PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Επιπτώσεις σκούπας & φιλτροχοάνης
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 14:23:05    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Επιπτώσεις σκούπας & φιλτροχοάνης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο μηχανικος μου που ειναι και οδηγος αγωνων κτλ μου ειπε οτι οι σκουπες/φιλτροχοανες μετα απο καμμια 15.000χμ προκαλουν ανεπανορθωτα προβληματα στην εισαγωγη και συγκεκριμενα στο ποτενσιομετρο και στο βηματικο μοτερ και οτι αυτο για να αλλαχθει θελει 140.000δρχ!!!!!!!! Το ξερατε αυτο??? Εγω οχι και δεν τολμαω τωρα να βαλω με τιποτα σκουπα.. Ειπαμε καλος ο θορυβος, αλλα οχι και να διαλυσουμε το αμαξι...

Ανταυτου μου προτεινε (μιας και του ελεγα οτι ο θορυβος της σκουπας μου αρεσει) να βαλω ενα φιλτρο ελευθερας που δεν δημιουργει κανενα προβλημα...Τι λετε???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 14:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα ο μηχανικός μου (που είναι επίσης οδηγός αγώνων), μου είπε ότι η σκούπα και η φιλτροχοάνη δεν δημιουργεί ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα και ούτε είχε πρόβλημα με την εγγύηση!!!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 14:38:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντε και εβαλες σκουπα ή φιλτροχοανη, ξερεις τις επιπτωσ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Ο μηχανικος μου που ειναι και οδηγος αγωνων κτλ μου ειπε οτι οι σκουπες/φιλτροχοανες μετα απο καμμια 15.000χμ προκαλουν ανεπανορθωτα προβληματα στην εισαγωγη και συγκεκριμενα στο ποτενσιομετρο και στο βηματικο μοτερ και οτι αυτο για να αλλαχθει θελει 140.000δρχ!!!!!!!! Το ξερατε αυτο??? Εγω οχι και δεν τολμαω τωρα να βαλω με τιποτα σκουπα.. Ειπαμε καλος ο θορυβος, αλλα οχι και να διαλυσουμε το αμαξι...

Ανταυτου μου προτεινε (μιας και του ελεγα οτι ο θορυβος της σκουπας μου αρεσει) να βαλω ενα φιλτρο ελευθερας που δεν δημιουργει κανενα προβλημα...Τι λετε???

Μάκη μήπως σου είπε από τι προκαλούνται τα προβλήματα; Από τον περισσότερο αέρα, από τα τυχόν σκουπίδια που δεν περνούν λόγω φίλτρου ή κάτι άλλο; Γιατί εγώ που έχω σκούπα εδώ και 10.000 χλμ κανένα πρόβλημα έως τώρα.


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 18:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Δεν υπαρχει κανενα προβλημα απ οσο ξερω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 20:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντε και εβαλες σκουπα ή φιλτροχοανη, ξερεις τις επιπτωσ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

seridim έγραψε:
Μάκη μήπως σου είπε από τι προκαλούνται τα προβλήματα; Από τον περισσότερο αέρα, από τα τυχόν σκουπίδια που δεν περνούν λόγω φίλτρου ή κάτι άλλο; Γιατί εγώ που έχω σκούπα εδώ και 10.000 χλμ κανένα πρόβλημα έως τώρα.


Ναι μου ειπε οτι ειναι απο την υπερβολικη πιεση που δεχονται λογω του αερα που ερχεται με μεγαλη δυναμη.. Παιδια μην μου λετε οτι δεν ειναι ετσι γιατι κολογουσταρω τον ηχο απο την σκουπα (α ρε seridim!) αλλα δεν θελω να μου σπανε τα "μπιπ" οι δικοι μου "σου τα λεγαμε εμεις" κτλ... Και βεβαια δεν θελω να δωσω 140 χιλιαρικα κερατιατικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Οκτ 2003, 20:43:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εν μερει δεν εχει αδικο οσο αφορα την καταστροφη εξαρτηματων στην εισαγωγη αλλα απο την αλλη χρησιμοποιει εντελως ηλιθιο επιχειρημα!
Οντως τα ελευθερα φιλτρα λογο μεγαλης διαπεραστικοτητας πρεπει να καθαριζονται πολυ συχνα,περιπου καθε 2500 χλμ,για να προστατευουν αλλα και να κανουν δουλεια.
Παρολα αυτα τα μοτερ που κινδυνευουν ειναι αυτα που εχουν air flow meter σε αντιθεση με τα δικα μας που ειναι με map sensor.Στα πρωτα,οι επικαθησεις επανω στο νημα ειναι που κανουν την ζημεια και οχι κατι αλλο.Οποτε αν σας "κοβει" που και που να καθαριζετε την πεταλουδα και την εισαγωγη με ενα καθαριστικο σπρει για καρμπυρατερ,δεν θα εχετε κανενα προβλημα!Και σε καμια περιπτωση μην βγαζετε τις αναθυμιασεις off!!!Χρειαζονται!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 06:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:
...Και σε καμια περιπτωση μην βγαζετε τις αναθυμιασεις off!!!Χρειαζονται!!!


...για την λίπανση αυτών των εξαρτημάτων στο σύστημα εισαγωγής.
Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 06:59:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχουν παρα πολλα rallye που εχουν κανει δεκαδες χιλιαδες χιλιομετρα με σκουπες που σαφως πιεζουν τον αερα πιο πολυ απο οτι οι αντιστοιχες σκουπες του 206. Οποτε δεν νομιζω οτι συντρεχει καποιος λογος ανησυχιας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 09:54:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντε και εβαλες σκουπα ή φιλτροχοανη, ξερεις τις επιπτωσ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
κολογουσταρω τον ηχο απο την σκουπα (α ρε seridim!)

Μάκηηηη στη διάθεσή σου για οτιδήποτεεεε Twisted evil Very happy χεχεχε


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 10:19:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με rally και φίλτρο ελευθέρας είχα 33.000 χιλιόμετρα και δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα.
Βέβαια κάθε 2.500 με 3.000 χμ το καθάριζα. Οπότε μήπως λύση είναι το καθάρισμα; ή ήταν τυχαίο το γεγονός ότι δεν δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα;
Μήπως κάποιος με περισότερες γνώσεις και εμπειρία μπορεί να μας διαφωτίσει; Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 10:54:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Το θεμα ειναι απλα να καθαριζετε το φιλτρο συχνα μιας και αυτα τα φιλτρα ειναι με λαδι για να κραταει τις σκονες.(Σπρει μετα το πλυσημο του φιλτρου).Εμεις εδω στην Κοζανη το καθαριζουμε συχνα μιας και εχει πολλη ατμοσφαιρικη ρυπανση απο τα εργοστασια τις Δεη.

Υ.Γ.Μιλτο και Στελιο.Ποιος ο λογος να μην βγαζουμε τις αναθυμιασεις απο την στιγμη που στα αγωνιστηκα βαζουν δοχειο για αυτες Question Εκεινοι γιατι τις βγαζουν OFF Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
bebis206vts (Νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206XS 1.6 16ν 120hp mod

Ένταξη: 25 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: ΝΑΞΟΣ!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2003, 22:55:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Παιδια δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Το θεμα ειναι απλα να καθαριζετε το φιλτρο συχνα μιας και αυτα τα φιλτρα ειναι με λαδι για να κραταει τις σκονες.(Σπρει μετα το πλυσημο του φιλτρου).Εμεις εδω στην Κοζανη το καθαριζουμε συχνα μιας και εχει πολλη ατμοσφαιρικη ρυπανση απο τα εργοστασια τις Δεη.

Υ.Γ.Μιλτο και Στελιο.Ποιος ο λογος να μην βγαζουμε τις αναθυμιασεις απο την στιγμη που στα αγωνιστηκα βαζουν δοχειο για αυτες Question Εκεινοι γιατι τις βγαζουν OFF Question

Αυτη η αποψη ειναι και η πιο σωστη..
Συμφωνω και επαυξανω..!!


206 πυραυλος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 02:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντε και εβαλες σκουπα ή φιλτροχοανη, ξερεις τις επιπτωσ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
seridim έγραψε:
Μάκη μήπως σου είπε από τι προκαλούνται τα προβλήματα; Από τον περισσότερο αέρα, από τα τυχόν σκουπίδια που δεν περνούν λόγω φίλτρου ή κάτι άλλο; Γιατί εγώ που έχω σκούπα εδώ και 10.000 χλμ κανένα πρόβλημα έως τώρα.


Ναι μου ειπε οτι ειναι απο την υπερβολικη πιεση που δεχονται λογω του αερα που ερχεται με μεγαλη δυναμη.. Παιδια μην μου λετε οτι δεν ειναι ετσι γιατι κολογουσταρω τον ηχο απο την σκουπα (α ρε seridim!) αλλα δεν θελω να μου σπανε τα "μπιπ" οι δικοι μου "σου τα λεγαμε εμεις" κτλ... Και βεβαια δεν θελω να δωσω 140 χιλιαρικα κερατιατικα...




Scratch Scratch Scratch (τωρα πρεπει να μιλησω,δεν πρεπει να μιλησω......) Scratch Scratch Scratch

ΥΓ:ποια υπερβολικη πιεση ??? δεν αυξανει η σκουπα την πιεση.την ποσοτητα αυξανει και μειωνει την θερμοκρασια του αερα.τωρα πως τι ποτε και πως........(συγνωμη κιολας ρε παιδια αλλα τα εχουμε ακουσει ολα πια Exclamation και δεν εννοω τον καθενα και τις αποψεις του αλλα ολους αυτους που "δ
ουλευουν" σε συνεργεια)ελπιζω χωρις παρεξηγηση . . .


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 03:56:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε σε καταλαβαινω, αλλα απο την αλλη ο τυπος ειναι οδηγος αγωνων (ετρεχε πριν λιγες μερες Δραμα, Σερρες κτλ) και ασχολειται πολυ με τα αμαξια σαν χομπυ, ειναι δε πρωην υπαλληλος στο επισημο συνεργειο της Peugeot και εφυγε απο εκει και ανοιξε δικο του συνεργειο Peugeot (και οχι μονο) και ασχολειται με αρκετα 206... Και οταν του ειπα οτι εμενα καποια παιδια που ασχολουνται σε ενα φορουμ αποκλειστικα για το 206, μου ειπε οτι μου λετε και εσεις τωρα για αυτον.. Δηλαδη "εμενα θα ακουσεις που ασχολουμαι χρονια με αυτα ή τι σου λενε οι αλλοι "ειδικοι"...? Καταλαβες? Γιατι να πιστεψω λοιπον εσενα και οχι αυτον που στην διπλα ραμπα ειχε ενα 206 με σκουπα και χαλασμενη εισαγωγη μετα απο 16.000χμ που ειχε πανω την σκουπα και εσκασε 140.000δρχ για ανταλλακτικο?????

Αν ημουνα μεγαλυτερος και εβγαζα δικα μου λεφτα, ας την εβαζα και ας ειχα το ρισκο, το θεμα ειναι οτι η μανα μου και ο αδερφος μου ακουνε τι λεει ο "ειδικος" που το πηγαινουμε 3 χρονια εκει το αμαξι και ποτε δεν μας δημιουργησε κανενα προβλημα (και ας το σκιζω εγω, αυτο τιποτα δεν παθαινει) και οχι τι λεω εγω απο αυτα που ακουω απο εσας...

Πεστε μου εσεις τι να κανω λοιπον και πως να του εξηγησω του ανθρωπου οτι δεν υπαρχει προβλημα απο την στιγμη που μου λεει οτι "σε ξερω 3 χρονια και σου λεω μην βαλεις σκουπα, εγω δεν θα κερδισω τιποτα με αυτα που σου λεω, ισα ισα θα χασω λεφτα που δεν θα σου πουλησω σκουπα και θα χασω λεφτα απο τα σερβις που θα χρειαστεις αφου ξερω οτι θα σου χαλασει".. Καταλαβες? Δεν εχει τιποτα να κερδισει ουτε μου προτεινε κατι αλλο.. Α και στον τυπο που του εβαλε τελικα την σκουπα, του το ξεκαθαρισε οτι αν παθει κατι η εισαγωγη, εγω σε ειχα προειδοποιησει.. Αλλα ο αλλος του ειπε οτι χαλαλι 140.000δρχ για τον ηχο της σκουπας..Ελα ομως που για μενα ειναι πολλα τα λεφτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 04:33:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εισαι απολυτα κατανοητος απλα εχω να πω το εξης.
και ο δικος μου που φτιαχνει το αυτοκινητο μου τρεχει σε αγωνες και μου λεει πως δεν θα εχω κανενα προβλημα (εχει συνεργειο που εξειδικευεται στα γαλλικα).αρα τι κανουμε???
οσο για το οτι ειναι πρωην υπαλληλος της peugeot . . . ενα εχω να πω!(η μαλλον δυο!!!!)

1)οτι δουλευε εκει θα πρεπει να το φοβασαι!!!!!!!

και

2)οτι την πρωτη σκουπα στο αυτοκινητο μου μου την εβαλε καποιος που ηταν στην peugeot και εχει ενα πολυ γνωστο μαγαζι (για τους γνωστους λογους δεν λεω ποιο αν θες σου στελνω μηνυμα και στο λεω) και η σκουπα μου εγινε ......κομματακια!!!!(σημειωνω οτι η σκουπα ηταν για 206 και μου εγγυθηκε οτι δεν θα παθει Τ Ι Π Ο Τ Α ! ! !

τι αλλο να πω και τι να πιστεψω μετα????

παντως δεν θα εχεις προβλημα σιγουρα αν βαλεις καποιο φιλτρο αερος στο αυτοκινητο!


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 05:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ηχο σαν της σκουπας μπορω να εχω με φιλτρο ελευθερας που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δημιουργει προβληματα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 08:07:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Ηχο σαν της σκουπας μπορω να εχω με φιλτρο ελευθερας που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δημιουργει προβληματα?


ΌΧΙ

Α! Για μένα άκου τον μηχανικό σου, που κατά την λογική αυτός είναι ο"ειδικός" και βάλε φίλτρο ελεύθερο. Έτσι ώστε αν πάθει μετά κάτι η εισαγωγή σου, να πάς να του την τρίψεις στην μούρη!!!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 08:18:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
kavaliotis έγραψε:
Ηχο σαν της σκουπας μπορω να εχω με φιλτρο ελευθερας που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν δημιουργει προβληματα?


ΌΧΙ

Α! Για μένα άκου τον μηχανικό σου, που κατά την λογική αυτός είναι ο"ειδικός" και βάλε φίλτρο ελεύθερο. Έτσι ώστε αν πάθει μετά κάτι η εισαγωγή σου, να πάς να του την τρίψεις στην μούρη!!!


Πολύ σωστός ο Γιώργος!!! Salute Salute
Μέτρησες φίλε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2003, 21:07:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην ολοι οι μηχανικοι την ιδια μαλ***α λενε "Εμενα θα ακουσεις ή τους εξυπνους;" και συνηθως ειναι ασχετοι!Εχω περιπτωση που ακουσα το κορυφαιο "Αν στειλεις πιο κρυο αερα στην εισαγωγη,υπαρχει περιπτωση να κανεις ζημεια και το αμαξι να χασει!".Ολα αυτα με ενα home made ram air που εκανα σε ενα φιλο και σκεφτομαι "Δες σε τι ηλιθιους δινουμε τα χρηματα μας για να μας το παιξουν και ειδικοι και να μας πεισουν οτι μας εκαναν και καλη δουλεια...".Αυτος ο ανθρωπος απο φυσικη μαλλον δεν τα πηγαινε πολυ καλα με την φυσικη και την πυκνοτητα του αερα...

Οσο για την σκουπα και τις αναθυμιασεις,ουτε στα αγωνιστικα τις βγαζουν off απλα κανουν ξεχωριστο δοχειο αναθυμιασεων.Ολα τα κινουμενα μερη χρειαζονται λιπανση.Παρολα αυτα μην συγκρινετε μοτερ τα οποια γινεται ελεγχος και service πριν απο καθε αγωνα με τα δικα μας μοτερ που πολλοι απο εμας δεν εχουμε δει καν την πεταλουδα εισαγωγης!!!

Η σκουπα αυξανει την πιεση του και την ταχυτητα του αερα στην πεταλουδα εισαγωγης χρησιμοποιωντας το κωνικο σχημα της.Η θερμοκρασια παραμενει στα ιδια επιπεδα απλα λογο συμπιεσης του αερα λογο της αυξημενης ταχυτητας αυξανεται και η πυκνοτητα του.

Παρολα αυτα τζαμπα διαφωνουμε καθως η σκουπα στο 206 ειναι πεταμενα χρηματα...Την καλυτερη δουλεια την κανει ενα custom ram air σε συνδυασμο με ελευθερο φιλτρο στο εργοστασιακο κουτι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Οκτ 2003, 01:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και αυτο το καστομ σπαστομ βαψτομ ποσο παει? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1499s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on