PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207...Rallye/GT/RC... vs ...the world...!! "part 3"
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:07:11    Θέμα δημοσίευσης: 207...Rallye/GT/RC... vs ...the world...!! "part 3" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συνεχεια από εδω :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=410954#410954

εκ της MOD Team
-------------------------------------------------------------------------------


Oxi δημοσιος υπαλληλος ειναι και κρυβεται μη φαει καταγγελια στη δουλεια του οτι διπλοδουλευει και σαν επαγγελματιας κοντρερ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:10:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Επιπλέον να σου θυμίσω ότι το rallye είναι σφυρί ενώ του Στάθη τσού! Και μήν μου αρχίσετε πάλι ότι τα σφυριά δέν παίζουν ρόλο γιατί αν θές πάρε τηλ. το salex που κάτι παραπάνω ξέρει, να σου πεί άν παίζουν ή όχι..


Θα το πω μια ακομη φορα και αν θες να το καταλαβεις καν το..αν οχι μεινε με την λαθος εντυπωση!
Τα πιστονια και οι μπιελες δεν δινουν αλογα..ισα ισα που ριχνουν γιατι η συμπιεση πεφτει απο το 10.5/1 στο 9.8..
Απλα με αυτα τα μπαρμπαδέλια μπορεις να ''πιεσεις''(και δε μιλαω μονο για πιεση τουρμπινας) παραπανω Wink


Το είπες και μόνος σου.. Cool


Ρε πούλια θα μας τρελανεις???
Το παιδι ειχε προγραμμα πριν αλλαξει πιστονια μπιελες..φως φαναρι ειναι!

Αυτο που σου εχω πει ισα με 10 φορες ειναι πως αν δεν ξαναρυθμισεις ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΠΡΙΝ και ακομη λιγοτερα λογω συμπιεσης!

Μαστιχα εχεις στο μυαλο σου ρε συ?? Rolling eyes


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:12:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα λόγια μου έρχεσαι..
Καλά όλα αυτά, αλλά τί τον κάνει να πιστεύει ότι έπειδή έβαλε(που δέν την έβαλε ο ίδιος) μία τουρμπίνα στο αμάξι του πήρε πακέτο και extra μηχανολογικές γνώσεις Question
Με τη λογική αυτή θα πρέπει ο Γρηρόρης να έχει bonus γνώσεων αφού άνοιξε και μοτέρ.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:13:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι γνωμη εχεις εσυ για εμενα κ γενικα για το αμαξι μου δε με απασχολει καθολου.τα μπραβο κ τα συγχαρητηρια που θα παρω κ αν θα τα παρω,θελω να ειναι απο ατομα που γνωριζουν κατι κ εχουν καταφερει κ κατι,η εχουν συνησφερει εδω μεσα.με βαγκ,οπως κ με πεζο εχω ασχοληθει περισσοτερο αποτι εχεις ασχοληθει γενικα με αυτοκινητα,κ οποιος με εχει γνωρισει απο κοντα το ξερει.γιαυτο κ οταν λεω για ανοιγματα,θα δεις οτι εκτος απο το δικο μου αναφερω αλλα 2 αυτοκινητα,ενα κουπρα 20ντ κ ενα λεον,παλι 20ντ που για την βελτιωση των συγκεκριμενων 2,εχω ασχοληθει οσο με το δικο μου,κ δε μπαινω απλα για να με κανουν βολτα Wink ακομα ψαχνω κ μαθαινω(παρεα με τους ιδιοκτητες) κ συντομα θα εμφανισουμε κ το αποτελεσμα Wink
πιστευω να σε καλυψα κ να καταλαβες οτι δεν ηρθα ουρανοκατεβατος σε ενα φορουμ.παιζοντας το φιλους σε μερικους απο την μια,κ ταυτοχρονα απο την αλλη να τους κατηγορω.αν ψαξεις στα πρωτα ποστς μου,πριν 3 χρονια,αν κ ειχα εμπειριες κ βελτιωση απο τα 106,πολλοι με κατηγορησαν,αλλα δυστηχως δεν ειχα αμαξι να τους αποδειξω τις θεωριες μου(το ειχα πουλησει τοτε το 106,κ ηταν αρχη του 207).οποτε για 1 χρονο παρακολουθουσα,διαβαζα κ μαθαινα,κ οταν με την σειρα μου εκανα πειραματα στο δικο μου,τα ανεφερασ μαζι με τα αποτελεσματα.
ελπιζω να σε καλυψα κ να καταλαβες μερικα πραγμα Wink οποτε ασε τα "καλα" λογια που λες κ οτι κ καλας ξερεις πολλα,κ δωσε αποδειξεις,να σε παρουμε κ στα σοβαρα.εμαθες κ την παροχη που εχουν τα βαγκ Evil



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:17:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Επιπλέον να σου θυμίσω ότι το rallye είναι σφυρί ενώ του Στάθη τσού! Και μήν μου αρχίσετε πάλι ότι τα σφυριά δέν παίζουν ρόλο γιατί αν θές πάρε τηλ. το salex που κάτι παραπάνω ξέρει, να σου πεί άν παίζουν ή όχι..


Θα το πω μια ακομη φορα και αν θες να το καταλαβεις καν το..αν οχι μεινε με την λαθος εντυπωση!
Τα πιστονια και οι μπιελες δεν δινουν αλογα..ισα ισα που ριχνουν γιατι η συμπιεση πεφτει απο το 10.5/1 στο 9.8..
Απλα με αυτα τα μπαρμπαδέλια μπορεις να ''πιεσεις''(και δε μιλαω μονο για πιεση τουρμπινας) παραπανω Wink


Το είπες και μόνος σου.. Cool


Ρε πούλια θα μας τρελανεις???
Το παιδι ειχε προγραμμα πριν αλλαξει πιστονια μπιελες..φως φαναρι ειναι!

Αυτο που σου εχω πει ισα με 10 φορες ειναι πως αν δεν ξαναρυθμισεις ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΠΡΙΝ και ακομη λιγοτερα λογω συμπιεσης!

Μαστιχα εχεις στο μυαλο σου ρε συ?? Rolling eyes


Ντέν καταλαβαίνεις....
Ποιός σε κάνει να πιστεύεις εσύ ότι το παιδί δηλαδή δέν ξαναρύθμισε με το νέο setup;
Θές να μου πείς εσύ ότι θα βάλεις π.χ μπιελλοπίστονα και θα το αφήσεις ώς έχει, χωρίς update! Με μικρότερη κ΄όλας συμπίεση..θα έχεις πρόβλημα στο κεφάλι μάλλον..
Πιστεύεις δηλαδή ότι ο Παρίδης δέν εκμεταλέυτηκε το ενισχυμένο μοτέρ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:29:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Επιπλέον να σου θυμίσω ότι το rallye είναι σφυρί ενώ του Στάθη τσού! Και μήν μου αρχίσετε πάλι ότι τα σφυριά δέν παίζουν ρόλο γιατί αν θές πάρε τηλ. το salex που κάτι παραπάνω ξέρει, να σου πεί άν παίζουν ή όχι..


Θα το πω μια ακομη φορα και αν θες να το καταλαβεις καν το..αν οχι μεινε με την λαθος εντυπωση!
Τα πιστονια και οι μπιελες δεν δινουν αλογα..ισα ισα που ριχνουν γιατι η συμπιεση πεφτει απο το 10.5/1 στο 9.8..
Απλα με αυτα τα μπαρμπαδέλια μπορεις να ''πιεσεις''(και δε μιλαω μονο για πιεση τουρμπινας) παραπανω Wink


Το είπες και μόνος σου.. Cool


Ρε πούλια θα μας τρελανεις???
Το παιδι ειχε προγραμμα πριν αλλαξει πιστονια μπιελες..φως φαναρι ειναι!

Αυτο που σου εχω πει ισα με 10 φορες ειναι πως αν δεν ξαναρυθμισεις ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΠΡΙΝ και ακομη λιγοτερα λογω συμπιεσης!

Μαστιχα εχεις στο μυαλο σου ρε συ?? Rolling eyes


Ντέν καταλαβαίνεις....
Ποιός σε κάνει να πιστεύεις εσύ ότι το παιδί δηλαδή δέν ξαναρύθμισε με το νέο setup;
Θές να μου πείς εσύ ότι θα βάλεις π.χ μπιελλοπίστονα και θα το αφήσεις ώς έχει, χωρίς update! Με μικρότερη κ΄όλας συμπίεση..θα έχεις πρόβλημα στο κεφάλι μάλλον..
Πιστεύεις δηλαδή ότι ο Παρίδης δέν εκμεταλέυτηκε το ενισχυμένο μοτέρ;


Ναι ρε πούλια,αυτο πιστευω,γιατι δεν μπορει να δωσει αλλα αλογα αυτη η κωλοτουρμπινα!Δεν καταλαβαινεις πια?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
τι γνωμη εχεις εσυ για εμενα κ γενικα για το αμαξι μου δε με απασχολει καθολου.τα μπραβο κ τα συγχαρητηρια που θα παρω κ αν θα τα παρω,θελω να ειναι απο ατομα που γνωριζουν κατι κ εχουν καταφερει κ κατι,η εχουν συνησφερει εδω μεσα.με βαγκ,οπως κ με πεζο εχω ασχοληθει περισσοτερο αποτι εχεις ασχοληθει γενικα με αυτοκινητα,κ οποιος με εχει γνωρισει απο κοντα το ξερει.γιαυτο κ οταν λεω για ανοιγματα,θα δεις οτι εκτος απο το δικο μου αναφερω αλλα 2 αυτοκινητα,ενα κουπρα 20ντ κ ενα λεον,παλι 20ντ που για την βελτιωση των συγκεκριμενων 2,εχω ασχοληθει οσο με το δικο μου,κ δε μπαινω απλα για να με κανουν βολτα Wink ακομα ψαχνω κ μαθαινω(παρεα με τους ιδιοκτητες) κ συντομα θα εμφανισουμε κ το αποτελεσμα Wink
πιστευω να σε καλυψα κ να καταλαβες οτι δεν ηρθα ουρανοκατεβατος σε ενα φορουμ.παιζοντας το φιλους σε μερικους απο την μια,κ ταυτοχρονα απο την αλλη να τους κατηγορω.αν ψαξεις στα πρωτα ποστς μου,πριν 3 χρονια,αν κ ειχα εμπειριες κ βελτιωση απο τα 106,πολλοι με κατηγορησαν,αλλα δυστηχως δεν ειχα αμαξι να τους αποδειξω τις θεωριες μου(το ειχα πουλησει τοτε το 106,κ ηταν αρχη του 207).οποτε για 1 χρονο παρακολουθουσα,διαβαζα κ μαθαινα,κ οταν με την σειρα μου εκανα πειραματα στο δικο μου,τα ανεφερασ μαζι με τα αποτελεσματα.
ελπιζω να σε καλυψα κ να καταλαβες μερικα πραγμα Wink οποτε ασε τα "καλα" λογια που λες κ οτι κ καλας ξερεις πολλα,κ δωσε αποδειξεις,να σε παρουμε κ στα σοβαρα.εμαθες κ την παροχη που εχουν τα βαγκ Evil


Μάλιστα, θα σου απαντήσω λοιπόν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο..όπως εσύ έχεις 2 φίλους με vag έτσι και γώ έχω άλλους τόσους! Γνωρίζω λοιπόν και μαθαίνω βοηθόντας φίλους στις επιλογές τους και στη βελτίωση των αυτοκινήτων τους και όπως και σύ, έχω ξαναπεί ότι στο άμεσο φιλικό περιβάλλον έχουμε FR gt28rs, 207 gt28RS, 207 1st stage, 207 stock, bmw e30 sr20det 1st stage, bmw e36 320 6κύλινδρο 1st stage, A3 1.8tfsi 1st stage και σύντομα k04, Astra opc 1st stage..θές και άλλα γιατί ελπίζω να σε κάλυψα και επίσης να σου πώ ότι ήμουν μπροστά σε κάθε στάδιο της βελτίωσης αυτών των αυτοκινήτων και ακόμα πρίν την αγορά τους ήξερα τα παιδιά και φυσικά τα έχω οδηγήσει πολλάκις..βλέπεις είμαστε μεγάλη παρέα Laughing
Δέν μ'αρέσει ο τρόπος που σου απαντάω αλλά το κάνω για να έρθεις στη θέση μου..το ότι δέν αναφέρομαι σε άλλα αυτοκίνητα δέν σημαίνει ότι δέν ξέρω, απλώς μ'αρέσει να μαθαίνω για το δικό μου όντας μέλος του psclub που αφόρά τα peugeot!

Love
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο ονοματα καλα τα πας,αλλα σε αναλογιες ιππους με σεταπ,αστα να πανε.οποτε η νομιζτε οτι τα αλογα ειναι στραγαλια,η οτι η αποκληση δυναμομετρου-δρομου ειναι τεραστια Wink
το συμπερασμα ειναι οτι εσυ υποστηριζεις ενα ατομο,που στο 80% απο τις κοντρες που εχει βαλει,το αποτελεσμα ειναι ψευτικο,κ τρεχουν οι κακομοιροι οι ιδιοκτητες των αλλων να βρουν το δικιο τους.αλλα μαλλον ειστε της σχολης "σας περασα μια φορα,δεν αξιζει να ξανασχοληθω" Wink
εγω προσωπικα,δε θα ηθελα να ξαναμοιραστω δημοσια,καποια εμπειρια μου,κ ο λογος εισαι εσυ κ ορισμενοι αλλοι,που ενω τα βρισκεται ολα ετοιμα,γυρνατε στο τελος κ μας κατηγορειτε.να χαλασετε κ χρονο κ χρημα,κ να χασετε τον υπνο σας,ωστε να μαθετε 2 πραγματα σωστα,κ να βγειτε μετα να τα μοιραστειτε με τους αλλους.κ να βγουν μετα μερικοι να σας το παιζουν εξυπνοι,με θεωριες κ ιδεες που εχουν ακουσει Wink
κ ειλικρινα με νευριαζει αφανταστα η κατασταση,που ενω μπηκε ο χρηστος να μας πει 2 πραγματα,για το αμαξι του κ την βελτιωση του,του το παιζεις ξερολας κ συνεριζεσαι οτι ειχε καποιο προβλημα του σταθη Laughing Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:52:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως στο αμεσο οικογενειακο μου περιβαλλον ειχα

volvo 144 2.0deluxe με 40αρια καρμπυρατερ,volvo s40 1.8 φε,corsa 94 1.0 1st stage,polo 1.0 φε,peugeot 206 1.6 4th stage, 307 1.6 2nd stage,mercedes slk fifth gear,TT 2.0tfsi top gear,Bmw Z4 si φπε+schrick, toyota yaris 1.0 tte edition, ideal zigzag special edition

και επισης ειμαι φιλος μανθου με πειραγμενη ζοντιακ αρα ξερω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΑΜΑΩ ΟΛΟΥΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 22:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Εγω παντως στο αμεσο οικογενειακο μου περιβαλλον ειχα

volvo 144 2.0deluxe με 40αρια καρμπυρατερ,volvo s40 1.8 φε,corsa 94 1.0 1st stage,polo 1.0 φε,peugeot 206 1.6 4th stage, 307 1.6 2nd stage,mercedes slk fifth gear,TT 2.0tfsi top gear,Bmw Z4 si φπε+schrick, toyota yaris 1.0 tte edition, ideal zigzag special edition

και επισης ειμαι φιλος μανθου με πειραγμενη ζοντιακ αρα ξερω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΑΜΑΩ ΟΛΟΥΣ


Και γω επειδη γνωριζω volvo που εχει ολα αυτα,αρα ξερω και γω και μας μαμαω επισης ολους Laughing Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:03:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που ειμαι φιλος σας,δε ξερω περισσοτερα κ απο τους 2 σας???δλδ ο λευτερης στην βελτιωση κ ο τακης σε χρονους σε πιστες,οποτε ειμαι τοπ κ στους 2 τομεις Cool



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:09:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
εγω που ειμαι φιλος σας,δε ξερω περισσοτερα κ απο τους 2 σας???δλδ ο λευτερης στην βελτιωση κ ο τακης σε χρονους σε πιστες,οποτε ειμαι τοπ κ στους 2 τομεις Cool


Και ο kane στα τοπογραφικα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Βοηθαει και αυτο στο να εχουμε ακριβη μετρα για τα αποτελεσματα στις κοντρες και στην πιστα για τα φρενα Laughing Laughing Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:22:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λίτσα.. Devil

Splat
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:27:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
απο ονοματα καλα τα πας,αλλα σε αναλογιες ιππους με σεταπ,αστα να πανε.οποτε η νομιζτε οτι τα αλογα ειναι στραγαλια,η οτι η αποκληση δυναμομετρου-δρομου ειναι τεραστια Wink
το συμπερασμα ειναι οτι εσυ υποστηριζεις ενα ατομο,που στο 80% απο τις κοντρες που εχει βαλει,το αποτελεσμα ειναι ψευτικο,κ τρεχουν οι κακομοιροι οι ιδιοκτητες των αλλων να βρουν το δικιο τους.αλλα μαλλον ειστε της σχολης "σας περασα μια φορα,δεν αξιζει να ξανασχοληθω" Wink

εγω προσωπικα,δε θα ηθελα να ξαναμοιραστω δημοσια,καποια εμπειρια μου,κ ο λογος εισαι εσυ κ ορισμενοι αλλοι,που ενω τα βρισκεται ολα ετοιμα,γυρνατε στο τελος κ μας κατηγορειτε.να χαλασετε κ χρονο κ χρημα,κ να χασετε τον υπνο σας,ωστε να μαθετε 2 πραγματα σωστα,κ να βγειτε μετα να τα μοιραστειτε με τους αλλους.κ να βγουν μετα μερικοι να σας το παιζουν εξυπνοι,με θεωριες κ ιδεες που εχουν ακουσει Wink
κ ειλικρινα με νευριαζει αφανταστα η κατασταση,που ενω μπηκε ο χρηστος να μας πει 2 πραγματα,για το αμαξι του κ την βελτιωση του,του το παιζεις ξερολας κ συνεριζεσαι οτι ειχε καποιο προβλημα του σταθη
Laughing Laughing




+1...

vasika apo kontres kai alla skinika na me sygxoreite alla eimai telios ma telios asxetos, Confused opote den pairno thesi gia to poios einai sostos i lathos.

alla tha statho se ayto pou leei o vagelis gia tin dimosieysi/moirasma gnosis (koinos etoimon lyseon)...

einai kourastiko (kai prosopika me exei kourasei to olo thema)
na dineis etoimi trofi,
na paratheteis lyseis,
best value for money epiloges
kai ena soro alla...
kai sto telos na sou zalizoun ton erota,
giati etsi kai giati allios???? Evil

to ksero oti kapoia pragmata mporei na akougontai "kapos"
i na min akoloutheitai panta i "pepatimeni"
alla re paides stin mixanologia ta panta allazoun kai proxorane mprosta...
emeis giati na menoume stasimoi? kai kat'epaktasi "piso"???



prepei na katalavoume pos ekastos sto eidos tou re paidia,
kalo to xompi kai na goustaroume alla den to pame oloi to sport, pos na to kanoume?

thymamai prin kamposo kairo
kapoia atoma "tin legane" tou vageli giati den dimosieve to status kato apo to kapo tou....
tora pou exei pei to paidi ti paizei pali mourmoura? Very happy

(sorry gia ayto pou tha po parakato)
alla prepei na katalavoume pos otan kapoios ( i kapoioi stin prokeimeni)
mas deixnoun to dasos
emeis na min koitame/kolame sto dentro...

@snaleakis........ Very happy
re file pragmatika otan peraso apo patra meria (mias kai apo pyrgo einai i katagogi tis koumparas mou, opote syxna vriskomai ekei) thelo na pioume ena kafedaki kai na ta poume apo konta...
eimai periergos se megisto vathmo na se gnoriso kai na do
an ores ores milas sovara i apla mas kaneis plaka...
kai (eilikrina) sorry gia ayto pou tha sou po
alla exeis mia tasi otan kapoios sou leei kati (asxeta an einai sosto i lathos)
esy na apantas me ena pnevma antilogias,
petontas mia mal**** kai an meta se kolisei ston toixo
antapantontas sou, apla tin pairneis piso kai les "plaka kano" Very happy

Sigoura kai pali den ksero apo kontres ktl...
kai den pairno thesi epi tou sygkekrimenou thematos,
alla mexri tora sigoura exeis katorthosei na se gnorizoun ola ta meli tou club...


Tespa gia na gyrisoume sto thema mas,
exo mia aporia......
yparxei kana diathesimo ibiza coupra ( kotopoulo edition)
se mama morfi oste na dokimaso ena (filiko ) patima 2a-3i?
thelo na do ti diafora exei to set up pou exo tora me oti kano argotera sto partali mou...
(palaiotera eixa to GT tou kolitou mou, alla apo tin ora pou evala tin devil kai epeita den exoume pia epafi.... opote thelo kati poio dynato gia na sygkrino prin kai meta, tou skalismatos mou Twisted evil )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chris_207 (Χρηστος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 14 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:49:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Επιπλέον να σου θυμίσω ότι το rallye είναι σφυρί ενώ του Στάθη τσού! Και μήν μου αρχίσετε πάλι ότι τα σφυριά δέν παίζουν ρόλο γιατί αν θές πάρε τηλ. το salex που κάτι παραπάνω ξέρει, να σου πεί άν παίζουν ή όχι..


Θα το πω μια ακομη φορα και αν θες να το καταλαβεις καν το..αν οχι μεινε με την λαθος εντυπωση!
Τα πιστονια και οι μπιελες δεν δινουν αλογα..ισα ισα που ριχνουν γιατι η συμπιεση πεφτει απο το 10.5/1 στο 9.8..
Απλα με αυτα τα μπαρμπαδέλια μπορεις να ''πιεσεις''(και δε μιλαω μονο για πιεση τουρμπινας) παραπανω Wink


Το είπες και μόνος σου.. Cool


Ρε πούλια θα μας τρελανεις???
Το παιδι ειχε προγραμμα πριν αλλαξει πιστονια μπιελες..φως φαναρι ειναι!

Αυτο που σου εχω πει ισα με 10 φορες ειναι πως αν δεν ξαναρυθμισεις ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΠΡΙΝ και ακομη λιγοτερα λογω συμπιεσης!

Μαστιχα εχεις στο μυαλο σου ρε συ?? Rolling eyes


Ντέν καταλαβαίνεις....
Ποιός σε κάνει να πιστεύεις εσύ ότι το παιδί δηλαδή δέν ξαναρύθμισε με το νέο setup;
Θές να μου πείς εσύ ότι θα βάλεις π.χ μπιελλοπίστονα και θα το αφήσεις ώς έχει, χωρίς update! Με μικρότερη κ΄όλας συμπίεση..θα έχεις πρόβλημα στο κεφάλι μάλλον..
Πιστεύεις δηλαδή ότι ο Παρίδης δέν εκμεταλέυτηκε το ενισχυμένο μοτέρ;


Ναι ρε πούλια,αυτο πιστευω,γιατι δεν μπορει να δωσει αλλα αλογα αυτη η κωλοτουρμπινα!Δεν καταλαβαινεις πια?


οταν εσπασε το αμαξι ειχα προγραμμα ηταν φπε....εβαλα τα σφυριλατα και δεν ξαναπηγα για ριθμισμα το αβγαλα και το κικλοφορουσα κανονικα οπου μετα απο 2 μηνες εκανα την τουρμπινα...το αμαξι πηγενε ακριβως το ιδιο...πριν σπασει ετρεχα με τον κολλιτο μου που εχει rallye και αυτος και γινοταν το ιδιο πραγμα και πριν και μετα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chris_207 (Χρηστος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 14 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:51:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
σορυ αλλα το επετειακο εχουν ακουστει διαφορα που δε ξερω ποσο αληθεια ειναι. απο το οτι εχει αλλα εκκεντρα και καποιες μικροδιαφορες στο καπακι ως οτι η Κ3 που φοραει ηταν λιγο διαφορετικη....γενικα σε απλο 1.8Τ πχ κρυτωνα ποσα εχετε βγαλει


σηκω το κινητο σου σουργελο. Laughing


και εγω εχω ακουσει οτι το επετειακο εχει καποιες διαφορες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιαν 2011, 23:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε μπαγάσα σαλιγκαρι έχεις ανεβάσει και video
http://www.youtube.com/watch?v=qzFdLA8VGJY&feature=player_embedded#! Laughing


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιαν 2011, 00:12:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chris_207 έγραψε:

οταν εσπασε το αμαξι ειχα προγραμμα ηταν φπε....εβαλα τα σφυριλατα και δεν ξαναπηγα για ριθμισμα το αβγαλα και το κικλοφορουσα κανονικα οπου μετα απο 2 μηνες εκανα την τουρμπινα...το αμαξι πηγενε ακριβως το ιδιο...πριν σπασει ετρεχα με τον κολλιτο μου που εχει rallye και αυτος και γινοταν το ιδιο πραγμα και πριν και μετα...


Πες τα ρε χρησταρα γιατι μας εχει ζαλισει τον ερωτα ο escargotman! Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιαν 2011, 00:16:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
ρε μπαγάσα σαλιγκαρι έχεις ανεβάσει και video
http://www.youtube.com/watch?v=qzFdLA8VGJY&feature=player_embedded#! Laughing


kλαιωωωωω Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιαν 2011, 01:07:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Εγω παντως στο αμεσο οικογενειακο μου περιβαλλον ειχα

volvo 144 2.0deluxe με 40αρια καρμπυρατερ,volvo s40 1.8 φε,corsa 94 1.0 1st stage,polo 1.0 φε,peugeot 206 1.6 4th stage, 307 1.6 2nd stage,mercedes slk fifth gear,TT 2.0tfsi top gear,Bmw Z4 si φπε+schrick, toyota yaris 1.0 tte edition, ideal zigzag special edition

και επισης ειμαι φιλος μανθου με πειραγμενη ζοντιακ αρα ξερω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΑΜΑΩ ΟΛΟΥΣ


si & schrick δεν πανε μαζι καρντια μου Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Επόμενη
Σελίδα 1 από 100

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3112s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on