PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

40αρα vs 50αρα σωλήνα - Διαφορες στον δρομο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Απρ 2011, 11:26:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:

εγιναν και τα σημερινα τεστ με την 50αρα. παλι σχεδον το ιδιο εφυγα απο τον νικο απλος τωρα στις χαμηλες στροφες (ρολαριστες 2ες απο 1500-2000σαλ) πεταγοτανε μισο αμαξι μπροστα (οι χαμηλες μου ψοφησαν) και μολις εγω επιανα τις 4000 εφευγα μπροστα, τον εφτανα , στη τριτη ανοιγα ενα αμαξι και περιεργος στις
τεταρτες ξαφικα ο νικος ανεβαινε..

οποτε η διαφορα της 40αρας με 50αρα ειναι οτι μετατοπιζει τη δυναμη απο χαμηλα στα ψηλα και τονιζει ακομα περισσοτερο τα εκεντρα, ειδικα σε περιπτωση που μπει και εισαγωγη c2 τοτε η μεγαλη σωληνα χρειαζεται για να εχεις δυναμη ψηλα και κοφτη στις 8000σαλ

Περιεργο μου φανηκε οτι ο Νικος στις 4ες αρχιζε να κερδιζει εδαφος ,στην αρχη πηγε το μυαλο μου στην αεροδυναμικη καθοτι εχω ποιο φαρδια λαστιχα και περιεργο-μεγαλο προφυλακτηρα μπροστα.. και ισως παιζει και αυτο το ρολο του ΑΛΛΑ κατι που ειδα στα τελευταια αηγματα και με ανυσηχησε ΣΤΕΛΙΟ, το halmeter πια μετα τις 5800 ΣΤΕΓΝωΝει!!! Sad Sad
ειδικα τεταρτες που εχω και πολλα χλμ και δουλευει το ραμαιρ στο φουλ πεφτει στα πιο χαμηλα κιτρινα ... Confused

να ανυσηχώ? θελει ρυθμηση το προγραμμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 16:31:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ που προσεξα σημερα οταν σηκωσα το αμαξι να φτιαξω κατι στο σασμαν..

μια που χαζευα τον μηχανικο να κανει την δουλεια του λεω δεν δοκιμάζω με παχυμετρο να μετρησω ολο το μηκος της σωλήνωσης?

λοιπον ειναι ολη οντως ανοξειδωτη 50αρα (εξωτερικα 50 αρα εσωτερικα? 48? ) ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ Ο ΠΑΠΑΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ μαλ***α... αυτο το σημειο ειναι απο το τελος του διχάλου μεχρι τον καταλύτη...ενα κομμάτι περι των 30cm (υπολογισμος με το ματι) το οποιο ειναι 45-46mm σωληνα...

το πρωσεξα σημερα και θα του το παω να το φτιάξει.. να βαλει και εκει 50αρα inox.

η ερωτηση μου (που θα απαντηθει οταν το παω για φτιαξημο) ειναι: αυτο το κομματι το στενό? κόβει? πνιγει το αμαξι και την υπολοιπη εξατμιση? κοινός θα καταλάβω καποια διαφορά οταν το αλλάξω?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 16:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="abaleo"]η εξάτμιση που θα φτιαχτεί αύριο (εις διπλούν), για 206 με ραλλοέκκεντρα, σύμφωνα με τις οδηγίες των γκουρού θα είναι κάπως έτσι:
[/quote

Kανονικα ετσι πρεπει να γινει Wink

Αν υπαρχουν και βλεψεις για εισαγωγη c2 (που υπαρχουν) ολη 54αρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 16:52:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σοοοοπππαααααααααα.....
καλα που εχουμε και σενα!! Laughing

ρε ! ξερω πως ΠΡΕΠΕΙ να ΕΙΧΕ γινει... γιαυτο και θα το παω πισω να το φτιάξει.

Διαβασε την απορεια μου ποιο πανω και ξαναπρωσπάθησε να απαντησεις...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 17:18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου ρε οργιο θα βαλεις την C2 γιατι δεν το κανεις ολο 54 να τελειωνεις???? Rolling eyes
Η απορια σου θα απαντηθει αυριο ετσι κι αλλιως...ασε που μονο Στελιος και mechanic μπορουν να απαντησουν σιγουρα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 18:03:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε αυτους ρωτάω κοινος... Laughing


και τωρα δεν μπορω να αλλάξω πάλι ολοκληρη την εξάτμηση για να την κανω 54αρα... ας μεινω με την 50αρα και ΟΤΑΝΝΝ βαλω εισαγωγή βλεπουμε..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 18:30:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να το αλλαξεις το κομματακι...Ετσι και αλλιως πληρωμενο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 22:35:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ενα κομμάτι περι των 30cm (υπολογισμος με το ματι)
Cool Cool Cool Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 23:26:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω ενα φ70 απο impreza αμα το θελησεις πες μου εξωγηινε


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Απρ 2011, 12:26:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo έγραψε:
εχω ενα φ70 απο impreza αμα το θελησεις πες μου εξωγηινε


Φ70? Confused να το κανω τι ρε τρελε?? πυραυλο θα φτιάξω?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 12:14:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Να το αλλαξεις το κομματακι...Ετσι και αλλιως πληρωμενο ειναι.



λοιπον σημερα το αλαξα. Και για οσους δεν θυμουνται , ειχα ζητησει απο το διχαλο και πισω 50αρα inox σωληνα και απο μαλ***α του εξατμισα μου ειχαν βαλει 40αρα.. Laughing
οποτε πηγα να μου την αλλαξουν και μου εβαλαν οντως 50αρα ινοξ ΑΛΛΑ αφησαν ενα μικρο κομματι περιπου 20-30 εκατοστα την 40αρα απο το διχαλο μεχρι τον καταλυτη..

Σημερα πηγα και το αλλαξα και αυτο.

Συμπερασμα? στο λιγο που το οδηγησα αρπαζει ποιο αμεσα, δηλαδη με το που παταω το γκαζι σε κολαει πισω σε χιλιοστα του δευτερολεπτου , και πιο γρηγορα-αμεσα απο πριν και πιο αγρια... Λογικο υποθετο αφου τα καυσαερια δεν μπουκονουν πια στο αποτομο πατημα του γκαζιου ..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 14:28:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελπιζω να μην ειναι ολα στην σφαιρα της φαντασιας σου Laughing Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 14:55:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περα απο την πλακα τωρα αν θυμαμαι καλα volvos ειχε γραψει οτι μαμα μπεκ στεγνωνουν 125 αλογα και ο αλιεν μολις αλλαξε απο 40 σε 50 και εβαλε καταλυτη και τελικο,δηλαδη με λιγα λογια τελειωσε εξατμιση,αμεσως αρχισε να στεγνωνει στο χαλ και το βλεπουμε και στο δρομο αυτο στα ανοιγματα που κανουμε Wink
Οποτε απο τα 118 πρεπει να ειναι 125 (εστω κοντα σε αυτα)οποτε ειδες καποια πραγματακια στην εξατμιση αλλαζουν πολλα πραγματα...
Οπως συφιλιαζεται και κραζει Στελιος και λεει για εξατμιση Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 17:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει να παραδεχτω οτι η λογικη σου εχει μια βαση..
παντος το αμαξι τωρα δουλευει πολυ καλα....

και τα 14αρια (που θα γινουν 15αρια μολις μου στειλουν τις ζαντες που πηρα) ηταν το κερασακι στην τουρτα..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1452s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on