PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

He is the Champion of 2003. Michael Schumacher!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2003, 08:15:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lia206cc έγραψε:
Εγώ, αγάπη μου, είμαι παρορμητικό άτομο. Δεν πρόκειται να παραδεχτώ ποτέ κάτι που δεν μου "κάθεται" από ένστικτο. Ας πάρει και 500 πρωταθλήματα ο Ραικόνεν, ας πάρει κι άλλα τόσα ο Αλόνσο. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟΙ. Αυτό!
(Κάποτε είχε και ο Hill fun club. Ήμαρτον! και να με πλήρωνες καλή κουβέντα δεν θα 'λεγα... )
Έμαθα να είμαι οπαδός αυτού που με ενθουσιάζει. Έτυχε το βρώ στο οδηγικό στύλ του Σούμι & του Μοντόγια. Γούστα είναι αυτά...
Wink


Μπράβο βρε lia, πέστα κοπέλα μου, να αγιάσει το στόμα σου....
Έτσι είναι...
Άλλο να βλέπεις έναν "ψυχρό" οδηγό που απλώς πιέζει τον αντίπαλο για να κάνει το λάθος και άλλο να βλέπεις έναν "τρελό" οδηγό, να κατεβάζει τους χρόνους με ανάποδα και επιθετική οδήγηση, να παίρνει παλικαρίσιες pole, να κάνει προσπεράσεις από την εξωτερική και σε απίθανα σημεία, να σηκώνουν τον εσωτερικό τροχό στον αέρα την περίοδο τον ενεργητικών αναρτήσεων και τέλος εκεί που οι άλλοι φρενάρουν αυτός να πατάει απλώς γκάζι (ναι, γιατί ο Schumi έφερε την επανάσταση για το πως φρενάρουν στις στροφές......!!!!!!!!!).................
Αυτά τα χαρακτηριστικά τα είχαν και τα έχουν μόνο οι:
Senna, Alesi, Villeneuve, Montoya και ο Schumi.....

Με τις υγείες σας......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2003, 17:13:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι θεμα γουστου δεν εχω να πω τιποτα Cool


Απλα προσπαθω να ξεκαθαρισω το τοπιο για να μη παρεξηγουμε καποια πραγματα. Οσο για τη σχεση μου με την F1, μπορουμε να πουμε οτι βγαζω εμμεσως το ψωμακι μου και απ'αυτο Laughing

Παντως το tail-happy στυλ του Montoya το εχει και ο Ραικονεν και ο Αλονσο. Ο Ραικονεν πιεζει και στην εξοδο (με αναποδα αν γινει η στραβη) αλλα και στην εισοδο (που φευγει καμια φορα με μουτρα). Κορυφαιοι αγωνες με αναποδα ειναι silverstone 02 (βροχη) και monaco 01, αναποδα με χιλιοστα απο μπαριερες XΩΡΙΣ traction. Ολα τα λεφτα.

Απιστευτα τεχνικο οδηγικο στυλ για απολυτη ταχυτητα και οχι πολυ θεαμα εχει ο Trulli. Τον εχει ξετιναξει τον Αλονσο απο αποψη καθαρης ταχυτητας (βλεπε δοκιμαστικα Παρασκευης με μηδενικα φορτια καυσιμου - ιδιες συνθηκες), αλλα ειναι για πολυ γκαντεμης ο ανθρωπος. Το highlight του η διατηρηση ταχυτητας στο μεσο της στροφης με πατα-ασε (βλεπε Ουγγαρια qualify παρασκευης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2003, 17:24:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
και τέλος εκεί που οι άλλοι φρενάρουν αυτός να πατάει απλώς γκάζι (ναι, γιατί ο Schumi έφερε την επανάσταση για το πως φρενάρουν στις στροφές......!!!!!!!!!).................


1) Σε ορισμενες περιπτωσεις ο Σουμαχερ οντως μπαινει με περισοτερα στη στροφη αλλα αυτο σημαινει μειωμενη ταχυτητα εξοδου και φαγωμα ελαστικων. Γι'αυτο χρησιμοποιει παντα μια γομα σκληροτερη που φερνει το συνολικο αποτελεσμα σε ακομα χαμηλοτερα επιπεδα. Ο barichello ειναι απαλος στο οδηγικο στυλ και ετσι εκμεταλλευεται καλυτερα τα μαλ**α λαστιχα που ειναι γρηγοροτερα με αποτελεσμα το αποτελεσμα να τον δικαιωνει. Παντως απ'τους 2 ειναι θεαματικοτερος, μακραν, ο Σουμαχερ.

2) Sorry που θα σε στεναχωρησω. Αλλα ο Σουμι δεν εφερε επανασταση για το πως φρεναρου στις στροφες. Μεχρι το 96 φρεναριζε ακομα με το δεξι. Σε μια περιοδο δοκιμων αναγκαστηκε να παρει το μονοθεσιου του Irvine για να τρεξει το οποιο ειχε ρυθμισεις για both-foot braking. Μολις κατεβηκε ειπε οτι του αρεσε και ηθελε να το υιοθετησει Shocked. Οπως λενε, ποτε δεν ειναι αργα. Ο Coulthard το υιοθετησε το 2001 και ειπε οτι του δωσε 2 δεκατα στο γυρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2003, 00:43:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:

Και κάτι επι του πιεστηρίου.....
Στην Metro News σήμερα, έγραφε οτι η ferrari σκέφτεται να κάνει πρόταση στον 3 φορές παγκόσμιο πρωταθλητη των 500 cc, τον εκπληκτικό Valentino Rossi, να γίνει teammate του Schumi.....!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Aναμένουμε νεότερα για αυτή τη φήμη....


Η επιβεβαίωση....

O πέντε φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής του παγκοσμίου πρωταθλήματος αγώνων μοτοσικλέτας, ο 24χρονος Βαλεντίνο Ρόσι, είναι ο άνθρωπος που θέλει ο Μοντετζέμολο να δοκιμάσει το μονοθέσιο της ομάδας του. Ο πρόεδρος της Scuderia δεν έχασε την ευκαιρία να προσεγγίσει το ίνδαλμα των δύο τροχών και να του ανακοινώσει: «Θέλω να κάνουμε κανονικές δοκιμές, μιλάω σοβαρά, δεν αστειεύομαι. Πάντα ήταν δύσκολο να μεταβείς από τις δύο ρόδες στις τέσσερις. Πόσο μάλλον στην εποχή μας... Ο Βαλεντίνο, όμως, είναι ένας φοβερός οδηγός, σύμβολο πολλών φίλων του μηχανοκίνητου αθλητισμού, είναι πρωταθλητής...».

Πολλές είναι οι ομάδες της Formula 1 που έχουν προτείνει στον πρωταθλητή να πάρει την θέση πιλότου, έστω και για λίγο. Η BAR, μάλιστα, είχε προτείνει, πέρυσι, στο νεαρό να οδηγήσει το μονοθέσιο του Βιλνέβ. Oι Jordan, Jaguar και Williams του έχουν κάνει, επίσης, την ίδια πρόταση, ενώ έχει δοκιμάσει μονοθέσιο Formula Renault. Ο 24χρονος οδηγός της Honda και καλύτερα ο οίστρος του πρωταθλητή που αυτός αποπνέει, δεν έχει περάσει απαρατήρητος ούτε από τον κόσμο του Παγκόσμιου Ράλλυ. Την προηγούμενη χρονιά, βρέθηκε στο μπάκετ ενός 206 WRC στο πλαίσιο του Ράλλυ Βρετανίας.

Η εμπλοκή του Ρόσι με το μηχανοκίνητο αθλητισμό ξεκίνησε το 1989 από τα καρτ. To 1997 κατέκτησε το πρώτο του παγκόσμιο πρωτάθλημα στην κατηγορία των 125 κ.ε. Δύο χρόνια μετά, «ανέβηκε» κατηγορία και ο τίτλος των 250 κ.ε. έγινε δικός του. Το 2001 κατέκτησε το παγκόσμιο πρωτάθλημα στην κατηγορία 500 κ.ε., ενώ το 2002 στα ΜotoGP. Τη φετινή σεζόν εξασφάλισε μαθηματικά τον τίτλο στα MotoGP.

Πηγή: ams.gr


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2003, 06:24:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Ροσι αρνηθηκε και στραβωσαν στη Ferrari. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bouxmaxer (S.)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye Gr.N

Ένταξη: 03 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2003, 20:28:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

na kanw mia erwthsh?????

Kala akoma asxoliste me ta auta ta autokinhtakia pou kanoun guro guro oloi (sthn mesh ........ ) kai mporei na ta kanei koumanto kai mikros mou xaderfos pou einai 6 xronon?????H formula me ola auta pou exei panw paei pethane kai gia mena ola teleiwsan apo thn mera pou pethane o megalos Senna kai den xerw gia shumi kai montoya kai allous tetoious xthesinous,den exoun ftasei kai den tha ftasoun pote tous thn klash kai to talento tou Ayrton opote to suzhtatw gia to pios exei kalitero monothesio kai pios.To mono sigouro einai pws ena monothesio san auta pou eixe o Senna kai phre prwtathlimata den tha mporousan na to krathsoun ston dromo opote................................................


Power Boost Service

Pappou tha mas leipseis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 02:04:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η απαντηση σε αυτο ειναι απλη: Μικα Χακινεν. Ο Σεννα ως γνωστον ειναι ισως ο ταχυτερος (προσοχη δεν λεω καλυτερος) οδηγος που περασε ποτε. Στο ντεμπουτο του Χακινεν σαν team-mate του Senna, ο Χακινεν εκανε outqualify τον Senna και αυτος εμεινε καπως ετσι Shocked

Μαζι του και ολοκληρος ο κοσμος Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bouxmaxer (S.)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye Gr.N

Ένταξη: 03 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2003, 09:31:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex anapoda to eipes o kaluteros (o taxuteros oxi panta) kaneis allos den mporouse na kanei oti ekane kai o Senna dusthxws........


Power Boost Service

Pappou tha mas leipseis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Οκτ 2003, 04:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ταχυτητα του στους αγωνες δεν ηταν απιστευτη. Πχ ο Prost στη διαρκεια ενος αγωνα συνηθως τραβαγε καλυτερους γυρους αλλα το θεμα ειναι οτι στα qualify οι αλλοι κρυβοντουσαν μολις εβγαινε ο Senna.

Παντως μη το λες οτι η f1 εχει "ευκολεψει".. Μη σου πω οτι τωρα ειναι πιο δυσκολη απο ποτε. Τα αυλακωτα λαστιχα δεν αφηνουν περιθωρια. Ο Λαουντα ελεγε πριν 2 χρονια οτι "καλα με ολα αυτα που χουν απανω τα αμαξια και μια μαιμου να βαλω θα το οδηγησει".. Και ο Σουμαχερ του ειπε "δοκιμασε".. Ετσι και εγινε και τελικα ο Λαυντα (που ειναι 3Χ πρωταθλητης) δεν καταφερε να σταυρωσει ουτε γυρο γιατι εφερνε τετ-α-κε απο στροφη σε στροφη Laughing Laughing

Μετα ειπε οτι τελικα τα συγχρονα μονοθεσια ειναι αρκετα δυσκολα στην οδηγηση και εχουν τελειως διαφορετικες απαιτησεις. Εεεεεεεεεεεεεμ.. Αλλο 2G, αλλο 4G και να παιζεις στο οριο με αυλακωτα λαστιχα (πολυ αποτομα στο γλυστρημα)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bouxmaxer (S.)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye Gr.N

Ένταξη: 03 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Νοέ 2003, 16:32:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pisteueis pws an ginotan to antitheto kai o shumi odhgouse ena monothsio pio palio tha ta evgaze pera??Pisteuw pws oxi............


Power Boost Service

Pappou tha mas leipseis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2003, 02:18:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ερωτημα δεν ειναι τοσο υποθετικο καθως ο Σουμαχερ εχει πει οτι δεν θα ενδιαφεροταν να τρεχει με τοσο επικινδυνα οχηματα σαν τα παλια. Ειναι γεγονος οτι αλλο να πιεζεις στο οριο ξεροντας οτι το πολυ-πολυ να ξεγραψεις ενα μονοθεσιο και αλλο να πιεζεις ξεροντας οτι μπορει να σκοτωθεις. Και δεν χρειαζεται να παμε τοσο πισω οσο στα παλια μονοθεσια. Σε ερωτηση αν θα οδηγαγε ποτε στα CART ειχε πει οτι δεν θα οδηγουσε τιποτα αλλο παρα μονο F1 γιατι μονο αυτα θεωρει ασφαλη.. Και οι διαφορες δεν ειναι και μερα με νυχτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Νοέ 2003, 08:55:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Το ερωτημα δεν ειναι τοσο υποθετικο καθως ο Σουμαχερ εχει πει οτι δεν θα ενδιαφεροταν να τρεχει με τοσο επικινδυνα οχηματα σαν τα παλια. Ειναι γεγονος οτι αλλο να πιεζεις στο οριο ξεροντας οτι το πολυ-πολυ να ξεγραψεις ενα μονοθεσιο και αλλο να πιεζεις ξεροντας οτι μπορει να σκοτωθεις. Και δεν χρειαζεται να παμε τοσο πισω οσο στα παλια μονοθεσια. Σε ερωτηση αν θα οδηγαγε ποτε στα CART ειχε πει οτι δεν θα οδηγουσε τιποτα αλλο παρα μονο F1 γιατι μονο αυτα θεωρει ασφαλη.. Και οι διαφορες δεν ειναι και μερα με νυχτα...


Γιατί να πάει στο πρωτάθλημα CART και να παίζει "γύρω-γύρω, όλοι, στη μέση ο Μανώλης" σε οβάλ πίστες και όταν πέφτει μια σταγόνα βροχή, να διακόπτεται ο αγώνας;;;;
Προσωπικά θεωρώ ανιαρό το να γίνονται αγώνες σε οβαλ.....
Οι Αμερικάνοι, βρίσκουν θεαματικό το γεγονός οταν οι οδηγοί πέφτουν με 300+ km/h στα προστατευτικά τοιχία της πίστας......
No merci.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Νοέ 2003, 00:23:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντα οι αμερικάνοι είναι της υπερβολής!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1267s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on