας μόνο αν το πατινάρισμα γίνει πολύ φανερό και φτάσει στο σημείο να σου στερεί απόδοση. Οι δίσκοι αυτοί είναι πραγματικά θηρία και τα km σου ελάχιστα για να ξοδευτείς από τώρα.

Να σε αφήσει δεν πρόκειται, για να γίνει αυτό θα έχεις καταλάβει για τα καλά προ καιρού ότι τείνει να παραδώσει πνεύμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιαν 2012, 15:44:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει να το συνηθησεις φιλε μανο,οτι με γεματο το αμαξι κ πατημα με μεγαλη ταχυτητα στο κιβωτιο(κ λιγα κμ) θα σου κανει το πατιναρισμα.απλα εχε το νου για να το αποφευγεις,γιατι αν το κανεις συνεχεια,τοτε θα χρειαστεις δισκο Crying or Very sad
η ροπη ειναι αρκετη κ αν το αμαξι ειναι φορτωμενο κ εχει βαρος τοτε θα στο κανει.μην αγχωνεσαι μου το εκανε κ εμενα με τη κ04 που ειχα,αλλα τωρα που το παταω μονο ψηλα δε μου εχει κανει θεμα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιαν 2012, 16:40:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και την 5η την μακρυα για μενα την πατησες απο πολυ χαμηλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιαν 2012, 18:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουφ ηρεμησα!παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και συμφωνω και με τους 3 σας.Γιωργο συνηθως δεν παταω απο τοσο χαμηλα με 5η.απλα ανοιγω προοδευτικα χωρις να βυθιζω το γκαζι.


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Αύγ 2012, 22:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια τελικα τι παιζει απο τιμες σε σετακι δσκο πλατω?ειτε γνησιο απο την peugeot ειτε aftermarket ειτε κατι αλλλο..τι παιζει απο τιμες..?που μπορουμε να βρουμε πιο φτηνα????


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Αύγ 2012, 22:15:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει κανεις τελικα?επιλογες κ τιμες?


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Δεκ 2012, 21:13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για GT όλο το σετ στα 272 από Lion, ομως είναι Valeo και θα τον βρεις πιο φθηνα αν ψαξεις.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιαν 2013, 22:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρχισε να πεθαινει κ ο δικος μου δισκος.ακομα κ με σχετικα χαμηλη πιεση(1.55),μετα το πρωτο πατημα,οταν ζεσταθει,αρχιζει το πατιναρισμα.για γνησιο δε το συζηταμε,γιατι οταν το ζορισω με παραπανω πιεση,θα κανει τα ιδια,οποτε τζαμπα τα λεφτα Crying or Very sad
επομενως παμε σε φτιαχτο για αρχη,αν βρω κανεναν που να εχει "παστα" της προκοπης,θα φτιαξω το δικο μου(που παλι δυσκολα θα αντεξει),αλλιως θα παω σε μετατροπη που εχει κανει κ ο χρησταρας με το 207... Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιαν 2013, 23:04:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα αν βάλεις καλή πάστα δεν έχεις θέμα.. το λεόν αυτό που πατησαμε έχει φτιάξει το ίδιο με πάστα από φορτηγό με κόστος 40E κ με 400+ κ 60 κιλά ροπης δεν έχει πότε θέμα αφού να φανταστείς βαρεσε σασμαν!


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 09:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι τέτοιο μου είπε κ ο μηχανικός μου,οτι εχει έναν καλό,που καρφώνει δίσκους κ σε φορτηγα... Laughing Laughing θα δείξει...


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 11:51:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ τον έχω φτιάξει εδώ και αρκετό καιρό και έχω βρει την υγεία μου!
Βαγγο πάρε να σου πω.



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 11:17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες για πείτε κάνα νέο είχαμε, για επώνυμο πάντα δίσκο κτλ..
Το επείγομαι για 207 bt και με μπερδεύουν με τρίφτερους, εξάφτερους, οργανικούς κτλ.
Θα προτιμούσα κάτι δυνατό μιας και κινούμαι χαλαρά στην πόλη και πιο πολύ κυνηγιέμαι εκτός..
Κάθε γνώμη δεκτή.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 13:11:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο καλή πάστα και να βάλεις αν το πλατό δεν έχει δύναμη δεν κάνεις δουλεία...Για βολάν RC κάποιος γνωστός μου είπε οτι υπάρχει επώνυμο πλατό αλλά ακόμα δεν έχω ψαχτεί να δω τι και πως...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 15:38:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vaggelisgr έγραψε:
Παίδες για πείτε κάνα νέο είχαμε, για επώνυμο πάντα δίσκο κτλ..
Το επείγομαι για 207 bt και με μπερδεύουν με τρίφτερους, εξάφτερους, οργανικούς κτλ.
Θα προτιμούσα κάτι δυνατό μιας και κινούμαι χαλαρά στην πόλη και πιο πολύ κυνηγιέμαι εκτός..
Κάθε γνώμη δεκτή.

θα πας να βαλεις παστα κ να σου επισκευασουν πλατο-χτενια κτλ κτλ....
κ εγω,κ ο μιχαλης,εχουμε φτιαξει κ δεν εχουμε κανενα προβλημα.ο λευτερης κ ο χρηστος παλι,εφτιαξαν τον μαμα μεταλλικο 6φτερο με 140 ευρω...κανεις μας δεν εχει προβλημα,απλα ο 6φτερος δε βγαζει τοσα κμ οσα βγαζει ο αλλος με τη παστα,κ ειναι κ λιγο μυστηριος στο ξεκινα αποτομα κτλ Wink οποτε θες παρε τηλ η στειλε πμ να ρωτησεις κ να σου πω τι κ πως Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 17:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγο οταν εχεις χρονο γραψε μου ενα πμ η πες μου να σε παρω τηλ οταν μπορεις να τα πουμε.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1473s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on