PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 1300

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 01:32:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: Εξατμιση για ΤΗΡ 150αρι... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Παιδες καλημερα,
Αφαιρουμε το μαμα μεσαιο και το αντικαθιστουμε με ενα οversize κατα μηκος εσωτερικης διαμετρου 50mm................


(Τελικό) ...μια σωληνα μηκους 50εκατοστων η οποια ξεκιναει απο 50μμ και σε μηκος 40εκ εχει ανοιξει γραμμικα στα 60χηλιοστα.
τα υπολοιπα 10εκατοστα (με 50μμ διαμετρο) πρεπει να ειναι στην αρχη
και ωστε να σταθεροποιειται η ροη........... Very happy


Φίλε μου θα ήθελα τις συμβουλές σου, είμαι πάνω στην φάση να κάνω μία custom εξάτμιση για rally 1.3
Βασικά να σου πώ ότι φοράει πρόγραμμα σε δυναμόμετρο κ έχει μεγάλη διαφορά από το μαμά, αποδίδει περισσότερο κ καίει λιγότερο. Φίλτρο έχω ελευθέρα με μανιτάρι σε σωλήνα.

Σκέφτηκα λοιπόν την εξής πατέντα :

Η εξάτμιση ξεκινάει σε 4-1 (η εργοστασιακή) με διάμετρο σωλήνα 47 mm. Κατόπιν βάζω δίχαλο από 1,6 16 V για να έχω ροπούλα στις χαμηλές κ να εξομαλύνω το σκαλοπάτις στις 3.5 χιλ στροφές. Κατόπιν μακρυά σωλήνα 46 mm διάμετρο όππου λίγο πριν το τελικό να τοποθετήχω custom σωλήνα για να παίζει το ρόλο του μεσαίου με εσωτ. διαμετρο 80mm. κ για 40 cm. Κατόπιν σωλήνα 55 άρα μέχτι το τελικό, το οποίο είναι από saxo vts 1.6.
Πιστεύω έτσι θα έχω χαμηλό ήχο με max απόδοση.
Με βάζει σε σκέψεις η ιδέα σου περί προοδευτικού ανοίγματος στο υποτυπώδες μεσαίο που λέω να βάλω. Μπορώ δηλ. να το ξεκινήσω με 60 mm κ σταδιακά να το πάω στα 80 mm ?

Ένα πρόχειρο σχέδιο είναι αυτο :

.

Το μεσαίο σκέφτομαι να το βάλω κοντά στο τελικό, την ιδέα την πήρα από την peugeot sport εξάτμιση.



Στόχος μου είναι όπως είπα η μείωση θορύβου στο ελάχιστο δυνατό, μα ροπούλα χαμηλά κ ευστροφία ψηλά κατά το δυνατότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 09:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν ειναι το καταλληλο topic Exclamation
πρωτα απο ολα ξεφορτωσου το μανιταρι στην εισαγωγη.
Μαμα φιλτροκουτι με τρυπα μπροστα ειναι το καλυτερο απο ολα εναλλακτικα αντε το πολυ μια σκουπα η οποια ομως απλα κανει θορυβο και δεν αποδιδει τοσο καλα οσο το μαμα κουτι.

Περι εξατμισης,τα εχεις μπλεξει λιγο...
Καταρχην το διχαλο απο τα 16v δεν μπαινει καν.
Οσο αφορα την διατομη,αν εισαι με μαμα συμπιεση και μαμα εκκεντροφορο,τοτε μεινε σε 48αρα σε ολο το μηκος της.
Αν παλι εχεις αυξημενη συμπιεση,πηγαινε σε 50αρα αλλα βαλε ενα μεσαιο ή καταλυτη(ιδιας διατομης) γιατι θα χασει αρκετα χαμηλομεσαιες.
Και αν αντεχει η τσεπη σου,βαλε ενα χταποδι.
Υπαρχει γνησιο Devil περιπου στα 300Ε(καινουργιο) το οποιο ειναι ολα τα λεφτα σε αυτο το μοτερ. Arrow
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 11:18:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry για το off topic, ας πούμε ότι μιλάμε για custom εξατμίσεις.
Κάποιος mod ας μεταφέρει το θέμα please.

Tο δίχαλο (16v) μου το πρότεινε αγωνιζόμενος στα gorup A.
Μπορεί να τροποποιήσει στις άκρες ο εξατμισάς (κόψε-ράψε) κ να το τοποθετήσει. Αν πιστεύεις ότι το δίχαλο δεν κάνει τόση δουλειά, μπορώ να το αποφύγω..

Από εκεί κ πέρα είμαι decat, σκέφτομαι για 100άρη καταλύτη.
Επίσης αν βαλω ένα κομμάτι μεγαλύτερης διατομής κοντά στο τελικό για να παίξει το ρόλο του μεσαίου, πιστεύεις ότι θα κόψει το βουιτό ?

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν στις σωληνώσεις ξεκινήσω με 47 άρα κ βάλω 50άρα ανάμεσα από το μεσαίο κ τελικό, όπως διάβασα θα δουλέψει καλύτερα?
Α κ το μανιτάρι το έβαλα αναγκαστικά, γιατί το φιλτροκούτι του 106 νομίζω δε μπαίνει στο μηχανοστάσιο (AX), εκτός αν κάνω λάθος. Ενναλακτικά θα μπορούσα να βάλω κοντό σωλήνα στην πεταλούδα με απ' ευθείας χοάνη ? Όταν το είχα έτσι απέδιδε καλύτερα στις ψηλές, αλλά είχα θερμοκρασίες από το μηχανοστάσιο που τραβούσε η χοάνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 12:07:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσο πιο μεγαλο σωληνα(σε διατομη) βαζεις,τοσο πιο εντονο θορυβο θα βγαζει ιδιαιτερα στο χαμηλομεσαιο φασμα οπου οι ποσοτητες των καυσαεριων ειναι μικρες και οι παλμοι δημιουργουν αντιλαλο μεσα στην σωληνα.

Περι σωληνωσεων,η αυξομειωση της διατομης δεν βοηθαει καπου,το αντιθετο μαλιστα.
Η μονη λογικη διαφοροποιηση της διατομης ειναι στο να κανεις 48mm το μπροστινο τμημα μεχρι τον καταλυτη(ή μεχρι το μεσαιο καζανι αν δεν βαλεις καταλυτη) και απο εκει και πισω να το κανεις 50mm.Ετσι,ακομα και σε μελλοντικη βελτιωση το πισω τμημα της εξατμισης θα ειναι ΟΚ και δεν θα χρειαζεται κατι.
Απλα βαλε τελικο καζανι μεγαλο σε ογκο για να μην ουρλιαζει...

Σχετικα με το φιλτροκουτι,μπαινει και του 1300(και εγω ΑΧ ετοιμαζω αλλα τα σχεδια για 1300αρι μοτερ εγκαταλειφθηκαν) απλα θελει να το στερεωσεις πανω στην μετωπη με tyraps.
Εναλλακτικα ενα βαρελακι ειναι η καλυτερη επιλογη.
Το μαμα κουτι εχει την μεγαλυτερη επιφανεια φιλτραρισματος απο οτιδηποτε αλλο για αυτο και αποδιδει τοσο καλα. Wink

GEMI έγραψε:

Tο δίχαλο (16v) μου το πρότεινε αγωνιζόμενος στα gorup A.
Μπορεί να τροποποιήσει στις άκρες ο εξατμισάς (κόψε-ράψε) κ να το τοποθετήσει.

Ειμαι περιεργος να μαθω ποιος μλκας στο ειπε αυτο,ιδιαιτερα αμα ειναι και θεσσαλονικιος το ζωο... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 13:35:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
....................
Ειμαι περιεργος να μαθω ποιος μλκας στο ειπε αυτο,ιδιαιτερα αμα ειναι και θεσσαλονικιος το ζωο... Rolling eyes


Xexe κ εγώ ο μλκ τον πίστεψα !! Προτείνεις να εγκαταλείψω δηλ. τελείως το δίχαλο ή να βάλω έστω ένα εργοστασιακό από 1,3 ? Νομίζω ότι με το δίχαλο θα εξαφανιστεί το σκαλοπατάκι στις 3.500 στροφές...

Για το φίλτρο τώρα για να καταλήξω έχω σωλήνα από την πεταλούδα μέχρι την μετώπη σε σχήμα S, κ στην άκρη μπορώ να βάλω το βαρελάκι ?

Για την εξάτμιση πάντως μου ολοκλήρωσες την ιδέα που είχα. Θα ξεκινήσω με 47 άρι σωλήνα κ μετά το μεσαίο 50άρα σλήνα κ θα αφήσω το καζανάκι τελικό του saxo VTS, πιστεύω είναι πολύ καλό κ κάνει λίγο θόρυβο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 18:35:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το σκαλοπατι στις 3500 ειναι λογο προγραμματος και οχι λογο εξατμισης.
Αμα δοκιμασεις ενα PS προγραμμα θα δεις οτι δεν κανει τιποτα. Wink

Για το φιλτρο,παρε ενα φιλτροκουτι κλειστου τυπου(βαρελακι οποιασδηποτε μαρκας-το ιδανικο θα ηταν BMC) και τροφοδοτησε το με εναν σωληνα απο την μετωπη για να μην τραβαει αερα πισω απο τα ψυγεια.

Περι εξατμισης,το τελικο καζανι απο τα 16v δεν κανει...
Ειναι χειροτερο απο το μαμα 1300ρισιο.
Μονον με ελευθερα καζανια θα εχεις δυναμη.
Ειναι μοτερ που δουλευει ψηλα οποτε δυστυχως δεν μπορεις να τα εχεις ολα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 19:11:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόγραμμα έχω φτιαχτό σε δυναμόμετρο. Καλό είναι κοικονομικό στις βενζίνες. Το τελικό κάποια στιγμή τότε θα το αλλάξω. Αλλά για το δίχαλο δε μου είπες να το βάλω τελικά?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 19:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπαινει καν διχαλο ρε...
Το εργοστασιακο downpipe εχει ενα χωρισμα εσωτερικα που στην ουσια κανει το 4-2-1.Τα 4 γινονται 2 μεσα στο μαντεμι και συνεχιζουν σαν 2 σε ολο το μηκος του downpipe σχεδον.Απο εκει και μετα γινονται 1.

Το διχαλο του 16v δεν μπαινει καν για πολλους και διαφορους λογους αλλα ακομα και να το προσαρμοσεις με πατεντα,απο πλευρα ροης θα ειναι πολυ χειροτερο απο το μαμα.

Αντι να ασχοληθεις με βλακειες,μαζεψε 300Ε και παρε ενα χταποδι Devil το οποιο δουλευει τελεια μιας και ετσι και αλλιως τα συγκεκριμενα μοτερ απο πολλαπλή εξαγωγης "πονανε".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 23:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ ρε.. άλλο χταπόδι σε 4-2-1 έχεις να μου προτείνεις ?

Κ κάτι άσχετο με το θέμα. Ήθελα να έχω πρόσβαση στη βάση δεδομένων τεχνικών θεμάτων του club, μπορεί κανείς να μου με ποιον τρόπο μπορώ να έχω ?

Ευχαριστώ το forum, πραγματικά έχω ανοίξει τα μάτια μου, έχει σωστές πληροφορίες κ προσφέρει γνώσεις για όποιον ενδιαφέρεται κ αγαπάει το rallye του !!

Πιστεύω να τα πούμε κ από κοντά σε καμιά συνάντηση, Θεσσαλονίκη μεριά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Φεβ 2011, 23:42:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν χταποδι,και το Devil αλλα και το Supersprint ειναι οι κορυφες.
Εναλλακτικα κανενα Raceland αλλα η ποιοτητα του υλικου δεν ειναι εφαμιλλη των δυο προαναφερομενων,ασε που και σε κοστολογιο δεν ειναι κατι το εντελως τζαμπα σε σχεση με τα 300Ε του Devil.

Οποτε μην μπεις καν στην διαδικασια για κατι αλλο,σφιξου,μαζεψε τα 300Ε και παρε το Devil κατευθειαν.

Περι προσβασης,μονον τα ταμειακα ενημερωμενα μελη εχουν προσβαση που σημαινει οτι πρεπει να πληρωσεις την ετησια συνδρομη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kpsig 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 23 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 438

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Φεβ 2011, 00:00:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raceland με λίγη προσπάθεια ίσως βρεις με 180Ε στην πόρτα σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Φεβ 2011, 00:14:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ποιον μπορώ να πληρώσω την ετήσια συνδρομή. Ένα τηλ μήπως ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Φεβ 2011, 11:18:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δες εδω Wink
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4517&start=0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 13:14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξατμίσεων συνέχεια.

Τι λέτε για αυτό το χταποδάκι ? Φαίνεται να ταιριάζει στα γούστα μου.. Το βρήκα στο car.gr κ λέω να το χτυπήσω..!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kpsig 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 23 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 438

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 14:44:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GEMI έγραψε:
Εξατμίσεων συνέχεια.

Τι λέτε για αυτό το χταποδάκι ? Φαίνεται να ταιριάζει στα γούστα μου.. Το βρήκα στο car.gr κ λέω να το χτυπήσω..!



Αν εξαιρέσεις ότι ο λ εκεί μετρά άλλα αντί άλλων, α) πόσο στο δίνει β) ποιος το έχει φτιάξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 14:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Supersprint ειναι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 15:32:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τέλεια ...!!!!!

Θα το χτυπήσω !! Thanks φίλε Στέλιο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 15:38:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τιμη ειναι τζαμπα για Ssprint,απλα τσεκαρε οτι τα κατω καλαμια δεν ειναι τσακισμενα απο κανενα πεζοδρομιο,αν και φτιαχνονται σχετικα ευκολα καινουργια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάρ 2011, 18:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν το χταποδάκι μπήκε κ είχε θέση για "λ" στον τελικό σωήνα στην φωτό δε φαίνεται-ειναι από κάτω. Οπότε τη θέση "λ" που έχει στον έναν σωλήνα θα βιδώσω έναν 2ο λ με widebrand κ με ρυθμιστή πίεσης θα φέρω το μίγμα εκείπου θέλω. Η τιμή του μεταχείρω μου βρήκε 78 € κ 40 € η τοποθέτηση σε εξατμισά.
Η διαφορά που δίνει είναι στις χαμηλές που θυμίζει 1600άρι μοτέρ. Ο θόρυβος άλλαξε έγινε πιο τραχύς κ στα ψηλά στιογλίζει ένα πράμα..

Ερώτηση τώρα. Σκέφτομαι να ρυθμίσω βαλβίδες μόνος μου, ξέρει κανείς τις ανοχές με μα΄μά εκκεντροφόρο ? Κ επίσης να μου κάνει κ ένα σχετικό "σεμινάριο" με τι βγάζουμε πως φέρνουμε το ΑΝΣ στο rallye ?

Τέλος αξίζει να του βάλω εκκεντροφόρο ή όχι ?

Thanks..!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάρ 2011, 19:16:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε γιαννη καλησπερα

Αν θες επειδη αυτο δεν εχει να κανει τιποτα με D.I.Y. μετεφερε την απορια σου και την συζητηση εδω:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11209&start=1220
Wink
Φιλικα
Ζαχαριας


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1491s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on