PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Διάκριση της Peugeot από τον ADAC
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 10:25:14    Θέμα δημοσίευσης: Διάκριση της Peugeot από τον ADAC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διάκριση της Peugeot από τον ADAC
Αναγνώριση αξιοπιστίας στη Γερμανία

Η ευρωπαϊκή λέσχη ADAC ανακοίνωσε τα ετήσια στατιστικά στοιχεία βλαβών αυτοκινήτων. Η έρευνα για το έτος 2010 βασίστηκε στην ανάλυση 4,25 εκατομμυρίων επεμβάσεων που έγιναν την περασμένη χρονιά στα μέλη της γερμανικής λέσχης και ανέδειξε πολύ θετικά αποτελέσματα για την Peugeot. Ο παράγοντας ζημιών των αναλυτικών στατιστικών στοιχείων της ADAC υπολογίζει όλα τα περιστατικά τεχνικής φύσεως που προκαλούν την ακινητοποίηση του αυτοκινήτου. Χάρη στα 17 εκατομμύρια μέλη της λέσχης, αποτελούν μία μοναδική βάση δεδομένων στην Ευρώπη.
Τα 107, 207 και 308 έχουν καταλάβει το καθένα ανάμεσα στις τρεις κορυφαίες θέσεις στην κατηγορία τους. Το 207 ήρθε δεύτερο (ανάμεσα σε 23 μοντέλα), και πρώτο ανάμεσα στα εισαγόμενα αυτοκίνητα στην μεγάλη κατηγορία των "μικρών αυτοκινήτων". Για 4η συνεχόμενη χρονιά, το 2010 η ADAC του απένειμε τον μέγιστο βαθμό "++". Στην μεσαία κατηγορία, το 308 ήρθε τρίτο το 2010, ανάμεσα σε 29 μοντέλα που είχε η λίστα της ADAC. Πρώτο ανάμεσα στα «εισαγόμενα» αυτοκίνητα και το μόνο μη-γερμανικό μοντέλο στο top-5, το 308 βρίσκεται στη λίστα των στατιστικών της ADAC από το 2008, και πέτυχε βαθμολογία "++" για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Το Peugeot 107 κατέλαβε την τρίτη θέση (ανάμεσα σε 13 μοντέλα) στην κατηγορία των σούπερ-μίνι.

src: gocar.gr


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 11:28:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... ναι οτι δεν σε αφηνουν επιτοπου τα πεζο το ξεραμε.. Laughing
για τα πλαστικα που τριζουν και τα ηλεκτρονικα (αισθητηρες λ, μαπ κτλ) που χαλανε καθε χρόνο δεν μας λενε! Laughing


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 11:56:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
... ναι οτι δεν σε αφηνουν επιτοπου τα πεζο το ξεραμε.. Laughing
για τα πλαστικα που τριζουν και τα ηλεκτρονικα (αισθητηρες λ, μαπ κτλ) που χαλανε καθε χρόνο δεν μας λενε! Laughing

Εσύ έχεις 206, δεν σε πιάνει!! Razz Laughing Laughing

...έτσι για να κλείσουν μερικά στόματα (Γιαπωνέζοι, Γερμανοί και λοιποί)... Twisted evil



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 13:20:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζηση η στατιστικη ειναι εδω κ ειναι γτπ οπως βλεπεις Laughing
(οπως κ οι περισσοτερες στατιστικες Rolling eyes )

http://www.adac.de/infotestrat/unfall-schaeden-und-panne/pannenstatistik/default.aspx

Επιλεγετε κατηγορια κ βλεπετε τα αποτελεσματα... Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 17:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

& τις μπάλες...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όντως μ@λ@κιες λενε...

και αλλο πραγμα ειναι το αξιόπιστο-απροβλημάτιστο και αλλο να μην μεινεις στο δρομο...(αποψη μου παντα Wink )



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:34:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:44:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...


συμφωνω Wink
για το αναποδο εχω αντιρρήσεις ομως
(ασε που εξω τα περισσοτερα ειναι diesel...και ετσι η ερευνα δεν αντικατοπτρίζει τα Ελληνικα δεδομενα)
και οπως ειπε και ο συνονόματος πιο πανω,τι να το κανω κι ας μη μ αφησει ποτε στο δρομο, αν ειμαι καθε τοσο στα συνεργεια... Confused



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:45:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...

Σιγουρα...
Ομως , αν δεις τι χρηση κανουν στα κακομοιρα τα σμαρτακια οι αχρηστοι (μιας κ γι'αυτα γινεται λογος στο "αρθρο"...) , θα καταλαβεις γιατι ειναι τοσο χαλια.
Με κρυο μοτερ ταπα , ενω autobahn πιο ταπα κ απο την ταπα Laughing
Κ στο τελος , σβηνουμε κ το μοτερακι με τη μια , αφου το εχουμε πλακωσει στα overboost μεχρι το προηγουμενο δευτερολεπτο κ τελικιασμενοι τις προηγουμενες 2 ωρες... . Laughing

Βεβαια κ στην Ελλαδα δεν διαφερει το θεμα με τα κακομοιρα , αλλα υπαρχουν κ γνωστες με σμαρτ που βγαζουν πανω απο 200.000χλμ με ενα μοτερ , μαμα τουρμπινα κλπ , κ ας ειναι βελτιωμενο... .


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:57:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry Πάνο αλλα αυτο που λες για το Smart δεν το βρήκα.
Αλλα μιας και το ανέφερες, αυτό για το ζέσταμα και κρύωμα του κινητήρα ισχύει για όλα τα αυτοκίνητα και ειδικά για τα τουρμπάτα (συμπεριλαμβανονένων και των THP), όσο ζέσταμα-κρύωμα θέλουν τα Smartάκια, τόσο θέλουν και τα υπόλοιπα, απλά οι turbo κινητήρες των Smart είναι γενικότερα πολυ ευαίσθητοι και πολύ επιρρεπείς στην κατανάλωση λαδιού.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:01:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
makis106 έγραψε:
Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...

Σιγουρα...
Ομως , αν δεις τι χρηση κανουν στα κακομοιρα τα σμαρτακια οι αχρηστοι (μιας κ γι'αυτα γινεται λογος στο "αρθρο"...) , θα καταλαβεις γιατι ειναι τοσο χαλια.
Με κρυο μοτερ ταπα , ενω autobahn πιο ταπα κ απο την ταπα Laughing
Κ στο τελος , σβηνουμε κ το μοτερακι με τη μια , αφου το εχουμε πλακωσει στα overboost μεχρι το προηγουμενο δευτερολεπτο κ τελικιασμενοι τις προηγουμενες 2 ωρες... . Laughing

Βεβαια κ στην Ελλαδα δεν διαφερει το θεμα με τα κακομοιρα , αλλα υπαρχουν κ γνωστες με σμαρτ που βγαζουν πανω απο 200.000χλμ με ενα μοτερ , μαμα τουρμπινα κλπ , κ ας ειναι βελτιωμενο... .


στη Γερμανία καθε 2 χρόνια αλλάζουν τουτου οπότε στα @@ τους


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:05:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
Octane έγραψε:
makis106 έγραψε:
Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...

Σιγουρα...
Ομως , αν δεις τι χρηση κανουν στα κακομοιρα τα σμαρτακια οι αχρηστοι (μιας κ γι'αυτα γινεται λογος στο "αρθρο"...) , θα καταλαβεις γιατι ειναι τοσο χαλια.
Με κρυο μοτερ ταπα , ενω autobahn πιο ταπα κ απο την ταπα Laughing
Κ στο τελος , σβηνουμε κ το μοτερακι με τη μια , αφου το εχουμε πλακωσει στα overboost μεχρι το προηγουμενο δευτερολεπτο κ τελικιασμενοι τις προηγουμενες 2 ωρες... . Laughing

Βεβαια κ στην Ελλαδα δεν διαφερει το θεμα με τα κακομοιρα , αλλα υπαρχουν κ γνωστες με σμαρτ που βγαζουν πανω απο 200.000χλμ με ενα μοτερ , μαμα τουρμπινα κλπ , κ ας ειναι βελτιωμενο... .


στη Γερμανία καθε 2 χρόνια αλλάζουν τουτου οπότε στα @@ τους

Και μετά τα στέλνουν στην Ελλάδα! Όσο ήμουν ελεγτής σε ΚΤΕΟ, απο όλα αυτα τα εισαγωγής 1 στα 20 δεν ήταν εκτος ορίων καυσαερίων λόγω κατανάλωσης λαδιού...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:05:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:

στη Γερμανία καθε 2 χρόνια αλλάζουν τουτου οπότε στα @@ τους


στα @@ μας και μας Very happy Very happy (για αυτους)



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:10:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Και μετά τα στέλνουν στην Ελλάδα! Όσο ήμουν ελεγτής σε ΚΤΕΟ, απο όλα αυτα τα εισαγωγής 1 στα 20 δεν ήταν εκτος ορίων καυσαερίων λόγω κατανάλωσης λαδιού...


τι? Confused
δηλαδη τα 19 στα 20 εισαγωμενα μεταχειρισμενα καιγανε λαδι?



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:13:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
makis106 έγραψε:
Πάντως το να μένεις στον δρόμο, Arrow σίγουρα δεν σημαίνει αξιόπιστο...


συμφωνω Wink
για το αναποδο εχω αντιρρήσεις ομως
(ασε που εξω τα περισσοτερα ειναι diesel...και ετσι η ερευνα δεν αντικατοπτρίζει τα Ελληνικα δεδομενα)
και οπως ειπε και ο συνονόματος πιο πανω,τι να το κανω κι ας μη μ αφησει ποτε στο δρομο, αν ειμαι καθε τοσο στα συνεργεια... Confused

Και εγώ συμφωνώ Αλέξανδρε, μπορεί οι βλάβες που προκύπτουν να μην ακινητοποιούν το αμάξι, αλλα να είναι συχνές και να το οδηγούν συχνά συνεργείο. Ωστόσο το πόσο συχνά σε αφήνει στον δρόμο, είναι κάτι σημαντικό, καθώς ποιον για παράδειγμα δεν θα ενδιέφερε ένα πιο ασφαλές ταξίδι χωρίς παρατράγουδα και ρυμουλκήσεις, αλλα θεωρώ και οτι ως ένα βαθμό δείχνει την αξιοπιστία του αυτοκινήτου.

alexandros 207 Rallye έγραψε:
τι? Confused
δηλαδη τα 19 στα 20 εισαγωμενα μεταχειρισμενα καιγανε λαδι?

Nod Το να μην έκαιγε λάδι ήταν έκπληξη...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:21:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγω ξανασυμφωνω μαζι σου Very happy Very happy

δηλαδη τα δικα μας,τα εγχωρια,δεν καιγανε τοσο πολυ?

και αν παρεις πεζω ματαχειρισμενο απο γερμανια,θα καιει λαδι ή οχι? Laughing Laughing Laughing Laughing πλακα κανω



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:36:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Sorry Πάνο αλλα αυτο που λες για το Smart δεν το βρήκα.
Αλλα μιας και το ανέφερες, αυτό για το ζέσταμα και κρύωμα του κινητήρα ισχύει για όλα τα αυτοκίνητα και ειδικά για τα τουρμπάτα (συμπεριλαμβανονένων και των THP), όσο ζέσταμα-κρύωμα θέλουν τα Smartάκια, τόσο θέλουν και τα υπόλοιπα, απλά οι turbo κινητήρες των Smart είναι γενικότερα πολυ ευαίσθητοι και πολύ επιρρεπείς στην κατανάλωση λαδιού.

Hier liegt der Toyota Aygo vorn, gefolgt vom Fiat 500. Die mit dem Toyota baugleichen Citroen C1 und Peugeot 107 liegen dicht auf. Unterschiede zum Toyota sind eher zufallsbedingt. Die Schlusslichter stellen wie im letzten Jahr der smart fortwo (besonders auffällig bei den älteren Fahrzeugen) und der Chevrolet Matiz (besonders aus 2008) dar.

Λεει πως το Aygo ειναι μπροστα απο τα ξαδερφακια του τελειως τυχαια. (στατιστικη γαρ...)
Τα χαλια τους εχουν τα παλια σμαρτακια (λογικο , αν σκεφτει κανεις οσα ειπα , συν τα χλμ που εχουν εκεινα του 2005 , 2006 , 2007 , 2008 κ το καθε ποτε αλλαζουν λαδια εδω...) μαζι με τα matiz.
Οποιος εχει περασει καμποσες φορες απο την υπολοιπη Ευρωπη , θα εχει δει πως πανε ολα αυτα τα μικρα στους αυτοκινητοδρομους Rolling eyes
Αντε να κρυωσει το matiz τελικιασμενο... Laughing
Εμενα παντως , που με το c2 πηγαινω max 130 (λογω σασμαν , θορυβου κ επειδη το λυπαμαι) ολα τα 1000αρακια με παιρνανε σα σταματημενο , με οδηγους συνηθως γυναικες , ειτε κατω απο 30 , ειτε πανω απο 70 Laughing .

Τεσπα , αυτη ειναι η μιση αληθεια , σιγουρα εχει να κανει και με προμηθευτες ανταλλακτικων κ προτιμησεις/συνεργασιες της καθε εταιριας.


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το βαλανε και στο site (σιγα μη δε το βαζανε-μπορει να το βγαλουνε και σε φυλλάδια Lol )
http://www.peugeot.gr/about/news/inside.php?id=249&year=2011
αλλα το οτι προκειτε μονο για ακινητοποίηση του αυτοκινήτου το λεει τελευταιο



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 20:41:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
... ναι οτι δεν σε αφηνουν επιτοπου τα πεζο το ξεραμε.. Laughing
για τα πλαστικα που τριζουν και τα ηλεκτρονικα (αισθητηρες λ, μαπ κτλ) που χαλανε καθε χρόνο δεν μας λενε! Laughing


Στο δικο σου γιατι εγω απο το 2003 και εχοντας και απο τα πιο προβληματικα μοντελα δεν ειχα προβλημα ποτε με τπτ....μονο με μοναδες διακοπτων φλς...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 21:16:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
κι εγω ξανασυμφωνω μαζι σου Very happy Very happy

δηλαδη τα δικα μας,τα εγχωρια,δεν καιγανε τοσο πολυ?

και αν παρεις πεζω ματαχειρισμενο απο γερμανια,θα καιει λαδι ή οχι? Laughing Laughing Laughing Laughing πλακα κανω

Γενικά Αλέξανδρε πολύ σπάνια συναντάς Smart με σωστά επίπεδα στους HC Arrow που να μην καίει λάδια.
Και απο rebuild στους κινητήρες άλλο τίποτα...
Octane έγραψε:

Τεσπα , αυτη ειναι η μιση αληθεια , σιγουρα εχει να κανει και με προμηθευτες ανταλλακτικων κ προτιμησεις/συνεργασιες της καθε εταιριας.

Παίζουν και αυτά Exclamation
Giannis307 έγραψε:
AlienHack έγραψε:
... ναι οτι δεν σε αφηνουν επιτοπου τα πεζο το ξεραμε.. Laughing
για τα πλαστικα που τριζουν και τα ηλεκτρονικα (αισθητηρες λ, μαπ κτλ) που χαλανε καθε χρόνο δεν μας λενε! Laughing


Στο δικο σου γιατι εγω απο το 2003 και εχοντας και απο τα πιο προβληματικα μοντελα δεν ειχα προβλημα ποτε με τπτ....μονο με μοναδες διακοπτων φλς...

Εγώ πάντως το έχω ξαναπει και το έχω διαπιστώσει, ότι ειδικά απο το 307 και μετά η peugeot έκανε μεγάλα βήματα σε θέματα ποιότητας κατασκευής και αξιοπιστίας...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4747s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on