PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Water spray

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 01:40:35    Θέμα δημοσίευσης: Water spray Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον σκεφτομουν μιας και καλοκαιριαζει να κανω καμι τετοια πατεντα για την ψυξη του intercooler εξωτερικα...

αυτο δηλαδη

http://www.youtube.com/watch?v=tX8vj_z5sjw&feature=related

Aλλα σκεφτομαι να το παω ενα level Πιο πανω χρησιμοποιοντας ενα εγκαφαλακι για 5ο μπεκ που εχω (fasttech) και κανιβαλισμενη μπεκιερα με 2 μπεκ να ψεκαζουν ομοιομορφα ολο το μηκος και πλατος της κυψελης...Και αντλια λεω να μπει μια βενζινης....Προτασεις κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 01:42:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lol

γυρνα κατευθείαν τα "πιτσιλιστιρια" από τους υαλοκαθαριστήρες και είσαι κομπλέ Smile
αν θες ένα level πιο πάνω βάλε μια μπουκάλα και ψέκαζε νίτρα κόστος 400-500 euro
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BILLY. (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 206 1.6(16v) XS (2003)

Ένταξη: 16 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 02:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ λέω να κολλήσεις έναν θερμοστάτη πάνω στο intercooler και όταν η θερμοκρασία του περνάει ένα όριο, τότε να ψεκάζει. Άν ψεκάζεις συνέχεια θα θέλεις μεγάλο δοχείο νερού. Επίσεις πρέπει να βάλεις και ένα φλοτερ στην δεξαμενή του νερού για να σταματάει την αντλία όταν τελειώσει το νερό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 02:13:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

billy εννοείτε ότι δεν θα ψεκάζει συνεχεια παρα μονο όταν χρειάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 02:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαυτο θελω να τα οδηγησω με το εγκεφαλακι γιατι διαβαζει πιεση (εχει δικο του μαπ) και μπορω να ρυθμιζω να ψεκαζει απο καποια πιεσηγ και μετα και οσα αυξανει να ψεκαζει πιο πολυ και παει λεγοντας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 02:29:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομίζω να σε βοηθήσουν αυτά που έχεις για να ψεκάζεις νερό,τα mpek δεν θα ψεκάσουν ποτε και ούτε η αντλία,θα καεί στις δοκιμες κιόλας,το πιο απλό είναι αυτό που σου είπα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 15:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το σκέφτομαι από καιρό να το κάνω ,αλλά εγώ έχω στο μυαλό μου μια πολύ πιο απλή κατασκευή.
έχω πάρει από τρακαρισμένο σάξο τα πιτσιληστήρια κ την αντλία,σκέφτομαι να βάλω τα πιτσιληστήρια κάτω από την τραβέρσα να χτυπάνε κατευθείαν στο κούλερ μια τρύπα στο δοχείο για να κουμπώσει η αντλία ,ρεύμα από την μπαταρία με ασφάλεια κ ένα απλό διακοπτάκι on/off κάπου μέσα στην καμπίνα ,οπότε όταν το χρειάζεσαι πατάς το διακοπτάκι κ το αφήνεις να ψεκάζει .τα έχω όλα έτοιμα αλλά βαριέμαι να βγάλω προφυλακτήρα Embarassed


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2011, 15:17:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Water spray Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Λοιπον σκεφτομουν μιας και καλοκαιριαζει να κανω καμι τετοια πατεντα για την ψυξη του intercooler εξωτερικα...

αυτο δηλαδη

http://www.youtube.com/watch?v=tX8vj_z5sjw&feature=related

Aλλα σκεφτομαι να το παω ενα level Πιο πανω χρησιμοποιοντας ενα εγκαφαλακι για 5ο μπεκ που εχω (fasttech) και κανιβαλισμενη μπεκιερα με 2 μπεκ να ψεκαζουν ομοιομορφα ολο το μηκος και πλατος της κυψελης...Και αντλια λεω να μπει μια βενζινης....Προτασεις κανεις?

Εξέχον μέλος της κοινότητας(με λευκό GT και ΑΡ φρένα) που έχει να γράψει αρκετό καιρό στο φόρουμ έχει κάνει τέτοια εγκατάσταση. Ζητήστε του βοήθεια για το παραπάνω εγχήρημα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
axilleas91 (Αχιλλέας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 23 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Αύγ 2011, 22:54:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι εγινε τελικα? Τοποθέτησε κανενας την πατεντα αυτη? Ειδε αποτελεσματα?

Βρηκα 2 ενδιαγεροντα links..
http://www.mini-madness.com/madness-mini-cooper-s-r56-intercooler-air-diverter.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=NJNxQ-e46YE&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Απρ 2013, 09:57:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα παιδια!

μηπως ξερει καποιος αν χωραει δευτερο μοτερακι πιτσιλητηριων για αποκλειστικη χρηση για το water spray?

thanks!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Απρ 2013, 11:29:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι βρες πιο μικρο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Απρ 2013, 11:32:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
Οχι βρες πιο μικρο...


οπως...απο saxo/106 κανει??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1178s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on