PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κορωνοπήνια ΜΑ (part 2)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 14:37:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τελευταίο να μπει παραυτά στη kb...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2003, 23:04:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!
Φίλε pugsang . . . τι να πω !!!!Wink Wink Wink Wink
Άπαιχτος! Thank's για τις επεξηγήσεις!
Κατάλαβα αρκετά για το θέμα κ τα ξέμπλεξα κάπως!
Έχει κάνει κανείς κάτι τέτοιο από το club να μας πει εντυπώσεις? Confused
Δεν ξέρω πάντως αν θα την κάνω τη μετατροπούλα!



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2003, 23:11:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ περιγράφω αναλυτικά τις εντυπώσεις μου από την αλλαγή της τελικής σχέσης μετάδοσης σε άλλα θέματα της ενότητας...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 18:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Καλησπέρα!
Φίλε pugsang . . . τι να πω !!!!Wink Wink Wink Wink
Άπαιχτος! Thank's για τις επεξηγήσεις!
Κατάλαβα αρκετά για το θέμα κ τα ξέμπλεξα κάπως!
Έχει κάνει κανείς κάτι τέτοιο από το club να μας πει εντυπώσεις? Confused
Δεν ξέρω πάντως αν θα την κάνω τη μετατροπούλα!


Ο glf εχει κανει την μετατροπη.Ρωτα τον Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Νοέ 2003, 21:56:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα παρειγγειλα στον γνωστο αγνωστο Mr Peugeot Sport for Northern Greece το διαφορικο μου... Very happy 4,92 το νουμερο του,Peugeot 106 rallye 1300 group A η προελευση του και βιδωτη η κορωνα!
Shocked Wink Και η λυπητερη;850 ευρα περιπου... Crying or Very sad
Κομματια να γινει,αν οντως ειναι τοσο καλο,χαλλαλι του! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιαν 2004, 09:11:38    Θέμα δημοσίευσης: Κοντό κιβώτιο VS Mαμά κιβώτιο - round 1. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aνοίγω το θεμα αυτό έχοντας μια μικρή απορία σχετικά με το πόσο λειτουργικό είναι να κοντύνεί το κιβώτιο/διαφορικο κλπ.

Η απορία γεννήθηκε με τις υπέροχες βροχούλες και τις αντιδράσεις του Πέζουλα (το κιβώτιο μαμά) στις συνθήκες αυτές και εξηγώ:
Απουσία χαζοσπιναρίσματος -για να το καταφέρω έπρεπε να πιέσω Twisted evil -την στιγμή που με άλλο αυτοκίνητο αισθητά πιο αδύναμο (-35PS) και πιο κοντό κιβώτιο τουλάχιστον στις 2 πρώτες σχέσεις το σπινάρισμα ήταν μόνιμο και να προσπαθώ να το αποφύγω Evil .
Επιπλέον σε καταστάσεις δρόμου με περιορισμένη πρόσφυση (άσφαλτο σαπούνι, χώματα στις γραμμές κ.α) οι αντιδράσεις είναι πιο ήπιες απο την μετάδοση με αποτέλεσμα πιο καθαρές γραμμές και μεγαλύτερη ταχύτητα εξόδου απο τηνστροφή Very happy Very happy

Οσοι έχουν κοντύνει το συνολάκι (κιβώτιο-διαφορικό) πέραν του καλύτερου αρπάγματος στο στεγνό Very happy σε αυτές τις συνθήκες τι γίνεται πως αντιδρά ??
η ερώτηση γίνεται γιατι σκέφτομαι που σκέφτομαι να πετάξω τον επιλογέα μήπως και κάποια αλλαγή στο κιβώτιο κάνει κατι καλύτερο...


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2004, 00:27:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΟΝΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ VS MAMA KIBΩΤΙΟ round 1. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνηθεια ειναι ολα,ρυθμιζεις τα ποδιασου στο συνολακι που θα βαλεις


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2004, 08:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ρύθμισμα των ποδιών στο συνολάκι είναι αυτονόητο Wink Wink σε όλα τα αυτοκίνητα ακόμα και σε αυτά που οδηγείς χρόνια και σε αυτά που παίρνεις για 5 λεπτά Wink
Απο εκει και πέρα ....αρχίζει το πάρτυ .¨Οταν επι καθημερινής βάσεως πρέπει να ζυγίζεις το πόδι σου στο γκάζι για να αποφύγεις το αυτονόητο τότε καταντά σπαστικό και κουραστικό .
Αυτό μπορεί να είναι καλοδεχούμενο απο αυτοκίνητο <<βόλτας>> αλλα απο το αυτοκίνητο που σε εξηπηρετει κάθε μέρα ?????
Πόσο μάλλον όταν σκουραίνει ο ουρανός και εύχεσαι να είχες 4x4 η βάρκα για να περάσεις αλώβητος .


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2004, 11:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως έχουμε ξαναπει, κονταίνοντας την τελική σχέση μετάδοσης, το αμάξι αρπάζει καλύτερα αλλά αυξάνεται πολύ και η κατανάλωση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2004, 18:50:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
Οπως έχουμε ξαναπει, κονταίνοντας την τελική σχέση μετάδοσης, το αμάξι αρπάζει καλύτερα αλλά αυξάνεται πολύ και η κατανάλωση.


Παιδιά, δεν ξέρω για εσας, αλλά τις σχέσεις μετάδοσης (σύμφωνα πάντα με τα κριτήριά μου) στο 206 1,6 16v τις βρίσκω ιδανικές.

Τέλεια "κομμένες και ραμμένες" για να συνδυάζουν και την οικονομική λειτουργία και τις επιδόσεις και το "άρπαγμα"... Ταιριάζουν γάντι στον σχεδιαστικά άρτιο, οικονομικό, αριστοτεχνικά ισορροπημένο και πολύ δυνατό κινητήρα 1,6 16v (του 206)!
Βέβαια είναι πολλές οι στιγμές που θα ήθελα και μια πολύ μακριά έκτη...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2004, 01:12:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:

Bέβαια είναι πολλές οι στιγμές που θα ήθελα και μια πολύ μακριά έκτη...


... εγώ να δεις !!! Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2004, 02:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
glf έγραψε:
Οπως έχουμε ξαναπει, κονταίνοντας την τελική σχέση μετάδοσης, το αμάξι αρπάζει καλύτερα αλλά αυξάνεται πολύ και η κατανάλωση.


Παιδιά, δεν ξέρω για εσας, αλλά τις σχέσεις μετάδοσης (σύμφωνα πάντα με τα κριτήριά μου) στο 206 1,6 16v τις βρίσκω ιδανικές.

Τέλεια "κομμένες και ραμμένες" για να συνδυάζουν και την οικονομική λειτουργία και τις επιδόσεις και το "άρπαγμα"... Ταιριάζουν γάντι στον σχεδιαστικά άρτιο, οικονομικό, αριστοτεχνικά ισορροπημένο και πολύ δυνατό κινητήρα 1,6 16v (του 206)!
Βέβαια είναι πολλές οι στιγμές που θα ήθελα και μια πολύ μακριά έκτη...


Γιατι,μηπως η 5η σου ειναι τοσο κοντη που χτυπας αμεσως κοφτη; Laughing
Αν ψαχνεις και εσυ 6η,τοτε τι να πουμε ο Glf και εγω ρε; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2004, 17:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
glf έγραψε:
Οπως έχουμε ξαναπει, κονταίνοντας την τελική σχέση μετάδοσης, το αμάξι αρπάζει καλύτερα αλλά αυξάνεται πολύ και η κατανάλωση.


Παιδιά, δεν ξέρω για εσας, αλλά τις σχέσεις μετάδοσης (σύμφωνα πάντα με τα κριτήριά μου) στο 206 1,6 16v τις βρίσκω ιδανικές.

Τέλεια "κομμένες και ραμμένες" για να συνδυάζουν και την οικονομική λειτουργία και τις επιδόσεις και το "άρπαγμα"... Ταιριάζουν γάντι στον σχεδιαστικά άρτιο, οικονομικό, αριστοτεχνικά ισορροπημένο και πολύ δυνατό κινητήρα 1,6 16v (του 206)!
Βέβαια είναι πολλές οι στιγμές που θα ήθελα και μια πολύ μακριά έκτη...


Γιατι,μηπως η 5η σου ειναι τοσο κοντη που χτυπας αμεσως κοφτη; Laughing
Αν ψαχνεις και εσυ 6η,τοτε τι να πουμε ο Glf και εγω ρε; Question


Εμενα με ξεχασες Question ..........ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Wink

....ακους εκει και ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ............μ αρεσε αυτο..αχα καλο ε.....Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε Question Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2004, 11:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Γιατι,μηπως η 5η σου ειναι τοσο κοντη που χτυπας αμεσως κοφτη; Laughing
Αν ψαχνεις και εσυ 6η,τοτε τι να πουμε ο Glf και εγω ρε; Question


Απλά επειδή το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ συχνά για μέσες - μεγάλες αποστάσεις (επαρχιακό και εθνικό δίκτυο - στην πόλη το αποφεύγω όσο μπορώ), θα ήθελα να έχω και μια πολύ μακριά 6η για το εθνικό δίκτυο. Το επαρχιακό όμως δίκτυο (π.χ. οι φιδίσιοι δρόμοι της Χαλκιδικής) είναι αλλιώς Twisted evil Twisted evil Razz

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
....ακους εκει και ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ............μ αρεσε αυτο..αχα καλο ε.....Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε Question Laughing Laughing Laughing


Καλά αυτό κάνω πως δεν το είδα... Wink Wink Laughing


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2004, 16:20:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
.... σχεδιαστικά άρτιο, οικονομικό, αριστοτεχνικά ισορροπημένο και πολύ δυνατό κινητήρα 1,6 16v (του 206)!
======
....ακους εκει και ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ............μ αρεσε αυτο..αχα καλο ε.....Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε Question Laughing Laughing Laughing


Για το πολύ δυνατό παίζεται άνετα -υπάρχουν δυνατότεροι Wink Wink
σε άλογα Wink
Το πώς τα κατεβάζουν στους τροχούς όμως είναι άλλο πανηγύρι .....
Για βάλε το μαμά κιβώτιο -σχέσεις του 206 1,6 σε κινητήρα 1600 άλλων εταιριών και αν δεν περιμένεις -μέχρι να γεράσεις Very happy - για να γεμίσει και να σπρώξει το αυτοκίνητο ,
εγώ να το πετάξω το μοτέρ.....

Υ.Γ .....και θα πάρω τον κινητήρα του RC , κιβώτιο της Π.Σπορ 6αρι σειριακό και τα βουνάαααα βεβαίως βεβαίως Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2004, 17:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gskarmou έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
.... σχεδιαστικά άρτιο, οικονομικό, αριστοτεχνικά ισορροπημένο και πολύ δυνατό κινητήρα 1,6 16v (του 206)!
======
....ακους εκει και ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ............μ αρεσε αυτο..αχα καλο ε.....Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε Question Laughing Laughing Laughing


Για το πολύ δυνατό παίζεται άνετα -υπάρχουν δυνατότεροι Wink Wink
σε άλογα Wink
Το πώς τα κατεβάζουν στους τροχούς όμως είναι άλλο πανηγύρι .....
Για βάλε το μαμά κιβώτιο -σχέσεις του 206 1,6 σε κινητήρα 1600 άλλων εταιριών και αν δεν περιμένεις -μέχρι να γεράσεις Very happy - για να γεμίσει και να σπρώξει το αυτοκίνητο ,
εγώ να το πετάξω το μοτέρ.....

Υ.Γ .....και θα πάρω τον κινητήρα του RC , κιβώτιο της Π.Σπορ 6αρι σειριακό και τα βουνάαααα βεβαίως βεβαίως Very happy


Ετσι μαλιστα...μαζι σου και γω Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2004, 11:20:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ρε παιδια δεν μπορω να χονεψω με ποια λογικη βγαλανε αυτο το σασμαν στο cc... ειναι θεεοοοοοομακρο...

4η κοφτη στο δυναμομετρο εβγαλε 215 (οταν το renault μου βγαζει 170) και στον δρομο το εχω παει μεχρι 205 με 4η...

αυτο που εχω τελικη με 4η το θελω να 5η...

Παντως εχω δει πολλους τωρα τελευταια να φορανε το σασμαν του 307 του 1.4... και λενε πως πανε τα καρα τους πολυ καλα...

Αν και ειπαμε το ιδανικο...απλωτες 1η 2α και τις αλλες θεοκοντες... Laughing Laughing υπομονη...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2004, 12:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ Γιάννη μην ξεχνάς ότι από 6500 τον κόφτη, τον έχεις ανεβάσει στον Θεό!!
Είναι λογικό με τόσες στροφές να μαζεύει τόσα χλμ.

Η 4η πριν το σκαλίσεις είχε τελική 184 χλμ, μακρυά μεν αλλά όχι υπερβολικά!

Κοίτα τώρα να βάλεις κανένα κοντούλι κιβώτιο γιατί τσάμπα πάει η ροπή σου μου φαίνεται.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2004, 13:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπολόγισα λίγο την ταχύτητα στους κόφτες σου και παρολίγο να πέσω από την καρέκλα

Αν η 4η σου έβγαλε 215 χλμ τότε ο κόφτης σου είναι στις 7600 στροφές

1η -> 66
2η -> 116
3η -> 167
4η -> 215
5η -> 265!!!!

Που πας ρε καραμήτρο με τέτοιες σχέσεις;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
FRAPEOLE (ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ)
Μέλος
Μέλος


S2000/206 1,6 16V XS

Ένταξη: 19 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2004, 14:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα και το 307WRC 4ταχυτο ειναι,σαν το δικο σου,απλα εχει 54κιλα ροπη..... Laughing


ROTAX 125-και τα μυαλα.......................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Επόμενη
Σελίδα 2 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2532s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on