PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κορωνοπήνια ΜΑ (part 2)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:01:03    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Κορωνοπήνια ΜΑ (part 2) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rolling eyes Κορονοπήνιο; Μηπως μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο στο τι ειναι ακριβως αυτο και αν μπορω να βάλω καλυτερο και με πόσα λεφτά; Ανεβάζει την απόδωση; Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 16:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με πολυ απλα λογια το κορωνομηνιο ειναι το τελικο γραναζι μεταδοσης στο σασμαν του αυτοκινητου.

Αλλαζοντας το επηρεαζεις την τελικη σχεση μεταδοσης του καρου, χωρις να διαφοροποιεις τις διαφορες που εχεις στις ενδιαμεσες σχεσεις.

αλλαζοντας το πχ σε ενα 16βιδο 16αρι καρο κερδιζεις σε επιταχυνσεις και χανεις σε τελικκη ταχυτητα. βασικα αυτα ειναι σε πολυ γενικες μορφες.

τωρα στο 14 δεν νομιζω να δεις τρελες διαφορες (π.χ. τι να κανεις, να παρεις το γραναζι απο το 1.1 που ισως ειναι πιο κοντο απο το δικο σου???)

Συνηθως τα 16αρια παιρνουν το γραναζι ειτε απο το 8βαλβιδο ραλλυ, ειναι απο το 13αρι το 8βαλβιδο ειτε απο το δικο σου...

π.χ. Το καρο μου εχει κοφτη γυρω στις 7500. Με την τωρινη σχεση μεταδοσης εαν βαλω την 5η ταχυτητα στον κοφτη, θεωρητικα απο γραναζωμα βγαζω γυρω στα 250!!!!!

βαζοντας το γραναζι απο το 14αρι θα πεσω γυρω στα 210 αλλα με πολυ καλυτερες επιταχυνσεις...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 20:20:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα στο εξηγησω πολυ απλα...Στα κλασσικα mountain bikes εχεις τα γραναζια στον πισω τροχο και συνηθως 2-3 δισκους με γραναζια εκει που ειναι το πενταλ...
Οσο πιο μεγαλος ειναι ο δισκος που εχεις επιλεξει στα πενταλ,τοσο πιο πολλα χλμ βγαζεις αλλα αργεις μεχρι να τα φτασεις...Αν επιλεξεις τον πιο μικρο δισκο απο ολους,ανεβαζει πιο γρηγορα αλλα δεν πας τοσο γρηγορα.
Τωρα δες το στο αμαξι...
Οσο πιο μακρυ κορωνοπηνειο εχεις,τοσα πιο πολλα χλμ τελικης θα εχεις(θεωρητικα παντα γιατι υπαρχει και η αεροδυναμικη αντισταση) ενω οσο πιο κοντο εχεις,τοσο πιο γρηγορα θα στα βγαζει απλα υπαρχει περιπτωση η 5η σου να πιανει κοφτη(λες και πας συνεχεια ταξιδια...).

Γενικα αξιζει πολυ περισσοτερο να αλλαξεις κορωνοπηνειο απο το να πειραξεις μοτερ.Αυτα που μπορεις να βαλεις ειναι ή απο 13αρι 106 ή το ακομα πιο κοντο της Peugeot Sport το οποιο ομως ειναι μονο για αναβασεις και θα σου κοψει αρκετη τελικη(4,9 Shocked ).
Το κοστολογιο θα ειναι περιπου στα 450,οριακα 500,ευρω μαζι με την τοποθετηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 23:39:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μη ξεχνάμε την μεγάλη διαφορά που θα δεις στην κατανάλωση. Μη με ρωτήσεις αν θα μειωθεί....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Οκτ 2003, 23:18:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ευχαριστω με κατατοπίσατε πλήρως! Ευχαριστω! Razz Razz Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 02:14:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξαναεπανέρχομαι σε αυτό το θέμα διότι έχω μία απορία! Όπως πάντα! Αν βάλω από 106 1,3 πόσο τελική θα μου κόψει?
4,9 χιλιομετρα/ωρα εννοούσες;
Τώρα μου εχει πάει και 195 στην εγνατια βγαίνοντας από θεσσαλονική για καβάλα λιγη κατηφόρα το τονίζω!
Με ποιο κοντο κορονοποίνιο θα με αφηνει να φτανω τόσο ή θα πιανει κόφτη! Μεχρι πόση τελική θα μπορει να με αφήσει να πάω; Η κατανάλωση που ΄τωρα ειναι χοντρα χοντρα στα 40 € πανε έλα αλεξ/πολη θεσσαλονικη πόσο θα πάει περιπου! ΤΙ ρωταω ε;
Ελπίζω να μην πρίζω πολύ αλλα σαν νέος έχω τις αποριούλες μου!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 09:30:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο 1300 RALLYE Question Εκτος απο καινουργιο αν βρεις σε μεταχειρισμενο παρε και ενα για μενα. Laughing Laughing Δεν κοβει σε τελικη.Απλα την τελικη σου θα τηνν βαζεις μεσα στα κοκκινα.5 κοφτης ενα πραγμα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 09:34:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σιγουρα για να δεις διαφορα θα πρεπει να βαλεις του 1.3 αφου ηδη εισαι αρκετα κοντος...

Τωρα αν πουμε πχ πως ο κοφτης σου ειναι στις 6500 και πιανεις τα 195 στις 6000, με το κοντυτερο σασμαν θα μπορεις ισως να πιασεις τα 195 στις 6500 ομως ωστοσο θα τα πιανεις πιο γρηγορα... Τα νουμερα και οι αναλογιες ειναι τελειως θεωρητικα απλα σαν παραδειγμα τα εδωσα...

Γενικα με το πιο κοντο κορωνοπηνιο θα εχεις καλυτερες επιταχυνσεις εν κινηση και απο σταση, ισως μικροτερη τελικη ή την ιδια σε υψηλοτερες ομως στροφες, μεγαλυτερη καταναλωση και περισσοτερο θορυβο αφου το μοτερ θα δουλευει πιο ανετα σε ψηλες στροφες...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 09:38:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.........και το μοτερ το πας μελανιασμενο βεβαια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 09:43:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει και ο υπολογιστης του club στην κατω μερια της σελιδας με ονομα

Υπολογιστής χ.α.ω & σ.α.λ. κινητήρα

Βαζεις την τελικη σχεση διατηρωντας τις αλλες σχεσεις ιδιες και βλεπεις τα αποτελεσματα


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 21:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη εγω πως θα δω τι τελικη θα εχω με το 4,9;
Γιατι προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα με το μαραφετι... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 23:59:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι να βρεις καλο μαστορα να σου ανοιξει το κιβωτιο και να κανει το ολο εγχειρημα.
Και το θεμα ειναι να δουλεψει μετα η μετατροπη αξιοπιστα και να μην εχεις προβληματα.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Νοέ 2003, 08:04:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H τωρινη τελική σχέση μεταδοσης του αυτοκινητου σου είναι 4.063 η οποια στις 6000rpm σου δίνει με 5η 203 χαω.Αν βαλεις το κορωνοπήνιο απο το 106 1.3 που εχει τελική σχέση μεταδοσης 4.54 στις 6000rpm με 5η θα εχεις 182 χαω.Ολα αυτα με την προυπόθεση οτι φοράς το εργοστασιακο λάστιχο 165/70/13 ή καποιο παρόμοιο που δεν αλλαζει το βήμα του αυτοκινητου.Αν αλλαξεις το βήμα τα πράγματα αλλαζουν πάλι.Βεβαια αυτο που σε ενδιαφερει για τα ταξιδια είναι οτι στις 4500rpm που μπορει να κινεισαι στην Εθνικη θα εχεις 137χαω απο 153χαω που εχεις με το μαμισιο κορωνοπήνιο .Αν σου φτανουν τα περιπου 140χαω για ταξιδι τοτε βαλτο.Απο εκει και πανω παντως λογω στροφων κινητηρα ο θορυβος θα ειναι μεγαλύτερος απο τώρα οπως επίσης και η κατανάλωση γιατι τα 153 χαω θα ερθουν στις περίπου 5100rpm.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Νοέ 2003, 21:22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Question Question Question Shocked
Απο ποτε απεκτησα απλο 106 και δεν το καταλαβα; Question Laughing
Εμενα παντως ειναι απο το εργοστασιο με 175/60/14 και 4,54 τελικη σχεση μεταδοσης...Βεβαια τα λαστιχα εχουν αλλαξει σε 185/55.
Μακη αν βγαλεις ακρη με αυτα τα στοιχεια... Confused Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Νοέ 2003, 08:07:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

final drive 1,3 8V:4,54
gear ratios:
1st:3,417
2nd:1,950
3rd:1,357
4th:1,054
5th:0,854
rim diameter:14
tire measurement in cm:18,5
tire thickness:55
speed in km/h per gear @ 7250rpm
1st:49,2
2nd:86,3
3rd:124,02
4th:159,6
5th:197

Καλα Στελιο sorry απαντουσα στον Jongou.Αυτα ειναι τα πραγματικα χιλιομετρακια σου για το τωρινο κορωνοπηνιο.Σου εστειλα και ενα e-mail να κανεις τις δοκιμες σου

Αντιστοιχα με κορωνοπηνιο 4,92 θα εχεις:

speed in km/h per gear @ 7250rpm
1st:45,44
2nd:79,63
3rd:114,44
4th:147,34
5th:181,84


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Νοέ 2003, 21:57:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φχαριστω Μακη μου!!! Very happy Very happy Very happy
Θα εχω 182;;;Τελεια!!!Πειτε οτι το εβαλα κιολας!!! Shocked Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 10:44:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Φχαριστω Μακη μου!!! Very happy Very happy Very happy
Θα εχω 182;;;Τελεια!!!Πειτε οτι το εβαλα κιολας!!! Shocked Very happy Very happy Very happy


Αν στις 7250 έχεις 182, στις 7800 πόσα θα έχεις ? Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 11:10:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

196 χαω.

Με γεια σου


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 12:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα!
Όπως είπατε κάνει το κορωπηνίο του 1,3 στο δικό μου! Ένα άλλο όμως της Peugeot Sport ειδικά για το δικό μου αξίζει περισσότερο-έτσι δεν είναι??- ή όχι? Confused
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι επιπτώσεις-αρνητικές-θα έχει στο μοτέρ? Crying or Very sad
Και τέλος-αν γνωρίζετε-τιμή! Laughing



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 12:39:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητε Ανδρεα,

Δεν υπάρχει κορωνοπήνιο Peugeot sport για το δικο σου συγκεκριμενα.Αυτο που υπάρχει ειναι κορωνα με 59 ή 64 δόντια και πηνίο με 13 δόντια που αντίστοιχα διαμορφώνουν τελικές σχέσεις μετάδοσεις 4,57 ή 4,92

Αυτη είναι η κορώνα


Αυτο είναι το πηνίο


Επανω στο πηνίο κουμπούνουν τα γρανάζια των σχέσων ταχυτήτων 1η,2α κλπ.

Ολα αυτά μπαίνουν μεσα στο κέλυφος των δορυφόρων που μοιαζει καπως ετσι(αυτο της φωτο είναι ενα μπλοκε διαφορικό)


Αν παρατηρήσεις το κέλυφος είναι βιδωτό στην κορώνα σε αντίθεση με το δικό σου που είναι πρεσσαριστό.Αρα δεν μπορεις να κρατήσεις το κέλυφος των δορυφόρων σου με κορωνα της Peugeot sport.Ολα αυτα χοντρικα χοντρικα απο Peugeot sport κοστίζουν 1500 Ευρα το μπλοκε,625 ευρα η κορώνα και 700 Ευρα το πηνίο γύρω στα 2,800 Ευρά πακέτο.
Ενα κορωνοπήνιο απο 106 1.3 κοστίζει μεταχειρισμένο γύρω στα 300 Ευρά και καινούριο γύρω στα 500

Διαλεγεις και παίρνεις.....

Επιπτώσεις θα είναι μια μεγαλύτερη καταπόνηση του μοτερ αφου για να ταξιδέψεις με 140 χαω πρέπει να το δουλευεις σε περισσότερες στροφές απο πριν καθως και η αρκετα αυξημενη καταναλωση.

Ολα εχουν το τιμημα τους


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Επόμενη
Σελίδα 1 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2979s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on