PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Χταπόδι για 207rc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 23:24:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγο δυσκολα τα βλεπω τα 280 με κλειστο μοτερ και 2560 Rolling eyes


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 23:38:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψηφιζω βαγγο στην επομενη εκλογη τουρμπινας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 23:53:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-> http://www.overload-performance.gr/forum/viewtopic.php?f=56&t=588

Ορίστε και στη πράξη η εφαρμογή μιας 25άρας σε 1.6thp, 1.5 bar και μετά βίας πατάει τα 290. Για 240-260 το πολύ ίσως ταιριάζει, για παραπάνω χλωμό το βλέπω (και πόσο μάλλον με κλειστό μοτέρ).

Στη συγκεκριμένη εφαρμογή έχει full boost στις 3900-4000rpm, απλώς η αύξηση της πίεσης είναι πιο απότομη σε αντιστοιχία με μια 28rs.



Υ.Γ. Τυχαίο είναι ότι επέλεξα αμάξι overload, απλώς δεν έχω άλλο στο μυαλό μου με αυτή τη τουρμπίνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2012, 00:13:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να εβγαλε 290 διορθωμενη με 965 ατμοσφαιρικη στο 10χλμ αθηνων-λαμιας,φαντασου ποσα ηταν πραγματικα! Laughing Laughing
Το κοστος για να μπει αυτη η τουρμπινα θα ηταν πολυ μεγαλυτερο απ το να εβαζες εκκεντρα-μεθανολες και τουρμπινα ρψ με ενα καλο προγραμμα.και μαλιστα θα πλησιαζες περισσοτερο και τα αλογα που θελεις. Wink

android έγραψε:
Ψηφιζω βαγγο στην επομενη εκλογη τουρμπινας


Σε αυτην????? Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2012, 08:02:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα να δεις,τοχω ξαναπει οτι για εμενα το ιδανικοτερο σετ απ ειναι τουρμπινα ρουσου κ μεθανολες(με τα εκκεντρα ξεφευγει το μπατζετ).ΑΛΛΑ,εφοσον καποιος μπαινει στη διαδικασια για β.τ τοτε εγω,για κλειστο μοτερ,προτεινω 2560(αν οχι την 2868R,οχι τη μεγαλη)κ ο λογος ειναι οτι με ολες αυτες θα φτασει στα ιδια αλογα περιπου,αφου ειναι περιορισμενες απτο κλειστο μοτερ.η μονη διαφορα με την 25 ειναι οτι καινουρια,εχει πιο λιγα κ απτο να φτιαξεις μια απο 150αρι,κ04.επομενως το κοστος με πλακακια,μαρκουτσια κτλ βγαινει πολυ χαμηλα για β.τ ΚΑΙ,οταν με το καλο γινει σφυρηλατο,τοτε ειναι ετοιμα ολα για την μεγαλη 28αρα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2012, 11:14:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Για να εβγαλε 290 διορθωμενη με 965 ατμοσφαιρικη στο 10χλμ αθηνων-λαμιας,φαντασου ποσα ηταν πραγματικα! Laughing Laughing
Το κοστος για να μπει αυτη η τουρμπινα θα ηταν πολυ μεγαλυτερο απ το να εβαζες εκκεντρα-μεθανολες και τουρμπινα ρψ με ενα καλο προγραμμα.και μαλιστα θα πλησιαζες περισσοτερο και τα αλογα που θελεις. Wink

android έγραψε:
Ψηφιζω βαγγο στην επομενη εκλογη τουρμπινας


Σε αυτην????? Laughing Laughing


Κράτα τα 277 που έβγαλε αδιόρθωτη, εξ'άλλου είναι η νέα μόδα στα maha!
Aκόμα και αυτά όμως δεν τα έχει βγάλει ποτέ κανένα thp με τουρμπίνα RC και η αξιοπιστία που θα έχει με κλειστό μοτέρ θα είναι πολύ κατώτερη αυτής με μια B.T. εφαρμογή στα αντίστοιχα άλογα.

Κατ'εμέ η μικρότερη τουρμπίνα που αξίζει να μπεί ναι είναι η 2560 (από τις garrett) αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα βγάλει 270-280 με νορμάλ πιέσεις για κλειστό μοτέρ. Ίσως το πολύ 250άλογα. Αντιθέτως η 2860rs μπορεί σχετικά εύκολα να βγάλει 270-80 άλογα με χαμηλή ροπή και νορμάλ πιέσεις για το κλειστό μοτέρ πάντα. Τουλάχιστον στο 1bar που το έχω δεί και ο ίδιος το αμάξι έχει καταπληκτικό χαρακτήρα! Το κακό με την 2560 είναι ότι δεν έχει καλές προοπτικές σε περίπτωση που το αμάξι γίνει σφυρίλατο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2012, 22:09:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βρεθει τετοιο αμαξι με 2860 κ 1μπαρ,παταω εγω με το ρουσου του κωστακη.ακομα κ με του ιλιανου που ειναι ελαφρυτερο κ εχει κ μεθανολες.στο 1 μπαρ δε πανε βημα,οχι μονο τα 2860,αλλα ολα τα β.τ !πολυ μικρη πιεση για να βγαλει αλογα μια τετοια τουρμπινα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2012, 23:01:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
αν βρεθει τετοιο αμαξι με 2860 κ 1μπαρ,παταω εγω με το ρουσου του κωστακη.ακομα κ με του ιλιανου που ειναι ελαφρυτερο κ εχει κ μεθανολες.στο 1 μπαρ δε πανε βημα,οχι μονο τα 2860,αλλα ολα τα β.τ !πολυ μικρη πιεση για να βγαλει αλογα μια τετοια τουρμπινα Wink


Κόβω τον από τέτοιο μου ότι αν πατήσει ο Ιλιανός στο 1bar (τα νερά λειτουργούν από 1.15 και πάνω) θα φάει ο Κωστάκης τον αμάζευτο! Με το συμπάθειο, δεν το λέω με κακία προς το Κώστα.

Είπα ξεκάθαρα ότι σε αυτή τη πίεση είναι πολύ διασκεδαστικό και πάει όμορφα, δεν είπα ότι είναι για κόντρες. Αλλά σε καθημερινή χρήση και με κλειστό μοτέρ (γιατί για αυτό μιλάμε) θα είναι πολύ ευχάριστο και θα πηγαίνει πολύ καλά.

Ο Ιλιανός Αθήνα είναι, γιατί δεν του λές να πάτε με του Κώστα να σου λυθούν οι απορίες? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 08:36:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα νερα ψεκαζουν απο 0.8 Wink το ξερω οτι ειναι αθηνα,αλλα δ μου εχει πει τιποτα κ με εχει εκθεσει,μιας κ το ιμπιζα περιμενει απτα χριστουγεννα να πατησουν κ ουτε καν μας ειπε ποτε θαρθει απο κρητη Crying or Very sad



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:01:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τι έχετε κανονίσει μεταξύ σας πραγματικά δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το παιδί είχε θέμα με το δίσκο και θα λυνόταν όσο είναι Αθήνα. Πως να κανονίσει πάτημα αν δεν λύσει το θέμα πρώτα, θα εκτεθεί ο ίδιος έτσι. Τλπ. εξ'άλλου δεν μου πέφτει και λόγος, απλώς θεατής είμαι σε τέτοια πατήματα (εξ'αποστάσεως κ'όλας).

Τα νερά στου Ιλιανού είναι ρυθμισμένα να ψεκάζουν από 1.15 και πάνω, ήμουν παρόν στο dyno. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Το τι έχετε κανονίσει μεταξύ σας πραγματικά δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το παιδί είχε θέμα με το δίσκο και θα λυνόταν όσο είναι Αθήνα. Πως να κανονίσει πάτημα αν δεν λύσει το θέμα πρώτα, θα εκτεθεί ο ίδιος έτσι. Τλπ. εξ'άλλου δεν μου πέφτει και λόγος, απλώς θεατής είμαι σε τέτοια πατήματα (εξ'αποστάσεως κ'όλας).



Ε και?Δε μπορει να του πει παραδειγμα ''βαγγο θα κανω δισκο και θα ερθω να σας ριξω'' Laughing Razz


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελος παντων,το θεμα μας ειναι η αποδοση μιας μεγαλης τουρμπινας σε μικρη πιεση.εγω πιστευω οτι δ θα εχουν μεγαλη διαφορα αλλα πρεπει να το δουμε.ελπιζω μονο μη δει ο κωστακης οτι του κανονιζω πατημα κ παθει κοκομπλοκο Laughing το βραδυ αν κατεβουμε αθηνα,θαναι κ το ιμπιζα μαζι,εχω στειλει κ μνμ στον ιλιανο,αλλα η ζωη του φοιτητη ξεκιναει με τις 12,ειτε ειναι πρωι,ειτε ειναι βραδτ Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:19:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Το τι έχετε κανονίσει μεταξύ σας πραγματικά δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το παιδί είχε θέμα με το δίσκο και θα λυνόταν όσο είναι Αθήνα. Πως να κανονίσει πάτημα αν δεν λύσει το θέμα πρώτα, θα εκτεθεί ο ίδιος έτσι. Τλπ. εξ'άλλου δεν μου πέφτει και λόγος, απλώς θεατής είμαι σε τέτοια πατήματα (εξ'αποστάσεως κ'όλας).



Ε και?Δε μπορει να του πει παραδειγμα ''βαγγο θα κανω δισκο και θα ερθω να σας ριξω'' Laughing Razz


Και αν μετά χάσει πχ θα του πεί ο Βάγγος και με τα δίκια του: "πάρε τα τώρα μικρέ που ηθέλές να ρίξεις σε 20vt". Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:23:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι,αλλιως θα ριξει σε 20ντ,κ σε ιμπιζα κιολας που ειναι 1.100κιλα φορτωμενο Laughing καλα,δεν ειναι τοσα,αλλα ειναι παναλαφρα.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Απρ 2012, 09:26:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Seat ibiza FR facelift μαμά full ντυμένο είναι 1160kg (-+5).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1336s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on