PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Χταπόδι για 207rc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Οκτ 2011, 08:18:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα φυσικα..δεν γινεται ολοι να εχουν το ιδιο επιπεδο γνωσεων ομως θαναση,οποτε λογικο μου φαινεται.
Εδω για καποιους λογους δεν κανουν αυτο που πρεπει να κανουν ακομη και οι εταιριες και θα το κανουν οι κατσαρολαδες?? Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Οκτ 2011, 09:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγα το σημαντικο πραγμα... Very happy
απλα οι εταιριες παντα προσπαθουν να πιανουν τους στοχους τους με το μικροτερο δυνατο κοστος, που σημαινει οτι τετοια τμηματα θα ειναι τα τελευταια με τα οποια θα ασχοληθουν.

Απο εκει και επειτα οι "επαγγελματιες" του χωρου και αυτοι με τη σειρα τους κοιτανε το κοστος.
Μιας και στοχος για αυτους ειναι να σε πεισουν οτι η προταση τους ειναι η καλυτερη δυνατη για το αμαξι σου (και πρεπει να παραδεχθω οτι εχουν ταλεντο στο να πειθουν), ασχετως αν αυτο στεκει στην πραγματικοτητα η οχι...

(οσες φορες πηγα να ζητησω κατι για μενα)
Αν ηξερες ποσες φορες εχω τσακωθει, η μου εχουν πει να παρω το μπουρδελο μου και να φυγω... Very happy
Αν και καποιοι ειναι ποιο ευγενικοι και απλα μου λενε οτι δεν μπορουν να το κανουν... Very happy Very happy Very happy

Οποτε δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια να σχεδιασεις το ιδανικο "χταποδι" για το αμαξι σου, αλλα να βρεις ποιος θα αναλαβει να στο φτιαξει και μεχρι "που" φτανουν οι ικανοτητες αλλα και η θεληση του ωστε να το φερει σε πραγματικοτητα το σχεδιο που θα του δωσεις... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Οκτ 2011, 11:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gια να παμε ομως στο δια τ αυτα θα πρεπει πρωτα να σχεδιασουμε το χταποδι και μετα να βρουμε ποιος ευλογημενος θα το κανει...οποτε ξεκιναμε πρωτιστως απο αυτο.
Εχεις πει επανηλλημενα οτι πρεπει να συμπεριφερομαστε σε αυτο το μοτερ σα να ειναι ατμοσφαιρα επειδη του αρεσει να βγαζει δυναμη ψηλα..ετσι?
Στην προκειμενη περιπτωση πως θα πρεπει να λαβουμε υπ οψην οτι θα δουλεψει..?σαν ατμοσφαιρα ή σαν κλασσικο τουρμπομοτερ?

Ας συζητησουμε και για τις 2 περιπτωσεις,δλδ οταν θελουμε ροπη χαμηλομεσαιες(οπως τα ραλισια αυτοκινητα),η την απολυτη δυναμη(για πιστες και κοντρακηδες).


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Απρ 2012, 22:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν βάλεις μεγαλύτερη τουρμπίνα,
θέλεις οπωσδήποτε χταπόδι?

οι γνώστες τα φώτα τους. Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 08:38:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θεωρητικα,ναι!αλλα εξαρταται τι θες να φτιαξεις.σε σφυρηλατο μοτερ,τοτε θες,για να εκμεταλευτεις στο μεγιστο την τουρμπινα.αλλιως σε κλειστο μοτερ,μπορεις να ξεκινησεις τη μετατροπη χωρις το χταποδι,κ το φτιαχνεις αργοτερα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 14:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
θεωρητικα,ναι!αλλα εξαρταται τι θες να φτιαξεις.σε σφυρηλατο μοτερ,τοτε θες,για να εκμεταλευτεις στο μεγιστο την τουρμπινα.αλλιως σε κλειστο μοτερ,μπορεις να ξεκινησεις τη μετατροπη χωρις το χταποδι,κ το φτιαχνεις αργοτερα Wink


Δεν ξέρω,
σκέφτομαι για 60άρα τουρμπίνα (Garett) και το παλικάρι μου είπε ότι θα χρειαστούμε χταπόδι του οποίου το κόστος είναι αρκετά μεγάλο!
το μοτέρ προς το παρόν δεν θα το πειράξω!

Φιλικά
Κώστας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 18:09:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν λες 60αρα???2560??2860?? μπορεις να τη βαλεις κ χωρις χταποδι,μην αγχωνεσαι Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 18:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για T25 πάτημα -> http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=ATP-MCT-003&Category_Code=COOPER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2012, 22:32:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Για T25 πάτημα -> http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=ATP-MCT-003&Category_Code=COOPER


Σας ευχαριστώ παιδιά!!!

Δεν ξέρω μάλλον για 2860 .θα το μάθω την τρίτη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2012, 15:00:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα και Χριστος Ανεστη.

Το ειχα ξεχασει αυτο το τοπικ Very happy

Φιλε μου πριν μιλησουμε για το τι πολλαπλη εξαγωγης χρειαζεσαι
πρεπει πρωτα να μας πεις ποια τουρμπηνα ακριβως θα χρησημοποιησεις.

Και για να σου απαντησω με ακρηβεια πρεπει να τη δω απο κοντα γιατι υπαρχουν καποιες λεπτομεριες που ειναι καθορηστικες Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2012, 15:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
καλησπερα και Χριστος Ανεστη.

Το ειχα ξεχασει αυτο το τοπικ Very happy

Φιλε μου πριν μιλησουμε για το τι πολλαπλη εξαγωγης χρειαζεσαι
πρεπει πρωτα να μας πεις ποια τουρμπηνα ακριβως θα χρησημοποιησεις.

Και για να σου απαντησω με ακρηβεια πρεπει να τη δω απο κοντα γιατι υπαρχουν καποιες λεπτομεριες που ειναι καθορηστικες Exclamation


Χριστός Ανέστη σε ολους!!!!!!!!

Θα ενημερώσω το τόπικ την Τρίτη.

Σας ευχαριστώ όλους!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 12:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostaslbc έγραψε:
mechanic έγραψε:
καλησπερα και Χριστος Ανεστη.

Το ειχα ξεχασει αυτο το τοπικ Very happy

Φιλε μου πριν μιλησουμε για το τι πολλαπλη εξαγωγης χρειαζεσαι
πρεπει πρωτα να μας πεις ποια τουρμπηνα ακριβως θα χρησημοποιησεις.

Και για να σου απαντησω με ακρηβεια πρεπει να τη δω απο κοντα γιατι υπαρχουν καποιες λεπτομεριες που ειναι καθορηστικες Exclamation


Χριστός Ανέστη σε ολους!!!!!!!!

Θα ενημερώσω το τόπικ την Τρίτη.

Σας ευχαριστώ όλους!



Η τουρμπίνα που μου πρότειναν είναι η 2560!

κύριοι τις γνώμες/γνώσεις σας.....

αν και διαβάζοντας προσεκτικά τα συναφή τόπικ μάλλον μπερδεύτηκα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 12:42:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για κλειστό μοτέρ? Βάλε και μεγαλύτερη, έχει δείξει ότι αντέχει (με νορμάλ πιέσεις και σωστή ρύθμιση). Μην βάλεις 2560, έχει ξεπεραστεί πλέον. Βάλε έστω 2860RS, εφόσον ψάχνεις σε garrett. Γνώμη μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 12:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Για κλειστό μοτέρ? Βάλε και μεγαλύτερη, έχει δείξει ότι αντέχει (με νορμάλ πιέσεις και σωστή ρύθμιση). Μην βάλεις 2560, έχει ξεπεραστεί πλέον. Βάλε έστω 2860RS, εφόσον ψάχνεις σε garrett. Γνώμη μου.


και εγώ αυτό λέω !
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=GRT-TBO-004&Category_Code=GRT

θα χρειαστώ χταπόδι για την 2860RS?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 12:51:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostaslbc έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Για κλειστό μοτέρ? Βάλε και μεγαλύτερη, έχει δείξει ότι αντέχει (με νορμάλ πιέσεις και σωστή ρύθμιση). Μην βάλεις 2560, έχει ξεπεραστεί πλέον. Βάλε έστω 2860RS, εφόσον ψάχνεις σε garrett. Γνώμη μου.


και εγώ αυτό λέω !
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=GRT-TBO-004&Category_Code=GRT

θα χρειαστώ χταπόδι για την 2860RS?


Αν θες να κρατήσεις το κόστος χαμηλά και τη δύναμη σε λογικά πλαίσια(ελέω εργοστασιακού κινητήρα) τότε όχι δεν θα χρειαστείς χταπόδι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλακάκι (όπως αυτό της ATP).

Υπάρχουν αμάξια που έχουν την 2860rs καιρό και είναι πολύ αξιόλογη εφαρμογή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostaslbc (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 12:54:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
kostaslbc έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Για κλειστό μοτέρ? Βάλε και μεγαλύτερη, έχει δείξει ότι αντέχει (με νορμάλ πιέσεις και σωστή ρύθμιση). Μην βάλεις 2560, έχει ξεπεραστεί πλέον. Βάλε έστω 2860RS, εφόσον ψάχνεις σε garrett. Γνώμη μου.


και εγώ αυτό λέω !
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=GRT-TBO-004&Category_Code=GRT

θα χρειαστώ χταπόδι για την 2860RS?


Αν θες να κρατήσεις το κόστος χαμηλά και τη δύναμη σε λογικά πλαίσια(ελέω εργοστασιακού κινητήρα) τότε όχι δεν θα χρειαστείς χταπόδι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλακάκι (όπως αυτό της ATP).

Υπάρχουν αμάξια που έχουν την 2860rs καιρό και είναι πολύ αξιόλογη εφαρμογή.



θα φτάσω τα 270-280 άλογα με αξιοπιστία?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 13:11:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Me μια ηπια χαρτογραφηση οσον αφορα τον τροπο αυξησης της πιεσης θα ειναι πολυ αξιοπιστο(με την καταλληλη συντηρηση φυσικα).
Να ξερεις ομως πως η 28ρς ειναι αρκετα εκρηκτικη τουρμπινα ελεω ρουλεμαν και σηκωνει αρκετα νωρις την πιεση της,κατι που μπορει να αποδειχθει οδυνηρο για το μοτερ,τοσο για τις μπιελες σου,οσο και για τα ρουλεμαν και κουζινετα στροφαλου!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 14:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαφέστατα και θα θέλει (απαιτεί) σχολαστική συντήρηση και προσοχή στα πατήματα από χαμηλά. Ενώ η χαρτογράφηση θα πρέπει να είναι πολύ light και τέτοια ώστε να προστατεύει το κινητήρα από απότομη αύξηση της πίεσης.

Το κύριο πρόβλημα είναι οι μπιέλες-πιστόνια, ο στρόφαλος (εφόσον το λάδι είναι σωστό και η συντήρηση η απαιτούμενη) δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 14:42:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostaslbc έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
kostaslbc έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Για κλειστό μοτέρ? Βάλε και μεγαλύτερη, έχει δείξει ότι αντέχει (με νορμάλ πιέσεις και σωστή ρύθμιση). Μην βάλεις 2560, έχει ξεπεραστεί πλέον. Βάλε έστω 2860RS, εφόσον ψάχνεις σε garrett. Γνώμη μου.


και εγώ αυτό λέω !
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=GRT-TBO-004&Category_Code=GRT

θα χρειαστώ χταπόδι για την 2860RS?


Αν θες να κρατήσεις το κόστος χαμηλά και τη δύναμη σε λογικά πλαίσια(ελέω εργοστασιακού κινητήρα) τότε όχι δεν θα χρειαστείς χταπόδι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλακάκι (όπως αυτό της ATP).

Υπάρχουν αμάξια που έχουν την 2860rs καιρό και είναι πολύ αξιόλογη εφαρμογή.



θα φτάσω τα 270-280 άλογα με αξιοπιστία?


Θαρρώ πως είναι εφικτά άλογα και θα προκύψουν αξιόπιστα από την 28άρα χωρίς πολύ ροπή.

Η 2560 αντιθέτως θέλει πιο πολύ πίεση για αυτά τα άλογα και θα αποδίδει από χαμηλότερα την μέγιστη τιμή ροπής κάτι που ίσως να είναι χειρότερο για το κλειστό μοτέρ (σε αυτά τα άλογα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Απρ 2012, 17:27:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εφοσον τα ζητουμενα σου ειναι 270-280,τοτε βαλε την 2560.θα εχεις κ δυναμη απο χαμηλα κ θα μπορεσεις να την εκμεταλευτεις καλυτερα,αποτι την 2860 Wink αν βαλεις μεγαλυτερη με κλειστο μοτερ,το μονο που θα παρεις θα ειναι κ λιγοτερη ροπη(αποτι με την 2560)κ τουρμπισμα μετα τις 3500 στροφες.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1878s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on